icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
lenerka
17. bře 2010

včera mě naše Dr.napsla žádanku na kyčle
dneska jsem volala na Bulajdu,tak prej můžeme přijít kdykoliv od 9-10h
takže tam asi zítra pojedeme

kde to tam najdu?

avatar
aannggiie
17. bře 2010

čus
Síma byl žlutej do 6.neděl ale jenom trošku-v poro na solárku nebyl.Pak mu po 6.nedělí brali krev na bilirubín a játra a vše v poho.
Jinak ta ortopedie je hned za hlavním vchodem vpravo-bud druhá nebo první budova,abych nekecala

avatar
lenerka
17. bře 2010

švagrová říkala,že hned ta první budova u vrátnice
tak snad bloudit nebudeme 😉

Kristýnka ani Kačka se taky v porodnici neslunily

avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
19. bře 2010

ny kyčle jdeme v úterý
ta starší je hodně nastydlá,tak se mě jí nechtělo tahat na bulovku
kristýnka zatím sabíka nedostala jen kanavit a vigantol
ale už se mě tu kroutí,tak na ty prdy něco dostane 😉

avatar
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
plechajda
Odpověď byla odstraněná
avatar
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenerka
23. bře 2010

my jdeme zítra konečně na ty kyčle na Bulovku,tak držte palečky

avatar
plechajda
23. bře 2010

Ahoj 🙂

Ja si dneska Agnes zas zvazila a za tyden opet 200g nahore, takze slusny 😉 Kez by nam to kojeni vydrzelo dlouho....
U nas rymu pritahla Anezka uz podruhy, nevim odkud teda a Mates to chytne vzdycky od ni....takze opet je v zaprahu odsavacka. Kapu ji libenar to ji staci, nastesti maji oba tu predni rymu, tece jim to proudama a je to ciste bily takze tuktuk tuk dobry...
me mala vcera chrnela zas 8h v noci jsem myslela ze mi ty kozeny uz fakt explodujou....zas radil Mates, v 1:30 byl totalne vyspalej 😠 ale mel smulu ja sla spat a co delal teda netusim ale ve 4 kdyz se vzbudila agnes uz zas spal 😉

My jdem zitra na ko ockovani tbc, pomalu celodenni vylet kvuli 2 minutam 😠

Angie jak jste dopadli v poradne ? A co to vubec bylo za poradnu ? my jsme byli v 6ti nedeli a ted jdem az ve 3mesicich

avatar
aannggiie
23. bře 2010

čus
Já chodim do poradny každý 3 neděle-no na normální kontrolu 😒
Jinak mi jedem taky 200gr na týden.Sestřička koukala jestli ta váha neni někde seklá.Takže máme 5800gr a 61 cm.
Mě už to TBC kontrolovali před třema nedělema.
O 8.hod spánku se mi může nechat jenom zdát

Lener-Od 4 nebo od 5 hod spíme s Šísou už taky spolu v posteli jinak já bych byla K.O.My v 5 hod pravidelně kakáme a hrozně věcí mi chce sdělit.A pak zase chrupe do 7-8 hod

avatar
plechajda
24. bře 2010

kazdy 3 nedele ? Pfff bych ji rekla ze tam teda chodit nebudu tak casto, kdybych mela jedno dite mozna, ale se dvema se tam porad tahat to teda ani omylem...No u nas dnes teda tbc OK takze pristi tyden nekdy az pujdem na tu 3mesicni dostanem hexu a prevenar, uz ted se tesim zas na reakci ☹

avatar
lenerka
24. bře 2010

ahoj

tak my jdeme příští týden s Kristýnkou už na 4kontrolu
to jí bude 6neděl
pak snad až ve 3měsících doufám
uvidíme jak bude holka baštit a jak se nám bude vyvíjet 🙂
zatím mlíčko je a když se odpoutá,tak je postříkaná 😀

avatar
lenerka
24. bře 2010

tak dneska jsme byli na tý Bulovce
a byl tam docela chaoz,ale naštěstí jsme dlouho nečekali
bohužel jsme dopadli blbě ☹
Kristýnce našli na kyčličkách nález,ale není to tak strašný
tak jí dali na kyčle polštářek s popruhama
manžel se smál,že vypadá ,jako nějaký sportovec
mě je jí líto,že se nebude moc hejbat
bude mít pořád opruzenou prdku
a hlavně se opozdí s vývojem ☹
takhle to totiž měla Kačka dali jí široký balení a bylo to
ach jo
a to ještě bude mít celý den a celou noc
to budou prdy ☹

příští týden jdeme na Bulovku zase na kontrolu
a za 4neděle se jí bude dělat zase sono kyčlí,tak doufám,že to bude ok
aby to široký balení neměla přes léto

avatar
lenerka
24. bře 2010

my jdeme ve 12týdnu na očkování,proti těm rotavirům
a pak asi na hexu a prevenar
bude toho mít holka do toho roka samé očkování ☹

avatar
lenerka
24. bře 2010

tak kristýnka už noční kojení taky natahuje 🙂
včera jsme kojila po 23h a vstala až po 4h
au au moje prsa a toho mlíka,že se pak pořád pos....
ale přesně já si jí dám po 6 někdy po 7h do postele a chrupe a chrupe
prostě cítí maminku a je spokojená 🙂

kačka vstává po 6h,ale nechá mě ještě chrupat
v tomhle je děsně hodná 🙂
ale když chci po ní nějaký povinnosti nebo jí něco vysvětluju a nechápe to ,tak má záchvat zuřivosti 😠

avatar
aannggiie
24. bře 2010

čus
Plechajdo já myslela,že to je normál tak často chodit do poradny.Tak to jí necham proplatit naftu 😉 😉 .Ve třech měsících je očkování? Tak to bude peklo. 😒

Lener jestli chodíš tak jako my tak půjdeš pak ještě jednou 😖 .Jéžiš chudinka malinká a na to se nějak cvičí a kdy jdeš na kontrolu ve 3.měsících?

A nerozčiluj tu Kačenku

avatar
lenerka
25. bře 2010

na ontrolu na Bulovku jdeme příští týden
to nechápu,proč nás tam honí znovu,když kontrolní sono kyčliček bude dělat cca za 4týdny
a pak ještě ve 3měsících
takže si ještě Bulovky užiju ☹

avatar
lenerka
Odpověď byla odstraněná
avatar
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
avatar
plechajda
Odpověď byla odstraněná
Strana