icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
dagmik
28. srp 2007

Lenkazdenek: mně taky navrhovali Motola a já z toho mám stejnej pocit jako ty, že je to strašně daleko, resp. přes celou Prahu a navíc cesta, která bývá věčně ucpaná, proto radši ty Neratovice. Jinak mi sestřička radila, že do Motola mám jet rovnou, kdyby se stalo něco ještě před 36. týdnem. Že prý se stejně všechny předčasný porody posílají do Motola, jelikož tam jsou na tom nejlépe vybaveni. Ale já doufám, že nic takového nebude potřeba.

avatar
lenkazdenek
28. srp 2007

Dagmí,tak budu držet palečky,mám takový dotaz ,ty jsi na bulovku chodila na předporodní kuryzy? já jen na co se mám připravit 😉
Holky já nják furt doufám,že to dobře dopadne,každopádně pokud mi na bulovce neřeknou kam mám jít kdyžtak rodit(jako s kým jsou dohodlý) Tak si pro jistotu zamluvím buď Neratovice nebo Brandýs

avatar
ao
28. srp 2007

Lenkazdenek: myslím, že ti udělají vstupní vyšetření a obvolají porodnice, které mají volno a dají ti na výběr.

avatar
raculka
28. srp 2007

Ahoj ,jen jsem nakoukla a tak vás chci trošku uklidnit.Slyšela jsem poslední dobou taky o změnách,které se bohužel ne dobrým směrem zřejmě dějí na Bulovce.Ale já měla u porodu Mudr.Záhumenského,a nemůžu si na něj stěžovat.I ostatní maminky,které tam více než před rokem rodily,tak byly myslím spokojené.
Naopak se snažil mi dodat odvahu,podpořil psychicky,přišel se občas podívat na porodní sál (což prý není běžné,některý DR se prý objeví až na konci..).
Je pravda,že jsem rodila v klasické poloze,ale kdybych rázně trvala na svém,tak by mi myslím byla umožněna i jiná poloha.Ale PA mi radily lehnout si na bok,aby se prý mimčo rychleji dorotovalo do správné polohy.A pak už to byla jen chvilka.
Na kurzech nám říkali,že není moc DR,kteří budou ochotni lézt kvůli nám po zemi 😀 ,proto asi ta klasická poloha.
Přeju vám všem,ať to klapne bez problémů.
Jinak o Neratovicích jsem slyšela od kamarádek docela chválu.A Brandýs mi taky doporučil můj DR, tak snad si vyberete dobře. 😵

avatar
lenkazdenek
29. srp 2007

Raculka,díky za povzbuzující informace 🙂 já myslím,že mi asi beztak nakonec bude jedno kde a jak porodím,ale hlavně abych to už měla za sebou 😀

avatar
lenkazdenek
29. srp 2007

Dagmi,kdy se jedeš podívat do těch Neratovic? Já tam jedu 10 do poradny,tak se jich rovnou zeptám co a jak

avatar
janyjany
29. srp 2007

Ahoj, právě jsem dostala v poradně papíry k vyplnění a podpisu pro porod. A narazila jsem tam na větu, že když nebudu souhlasit s podmínkami, tak mi nemohou nabídout nadstandard pokoj a manžela u porodu?? 😲 😝 😒 . Možná jsem to jenom špatně pochopila, ale zdá se mi to docela drsný! ☹ . samozřejmě, že spolupráci s lékařem nehodlám sabotovat ani jinak neposlouchat pokyny, ale jedná se mi o to, že nechci mít u porodu mediky a jiné studenty na čumendu, příp.na zaškolení při vyšetření. Řekla bych, že to asi bude přání vice rodiček, které jsou ochotni si zaplatit nadstandardní pokoj, aby měli trochu soukromí a pohodlí(jak jen je to možné při porodu 😅 ). Nemáte s tím někdo zkušenosti?

avatar
lenkazdenek
29. srp 2007

Jany,tak to je hustý,já totiž taky mediky nechci,to mi příjde takřka jako vydírání 😠 ,to ti daly podepsat na Bulovce ? 😕

avatar
janyjany
29. srp 2007

no právě, že na Bulovce, jedná se o 4 odstavce (povětšinou ohledně spolupráce s lékařem a pak, že nesu odpovědnost, pokud nebudu jednat v souladu s jeho doporučením... a poslední je právě, že souhlasím s tím, aby přihlíželi, či asistovali studenti medicíny. Přečetla jsem si až doma, tak jsem se na to ani ještě neptala sestry nebo doktora. 😖 , Bud jsem to nepochopila, anebo je to přesně, jak píšeš, vydírání, protože, když nechci mít mediky u porodu(sice pod vedením zkušených lékařů 😖 ), tím přeci nenarušuji "bezvýhradnou spolupráci mezi lékařem a rodičkou!" 😖

avatar
lenkazdenek
29. srp 2007

Jany,na to podle mě nemají právo,dobře tu spolupráci s doktorem chápu,i to,že neseš zodpovědnost,ale to s těma medikama ? 😠 😠 Chápu,že se to musí někde naučt,ale například mě jako prvorodičku by to ještě víc stresovalo kdyby u porodu byli s prominutím 3 prdele lidí ! Nadstandart sice nechci,ale manžela u porodu chci mít u sebe.Já jdu příští týdečn na kurzy tak se tam rovnou zeptám.
Koukám,že snad nakonec budu radši rodit v těch Neratovicích nebo v Brandýse 😅

avatar
janyjany
29. srp 2007

No přiznám se, že to taky zvažuji ( a nejenom kvůli tomu...), jsem totiž taky ze Střížkova 😀 😀
I když o Brandýse jsem slyšela spíš negativní ohlasy ☹ , zvlášť o panu primářovi

avatar
lenkazdenek
29. srp 2007

Fakt? Odkud ze Střížkova přesně jsi? Já tady bydlím jen chvilku,takže tady nikoho neznám ☹
Tak jsem na bulovku napsala dotaz ohledně těch mediků,takže uvidím co odepíšou.
Moje teta je zdravotní sestra a na bulovce to celkem zná(loni stačila seřvat půlku bulovky ,protože tátovy co tam ležel nedávaly ani čaj 😝 )tak se jí pro jistotu taky optám,jako co to má znamenat.

avatar
ao
29. srp 2007

čau holky, většina ženských na aperio.cz o tom psala, že tam některé odstavce prostě škrtli, popř. něco dopsali a že nebyl problém. snad to nebude tak zlé 😅

avatar
lenkazdenek
30. srp 2007

Ao,taky doufám,že to nebude tak horký 😉

avatar
dagmik
30. srp 2007

Lenkazdenek: Na Bulovku jsem nechodila na předporodní kurzy, já jdu jen na jednorázový od Aperia, zrovna zítra, i s manželem.

Jinak do Neratovic jsem volala, kvůli té prohlídce porodnice atd. Sestřička mi řekla, že to dělají vždy v úterý a ve čtvrtek od 9 do 12 hodin, že se tam neobjednává, rovnou přijdeš, ale prý se čeká. Tak jsem se divila a ona říkala, No klidně i tři hodiny. To mě teda dostalo. Pak říkala, že registrace nedělaj, pouze se u nich musí absolvovat jedna poradna + monitor a to po 36.týdnu. Radila mi, ať si na to udělám čas celý den a absolvuji to vše v jeden den, tzn. prohlídku porodnice a poradnu u doktora.
Tak teď nevím, jestli tam není taky nějaký strašný nával, když už se čeká i tři hodiny na to, že si to tam jen prohlídnu.

avatar
ao
30. srp 2007

dagmik: asi tam mají 1 xov a vždy se čeká až někdo dorodí 😀

avatar
ao
30. srp 2007

error = box

avatar
dagmik
30. srp 2007

ao, no vidíš, to mě nenapadlo 😀 a já si pořád říkala, proč se tam čeká třeba tři hodiny, co se tak dlouho děje??? no a ty jsi na to přišla 😀 😀

avatar
lenkazdenek
30. srp 2007

Dagmi já mám pocit,že oni tam nemají ani klasickou hekárnu a ani klasický šestineděla,ale nevím to určitě ,jen podle toho co jsem slyšela 😅
Já ani nevím kde tam porodní sál je,každopádně co tam chodím,tak nják extra nával na gyndě není,teda až na toho mojeho 😕 😉 ,ale třeba se to po prázdninách změní 😉 držím palečky ať to dobře dopadne a dej vědět 🙂

avatar
dagmik
30. srp 2007

Leni, vyzjistím to, jestli teda vydržím čekat 3 hodiny ☹ a ještě mi řekni, ty tam jezdíš z Prahy tím Nerabusem nebo autem? My určitě pojedem autem, jen jestli se to tam dá nějak dobře najít? Neporadíš trošku?

avatar
lenkazdenek
31. srp 2007

Dagmi,já jezdím Nerabusem ,je to trošičku zamotaný,ale podle cedulý by ste to najít měli,každopádně do neratovic se dostanete odbočkou u autobazaru a pumpy,pak pojedete okolo 3 základní školy ,pak k plaveckému bazénu ,u bazénu zahnout do leva k domu kultury a tam pak doprava a dál už jsou cedule,ale nevím z jaké strany přijedete 😕
Neboj, to zvládneš,dole je takovej bufítek a maj tam moc dobrý chlebíčky a koláče 😉 tak přeju hodně štěstíčka

avatar
dagmik
31. srp 2007

Leni, tak jo, to najdem, kde je bazén vím a kdyžtak se poptáme. Na chlebíčky a koláčky se těším 🙂 Už bych si dala teď, ještě jsem nesnídala.

avatar
lenkazdenek
31. srp 2007

Dagmi,já taky ne a asi to ani nestihnu,jelikož musím běžet mýmu tátovy k doktorce pro léky 😒
Já si v úterý zjistím jak je to s Bulovkou a jinak tradá za tebou do Neratovic 😉 🙂

avatar
dagmik
31. srp 2007

Ok, tak to zjisti a uvidíme, jak nakonec dopadneme 😉

A ty ještě běháš 😉 , to já už s tím břichem nemůžu ☹ , nemůžu ani chodit moc rychle, to se strašně zadejchávám 🙂

avatar
lenkazdenek
31. srp 2007

Dagmi,já občas i lítám 😉 taky už mi to jde těžko ,hlavně mám nahoře už téměř 20kilo tak se moc těším až bude malá venku 🙂 😵

avatar
dagmik
31. srp 2007

Leni, 20 kg, to je taky dobrý, předpokládám, že to budeš mít i dost ze zadržovaný vody, ne? Já si myslím, že jí mám také dost. Oteklé nohy jak sloník, nevejdu se do svých normálních bot. Včera to po delší době bylo docela dobrý, asi tím počasím, ale jinak hrůza. Ráno mívám nateklý i prsty u rukou.

avatar
ao
31. srp 2007

čus těhule 😉
teeeeda, snídat musíte, to se nešiďte! 😀
k tý váze, lenkazdenek, mohu vědět, kolik jsi měla navrch cca v 18 tt? Já zatím 4 kg, ale ty prsa 😒 o 2 čísla nahoru... a to jsem je i předtím měla veliké 😠

avatar
lenkazdenek
31. srp 2007

Dagmi,právě,že to mám především s té vody ☹ ,ale můžu si za to sama,protože jsem se celý léto živila rajčatama a melounama a pila pořád minerálky,no a to je podle doktora špatně ☹ Jinak nohy mám taky oteklý a o rukách a obličeji ani nemluvě,připadám si jak chodící soudek vody .
Ao v 18tt jsem měla nahoře necelých 6kg,ale taky jsem to přibrala hodně na prsou,dokonce jsem kvůli tomu musela měnit svatební šaty,v těch původních jsem totiž nemohla dýchat 😉 🙂

avatar
ao
31. srp 2007

lenkazdenek: nooo, jak to u většiny čtu, rychlé tempo v nabírání mě zrovna čeká 😖
dagmik: koukala jsem ti do alba, máte pro malého kočárek QUINNY.. můj zamilovanej, trochu z nouze cnost, protože by se nám jako jeden z mála měl vejít do výtahu. Prosím tě, potřebuji radu, není tam korbička extra malá proti jiným typům, kámošky mě od něj odrazují, tak nevím 😒

avatar
lenkazdenek
31. srp 2007

Ao neboj,tak hrozný to není,já třeba bříško do 20 týdne viditelný neměla a pak během jednoho týdne hodně narostlo 😉

Strana