icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
mocinda
15. říj 2007

holky zdravím ve spolek, teda připojuji se k tomu ,že tahle noc bylo peklo 😢 na mě taky vlezla nějaká depka, takže jsem měla o čem přemýšlet celou noc!!Ještěže dneska svítí slunko!! 😉 No a tím koníkem to bylo hustý ,mně to nešlo už od včera večera,člověk se pak nemá kde uvolnit 🙂
Jinak já přibrala už 6kg ,ale ted mi vůbec nechutná ,takže stojím s váhou ,jen se mi pne pupek ,ale zatím a to klepu strie nemám ,ale já mám na ně ještě čas!! 🙂 zuzi kolik máš ty?holky, hodte sem váhu at mám přehled 😎

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

MOcindo,já mám nahoře 22 kilčo ☹

avatar
mocinda
15. říj 2007

😉 jujky Leni ,pěkný !!Buď v klidu ,kámoška měla přes třicet kilo 😅 ještě máš reservu!!No a na to jak jsi akční ,tak 22kilo ti myslím sluší!! 😉

avatar
denisia
15. říj 2007

nazdar holky, nepojdete niekto na obhliadku porodnice vramci pripravneho kurzu 23.10.?

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Mocinda ,no akční sice jsem ,ale moc mi to nesluší,hele já už se nemůžu ani pořádně převalovat v postely si připadám jako velrba na mělčině 😅 fakt se nemůžu ani pořádně obrátit 😝
Deni,já už mám kurzíky za sebou ...

avatar
zuziik
15. říj 2007

ja mam 9 kilo nahore......to je strasny....kolegyne je o mesic a pul napred a pribrala jenom 5 kg.....takze deprese mam ze vseho.....vaha..starost, že nic nezvladnu, ted budu doma a ja si nedokažu si představit co budu delat s tou haldou volnyho casu...

avatar
mocinda
15. říj 2007

🙂 leni: ještě si ráda na velrybu vzpomeneš 😀 😀 kdepak ,vůbec ti to nezávidím ,já mám ten třetinu nahoře co ty a jsem totál vyřízenááááááá,doufám ,že už moc nepřiberu 😉
zuzík: to ti doma ani nepříjde, jen ze začátku je to divný ,člověk je zvyklej na frmol a najednou nic ,ale časem se zabavíš 😎 žtřeba telenovelama 😀 😀 a 9kilo nahoře ,to není tak strašnýýý,znám holky ,co přibraly za celý těhu 6kilo a taky co 30kg, holt jsme každá jináá 😅

avatar
denisia
15. říj 2007

no, mne sa sa zda, ze som nejako prestala priberat a zacinam sa bat, ci prcek rastie, alebo nie. lebo na poslednom ultrazvuku sa ukazalo, ze nejako spomalil v priberani ☹ zajtra idem do poradne, tak som zvedava, kolko kg pribudlo.

avatar
mocinda
15. říj 2007

denisia: já ted taky stojím s váhou asi 14dní a předtím to šlo kosmickou rychlostí nahoru ☹ nevím asi příroda to vyřeší za nás 😀 ještě by to mohla porodit za mě 😀 😀

avatar
zuziik
15. říj 2007

Ja mam pocit ze mi prave bricho prestalo rust.......nebo uz to tak nevnimam...

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Deni,neboj on si z tebe prcek vezme sám kolik potřebuje 😉
Zuzi,já sem doma takřka od začátku a ono si zachvilku zvykneš 😉 konečně si uděláš čas na to na co jsi ho neměla roky 😉 a starosti hoď za hlavu,všechno zvládneš 😉
Mocindo,jj ještě nejsem u konce,za chvíly už budu jak dinosaurus 😀

avatar
denisia
15. říj 2007

no to dufam, ze si berie dost. hlavne sa mi v tom bruchu v kuse mele, akoby uz chcel von 🙂 neviem, ci vobec niekedy spi ...

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Deni buď ráda,mě malá kope zásadně jen v noci 😖 ale teď už jak kdy,občas mám až strach že se nehýbe vůbec 😕
Ty jo to by byla sranda,kdyby chtěl Sebík ven dřív než Kristián nebo Klaudie 😀

avatar
zuziik
15. říj 2007

tak to mala taky miva dny kdy se ani nehne........to ji zkousim probudit aby se aspon jednou kopla abych vedela ze je v poradku......ale dneska dobre tancuje....

avatar
denisia
15. říj 2007

no ved prave 🙂 ale inac nemam ziadne poslicky, ziadne bolesti, ziadne ine smiesne veci ... tak len nech tam pekne ostane, kym nebude Bulovka vymalovana

avatar
mocinda
15. říj 2007

holky děláš štrůdlík ,nedáte si se mnou? 😉 U nás dneska nějak klid, mrňousek dělá jakože nic ,asi to tý odporný noci ,ted spinkáááá 😎 asi si taky dáchnu,teda až sním ten štrůdlík 😎

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Deni,jj jen ať hezky příjdem do čistýho 😀 já teda taky zatím žádné poslíky neměla 😕 aby jsme se nakonec na tý bulovce nesešly 😀 já na vyvolání a ty v termínu 😀
Zuzi,no ono čím míň bude mít Lucinka místa tím víc začne spíš boxovat než aby se hýbala celá

avatar
denisia
15. říj 2007

moci, ja na ten strudl snad normalne priletim na metle ... a to dnes prosim pekne od rano iba jem nejake kraviny. az tu citim tu krasnou vuni ...

avatar
dagmik
15. říj 2007

ahoj holky, ani vás ještě nedočítám....se to zas rozjelo...teda ne samozřejmě u mě....ale jedna holka šla dnes ráno na monitor a protože mimi prý mělo špatné ozvy, tak šla rovnou na císaře. Termín teda měla zítra, takže je to v pohodě...jen že si takhle jde člověk na monitor s tím, že nic....

avatar
dagmik
15. říj 2007

leni, ty už to asi víš od Siss, že? 😉

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Mocinda,hmm štrůdlík,si mě inspirovala natolik,že ho snad upeču taky 😉 🙂
Dagmi,tak to je hustý ,moc ji gratuluju,hlavně že je mimi v pořádku.
No ono by mi to asi ani nevadilo,přijít na monitor a za chvilku mít mimčo u sebe 😕

avatar
dagmik
15. říj 2007

leni, to asi ne, ale doteď mě taková možnost vůbec nenapadla....spíš kdyby tam dnes nešla....to mě děsí

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Dagmi,jj Sis informovala 🙂 taky mě to napadlo,že kdyby tam nešla ...... 🤐 fakt hrůza jen na to pomyslet

avatar
dagmik
15. říj 2007

holky, do alba jsem hodila svoje poslední břicho a jednu fotku ze včerejšího výletu do Veltrus.... 😀 Kterej teda stejně nepomohl ☹

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Dagmi,seš si jistá,že to byl poslední výlet? 😉 neboj dokonce týdne máš malýho určitě doma 😉

avatar
dagmik
15. říj 2007

leni, si myslím, že už pojedu jen do porodky 😉 no tak snad

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

No vidíš aspoň njákej výlet,kdy vlastně jdeš znova do poradny? Ty jezdíš vlastně do těch Nerátek že..?

avatar
zuziik
15. říj 2007

No dneska jsme to rozjely🙂

avatar
mocinda
15. říj 2007

☹ holky ,jak chatuju tak štůdlík připálenej a prasklej 😖 no m,ale voníííí 🙂
dagmi: jdu juknout na bříško

avatar
mocinda
15. říj 2007

dagmi: jůůů ,sluší vám to s Krystiánkem, jste takové berušky, už jen vzlétnout 😉 😎 DAgmi ,už si fakt zasloužíš ten pupíček odložit!! 😅 ted jsem pochopila jak jsi psala ,že všichni koukaj 😉 ono je fakt na co!!!! 😅

Strana