icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
lenkazdenek
3. zář 2007

Holky není zač,já už sem se smířila s tím,že pojedu rodit do Neratovic,zítra nastupuju na předporodní kurzy takže budu mít snad další novinky,holky moc vám držím palečky ať tu porodnici najdete

avatar
kim
3. zář 2007

Ao:dík, no nepředpokládám, že Apolinář bude ještě volný!!!!Já mám nejblíž Brandýs, tam ani nevím, kdy je registrace a nechtěla jsem tam, jdu se ponořit na stránky Aperio a skouknu znova ty porodky...mě to fakt se.., jsem tomu výběru věnovala takovou dobu a teď tohle 😠
Leni: Neratovice jsou prý dobrý...ale už mi to pro mě přijde daleko...dávej vědět, co na kurzech!!!!Já začínám na Bulovce 11.9.!!!

avatar
hanik
3. zář 2007

lenko, diiiky za to info. 😉 ..tak jsem taky zvedava, co se pristi tyden dozvim na kurzech 😉 ..a teoreticky by mi nemeli dovolit se ve 36tt teda registrovat, kdyby nechteli, abych u nich rodila. ..jestli to dobre chapu..? 😕 😉 ...takze kdyz me nezaregistrujou, tak budu muset jinam. ..aspon budu vedet, na cem jsem. 😎

ao, tak to ja myslela, ze to meli uz zrekonstruovany cely. 😒

..ale je hezky ze tady se s tim nemazlej. ..nedavno davali ve zpravach, jak zaviraj nejakou porodnici na vikend. ...a jak vlastne chudinky rodicky. ..tak tady se s tim opravdu nemazlej 😝 ...a 3 mesice ..adie ..to je docela dobry. 🙄

avatar
ao
3. zář 2007

kim: ono to jde taky vyřešit tak, že tam prostě v 1. době porodní dofrčíte.. oni jsou fakt velká porodnice a skoro nikdy neodmítají.

hanik: přesně tak, neměli by tě pak u nich registrovat.
my se tam s únorovkami 2008 jdem podívat teď 13.9. tak paní vyzpovídáme. kdyžtak se rovnou otočíme na podpatku...
nevím jestli má smysl chodit tam na předporodní kurzy (i když vyhlášené) a pak jít rodit jinam, kde mají jiné zvyklosti 😒

avatar
lenkazdenek
3. zář 2007

Já původně myslela,že když tam jdeš na ty kurzy,tak,že musí předpokládat,že budeš rodit u nich a pokud vím kurzy jsou plný 😕
Kim,v brandýse rodila před 4 měsíci známá ,ale jak byla nebo nebyla spokojená to nevím

avatar
kim
3. zář 2007

Leni: no předpokládat...to asi jo, ale to by tu přestavbu neudělali nikdy 😀A třeba v tom Brandýse se tyhle kurzy nekonaji, takže musíš buď do jiné nemocnice nebo těch center....takže si myslím, že kurz tam neznamená na 100% porod u nich!!!Když bys se známou mluvila, tak se jí prosím zeptej, jak byla spokojená!!!
AO. já to mám k Apolináři fakt strašně daleko!!!!!!!Jsem jukala na mapu, já jsem kousek od Brandýsa, mám to fakt nejblíž tam, ale nechtělo se mi tam ☹

avatar
lenkazdenek
3. zář 2007

Kim, ve středu bych k ní měla jet,tak pak dám info. Já bych asi do Brandýsa nešla už jen proto,že jsem se tam sama narodila a mám na to památku v podobě jizvy pod okem dodnes 😖

avatar
hanik
3. zář 2007

lenko, tak to uz je nejakej patek, kdy si tam byla rozena,ne? ..to se tam personal od ty doby urcite obmenil. 😅 ..bohuzel, cokoliv spatneho se muze stat kdekokoliv 😒 ..to si proste nevyberem ..na jakyho vola zrovna narazime ...a muze to bejt klidne v ty nejvic vyhlaseny porodnici. 🙄

avatar
kim
3. zář 2007

jj přesně tak, i když současný primář/porodník je právě celkem vůl 🤐 😀 😀 😀

avatar
hanik
3. zář 2007

Tak chtej jen PA a toho vola jen na to nejnutnejsi. 😝 😎 ..a snad tam neni jen jeden. ...tak myslim, ze v ramci bulovky jsme si uz tu smulu vybrali ...tak ted uz jen dobre. 😉

avatar
lenkazdenek
3. zář 2007

Hanik,no je tomu už 22 let 😉 takže ten pan doktor už tam určitě nebude 😉

avatar
dagmik
3. zář 2007

lenka: Díky za informace, je opravdu zajímavé, jak nám dají z různých zdrojů různé informace. Možná pan ředitel neví nebo nechce vědět anebo nechce povědět nějaký ten termín. Nevím, kdo je pan Kolařík (nebo jak se jmenuje ten co odpověděl tobě)ale každopádně ti dal mnohem vyčerpávající a daleko konkrétnější odpověď. No stejně nevím, možná zítra zkusím ty Neratovice na tu prohlídku a uvidím. Byla jsem na jednorázovém kurzu od Aperia, tak jsem některé věci trošku přehodnotila. Každopádně se mi to blíží a nemám to vyřešený a každej se mě furt ptá, kam půjdu rodit. No nic uvidíme.

avatar
dagmik
3. zář 2007

Ao, ptala ses na tu korbičku u Quinny. Já jsem to také slyšela, že je menší než ostatní, pak jsem zase slyšela, že není, že teď se dělají takhle menší než dříve, každopádně já ji v reálu neporovnávala s jinýma. Připadá mi normální a dle zkušenostní ostatních to v pohodě stačí. Vlastní zkušenost bohužel ještě nemám, abych Tě mohla pravdivě informovat. Ale mně by se miminko mělo narodit v říjnu, takže předpokládám, že zimu v ní vydrží určitě, no a pak na jaře už možná bude moct i do sporťáku. I když já vlastně přesně nevím, kdy se dávají děti už do sporťáku 😀

avatar
ao
3. zář 2007

dagmik: díky, taky mi více lidí říkalo, že obecně se korbičky dělají menší než kdysi. škoda, že u většiny modelů neuvádí alespoň max váhu, myslím že u Quinny je korbička pro mimi velikosti 0 až 9 kg.

avatar
dagmik
4. zář 2007

ao: já ji navíc ještě nemám ani u sebe, máme kočárek u manželových rodičům- protože je nějaká pitomá pověra, že ho nemáš mít doma, takže teď tu nemám ani tu prospekty. Ale než má dítě 9 kg, tak se myslím do korbičky nevejde na délku. Mému synovci jsou 2 roky a váží 13 kg 🙂 Ale opravdu maminky, co měli tento kočárek si vůbec nestěžovaly 🙂

avatar
zuziik
4. zář 2007

Holky chtěla jsem se zapsat na predporodni kurzy.....nikdo mi to tam ale nebere a ja nevim do kdy se muzu prihlasit......jestli me vubec vemou.

avatar
lenkazdenek
4. zář 2007

Dagmi,budu držet s Neratovicema palečky,četla jsem na ně moc dobré recenze,pro mě jsou bohužel poněkud dražší ☹ Já jdu dnes na ten předporodní kurz na bulovku,tak uvidím.
Zuzi na jaký číslo jsi volala? Na to co mají napsaný na stránkách se moc dobře dovolat nedá,jen na mobil

avatar
zuziik
4. zář 2007

mam jenom na pevnou.....nemate prosim teda ten mobil abych se tam mohla prihlasit nez bude pozde??

avatar
kim
4. zář 2007

Zuzo: pí.Šimánková 774 976 062

avatar
zuziik
4. zář 2007

Kim: Moc děkuju. doufám ze tam pro me bude jeste misto

avatar
lenkazdenek
4. zář 2007

Zuzi já myslím,že určitě se njáké najde 😉

avatar
zuziik
4. zář 2007

tak jsem tam volala a maji vypnuty telefon tak to budu zkouset

avatar
lenkazdenek
4. zář 2007

Zuzi,ona má možná hodinu,dneska probíhají ty kurzy ,já jdu například až v šest večer.

avatar
kim
4. zář 2007

jj úterky má plno, od rána jedou ty kurzy!!!!!

avatar
dagmik
4. zář 2007

lenka, tak dej pak vědět, jaký byl kurz 😉 A v rámci toho kurzu se určitě půjdete někdy i podívat na porodní sály, viď? Tak aspoň uvidíš, jak to tam probíhá a jaký je stav.

avatar
lenkazdenek
4. zář 2007

Dagmi,na to se těším nejvíc,určo dám vědět,ale asi až zítra mě ty kurzy končí v osm večer. Manža je z toho na prášky ,že nebude stíhat začátek njákého filmu nebo co 😉 😀
Jestli zítra pojedeš do těch Neratovic tak dej potom taky vědět jak to tam vypadá,já znám jedině ordinaci mýho doktora,odběry a chirurgii 😀

avatar
zuziik
4. zář 2007

tak jsem se dovolala.....mam si zavolat v pulce rijna to budou vypisovat kurzy.

avatar
lenkazdenek
4. zář 2007

Zuzi,tak to máš ještě moře času,hlavně na to potom nezapomeň

avatar
lenkazdenek
5. zář 2007

Ahoj holky,tak ty kurzy jsou úplně super,paní Šimánková je moc příjemná,probíraly jsme kdy odjet k porodu,co sebou na bulovku do porodnice a co je potřeba ještě teď vyřídit. Dokonce nám dala i číslo kam se máme v 35 tt registrovat.Jinak jsem tam měla snad nejpozdější termín porodu já a nják tak se počítalo,že budeme všechny rodit na bulovce 😉
Jo manžel měl strach,že tam bude jediný chlap,ale nakonec tam všechny budoucí maminy měly partnera.

avatar
hanik
5. zář 2007

lenko, diky za info. 😵 ...tak to uz jsem zvedava na nas. ...taky tam budu mit manzu. ..tak ho to snad uklidni, ze tam nebude jedinej chlap mezi tehulema 😀
..a rikala nejaky info ohledne rekonstrukce?? ...a nebo to ani sama nevi, nebo se ji nikdo neptal? 😕

Strana