Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

denisia
26. lis 2007

a uz som pridala aj nejake foticky. Juj, maly uz nespi, tak zase niekedy nabuduce, ked si najdem par minut ...

mocinda
26. lis 2007

🙂 Ahoj holky,
oooobrovská gratulace k narození Sebíka!!!!Konečně termínový miminko 😀
Jinak další paní na holenííí...to vypadá na lenule25 😉 to nám to pěkně ubíhááá 🙂

mocinda
26. lis 2007

denisia: krásný fotky!!Sebíček je úžasný!! 🙂 tak hodně zdravíčka vám oběma!!! 😵

lenkazdenek
26. lis 2007

Deni,moc gratuluju k Sebíkovy 😵 je kouzelnej 😵 koukám,že jsme se tam krásně vystřídaly 😉 a já ti držela místo nahoře v 10 😉
Jj teď je na řadě Lenča

lenule25
26. lis 2007

holky, to jsou nadherny fotky.. trochu vam to zavidim, ze uz mate miminka u sebe, ja jsem porad kinder vejce 🙂 a zatim to na porod nevypada.. ale kazdopadne jeste mame chvilku cas, protoze termin podle utz mame o osm dni pozdeji nez podle posledni MS, takze do 6.12. jeste preci jen par dni zbyva.. dam urcite vedet dalsi info z bulovky, az to na nas prijde..

chtela jsem se zeptat - co tedy potrebujes s sebou pro miminko krome plenek? kosmetiku a obleceni na pobyt v porodnici dostaneme erarni? diky za info..

zuziik
26. lis 2007

Ahoj maminy, teda ty deti zacaly rodit 🙂 Jinak koukam ze se zvedla nevole proti nadstandardum.....ja ho chtela taky a kdyz mi to rekli tak jsem docela nadavala......no nic. jinak zitra jdu na utz a konecne mi stanovi datum porodu tak jsem na to zvedava 😉

lenkazdenek
26. lis 2007

Leni,kosmetika i oblečeníčko je erár ,ale teda ty košilky nic moc,miminka se z toho slíkaj,jinak určitě ty vlhčený ubrousky ,pro sebe vložky a vložky do podprsenky

denisia
26. lis 2007

dik holky. Je to fakt super mat mimi konecne u seba... vsetkych holkam - cakatelkam zelam terminovy porod a krasne mimca. leni, tak skoda, ze sme to nestihli, teba urcite prave vo stvrtok prepustili 😀
a tak mame po prvom samostatnom kupani, za vydatnej podpory tatinka - sledovatela a podavaca veci 😀. s plnym bruskom teraz spime a tak maminka ma cas napisat par emailov.

ao
26. lis 2007

čus bus, těhule a čerstvé maminy 🙂
teeeda, člověk tady chvilku není a ona Deni už není 2 v 1 😎 a ještě k tomu ukázkově v termínu 😎 ještěže jsem tady pár dní nebyla, to bych byla za tebe nervózní, že se neozýváš..

lenkazdenek
26. lis 2007

Deni,mě pustily až v pátek,ve čtvrtek jsem bloumala porodnicí každý 3 hodiny pro příkrmy 😅

dagmik
27. lis 2007

Denisia, velká gratulace, Sebi je krásnej!!!!

Holky, to to letí, za chvíli budeme mít miminka už všechny....

Leni, tak co Klaudinka a jak zvládáte??? My byli včera odpoledne na procházce od tří hodin a když jsme přišli domů asi tak v půl pátý, tak Kristian stále spal, tak jsem ho dala do postýlky v tom, v čem byl venku, otevřela jsem okno a on spal ještě další tři hodiny...musela jsem ho vzbudit, aby si nemyslel, že už je noc....tak jsem ho nakonec včera ani nekoupala.....teď zase spinká

mocinda
27. lis 2007

😉 ahoj holky,
dagmi: to je opravdu zlatíčko,Kristiánek, tak takovýhle miminko bych si taky přála!!! 🙂 tohle je opravdu výhra ,protože nejen ,že máš čas na věci okolo ,ale i na sebe!!Tak jen tak dál!!! 😵
No jo, už at jsou tady všechny miminka!! 🙂 Já už bych rodila ,až bych brečela 😉 ale je fakt ,že to tak letí ,že než se naděju ,tak budu počítat kontrakce 😀

denisia
27. lis 2007

Ahojky, dik za pochvaly a gratulace! Snazili sme sa 😀
Leni, to je fakt skoda, ze ma dali dole na pokoj 7. Mohli sme byt fakticky v porodnici spolu aspon tu chvilku 🙂 Inac Klaudinka fakt vyzera ako princeznicka, zlatulinka.

My mame za sebou prvu noc doma, bolo to celkom ok. Ale bojujeme so stolicou, maly vobec nekaka, ja neviem, co mam robit. V porodnici som tolko otravovala sestry, az ho nejako nastartovali a v pondelok rano sa mu podarilo zo seba nieco vytlacit. ale odvtedy nic a ja mam paniku. Ved kakat sa musi, nie? Help!

zuziik
27. lis 2007

Ahojky, tak jsme dnes byly na utz. Máme 1530g a termin nam konecne stanovili na 29.1. takze jsme ve 30tt......Tak jsem rada ze je vse v poradku!!

mocinda
28. lis 2007

dobré ranko!!
tak zuzíkovi gratuluju k termínu!!mám podobný datum ,takže možná naviděnou na hekárně!! 😀 já jdu zítra na UTZ ,na měření všech kostiček,hlavičky,vlásků a snad do třetice nám odklepnout holčičku!!! 🙂 tak už se těším !!Jinak včera na kurzu nám PA podvrdila rekons. nadst. pokojů na Bulici ,takže buďme rády ,že nezavřeli celou porodku 😝

lenkazdenek
28. lis 2007

ahoj holky,tak my už musíme hodně přikrmovat,přicházím o mlíko,nekojím,ale odstříkávám a včera už to bylo jen 20ml ☹ takže dávám jednou nutriol jednou MM ☹
Deni,malý miminka prej můžou kakat ob den,my teda máme v plínkách po každým papání 😅 a nejlepší je když ji začnu přebalovat sundám plínku a ona se mi do tý zpouště počůrá 😖

mocinda
28. lis 2007

leni ,jsem se tě chtěla zeptat, jak jsi psala o tý vpáčený bradavce, tak tu jsi měla už před porodem nebe se ti to stalo pak když jsi chtěla začít kojit???Já jen ,jestli se to může vpáčit třeba časem anebo to už tak musí být odjakživa 😉 díky za odpo
To je škoda, že mlíčko ubývá ,ale na kurzu zrovna včera říkala PA ,že nejdůležitější je mlezivo ,který je hned ze začátku a pak už se mění na mlíko ,které je samo nejlepší ,ale mlezivo je výživnější a to Klaudinka dostala 😉 a hlavně ,že jste holky zdravý a spokojený!!! 🙂
S tím vyprazdňováním u miminek jsem něco četla ,že bývá tak 6stolic denně ,hlavně kojený děti ,ale nemám žádný přesný info ,takže bych se poradila s mudr. ,pro jistotu 🙂

lenkazdenek
28. lis 2007

Mocinda,no já nevím,vždycky jsem myslela,že jsou obě v pohodě a asi ne,včera dokonce máma říkala,že měla ten samej problém s levou bradavkou a mě kojila jen deset dní 🙂

mocinda
28. lis 2007

leni : no prosim ,to jsou věci ,já si taky myslím ,že mám bradavky normoš ,ale kdo ví,když se to může takhle vpáčit během porodu ☹ no uvidíme...ale jak řikám ,hlavně mlezivo!! 😀 a jak v noci často kojíš ?nebo přikrmuješ?nebo spinká jako Kristiánek? 🙂

lenkazdenek
28. lis 2007

Malé dávám večer přikrmy a jinak jak kdy ,někdy spinká třeba 5 hodin,někdy se budí po 3 🙂

denisia
28. lis 2007

Caute holky,
tak na chvilu zase na nete. Dnes sme boli u detskej lekarky, maly pribera, nastastie, lebo v nemocnici schudol dost vela, z 3450 na 2990g - v pondelok nas prepustali s vahou 3050g. Ale dnes sme uz 3290 😀. A dokonca prve kakanie doma - hura, clovek by neveril, aku radost moze mat zo stolice v plene 😀. Inac Dr. povedala, ze 5-7 dni bez stolice je normalne, aby som sa nebala.

Porod: no, zaciatok bol v pohode, vlastne som sa asi o pol siestej rano zobudila na to, ze ma tak nejako trosku bolia vajecniky .... o pol siedmej som zistila, ze ma asi bolia v intervaloch, a tak som drahemu povedala, ze mam asi kontrakcie. ten hned vyskocil z postele, ze ci stopujem .. a ja ze nie, ze to su asi len tie poslicky, lebo to nebolelo az tak moc ...
ale zacali sme stopovat a zistili, ze su tak 5minutove, a zakazdym trochu silnejsie. Tak sme trochu pockali, okolo 8.20 nasadli na tramvaj smer Bulovka ....
O 9 ma natocili na monitor, o 9.30 ma pozrel doktor (Vojtech bol moj porodnik) a povedal - maminka, rodime ...
a tak sme rodili... monitor, balon v sprche, pustenie plodovej vody asi o 11... mali sme stastie, boli sme asi jedina rodiaca maminka v dannej chvili a tak sme sa okolo 13 presunuli do toho samostatneho salu + pripravneho pokoja vzadu...drahy bol super, fakt mi pomahal.
kontrakcie ku koncu des bes, a zaver trosku brutalny, boli tam Dr. Vojtech + Dr. Zahumensky a 2 PA. Maly sa nejako zasekol a vobec nechcel von, alebo som nevedela tlacit, ja uz ani neviem, len viem, ako dr.Z hovoril, "teraz poriadne zatlacte, uz naozaj musi von, nepaci sa mu v brusku, to zvladnete, este" ... PA mi lezala na bruchu a tlacila zvonka .... ked vysla hlava, bolo to uzasne, zvysok bol uz pohoda. Juj, som rada, ze to mame za sebou a sme v poriadku. Mam aj stehy, sitiu som sa nevyhla ☹ a stale to citim, ale hlavne ze vsetko ostatne je ok. Vsetok personal bol fakt po celu dobu strasne zlaty, aj na tych pokojoch to bolo ok. Stravu nehodnotim 🙂

Ale som sa rozpisala, co? tak uz koncim. Holky cakatelky-nebojte, na vsetku bolest zabudnete v momente, ked uvidite mimi ...

mocinda
28. lis 2007

denisia: díky že jsi se podělila se svými zážitky z porodky!!ono stejně každý si to pak prožije po svým ,tak já pak tady taky napíšu jak jsem byla statečná matka 😉 Jinak jsem ráda ,že jste vyřešili stolici!! 🙂 ono to zní vtipně ,ale fakt člověk neví ,jestli je to normoš anebo už to může být nějaká porucha!!Tak hodně zdravíčka Sebíčkovi i Tobě!!
Já počítám ,no co taky má člověk dělat, každý týden jak mi ubýhááá a už se těším na tu naši bublinku!!Ted mám takový bublavý pohyby ,že jsem jí začala říkat bublino 😀 no ,co mě ještě čekááá 😎

zuziik
28. lis 2007

Ahoj holky, tak jsem dnes byla u doktorky a ta mi rekla ze mala neroste tak jak by mela ☹ takze musim za 2 týdny zase na utz a pravdepodobne mi placenta nevyzivuje tak jak by mela.....je sileny ze vcera mi doktor na utz rekne ze je vse v poradku a dneska kdyz se doktorka koukne na lejstra a porovna je, tak zjisti ze to neni v poradku. A k tomu se mi skracuje hrdlo a mala se cpe na spodek 😒 Do toho nam zacali kopat stupacky a nefunguje nam voda ☹ takze na prd..........

mocinda
28. lis 2007

jejda zuzi, to jsou teda změny!!!Docela nechápu, že najednou to je všechno špatně!! 😒 přece se to nemůže změnit během 24hod???určitě to nedue tak hrozný ,jak to vypadá ,držte se holky!!! 😎 Většinou dokroři vždycky straší ,člověk se nervuje a nakonec to není tak zlý!! 😉 TAk držím pěsti ,já jdu zítra si poslechnout verdikt,taky čekám ,že to nebudou jen samý positiva,navíc mám blbej krevní obraz ,takže zase jdu na krev ,ale to už mám od začátku těhu a nikoho to moc netrápí ,tak snad to není nic důležitýho!!Musíme holyk vydržáť!!!
Nám zase prdnul bojler, takže přemýšlíme jestli ho jen necháme opravit anebo se pustit do celý nový koupelny, která by si to zasloužila ,ale když si představím ten bordel,tak raději nééééééééééé 😒

lenule25
29. lis 2007

ahoj holky, jen se hlasim, ze jeste nerodime 😉 vcera jsem tedy mela poprve asi poslicky - par stahu v nepravidelnych intervalech, ale zase to preslo, takze pohoda.. v noci se to opakovalo asi dvakrat, ale vzdycky jsem to nakonec zaspala..
denisko dekujeme za zazitky z porodu, dodava mi to trochu odvahy, ze to taky zvladneme.. nas tatka uz zacina byt dost nervozni, ale to je dobre 🙂 vcera sparoval posledni kus dlazby v chodbe, tak o vikendu tam naposledy poradne uklidime a v nedeli klidne muzeme rodit 🙂
Jinak gratuluju k te stolici, docela dost ti rozumim. Aniz bych to chtela uplne srovnavat, tak neco podobneho mame za sebou s nasim psiskem - kdyz byla male stenatko, tak jsme taky oslavovali kazdy bobik, protoze mela ze zacatku velke zazivaci potize a od mamky ji oddelili strasne brzy, tak byla trochu rozmazlanek 🙂

Leni z toho mlicka nesmutni. Vidis, ze Tebe mamka taky kojila jen chvili a jaka z Tebe vyrostla velka holka 🙂 Hlavne, ze jste jinak v poradku a mate Klaudinku radi, to je pro ni nejdulezitejsi.. (me mamka kojila jen tri nedele, potom mel starsi bracha vazny uraz a mamka ze strachu o nej o mliko uplne prisla a taky jsem vyrostla a zadna alergie ani jine "nasledky" to na me nezanechalo)..

holky, jeste mi reknete jak casto se ma mimino koupat? co vam rekli v porodnici? nejak si to nepamatuju z kurzu a na netu jsem cetla jen 1-2x tydne a jenom vodou.. mejdlickama pry uplne vyjimecne.. zda se mi to malo, zas na druhou stranu hrozi nam spousty alergii, atop. ekzem a astma po tatkovi, tak bych to s tim mytim taky asi nemela u nasi male prehanet, aby se zbytecne nevysusovala ☹( tak vam nevim...

lenkazdenek
29. lis 2007

Holky koukejte si těhu užívat dokud to jde,pak to teprv začne 😖
Dagmí koukám,že Kris už je takovej pěkně vlasatej 🙂

dagmik
29. lis 2007

ahoj holky, všechny moc zdravím....ještě jsem vás nedočetla, takže nevím, co je nového......za chvíli jdu na to, abych byla v obraze

Leni, vlasatej - to on je pořád už od narození, ale manžel furt otravuje, že už mu padaj vlasy....jako Kristianovi myslím 🙂 , ale mně se nezdá
...koukám, že taky holkám říkáš, to co jsme pak neměly rády, pamatuješ??? 😀 😀 Na konci těhu, když ti někdo řekl, užívej si to...a ono už trochu nebylo, co, viĎ? 😀 Ale jasně, jen do nich 😉 Taky to poznaj. 🙂

Tak já jdu rychle něco dočíst, než se mi probudí náš brouček...chceme pak vyrazit někam na procházku

lenkazdenek
29. lis 2007

Dagmi,jj pamatuju,teď bych ji někdy nejradši narvala zpátky 😎 😀

dagmik
29. lis 2007

Leni, 😀 😀 😝 😝 to před holkama radši ani neříkej 😀 😀

lenkazdenek
29. lis 2007

No ona je to bohužel pravda,že 😀 ale ke konci těhu jsem to taky nechtěla slyšet a nevěřila jsem,ale kdo nezažije,neuvěří 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru