Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

mocinda
21. pro 2007

denisia: zdravíčko ,teda vy jste ale cestovatelé!! 😉 to je dobře ,že jste to tak zvládli ,ale je fakt ,že se řiká ,že kolikrát děti lépe snáží cestování než dospělý a Sebík je toho důkazem! 🙂 gratuluju k váhovému růstu ,jen tak dál,bude z něho pořádnej chlapák!!! 😎
Já dneska nějak se nemůžu nahodit, jsem z toho počáska nějaká nijaká ,ted jsem se pustila do vaječňáku ,tak snad se povede!! 🙂

zuziik
23. pro 2007

mocinda: tak to drzim palce aby bylo vse vporadku.......me taky vyhrozovali predcasnym porodem a je to v poho......tak verim ze vy to zvladnete....jinak o nahazovani cloveka mi ani nemluv.......posledni dobou sem jak prejeta kombajnem a zacinam mit i blbou naladu......vubec mi neprijde ze je zitra stedry den.....
Jinak Vám vsem preji hezkyho jezucha a hlavne zdravi deti.....!!!!!!

ao
23. pro 2007

čus bus 🙂
tak mě opět zachránila Lucijana z únorovek (jak říká můj manža, já jí nemít...) prostě si dala tu práci a vyvolávala na Bulovku, až se jí povedlo objednat nás obě spolu na 4.1., to budeme 37tt, takže akorát. jsme na 11 hod, jenom jsem zvědavá jak dlouho tam budeme, někdo tady psal, že klidně až do těch 15hod nebo déle...

ao
23. pro 2007

moci: přepsali ti v průkazce termín porodu na dřívější? nebo tam máš pořád toho 2.2.08? mě to můj nepřepsal, už dlouho mi říká toho 28.1., ale v průkajdě mám 4.2.
Nebude to vadit v poradně na Bulovce, že jsem tam dle TP jakoby dřív?

danullinnka
23. pro 2007

Mocinda a holky,přeji vám krásné vánoce 😉

mocinda
23. pro 2007

Ahoj maminy ,nastávající i budoucí!!! Přeji všem kráááné a pohodové vánoce!!!! 🙂 no a do nového roku hlavně hodně zdravíčka, maminám zdraví miminka a nám nastávajícím termínový dětičky 😉

Andy: no jsem si říkala, že jsi se dlooouho neukázala ,už jsem si říkala jestli junior nebude pod stromkem 😀
prosim tě ,v průkazce nám pořád termín 31.1 dle mýho gyndáka ,jinka podle ultrazvuku 26.1 ,ale navíc jdu na Bulici ve čt tj.27.12 kvůli tý krvi ,tak uvidím co tam s námi provedou!! Když tak písnu sms, kdyby něco akůto 😵

Konec konců myslím ,že nám tam všem srovanjí termíny porodů ,abychom se nejště nedivily 😀 😀

ao
23. pro 2007

ok, Jarko, tak se mi prosím zeptej, od jakého přesně týdne se tam má chodit. každý to počítá jinak, můj doktor např. o 34+3 tt mluví jako o 34tt, jinde to počítají jako 35tt... nerada bych tam byla za blbku aktivku... díky 😉
a hlavně, kdybys tam zůstala nebo se cokoliv dělo, dej hot call do dejvic, přifrčím! za volant se ještě pořád vejdu 😀

mocinda
23. pro 2007

Andy, když jsem tam volala tak mi sestra říkala ,že od 35tt .Takže rozhodně aktivistka nebudeš 😉 pro póó jak jsem tam volala kvůli tomu ,že potřebuju omrknout mezi svátky, protože mýmu dr . se to nelíbí ,tak byla ségra fakt příjemnááá 😠 jakože toho mají přes svátky hodně atd.! TAk jsem jí řekla ,že fakt bych raději byla doma ,ale pak místo našla a ještě mě upozornila ,že at počítám s tím ,že si tam posedím 😖

ao
23. pro 2007

moci: tak to jis mě uklidnila 🙂
se sezením tam počítám, ještěže jdeme ve dvou, to to rychleji uteče...
co tvůj žaludek???

mocinda
23. pro 2007

Andy: já jdu taky ve dvou ,vlastně skoro ve třech 😉 žaludek hapruje,ráno je nejhůř zato večer to doháním 🙂
Ještě k té poradně, v podstatě do té poradny by tě měl nasměrovat tvůj gyndař, když uzná za vhodné tak sepíše nějakej papír plus průkajdu a jako by tě předává do péče porodnice ,takže určitě tam budeš ve správným týdnu 😉

ao
24. pro 2007

tak dámy, přejeme hezké svátky! vám, co už máte prcky, co nejmíň obskakování... a nám, co jsme ještě 2v1 co nejvíce obskakování od mužíčků a rodiny 😀

kim
24. pro 2007

Ahoj Bulovkářky 😀 také přeji ty nejkrásnější Vánoce, obzvlášť těm s miminky, musí to být super, první Vánoce s prckama - závidím, my jsme to nějak nestihli 😖
Užijte si to a hlavně pohodu a klid!!!!!Míša

mocinda
24. pro 2007

Kim: koukám ,že troška přenášíš ,ale jinak by vám to asi na ty vánočky vyšlo 😉 tak Míšo už to máš opravdu za pár tak držím palce!!!Třeba na Silvestra už budete v plném počtu 😵

kim
24. pro 2007

Moci, čauky, no přeci nezklamu a přidávám se k Bulovkovým přenašečkám 😀 😀 😀 😀 jj když se to nerozjede, tak jdu 30.12. na vyvolání 😖 takže doufám, že to opravdu max.31. bude!!!

edimon
25. pro 2007

Ahoj holky..trošku se vám tady vtírnu 😅 ...rodila jsem před 2 týdny na Bulovce.....

...v té poradně je skutečně mazec, třeba jsem čekala i 45 min, než jsem přišla na řadu...ale pokud jste objednané na 11, tak do 15 tam nebudete 😉 Sice ty hodiny (objednání¨) jsou spíš orientační..ale vždy jsem to do 2 hodinek od příchodu zvládla i s 20 minutovým monitorem, který od 38tt absolvujete pravidelně 😉

..jinak....když nepočítám, že Bulovka není zrovna nová porodnice....tak co se týče personálu (dr v poradně, sestřičky, porodní asistentky a doktoři porodníci i na dětským)..prostě komplet, pač jsem si jich užila...přenášela jsem a porod jsem měla malinko složitější 😅 ..tak si nemůžu vůbec na nic stěžovat. Nikdo nebyl neochotný či nepříjemný...tak vám přeji rychlé a bezproblémové porody..a zdravá a hodná miminka 😉 😵

Hezké svátky.... 😉

zuziik
25. pro 2007

Ahoj maminy, tak jaky byl stedry den?? Predpokladam ze u tech co maji ratolesti na svete pernejsi nez my, co teprve cekame.... 😉

kim
25. pro 2007

Edimon, jj v poradně je to na dlouhé lokte, já tam nikdy nejsem míň jak hodku a půl...no s tím personálem, zrovna dnes jsem neměla dobrý pocit z Dr.Krčmáře a na netu jsem našla i pár stížností na něj!!!Talkže doufám, že jeho u porododu NE!!!!

lucija
25. pro 2007

Holčiny, já si na Bulovku nemůžu stěžovat. Strávili jsme tam s přítelem 15 hodin před porodem (přijeli jsme v pět ráno a mladej se uráčil až v 19.50), zažili tři směny sestřiček-všechny perfektní! A celý den mě chodil kontrolovat dr. Dvořák jelikož jsem chodila do rizikovky. Nakonec mě rodila mladá dr. tuším Maxová a i když měl mladý dvakrát obtočenou šňůru a ještě se nalokal vody, tak mu sice trvalo než se odhodlal k životu ale nakonec to zmákl a to díky personálu. 🙂 🙂 🙂

kim
25. pro 2007

Lucijo, jj já jsem zatím narazila také na super lidi..Dr.Brtnická, Sýkorová, Zmrhalová, Vojtěch??? a z vyprávění vím, že super je Dr.Záhumenský i Dvořák...no jen tenhle dnešní pan Dr.mi nějak nesedl 😅 😅

edimon
25. pro 2007

kim...já na tom byla s malým jako lucija. Byl kříšenej, pač měl omotanou šňůru, která se mu jak šel ven utahovala. Taky jsem tam zažila několik směn porodních asistentek, chodila jsem na porodní i na monitory, pač jsem přenášela. Nakonec mě rodila taky dr Maxová a dr Sehnal, docela s náma měli fušku, ale malýho zachránili...a mě provedli úplně skvěle porodem. Druhý den se na mě oba přišli podívat a šli mi říct, že byli za malým a že je v pořádku. 😵 Stejně super je pan dr Záhumenský, který nám dělal každý den vizity. ..stejně tak dr Zmrhalová a Brtnická. Krčmář..kterej to je???? 😕 ..Kim, máš dost malou šanci chytnout zrovna jeho 😉 .....ale třeba jen neměl den a jinak je v pohodě 😉

kim
25. pro 2007

Edi, tak to jsem ráda, že to dobře dopadlo a že je malej v pohodě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sehnal...toho taky teda neznám...nevíš jak tam ty směny mají jestli 24h????Asisitentky se bavily, že budou zase v sobotu, tak by to možná odpovídalo, že jsou celý den a 3 dny volno....Krčmář, je vysokej, hodně tmavej s brýlema, nemluvnej a působí od pohledu nepříjemně...no na rodině jsem našla několik článků a holky si dost stěžovali, že je laxní, nic neřekne, němluvě o porodu 😖 ...mě taky skoro nic neřekl, jen že mám přijet, když budu mít tvrdý břicho a stahy pravidelný...no nějak nechtěl pochopit, že proto jsem tam dnes byla...je pravda, že mě to fakt přešlo, ale prostě byl divnej!!!!!Takže doufám, že ho na to případný vyvolání nevyfásnu!!!!

mocinda
25. pro 2007

Ahoj holky,
pročítám vaše zážitky, to je moc fajn ,že to tady píšete, hned jsem klidnější 😉
Kim: držím palce, protože za pár týdnů to budu potřebovat taky!! 🙂

Edimon: blahopřeju k mrňátku!!To je dobře, že si jsi se vtírla ,každej zážitek z porodu dobrej 😉 docela si holky stěžují na Bulovčí kuchyni?Co Ty na to?Chutnalo Ti? a kojení?JAk jste zvládli? 😎

lucija:taky blahopřeji !!Koukám ,že za 15hodin se dá seznámit i s kuchařkou 😀

lucija
25. pro 2007

Monci, tak to jsem nestihla 😖 ale asi jsem měla. Jídlo opravdu nic moc ale já to ani nevnímala. To bylo to poslední co mě zajímalo.
Edimon, kolik jste měli skore v první minutě?
jdu na ordinaci, pak se vrátím, pa.

kim
25. pro 2007

Luci, píšeš 3 směny...po kolika hodinách se točej???A i doktoři???Díky

edimon
25. pro 2007

..uff malej má hrozný prdy, tak jsem byla chvilku mimo provoz 😀

Holky..děkuju...byl to docela boj, ale musím říct, že díky přístupu doktorů jsem ani nehisterčila..všechno mi vysvětlovali a byli moc přívětiví. Je fakt že tu komplikaci mi dr popsal až když byl malej venku, ale přesně mi řek, co se stalo a proč postupovali jak postupovali.

Kim..já Sehnala taky poprvé viděla až při mám příjmu. Přizvala si ho dr Maxová, pač se jí neszdál monitor. Spolu se rozhodli mě dál nenechat, prdnout vodu a urychlit porod. Malej totiž nebyl přes kontrakce skoro činnej, pak teprve zjistili, že je omezenej tou šňůrou. Takovej docela simpaťák. Sice taky na první pohled nemluvnej a laxní..ale když jsme měli vše za sebou, tak mi došlo, že takovej není. On se jen soustředil na svou práci, pač mu bylo jasný, že něco není ok. Jak maj směny nevím. Vypozorovala jsem., že se PA střídají v 7 ráno a večer. O víkendu tam byla dr Maxová se Sehnalem non stop..já rodila v neděli a v pondělí ráno po 2 hodinách spánku za mnou přišli 😀 ámm pocit, že mají 12 hodinové směny asi 3 dny a volno. Toho Krčmáře tedy vůbec neznám 😕 ..ale jetli tě to uklidní, tak dr Zmrhalová mi říkala, že vyvolávačky má na starost dr Záhumenský 😉 Kim...držím palce, ať máš kohokoliv kromě Krčmáře a ať máš rychlý porod a bezproblémový. 😉

Mocindo...kuchyně..no..jako kojící matky vše bez chuti 😀 Ale hlad jsem tedy určitě neměla a sníst se to dalo 😉 ..ale je fakt, že jsem pár dní po porodu ani nějak moc chuť k jídlu neměla. Spíš tedy žízeň!!! Holky nechte si dovalit balík neperlivé vody, jinak tam umřete žízní!! Je tam hrozně přetopeno!!!!! 🙄 Co se týká kojení...tak kvůli tomu ty vody..já měla žížu jak blázen 😀 Hned když přivezou mimča, tak sestřička z dětskýho popovídá o správném kojení a péči o mimi a pomůže přiložit. Já byla na pokoji s jednou holčinou a naše mimča sála hned 😉 ..sestry na dětským jsou moc ochotné (asi až na jednu starší)! No první 3 dny byly kříž,pač dětem nic nedávaj, takže jsou hladové a chtěj furt prso. Mě se stihly i oloupat bradavky...dost to bolelo..ale nesmí se to vzdát! 😔 Pak jsem si řekla asi druhej den o glukózu pro malýho,pač řval hlady a já byla už po 2 dnech na odpis! Sestřička mi bez problémů dala zásobu a řekla ať to střídám..jednou glukózu, pak prso....no a 4 den už to bylo ok 😉 Každopádně se nebát otravovat klidně ve 3 ráno...ochotně pomůžou a poraděj fakt..a ty 4 dny se to holt musí přetrpět, než začne mlíko no 😕

Lucijo...my měli 5 pak 8 pak 9. Dr říkala, že těch 5 bylo podbodovaný..ale druhý dr se k tomu nevyjadřoval. Každopádně mi pediatrička řekla, že ho museli profouknout, ale od té doby se chytl sám a vše v pořádku no...díky Bohu 😔

lucija
25. pro 2007

Kim, sestřičky maj klasické 12tky a doktoři nevím, ale dr. Dvořák tam byl od rána, jen jsem neměla přehled v kolik to bylo. Upřímě, bylo mi to jedno. A večer po osmé se na nás ještě přišel podívat. Jen nevím jestli nečekal jen až porodím, jelikož mě měl jako rizikovou v poradně tak mě měl možná na starosti i tam. To nevím. Každopádně Ti přeji brzký porod. Já taky rodila až 41+2. A byla už jsem pěkně na mrtvici 🙂 Tak pa a ať jste zdraví 😉

lucija
26. pro 2007

Ahoj edi, Tak jste na tom byli podobně. My měli 5 pak 9 a pak konečně 10. Ať bylo co bylo, hlavně, že máme doma zdravé a krásné kluky. 🙂 🙂 🙂
A holky, na Bulovce se roděj jen krásný děti, že Edi? 😉

mocinda
26. pro 2007

edi a luci : díky za příspěvky 😉 to jsou skoro samý positiva, až se těším na porod a hlavně na krásnýho potomka 🙂 trošku jsem počítala ,že bych si vzala nadstandart ,ale vzhledem k rekonstrukci to nejde ,ale v poho 😵

Kim?jak to vypadá? 🙂 podej hlášení ,jinak si budeme myslet ,že jsi už na sále 😉 no ,ale už by jsi klidně mohla!!

edimon
26. pro 2007

Lucija: ..to máš pravdu, hlavně že ti naši broučci to zvládli a jsou zdraví...a krásní 😵 😵 ......to je fakt, samé hezké děti 😀 😉

mocinda:..já jsem oprvdu byla moc spokojená..když si odmyslíš moderní pokoje a tak 😀 Ty 4 dny se to dá zvládnout, hlavní je, že personál byl super!!!! 😵 Já jsem byla ráda, že jsem nebyla na nadstandardu, pač jsme si takle mohly s mamčou, co jsme byly na pokoji juknout namrňouse když jsme šly do sprchy nebo za sestrama pro rady 😉

lucija
26. pro 2007

Edi, máš pravdu, sama bych taky nemohla být, takle si kouknete na mimča, pokecáte, proberete věci který jsou potřeba a vůbec... Edi, který porodní box jsi chytla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru