Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

zuziik
3. led 2008

Ahojky, tak jsem zpet z poradny. moc dlouho jsem tam necekala. doktorka rikala ze jsem trochu otevrena. ale dal nic nerikala. za týden mam jit na kotrolu......a konecne mi upresnili tydny tak jsem v 36+3

mocinda
3. led 2008

zuzík: gratuluju ,to je fajn, já jsem 36+5 takže mi lehce šlapeš na paty 😀

edimon
3. led 2008

Ahojky holky...

luci: ten Silvestr..to mě mrzí 😔 , tak snad ten rok ale zase na oplátku bude stát za to 😉
...s tou odsávačkou...můj problém je, že mi to nejde no 😅 ..ale já asi nesjem trpělivá a hlavně malej přes den hraje na upíra 😅

moci:..mě ty kyčle taky pěkně braly...budeš muset vydržet..po porodu budeš mít klid...to víš...pánev se připravuje a taky je tam trochu zátěž z těhu kilíček 😉

lucija
3. led 2008

Ahoj edi, já bych se k Tobě stavila Ti pomoct, ale já zítra odjíždím na moravu. ☹
Moci a Tobě díky za útěchu 🙂
Edi, holt to musíš zkoušet, ale zas ne do úplného zrasování bradavek. A nebo si to odstříkej rukou, je to i šetrnější a mě to jde líp.

edimon
3. led 2008

luci:tak se mi podařilo odstříknout 25ml... 😅 nic mo no....to nějak budu muset zmáknout 😖
....jedeš na moravu...kam?...jsem ze Znojma 🙂

lucija
3. led 2008

Ty jsi z jižní a já ze severní. Jedu do Karviné. Pocházím odtamtaď.
No vidíš, že to jde, a odsávačkou? Nebo růčo? Já taky vždYcky odsála jen kolem dvacky. 🙂

zuziik
4. led 2008

Moci: tak kycle me zlobej taky......asi to hold budem muset vydrzet. kdy jdes zase do poradny??

mocinda
4. led 2008

Ahoj holky,
Edi ,já vím ,taky deset kilo navíc musí být někde znát ,ovšem nechápu ,že někdo dobrovolně má nadváhu a vůbec ho to nesere! 🙂 😉
luci: tak krásnou dovču ,já jsem původem taky morávka- Krnov 🙂
zuzík: ve středu ,jsem rizikovka ,ale myslím ,že docela zbytečně, protože stejně nic extra s námi nedělají 😵

lenkazdenek
4. led 2008

Ahoj holky
Mocinda,Zuzi to vypadá,že se sejdete na porodním sále 😀

mocinda
4. led 2008

🙂 čusík leni,
nějak na nás zapomínáš 😉 ale asi máš docela jiný starosti ,vid?
No vypadá to ,že se s zuzíkem popereme o místečko 🙂
A co jinak?Jak Klaudinka ,v pohodě!?

zuziik
4. led 2008

Lenka: ahojky mamino......jak se mate??
no ja si dyztak zabiram pokoj s modrym slonem 🙂 uz vidim ty zapasy az budem mit stahy 😀

lenkazdenek
4. led 2008

no jo holky,nják koníka vůbec nestíhám,maláuž je víc vzhůru tak si hrajeme 😉 jinak dneska kapku zlobí,dřív vyžahla 100ml jen to hvízdlo a dnes abych to do ní pomalu rvala násilim 😒 😒

edimon
5. led 2008

ahojky holky...

..tak hlásím, že jsem se už skámošila s odsávajdou....růčo bych asi nic nevyždímala....na 3x jsem malýmu nechala 100ml a on stejně za mé krátké nepřítomnosti vypil jen 50ml 😅

..moci 10kg???? 😕 pche..já měla 17...a ještě mám 6 😝 ..ale je fakt, že s tím bubínkem jsem si taky říkala, jak někdo může být dobrovolně jako slon 😅 ..zadejchaný, oteklý....neohrabaný 😅

zuziik
5. led 2008

ahoj holky, tak dneska jsem jako na strazi. od rana mam dole hodne mokrej pocit. Tak jsem si vzala vlozku a uvidime jestli to neni jenom vytok. ale nevim jestli to poznam...... ☹ jestli se nic nezmeni tak zitra asi vyrazim na bulovku......jinak jsem zacla pit ten malinik..tak uvidime, jak to bude ucinny...

mocinda
5. led 2008

Ahoj holky,
Edi ,no deset te´d ,ale mám ještě pár dnů před sebou ,takže neboj něco ještě přidám a ráda!!! 😝

Zuzík. šmankote ,holky snad nás nechcete předběhnout????Zuzi,podávej hlášo jak to vypadá??!! Jinak já mám takový výtok už aspon 14dní ,bez slipindy ani rána ,někdy míň a někdy víc !!TAk hlídejte se a písni kdyby něco ,ať víme!!!! 🙂

mocinda
5. led 2008

jo maliník zatím nemám ,protože jsem nesehnala ,ale myslím ,že porodím i bez něj 😉
Jinak já mám od včera ofrty, manža přitáhnul nějakou střevní chřipku ,tak se o něj starám ,má horečku a odchází to z něj všemi otvory ,je chudák celej zelenej ☹ takže noc stála za to a ted jakš ,takš, doufám ,že to s Ádýskem nechytneme,protože tohle je hustýýýý 😒

Edi: no 6kg po porodu je výborný!!! Myslím ,že to ještě vyběháš pak na pískovišti s Christiánkem!!

edimon
5. led 2008

Ahojky....

zuzik: já pila maliník od 34tt a teď tak přemýšlím, že ani nevím, zda pomohl 😅 ..ale na škodu být nemůže 😉 Tý jo...to je takový..úplnš se vciťuji do tvé situace očekávání..stejně je to krásný období...a i to těsně před 😵 ..a ten porod a´t je jakej je, tak je mega zážitek, na který budete rádi vzpomínat i s mimiškem v ruce 🙂

moci...no to už moc nenabereš 🙂 ..to máš hezkou váhu...já se docela hlídala,abych jedla dobře..jako né nesmyly..občas jsem si dovolila 😀 ..a stejně 17 😝 ..ale 5 jsem nechala v porodce a 6 za 2 týdny doma...teď se snažím hodně jíst kvůli mlíku..tak těch 6 holt počká 😉 .ale to je nic 😉

lenkazdenek
5. led 2008

Ahoj holky
tak to já nabrala 26kg a dole mám zatím jen 12 a to denně cvičím půl hodiny jak magor,nejím sladký ani tučný a beztak váha zůstává ☹ 😠 😠 😠
K tomu maliníku,já taky pila od 34tt a teda moc nepomohl stejně jako masáž hráze(ale zas mě pak nebolel nástřich 🙂 )

mocinda
6. led 2008

Ahoj holky,
Edi ,jsem ráda ,že porod je mega zážitek ,protože dost maminek to tak nebere a já se docela na to těším ,protože opravdu to není věc ,kterou prožíváš denně 😉
Já ty kiléčka moc neřeším ,dneska jsem měla o jedno víc ,takže 11nahoře a jak řikám ještě to dotáhnu ,sice né na 26kg jako lenča ,ale leni to taky shodíš, myslmí ,že to chce jen čas, člověk by chtěl co nejdřív ,ale asi to chvilku potrvá ,nejdůležitější je, že jste s Klaudinkou v poho ,pak to ostatní už jsou jen takový drobnůstky 🙂 počkej v létě, to půjde samo!!!

Jinak u nás stále chřipka, manža chudák si opravdu užívá a my s ním ,takže snad už zítra bude líp!!Tak krásný zbytek neděle všem!!!Páá

edimon
7. led 2008

Ahojky Moci:no jo, to jsme my ženský, chtěly by jsme být hned jak před porodem...ale já si myslím, že je důležitější mimi, takže já to teď neřeším a jím, abych nepřišla o mlíko..a aby bylo mlíčko dobré a mimčům chutnalo, tak se nesmíme žinýrovat 😉 😀 ..ale ono na nějaký přejídání stejně není čas 😀

to je dobře, že se těšíš na porod...já už jsem taky pak byla nedočkavá... 😀 ...

...jinak jako čerstvá prvorodička říkám:..kamarádky říkaly že porod je hustej, ale že se to dá vydržet a taky hrozný storky, jak to bolí a že už rodit nebudou 😀 ....já říkám...ano, když jsou bolesti, tak to chceš mít za sebou..ale při porodu ten čas frčí jak o závod 😅 ...já jsem tedy neměla úplně přirozený porod, ale i tak ....byl to zážitek, na který ráda vzpomínám.Sice tak 14 jsem nemohla moc chodit, bolely bradavky..byla jsem unavená a trochu vystrašená, zda zvládnu péči o takovýo drobka...ale to si musí projít každá mamka 🙂 ...a jak říkaly moje kámošky, když jsem porodila..."teď už to bude každým dnem jen lepší"...a fakt 😉 Moci, v porodce jsem sestrám říkala, že už další nechci...ty se jen smály, že jsem moc brzy po porodu...a teď už to tak neberu a když vás čtu, tak strašně ráda vzpomínám na bříško a celý příchod mrňouse.....takže se fakt těš 😉

..jsem chytrá viď 4 týdny po porodu 😅 ..ale já už jsem druhý den po říkala, že bych to kvůli malýmu absolvovala klíďo znova.... 😉

mocinda
7. led 2008

Edi : krásně jsi to písla, to jen povzbudí!!Díky, je fajn slyšet někoho ,kdo z porodu nemá trauma a bere to jako životní zážitek a taky tak trochu výsost u žen !!COpak by to chlapi zvládli?? 😀 Já jsem opravdu ráda, že tohle můžu prožít i když s obavami ,ale to je asi přirozená reakce 😉

podporuji správnou životosprávu,ted opravdu člověk musí brát ohledy především na mrňousky a nějaký to kilíčko prostě dělat ,že není!!Navíc ,čím víc člověk se soustředí na váhu ,tím mu to jde hůř dolů! 😝

Já ted mám pocit ,že jím jak nezřízená a přitom vůbec nepřibírám a měla jsem období ,kdy jsem jedla docela málo ,až jsem měla strach že budu hubená a přibírala jsem jedna radost!Prostě to tělo si stejně dělá co chce 🙂 Teď zřejmě všechno nabírá Áďula ,já jí to jen posílám 😀 No a ještě se pár krát vyspím a budeme tři!! 😵 jejéej ,to to letíííí !!!

Edi: doufám ,že půjdete do dalšího mimouska? 😉

edimon
7. led 2008

..moci: ..tak trauma určitě ne 😉 ...kdyby rodili chlapi, tak už jsme vymřeli 😀 ...to že máš obavy je opravdu přirozené...aby ne...když člověk neví, co čekat viď? 😉 ..já už jsem tady přeci psala, jak se mi udělalo zle, když jsem při kontrole slyšela řvát nějakou rodičku a než jsem otěhotněla, tak jsem byla léta rozhodnutá dítě adoptovat 😀 ...a teď každou neděli večer vzpomínám...co se zrovna dělo na porodním 😀 ...uvidíš, že na to budeš ráda vzpomínat s miminkem v náručí😉

..moci, já jsem ti normálně začala v těhu jíst sladký!!..já ho nikdy nejedla, spíš maso...no a začala jsem jíst buchty, sušenky....hmmmm..a zůstalo mi to 😀 ..ale krotím se 😅 ..s tím přibíráním jsem na tom byla stejně...jsem na začátku moc nejedla a kila hopsaly..a pak e konci jsem se cpala a nic.....ale stejně jsem zabrzdila až na 17 😀 ..ale to je ještě docela simpoš váha 😀

..do druhého miminka?..no naši mě zkoušeli hned po porodu, tak jsem jim řekla, že max. pořídíme jezevčíka.... 😀 Já nevím ještě..takle, přítel chce..říkali jsme ale až tak za 4-5 let, potřebujem vyřídit byt...ale já jsem spokojená s Chrisíkem, ale určo bych neodmítala z důvodu porodu, to ne 😉 ..to jsem měla jen takový řeči těsně po porodu, když kjsem se ploužila jak hlemejžď po chodbě v porodce 😀

lenkazdenek
8. led 2008

Mocinda, no já už si třeba ani moc porod nepamatuju,ale musím souhlasit s Edimon,je to fakt zážitek a toho řvaní okolo si nevšímej,já třeba u porodu jako takového řvala ,ale přitom mě nic nebolelo,jen sem se tím jaksi poovzbuzovala 😉

ao
8. led 2008

ahoj holky Bulofčandy!
tak z února 2008 už máme celkem 3 miminka: dvojčátka narozené 24.12. a slečnu narozenou dnes 8.1. 😅 😀

dagmik
8. led 2008

ahoj holky, po delší době jsem sem zavítala. Občas si z vás něco přečtu, ale spíš to vůbec nestíhám. Volný čas trávím holt už jinak než když jsem byla těhotná. Kristianek je stále moc hodné miminko, v noci se nebudí, jen občas a to jen jednou, ale začínám mít málo mlíka. Tak jsem brouzdala po netu a nevím, zda to nakonec nebude tím, že právě v noci nepije. No nevím, teď zas zkouším odsávačku. Jinak jsme spokojení a šťastní. Včera jsme byli u doktorky, takže K. váží 5,38 kg a měří 60 cm.

Lenkazdenek, moc moc zdravím tebe i Klaudinku, doufám, že se máte holky fajn, nedočítala jsem tak nevím, ale věřím, že ano...taky jsem asi pochopila, že už nekojíš, ale to už je taky delší dobu, že?

Mocinda, ahoj holka, tak se mi líbí, jak to strašně rychle uteklo a konečně už máš taky to velký břiško....za chvíli tě to čeká vi´d? Kyčle mě taky strašně bolely i v noci, spala jsem na boku a kojící polštář mezi nohama a omotanej kolem sebe...docela pomáhal, ale já ho koupila až skoro na konci těhu a pak litovala, že jsem ho neměla dřív. Je super používáme ho všichni...ale nekojím na něm🙂

Zkusím nakouknout dříve, než teď jinak se mějte krásně a snad ještě Mocinda neporodí do té doby, než se tu zas objevím.

mocinda
9. led 2008

Ahoooooooooj Dagmi!!! No heuréka,jsem na Tebe myslela ,jak se máte ,jestli nejsou nějaký problémy ,když se neozýváš a vidím ,že kromě mateřských povinností v poho!! 🙂 To je dobře!!!Držte se a možná s mlíkem máš pravdu ,jak přes noc nekojíš tak je tam nepoměr mezi výdejem a příjmem a na kurzu nám to říkali ,že to pak může vést ke zrátě mlíka, tak to jsem si jen tak zafilosofovala 😉 Jinak určitě nakukuj, já už se pomalu blížím do finále a týden se s týdnem sešel a doba ,kdy jsem vám s Léňou záviděla, že už to máte " za pár" je konečně i u mě!!! 😀 Snad kromě těch kyčlí nemá jiný obtíže ,teda dneska v noci přišli posli jak blázen ,ale rozdýchala jsem to 😝 Kojící polštář ještě nemám, zřejmě ho koupím taky až na poslední chvíli a pak využiju úplně k jiným věcem 😀 Dagmi ,tak mějte se s Kristyánkem moc dobře, myslete na nás a zase se ukažte!!!! 😉

Edi: děkuji za samou podporu ,člověk by rodil ajnc cvaj ,ale jak jsme tady psala, dneska večer ti poslové mě docela dostali,to byla kontrkce jak blázen ,tak doufám ,že taková už nepříjde 😝
Holky, tak krásný den ,já dneska jdu do poradny ,tak pak se ozvu!!mějte se a papkejte 😀

zuziik
9. led 2008

ahoj holky, tak po dlouhe dobe zas tady. Nak nestiham sem chodit.....
moci: tak ty uz mas takhle poslicky?? tak to na me jeste neprisli. nekdy me trochu zaboli bricho ale jinak nic...a to piju malinik horem dolem 😀
Jinak u nas nis neobvikleho. v patek jdu do poradny tak uvidim co mi reknou. jinak mame vymalovano a postylku pripravenou kdyby se holka rozhodla na svet driv. vcera jsme koupili skrinku. tak jsem se ji snazila dneska sestavit, ale kdyz jsem videla ten navod tak jsem usoudila ze to pro me fakt neni a bude to muset sestavit pritel. 😉

mocinda
9. led 2008

ahoj zuzi,
no jo ,já už poslíkuji, nemívám se pravidelně ,ale přicházejí si jak se jim chce, teda především v noci 😔 což bodne, protože já vždycky než usnu ,tak se s tím peru a pak příjde posel a zase se peru 🙂

To je dobže že už máte připravíno pro miminko ,my už taky máme všechno takže klidně můžu porodit!! 😉
S tou skřínkou se netrap ,já bych nezvládla ani poskládat skádanku jak jsem nějak mimo 😀
Tak pak písni ,co v poradně 🙂 Já si jdu omýt tělo a pak už vyrazím k Bulici 😎 mějte sééé

lenule25
9. led 2008

ahoj holky, po dlouhe dobe opet nakukuju.. mame porad problemy s ocicky, ted nam nasadili celkova antibiotika, tak uz snad budeme mit pokoj.. vsem jeste tehotnym doporucuji nechat si udelat stery na chlamydie!!! je to vetsinou zcela asymptomaticke onemocneni - ja nemela vuuuubec zadne potize - a preneslo se to pri porodu na malou a ma chlamydie v ocickach.. z 5ti tydnu, ktere ji v nedeli byly, uz 4 tydny litame po doktorech ☹((( a uspeli jsme teprve v motole na detskem ocnim - na Bulovce ocni teda zadny zazrak..

Jinak Moci - ad kycle - taky me braly v tehu a pomahal maly polstarek mezi kolena.. spala jsem tedy taky na boku jako psala dagmi.. ale ono to asi moc jinak ani v tehu nejde 🙂 kojici polstar uz jsem sice mela, ale byl na me moc siroky mezi ty kolena 🙂

a jak tu nekdo psal s tim porodem - tak si taky kazdou nedeli kolem poledniho zavzpominam a obcas i pobrecim, kdyz se podivam do kolibky 🙂 je to fakt mega zazitek.. ale jak tu jednou psala Lenka, tak mam taky stavy, ze bych malou nejradsi nasoukala zpatky do bricha 🙂) je to nekdy pekny zahul, ze maminy? 🙂))

mocinda
9. led 2008

lenule25: ahojky, leni jak píšeš s těmi chlamydiemi ,tak tohle přesně měla mojé ségra, malý se narodil a měl to v očičkách ☹ je to fakt smůla!!Tak snad už to bude dobrý!!!!

Jinak moje kyčle, polštářek jsem už zkoušela ,bohužel,musím prostě vydžet 😠 😒 a na boku spím jedině, už od začátku, já na zádech nemohla ,protože ze začátku mi bylo šoufl a ted zase nemůžu dýchat a jdou na mě mdloby, prostě at žije těhu 😀
ad ke kontrole ,tak opět mi brali krev, protože krvinky stále vysoké ,takže se zkoumá proč?Nikdo neví ,nicméně za týden na kontrolu a už at porodím jinak mě vycucnou celou,mám ruce dopíchaný jako fe´ták ☹
Jinak malá je hlavinkou dole,naléhá ,čípek mám 2cm a na porod to nevypadá,takže oukej 🙂 TAk to ode mě vsjo a piště holky, pokud vám čas a miminka dovolí!!!!No já až budu mít mrńouska doma ,tak mě tady asi taky nikdo neuvidí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru