Porodnice Chomutov a Kadaň. Máte zkušenost?

vrtule83
20. dub 2007

Jsem z Chomutova a nemohu se rozhodnout jestli rodit v Chomutově nebo Kadaňi. Jsem prvorodička a v Chomutově prý nenaučí správně kojit. Jinak nějaké to info o obou mám, ale ne těch přímo od maminek. Snad se někdo najde 🙂

antovons
27. srp 2008

Ahojky, zdravím všechny a chci přidat svojí zkušenost s Chomutovskou porodnicí. Když jsem čekala naší Terezku tak jsem měla vybranou Kadaňskou porodnici ale nakonec jsme přišli na svět v Chomutovské. Terezka se a rodila v únoru 2008. Musím pochválit zdravotní sestry na porodním sále strávili jsme tam skoro 2 dny než se Terezka narodila bylo to dlouhý ale všichni se tam o nás hezky starali a byli moc milý. Za nás se tam snad vystřídali čtyři porodní asistentky. 🙂 A všichni moc milý. Akorát škoda že tzv. hekárnu mají tak malou a není oddělená jsou tam dvě postele a je to oddělený jenom plentou ale to se dá zvládnout. 😉 Hezké bylo že nás nechali s přítelem být spolu. Ale to jsme asi měli štěstí, že jsme tam byli sami. 😖 A co se týče norovozeneckého oddělení tak tam byli hodný sestřičky ale i ty nepříjemný. Je to holt o lidech. Co mi tam chybělo tak byla informovanost. Nebýt porodního kurzu který jsem absolvovala tak bych si nevěděla rady a nebyla bych tak informovaná co mě čeká. V té době co jsme rodili byla porodnici plná takže sestry lítali a neměli čas se věnovat všem a proto mám takový dojem, že ta péče jak u dětských sester tak u dospělejch nebyla 100%. Z jedný strany je chápu ale z druhý i oni si musí uvědomit, že ne všechny rodičky jsou splachovací a že kvůli některejm ty maminy se tam trápěj a ještě jsou na tom psychicky špatně. A co se týče doktorů tak jsem zažila dvě doktorky jedna byla taková rázná 😠 člověk z ní měl strach ale ta druhá byl andílek 🙂 (tu jsme taky měli u poroduú. Ale budoucí maminky nebojte se něčeho důležitý je že miminko a vy budete zdraví a těch 5 dní se musí vydržet a doma už to půjde v pohodě. Tak všem přeju štaštný a rychlý porod a ať jste všichni zdraví a spokojený s personálem porodnic.

srdicka
11. srp 2009

Kdo jste rodily v Kadani kolem 26.5.2009 tak se ozvěte.Nevzala jsem si tam na nikoho kontakt a ráda bych pokecala.Anna.Vasickova@seznam.cz
🙂

schwarzovka
11. srp 2009

v Chomutově už nikdy....my měli s malým štěstí, že jsem tady...bylo to za pět dvanáct... 😠 😔

kaleilah
12. srp 2009

holky rodili jste někdo vkadano na CAPu?

kaleilah
12. srp 2009

v Kadani 😉

jittuss
26. srp 2009

Kaleilah ja rodila na CAPU? co tě zajímá konkrétně? Kdyžtak mě kopni do IP že píšeš sem. 😀

kaleilah
26. srp 2009

Jittus já jsem na CAPu rodila taky, minulý rok, te´d chci rodit uase,jen nevím jestli musím mít znova předporodní kurz, ale snad ne, když už jsem zkušená rodička 😀 Víš co nechápuM? jak říkají že porod na CAPu je těžší, já si nedokážu představit že bych měla rodit klasicky na porodním sále, mám z toho šílenej vítr, hlavně aby jsme to do Kadaně stihli, máme to dost daleko ☹ ach joooo, já se bojim že to nestihnem ☹ 😅

jittuss
26. srp 2009

Kalei já musela mít předporodní kurz,hlavně jsem se musela o ten pokoj přihlásit jinak by na mě zapomněli. Fakt je ten ,že jsem celou dobu byla na CAPU (hekárna) a pak jsem šla normálně na sál na tu jakoby kozu a pohoda,malou mi nakonec brali kleštěma tak jsem byla ráda že jsem nezvolila nějakou jinou metodu porodu ,oni to stejně neradi dělají (to mi sama říkala porodní asistentka když jsme vyplnovali dotazník) ale když má rodička požadavky tak je musí plnit to je jasné. Jak je známo Kadaň patří mezi ty Friendly hospital takže si nemůžou vymýšlet a mají plnit přání rodiček.
Koukam na tvůj pas - a teda máš můj obdiv,takhle vrzy dětičky mít za sebou bych asi nedala 😀 a to naše Verunka je fakt zlatíčko.
No nicméně si myslím že když budou mít volné pokoje na CAPU tak ti ho k dispozici mají možná i za nějaký poplatek ale to netušim, zkus tam cinknout jen tak informativně.
Od kud jsi že to máte do Kadaně daleko?

kaleilah
26. srp 2009

Já jsem prvního na capu rodila, před rokem, předporodní kurz jsem měla přímo v kadani, jen nevím jestli ho muím mít znova když tam jdu po roce rodit. já odrodila celý porod na capu, rodila jsem na vaku a za mnou seděl manža a to bylo perfektní, s tím jsem byla moc spokojená. Měla jsem přirozený porod bez léků, nástřihu, ani jsem si nenechala píchnout injekci na rychlejší odloučení placenty. I s porodním plánem to tam bylo super, nechali mi malýho na břiše dokud nedotepal pupečník, přesně jak jsem si psala v plánu a celkově se jím úplně řídili, takže fakt super. Jsem z Františkových lázní, cesta trvá tu hodinu a půl, ale kdyby mě to chytlo přes odpoledne tak mám smůlu, nejhorší je cesta do Varů, jak se tam staví tak je to zasekaný jak blázen a jeli by jsme minimálně dvě hodiny. Do toho budu muset doma čekat než mi přijede hlídání, popř. než přijede manža z práce... tak snad dojedeme. 🙂

jittuss
26. srp 2009

Aha tak to jsi to vzala hodně natural 😀 já byla ráda že jsem byla pořád napojená na monitor a věděla jsem že malé bije srdíčko a je v pořádku ,nepostupovala mi dolu tak mi zkákali i na břiše dvě sestry - no každej to máme jinak no.

kaleilah
26. srp 2009

Tak to mě moc ani nemonitorovali, protože jak jsem skákala na míči tak PA se pode mnou kroutila aby mě poslechla ozvy a moc to nešlo 😉 Ale na další porod na CAPu se zase hrozně těšim. 😀

mony2
10. říj 2010

I já se chci připojit se svým příspěvkem. Už je to sice pár měsíců co jsem rodila, a to v Kadani. Musím poděkovat PA Zuzce Krausové a jejím týmu, porod probíhal přirozeně a bez problémů, jednání asistentky a sestřiček při porodu bylo perfektní, podporovali mě, pomáhali, po 14 hodinách se nám narodil zdravý chlapeček. Velké díky patří i mému manželovi, který byl celou dobu se mnou. Horší už byly některé sestry na novorozeneckém, zejména 2 (tuším, že se jmenovaly Gábina a Marcela), ani jednou se neusmály, byly nepříjemné, zejména Marcela se tvářila jako že ji obtěžuji svým dotazem apod. Obě byly arogantní a dost mi to zkazilo pohled na kadaňskou porodnici. Myslím, že chování některých sester pak vrhá špatný stín na další zaměstnance, nebot ostatní dětské sestry byly moc milé, profesionální a vlídné. Ale i přesto bych chtěla rodit další dítě jen v Kadani. Prostředí a porod byl úžasný a ráda na něj vzpomínám. Škoda, že pár pitomejch nán pokazí celkový dojem :(

vrtule83
autor
3. led 2011

Připojím se s dalším příspěvkem. Tentokrát o chomutovské porodnici a šestinedělí. Všem ji mohu jen doporučit, byla jsem nadmíru spokojená. Příjemné prostředí a ještě příjemnější personál. Tímto chci PA Mirce Futterové a Mudr. Spudichové moc poděkovat za pomoc při narození synka. A následnou péči sestřičkám na šestinedělí a novorozeneckém, byli moc milé a vstřícné.

petuleff
11. únor 2011

Taky bych chtěla poděkovat Chomutovské porodnici - absolutní spokojenost. Všichni milí, usměvaví. V porovnání s Mosteckou porodnicí před dvěma lety naprosto dokonalé. V Mostě to byl děs a běs.

marketa97
10. kvě 2011

Taky chválím Chomutov, všichni byli super. Nesetkala jsem se tam s jediným nepříjemným člověkem. Zvláštní dík patří MUDr. Svobodovi. Příště tam jdu zas : )

misanda
20. pro 2011

Já chci teda poděkovat chomutovské nemocnici, když mi praskla voda, přijel zástupce primáře, milej, popřál hodně štěstí (rodila jsem ve 32tt)...Kadaň, absobutní katastrofa...a budu jí hanit opravdu všude...nejenom, že prohlídky u doktora Kandela bolely jak prase...ale pak Kandel mi řekl, že když se neuvolnim, zabiju svoje dítě...do toho mě předávkovali lékama...a zvedli mi srdeční tep na 170...doktorka za mnou přišla a haha, že jsem statečná na to, jak to se mnou vypadá...a za dveřma se radovala, jak je to super, a že takovej tep ještě neviděla. Díky nemocnici KAdaň mám tepové problémy stále...do toho ještě přeskakování srdce..patří jim velký DÍÍÍÍÍÍÍÍK!!!!

misanda
20. pro 2011

@vrtule83 Miluju doktorku Spudichovou, díky ní mám svoje děti 🙂

mismar
9. led 2012

Taky musím pochválit chomutovskou porodnici, rodila jsem tu 2x ..... poprvé císař, podruhé přirozený porod, i když to byl KP, díky primářovi vše proběhlo na 1*, i personál byl výbornej 🙂 ... moc díky

ollif
11. led 2012

Přidávám se tady k Míše... V Chomutově jsem rodila v září 2011 a mám odtud jenom dobré vzpomínky. Sestřičky i doktoři byli výborní. Nakonec mě (k mé velké radosti) odrodila moje obvodní gynekoložka MUDr. Dostálová, která v ten den měla v nemocnici službu.

iva_kucerova
13. led 2012

ahojky, taky jsem rozhodnutá rodit v Chomutově, tak jsem moc ráda, že tu čtu většinou samou chválu. Z porodu mám teda šílený strach, ale to s místem porodu nesouvisí 🙂 Snad sem budu moci cca za měsíc přidat další kladné hodnocení. Nevíte někdo, jestli si už teď můžeme v Chomutově vybrat polohu při porodu? A jestli se uchytilo, že dávají kromě epidurálu něco jiného? Aspoň nám to na kurzu tvrdila porodní asistentka, že když si o to řekneme, neměl by být problém. Je to ale trochu oblbovák

ollif
18. led 2012

Já rodila bez epidurálu, takže nemám tušení, zda dávají i něco jiného. V každém případě se mě na epidural ptali skoro hned, jak jsem přišla. Určitě se s nimi dá domluvit. Co se týká poloh při té "otvírací" fázi, je na rodičce, co si vybere, jestli míč, porodní sesli, ve stoje u parapetu 😀 Ale podle mě u tlačení miminka, už se musí ležet na tom jejich porodním lůžku.

magnolia
20. led 2012

Holky, mám dotaz, psala jsem i na CHomutov a okolí, ale tam nikdo není ☹ . Tak zkopíruj:.Ahoj Chomutovandy. Holky, mám skoro ročního synka a hledám pro nás nějakou zábavu. Mám pocit, že tu nic pro prcky není. Máte nějaké zkušenosti, nebo tip na herničku, dětské cvičení, tvoření, zpívání, nebo tak?Předem moc děkuji

sandynka
25. led 2012

Taky jsem rodila v Chomutově a musím napsat, že super. Bezva porodní asistentky, úžasná doktorka. Měla jsem rodit v Ústí, kde jsem byla zapsaná a byla jsem tam i na kurzu, ale měli havárku a porodnici zavřeli, takže jsem musela jinam. Dneska jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a že jsem nakonec rodila právě v Chomutově. Rodila jsem zrovna sama, takže se mi všichni maximálně věnovali a všichni byli maximálně příjemní. Můj doprovod (máma) byla celou dobu se mnou. Lékařka, která mě rodila, byla tak skvělá, že by mě ani nenapadlo, že na takového doktora mohu natrefit. Na epidurál se ptali, ale nakonec jsem ho nestihla. Nenechali mě dlouho trápit a praskli mi vodu, pak už to jelo a ze 3 hodiny byl mimísek venku. Pan primář je taky moc fajn. Na sestry na gynekologii si nemohu stěžovat, akorát některé sestry na šestinedělí nejsou moc příjemné a hlavně preferují každá něco jiného - jedna by příkrmy dávala a jiná ne apod. Takže díky nim a dětské paní doktorce jsem byla nakonec vystresovaná, že ještě nemám mlíčko. Jako prvorodička jsem nevěděla co a jak, ale příště už bych si různé věci líbit nenechala. Jinak tuto porodnici určitě chválím 🙂

iva_kucerova
27. led 2012

@magnolia ahoj, v chomutovské sportovní hale se pořádá cvičení pro maminy s dětma od jednoho roku, nevím teda, jestli je to cvičení spíš pro maminy nebo spíš pro prcky, ale zábava to určitě bude. Jinak se dalo chodit s prckama plavat do lázní, ale nevim, jestli to ještě funguje. Určitě fungujou Aquachobotničky v Mostě, V Chomutově je bohužel zavřeli. Někde na Březenecké potom funguje mateřské centrum Kolibřík, všechno se to dá najít na netu. Tam je myslím cvičení, kroužky, herna, všechno možné....Zatím jsem to úplně dopodrobna nezjišťovala, protože mám ještě čas, ale určitě tady toho bude plno

magnolia
27. led 2012

@iva_kucerova Děkuji, tu halu zkusím. PLno toho je, ale pro starší dětičky. Já chodila plavat do aquachobotniček v Jirkově a teď jezdím do Mostu. To je fajn, ale chce to rozvíjet i jiným směrem. Kdyby jste náhodou na něco konkrétního narazili, dejte vědět. Děkuji. Jinak ty jsi těhulka, tak zase já tobě doporučím miminkovské masáže v Ervěnicích. CHodí se tam od narození do roka, miminko si masíruješ pod dozorem sama, je to fajn a finančně nenáročné. Centrum se jmenuje Jonatán a mají i WWW stránky. Bohužel, mě Domís dopoledne spal, tak jsme tam byli jen jednou.

pilgrim
28. led 2012

Přidávám se ke chvále chomutovské porodnice. Rodila jsem tu v červenci 2010 a za pár týdnů mě to čeká zase. Porodní asistentka (v mém případě Marie Jindrová) byla naprosto skvělá, doktor (Radek Kochlöfl) úžasnej... požádali jsme s manžou před samotným tlačením o to, aby mě nestříhal preventivně, pouze když to bude nezbytně nutné, že jsem cvičila s epi-no... a dopadlo to skvěle, malej byl venku na dvě zatlačení, bez jediného šrámu. Dokonce mi pak Dr. podal ruku a poděkoval za super spolupráci 🙂
Ženské sestry na odd. šestinedělí moc milé a ochotné, pravda...jedna dětská sestra mi tam nesedla, takovej kakabus, a já neměla prvních pět dní mlíko...a hormony pracovaly, teď už to budu brát s nadhledem. Kvůli hematomu a hospitalizaci teď v srpnu při nynějším těhotenství jsem si poležela i na odd. gynekologie a tam taky super. Takže za mě...můžu jen a jen doporučit...🙂

iva_kucerova
7. únor 2012

také se přidávám k chvále chomutovské porodnice. Porodní asistentka Mirka Futerová byla úplně skvělá (ale to už jsem věděla z kurzu), všichni ostatní taky moc hodní, příjemní, stále uklidňovali a povzbuzovali.
Na oddělení šestinedělí většina sestřiček také příjemná, poradily, uklidnily, stejně tak některé dětské sestry. Stejně jako asi všude jinde se samozřejmě našlo pár takových, které dokázaly prohloubit poporodní depresi, jelikož nastal problém s kojením a každá radila něco jiného. Některé, než aby pomohly, raději hned daly malé Nutrilon. Teď jsme doma, sice se nám nepodařilo malou naučit na prs, ale mlíčko odsáváme a malá ho saje z Calmy, takže jsme si našly kompromis

helenabm
23. únor 2012

@pilgrim Souhlasím s Petrou! Já byla taky maximálně spokojená...až si teď říkám, že tak dobré to už nebude. Termín máme za týden 🙂 Helča Burešová M.

bibina26
17. bře 2012

Mám dvě dcery.Jednu jsem rodila v Kadani,dnes je jí 16 let.Díky dr.Pokornému jsem o ni nepřišla.Sestřičky byly super,ležela jsem tam měsíc než jsem porodila,ale lékařská péče tenkrát stála za prd.Nikdy na ten porod nezapomenu.Stačí jeden špatný lékař a očerní to celé oddělení.Podruhé jsem jela rodit do Chomutova a super.Sestřičky i lékaři neměli chybu.Veškerá péče byla skvělá.Nic nepodcenili.Narodila se mi tam druhá dcerka. Je to asi individuální,každý má nějaké zkušenosti.Dnes čekám třetí dítě a vím,že i kdyby Kadaň byla ze zlata,rodit tam nepojedu.Je to má zkušenost.Znám,ale maminky,které tam byly náramně spokojené.

pilgrim
5. dub 2012

Tak mám i druhý porod zdárně za sebou.
A pořád stejná písnička 🙂 Chomutovská porodnice je skvělá!! Při porodu se mě ujala úžasná, mladá porodní asistentka Jana Richterová. Celou dobu byla usměvavá, milá, zlatá. Byla jsem tam od sedmi od rána do dvou do odpoledne, a z toho se až do dvanácté hodiny polední nedělo vůbec nic (jen mi odtekla voda), to mi napíchli oxytocin pro vyvolání kontrakcí, kvůli hodně vysokému krevnímu tlaku (jinak by čekali na přirozené kontra), jako lékařka dozorovala Zuzana Vejběrová, taky moc sympatická a příjemná.
Ve dvě jsem už byla na porodním sále a odrodila mě jen asistentka 🙂
No a na odd. šestinedělí byli všichni bez vyjímky na jedničku, jak ženské sestry, tak dětské.
Celkově je kolektiv porodního oddělení v Chomutově hodně omlazený, v průměru bych doktorům netipovala víc než 35 let, všechny vizity s úsměvem na rtu, skvělá atmosféra 🙂
Já už mám sice definitivně odrozeno, ale všechny, které to teprve čeká, můžu ujistit, že budou v dobrých rukách 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru