Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
12. únor 2011

@anetka1701 jo?? tak to je super, jako ale stejně je to hrozný že??? tak si to užívej, a těším se na nějaký další fotečky a pokorky co děláte 🙂

smisek21
25. únor 2011

Ahoj holky mám k vám prosbu mohu vědět co vše je do porodky potřeba si přibalit? Mylslím jak je to s yalem, klasickými plenkami do porodky pro mimi, oblečkama pro mimi myslím erárními, dále košile pro maminku, porodnimi vložkami někde je dávají někde ne, já jsem našla jen klasický seznam do porodky na internetu a proto se ptám dík

chaarleene
25. únor 2011

@smisek21 košili ti dají (a ani nebyly tak strašné), látkových plen dle libosti, je tam i kosmetika na mimčo (ale Johnson´s, takže jestli tuhle značku nechceš, tak si vezmi svou)... yal musíš mít svůj...
porodnické vložky - na nadstandardu jsem dostala 2 balíky, jinak asi musíš mít svoje, taktéž toaletní papír... ale když bys třeba měla málo porodnických vložek, tak není problém sjet výtahem do suterénu, tam je prodejna zdravotnických potřeb a můžeš si dokoupit, co potřebuješ 😉
můžeš si s sebou vzít čaje - je tam čajová kuchyňka pro maminky
erární oblečky na mimčo - nebylo to tak strašné, asi 2 dny jsem jí je nechala a pak jsem jí už dala to, co jsem si přinesla z domu 🙂

smisek21
25. únor 2011

@chaarleene díky takže klasické látkové plenky na mimi ale ty papírové asi svoje jestli to chápu, že?
A ještě otázečka, když bych chtěla nadstandart tak to po příchodu do porodky ho hnedka platím či jen nahlásím že chci nadstandart?

chaarleene
25. únor 2011

@smisek21 nahlásíš a záleží na tom, jestli je volný - jsou tam 2... v případě, že volný není, tak tě zapíšou na "pořadník" a když se uvolní a před tebou není žádný další zájemce, tak se tam přestěhuješ 🙂

papírové plenky s sebou 😉

smisek21
25. únor 2011

@chaarleene díky moc ještě máš nějaké info ohledně porodky? myslím jak si byla spokojená, kolik si tam byla dní ATD.. Pokud tě neobtěžuji dík

chaarleene
25. únor 2011

@smisek21 porod v pohodě - příjemná atmosféra, šero, klídek, aromaterapie, pořád mi nabízeli vanu, sprchu a já všechno odmítala 😀

šestinedělí taky v pohodě, dostala jsem se na nadstandard, takže max. pohoda 😵 sestřičky moc milé jak gynekologické, tak dětské, pomáhaly s kojením a se vším...

porodila jsem ve středu večer a pustili nás v neděli 😉

spokojenost maximální 😵

anetka1701
25. únor 2011

@smisek21 doporučuju hodně lehkej župan - bylo tam děsný vedro :o) A nějaký zásoby jídla (sušenky, tyčinky...) nebo zaúkolovat tatínka, ať vozí třeba jogurty nebo tak něco - jídlo je tam fakt špatný a navíc nedodržujou dietu pro kojící matky - a cpou čerstvý pečivo, který jsem jim tam rovnou nechávala a nahrazovala ho sušenkama... Což je ale jediná věc, kterou tý porodnici můžu vytknout!! :o) Jinak všechno naprosto super...

nedbalinka
25. únor 2011

Tak ja mohu pridat pozitivni prispevek ohledne HB porodnice, zatim jsem nerodila ale uz jsem se tam byla zaregistrovat a nechat prevzit do pece po prijezdu ze zahranici, hned mi udelali veskera vysetreni, odbery, ultrazvuk.... Vrchni sestricka byla velmi mila, narazila jsem na doktora Stranskeho a pak i Ctvrtecku, oba klidni a prijemni, jen doufam, ze tam skutecne budu moct rodit, malemu se o dost zhorsila dilatace ledviny, tak me uz ted posilaj preventivne na fakultku do HK. doufam, ze nebudu muset rodit pak tam! 😲

monaberuska1
25. únor 2011

@smisek21 víceméně to napsala charle🙂 ale já župan nebrala vůbec, měla jsme při první dcerce tam a ni jendou sme ho nepoužila, jelikož tam byl fakt šílenej hicák 😀 a po druhé jsme taky nepotřebovala župan, a košile noční jsem měla od nich , jinak kosmetiku sme měla pouze bepanthen pro miminko a vlhč.ubrousky jinak vše od nich sem používala a plenky látkové sem používala jejich ale jinak jednorázovky si vem ty tam nedávají,a co se týče jídla já neměla chuť ani při první a ani při druhé, takže naopak, mě návštěvy donášeli jídla a já to hned dávala manžovi at si to odnese, jen bebe jsme si ta nechala nic víc 🙂 😉 Jinka jak píše Anetka já měla naštěstí vždy jen chleba takže pokud dávají i housky tak si nech nějaký sušenky jak píše 🙂 a ještě ktomu jídlu, mě tam zas hrozně chutnalo 😉 🙂 jak u první to sme tam byla 7 dní a fakt ani jedno jídlo sem nenechala se slovy že je špatné ale třeba jen že už nemůžu a u druhé jsme tam byla jen 4 dny a taky ani jendou sem nic nenechala mě tam chutnalo no hihihi 😀 😀 😅 😅 😅 Jinak sem opravdu stejnýho názoru co píše @chaarleene s tou spokojeností jakoby mi to vzala z úst 😀 😀 max spokojenost všude prostě 🙂

smisek21
27. únor 2011

děkuji všem za odpovědi, jdu si dneska připravit tašku, ikdyž nevím zda to není ještě brzy:_)

monaberuska1
27. únor 2011

@smisek21 určitě ne, já ji chystala na etapy 😀 😀

anetka1701
27. únor 2011

@smisek21: není, stát se může cokoliv :o) Taky jsem jí měla od 35tt zabalenou a připravenou... A noc předtím, než jsem nastupovala na vyvolání 41+5 jsem jí ještě dvakrát totálně překopala :oD :oD

smisek21
23. bře 2011

ahoj mám k vám otázečku, byla některá z vás registrovaná u svého gynek. a kdy jezdila do porodnice na monitor či až pak na samotný porod?Mám nyní jsem pořád u svého dr. a ten mi dělá i monitor ale proto se ptám

kjajule
23. bře 2011

Já jsem chodila ke svému dr. až uplně do konce (dr. Přibyl) na monitor sem chodila k němu do porodnice sem šla až na samotný porod 🙂

@smisek21

smisek21
23. bře 2011

@kjajule a mohu se zeptat ty si měla porod dle termínu a nebo si i přenášela?

kjajule
23. bře 2011

@smisek21 Rodila jsem den po termínu a tři dny před tim sem byla na kontrole a měla jsem normálně přijít za týden zase...to bych byla už 40+4...

smisek21
23. bře 2011

@kjajule já jen že mám přijít na kontrolu kdžy budu ve 39+0a předpokládám že tam další týden až budu 40+0 chodím každé úterý. a jen jsem nevěděla jestli se nemám ozvat do porodky a pak už případně když neporodím do termínu tak chodit do porodky.nevím jak to tam funguje

anetka1701
23. bře 2011

@smisek21 mně můj dr. řekl, že v den termínu porodu mě přebírá porodnice. Tak jsem v termínu porodu dojela do porodky, normálně jim řekla, že si mě maj převzít do péče, vyšetřili mě, udělali monitor... a starali se o mně až do vyvolání porodu :oD Záleží to na tvym dr, kdy tě tam pošle...

kjajule
23. bře 2011

@smisek21 Já myslím že kdyby jsi měla chodit do nemocnice tak by te tam dr. poslal nebo jak píše
@anetka1701 třeba te tam pošle po 40+ 0 🙂

smisek21
29. bře 2011

ahoj mám k vám takový dotaz, mám termín porodu 6.4 dle PM a dle ultrazvuku až ccaa 18.4. pokud bych do 6.4. neporodila, asi se počítá ten druhý termín, že? a to i v případě vyvolání? a pokud ano, tak do kdy v H. Brodě nechávají přenášet? dík 😀

ladik1
10. dub 2011

Ahoj, mám taky dotaz. Jak dlouho před termínem se v HB dělají ty předporodní kurzy? Nemáte některá zkušenost? Díky moc!! 😉

nedbalinka
11. dub 2011

@ladik1 to bohuzel nevim ja jsem tam presla do pece od 33.tydne, na kurzy jsem nechodila. ale vrchni sestricka je velmi mila a myslim, ze kdyz si napises maila, tak Ti odpovi. hana.kucirkova@onhb.cz, pripadne zavolat 🙂 planuju rodit tam, asi uz brzy.... 😀

kjajule
13. dub 2011

@ladik1 Já jsem chodila od 26 týdne , ale ne do nemocnice , ale k dr. Přibylovi, co vím tak tam chodily i maminky co k němu normálně nechodí 😉 Bylo to super byla v tom i návštěva porodnice, cvičení, teorie, a jednou za 14 dní plavání v HB v bazénu 😉

misi.21
13. dub 2011

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jestli je potřeba před porodem nějaká registrace nebo prostě přijedu a odrodím to?? 😀 😀 Chtěla bych do Hb pokud to stihneme,slyšela jsem samou chválu jak na personál,tak na prostředí. A jak je to tamspokojema? jsou dvoulůžkové a mají společnou koupelnu a WC na chodbě? Chtěla bych se tam jet pár týdnů před porodem podívat,ale nevím s kým to domluvit. 😒

anetka1701
13. dub 2011

@misi.21 přijdeš a odrodíš :o) Normálka, jako když jdeš na pohotovost třeba s úrazem :oD Jinak jde domluvit předporodní kurz nebo prohlídka, číslo maj na stránkách ( www.onhb.cz ), pokoje jsou po dvou s tím, že vždycky dva maj dohromady zázemí :o)

ladik1
20. dub 2011

Díky moc holky, tak my na kurz jdeme přesně měsíc před termínem. Normálka to je asi tak 1-2 měsíce před, takže tak. Zatím přeju příjemné jarní dny, dyžtak pak napíšu, jak ten kurz vypadá 😉 Pa

misi.21
20. dub 2011

Ahoj,můžu se zeptat jak to je s tím kurzem?? To je pro oba rodiče? A dochází se jakoby na víc lekcí,nebo je to vše v jedné?

nedbalinka
25. dub 2011

16.04. ve 2.30 rano se nam narodil chlapecek Hector, mela jsem stesti, ze jsem rodila sama, coz je na HB porodnici docela zazrak. Hned na prijmu me privitala mila sestricka s mladou lekarkou, jejich pristup me velmi uklidnoval.... Pak me nastehovali do pripravovaci mistnosti, ktera pusobi jako civilni pokoj s vlastni socialou, bylo to prijemne.... PA za mnou dochazela a kontrolovala me, radila jak si muzu ulevit od bolesti a byla mi taky velkou oporou. samotny porod byl sice rychlej ale docela bolestivej, ale zvladli jsme to. proste co se porodu tyce, nemohu nic vytknout,. oddeleni sestinedeli take fajn, sestricky a doktori fajn, neni nac si ztezovat, snad jen ten rutinni pristup jak jede denne vse jak na bezicim pasu a je casto potreba prerusit kojeni a klidny spanek miminka......ale to asi jinak nejde. jediny trochu negativni dojem z detskeho lekare, ktery uz pri kontrole miminka na por. sale rekl manzelovi "stavaji se i horsi veci" na vadu nozicek, kterou mame, ale ktera se da uspesne lecit / tim tedy moc optimismu manzelovi nedodal.... a pak kdyz jsem si zazadala aby mne po 72 hod pustili domu, maly byl jen trochu zluty, a vyslechla jsem si prednasku jak jsem nezodpovedna, bylo mi receno "pujdete domu nejdrive zitra", pan doktor se otocil a odchazel a to jsem si pripadala jak nejakej malej fracek / na takove jednani nejsem zvykla. stejne jsem si to nakonec vyridila ale tento pristup ze strany dets. lekare mi opravdu velmi vadil, jsem matka ditete, mam pravo rozhodovat co chci, a dite jsem v zadnem pripade neohrozovala. byla jsem silne nachlazena, v nemocnici si clovek neodpocine a maly take nemel klid. takze tak. jinak tedy chvalim vse. oproti prvnimu porodu v KH to bylo vse uplne o necem jinem. doporucuji ! 🙂

kacerinka
28. kvě 2011

Ahoj holky. Já jsem sice z Kolína,ale chci rodit v HB,protože o kolínské porodnici jsem slyšela a i viděla dost a dost. Zajímalo by mě, jestli mám pořád chodit ke svý gynekoložce a až se dostaví porodní bolesti tak jet jen tak bez registrace do Brodu. Bojím se, že by mohli mít plno, když o mě vůbec nebudou vědět. A nevíte, kolik stojí nadstandard?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru