Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

brouzdalka
5. pro 2014

@anetka1701 Já jsem taky slyšela samou chválu! Musela jsem mít prostě šílenou smůlu - nevím, jak ty, já rodila v CA a na chodbě mi malýho pouze přiložili k prsu a já to prospala, takže zážitek nula, pak JIPka a po probrání mě převezli na šestinedělí asi ve 4 ráno, ale na pokoji spala ještě jedna maminka, takže prostě smůla, bonding, přivítání s miminkem nebude, tatínek může jet domů ☹ Řekli mi, že miminko mi ukážou v 6. V 6 ukázali miminko té druhé mamice, mně ne. Tak jsem se po něm ptala té ženské sestry, tak prý se zeptá. To uběhly další dvě hodiny. Když to zkrátím, ještě dvakrát jsem se po něm ptala, připadala jsem si jak idiot, jak jsem tam ležela, nemohla se ani hnout a byla jsem odkázaná na to, kdy si jako někdo vzpomene ☹ Ve 12 teda mi ho konečně sestra přivezla v postýlce, přistavila k posteli a šla pryč. Neměla jsem tam nikoho, kdo by mi ho dal pochovat, takže jsem tam na něj akorát rozpačitě koukala...a prostě šrám na duši z tohohle zážitku mám hodně velký. Přítele moc mrzí, že odjel, protože teda tohle nečekal.

anetka1701
5. pro 2014

@brouzdalka tak to bude asi tou nocí, nevím... Já jsem rodila poprvé v celkové narkoze, malá se narodila v jednu odpoledne a viděla jsem jí a bonding si užila dvě a půl hodiny po porodu (jakmile jsem se trošku probrala). Druhá dcera epidurál, na JIP mi řekli, že jakmile zvednu nohy, dostanu dítě :D Tak jsem se intenzivně snažila a za hodinu jsem je zvedla :D Dr. koukala, odvezli mně na pokoj a já zavolala hned muže (poslala jsem ho z JIP se jít najíst) a ten přišel rovnou s mimčem...

brouzdalka
5. pro 2014

@anetka1701 Jo to je super, tak já si příště vyberu k porodu nějakou jinou hodinu...jako aby na tom záviselo, jestli bude nebo nebude bonding, to je docela smutný ☹

foogy
5. pro 2014

@anetka1701
@brouzdalka A já taky akutním CS v HB. Jakmile mě odvezli na operační sál, hned po mně na porodním pokoji začali uklízet, manželovi nikdo nic neříkal, byl fakt vyplašenej. Mně dítko ukázali ještě na sále, ale pouze UKÁZALI a donesli ho manželovi na ten porodní pokoj, aby klokánkoval, to mohlo trvat tak 15 - 20 minut. Já pak na JIP, manžela vyhnali :D a kloučka uložili na dětské sestřičkám. Po 4,5 hodinách po CS mě převezli na šestinedělí a to musím pochválit, i když bylo 19:00 hodin, pustili ke mně manžela a ten si došel pro Olíka a poprvé jsem byli všichni tři spolu.
Ale doktoři před 4 lety skvělí!!!!! A sestřičky - jak která.. Některá milejší, některá méně, ale tak to prostě je 😉

anetka1701
5. pro 2014

@foogy no vidíš, já malou měla na sále tak čtvrt hodiny u hlavy 🙂 Mohla jsem jí pomazlit a opusinkovat... A na JIP s první u mně byl celou dobu (měl s sebou foták a furt dokola mi ukazoval fotky malé) a u druhé by být mohl, ale mně byla jeho přítomnost nepříjemná (chtěla jsem být sama, v klidu si telefonovat), tak jsem ho vyhnala já...

Na druhou stranu to vyhánění chlapa pak na šestinedělí chápu - já tam třebas měla paní a ta furt telefonovala a mně to bylo už fakt nepříjemné - chtěla jsem si odpočinout a spát a ne poslouchat jak někomu furt pláče do telefonu... Takže to, že pro "klid" druhé maminky vyhánějí tatínky je pro mně docela v pohodě... Na druhou stranu, užít si pár desítek minut po porodu v klidu celá rodina jeden druhého je naprosto zásadní... Měli by na tom ještě zapracovat - třebas na to vyhradit nějaké místo nebo tak...

rentacrystal
6. pro 2014

@bajabul Už se tam chystám🙂 děkuji za odpověď🙂

rentacrystal
6. pro 2014

@brouzdalka no, ta paní Pešinová má asi naučeno, co při besedách vypráví.... Pojedu se podívat do HB na prohlídku, tak ať mám přehled...

brouzdalka
6. pro 2014

@anetka1701 Já jsem přesně tohle psala primáři! Byla jsem hodně naštvaná a teď jsem ještě víc, když vidím, že ten průser byl snad jen u mě. Jako je mi jasný, že to tu maminu vedle mohlo rušit, ale tak snad by se houby stalo, kdyby na to vyhradili nějaký pokoj, aspoň na ty dvě hodinky. Jako proč já mám takhle doplácet na to, že ženská vedle spí? Primář se mi omluvil, že ho moje zkušenost mrzí, ale víc se k tomu nevyjadřoval. Proto chci teď podruhé do Nymburka a s vlastní PA. Kdyby to náhodou skončilo císařem, tak vím, že tam maminka s miminkem a tatínkem mají možnost být spolu o samotě automaticky, k HB už prostě nemám důvěru.
@rentacrystal Paní Pešinová na mě působila jako zastánce čistě lékařsky vedeného porodu. Takovou PA bych nechtěla ani za nic. Odjela jsem odtamtud naprosto rozladěná, myslela jsem si, že Chrudim je na lepší provni než Pce, ale je to tak nastejno.

kamis91
29. led 2015

Ahoj, chystam se brzo rodit v Brode, ale z nekterych prispevku jsem rozpacita.. V Jihlave odmitam rodit z osobnich duvodu, takze se Brodu stejne nevyhnu... Jak to tam probiha, mluvime-li o spontannim porodu, od prijeti az po presun na sestinedeli po porodu? Hlavne me zajima pritomnost partnera po co nejdelsi dobu, rooming-in s miminkem - tyto dve veci jsou pro me velice dulezite.
Pry se tam snazi vyhybat preventivnim nastrihum hraze (narozdil od Jihu), masiruji ji atd, cvicim s Aniballem, takze i toto je pro me lehce stezejni 😀

Diky za pripadne info 🙂

anetka1701
29. led 2015

@kamis91 Ahoj. Já ti toho nemůžu říct moc z vlastní zkušenosti, ale potud co vím, tak po spontálním porodu 2hodiny s matkou na porodním sále, pak přesun na pokoj - tam může být, pokud se rodí přes den normálně jako návštěva. Mimčo klidně hned (paní co byla semnou a měla hodně těžkej porod tam na požádní miminko nechali hned, ale pak omdlela tak jí ho raději odnesli). Je možný, když máš štěstí, nadstandart - tam může být partner i přes noc, pořád :o)

Ale řeknu ti jednu věc... Mně byli návštěvy partnerů a rodiny spolubydlících sakra nepříjemné :o( Jsem pak ani nechtěla, aby muž jezdil, když jsem viděla, jak je to nepříjemné a nepohodlné pro tu druhou paní... Naštěstí jsem měla fakt štěstí na spolubydlící, tak jsme se dohodli a šlo to, ale někdo tam měl partnera od rána do večera a to bych fakt nedala...

kristinasaxi
11. kvě 2015

Ahoj, našla jsem toto... je to opravdu pravdivé? Vážně jsou tak skvělí?

http://www.aperio.cz/108/porodnice-havlickuv-brod

michelllin1
20. srp 2016

@kristinasaxi
Na svých stránkách tohle všechno rozhodně nepíšou. Čekáme na termín prohlídky a kurzu, tak pak bych dala vědět, zda tohle všechno jsou skutečně ochotní dělat.

mkacik
22. říj 2016

Ahoj, máte některá zkušenosti s plánovaným císařským řezem v této nemocnici, jak to probíhá?
Díky za případné info 🙂

elisc
23. čer 2017

Ahoj holky, nerodila jste teď některá v Brodě, když tam probíhají ty rekonstrukce? Je tam nějaké omezení nebo fungují normálně?
Také by mě zajímaly zkušenosti maminek, které po císaři rodily normálně. Jestli nechávají přenášet nebo vyvolávají a celkově, jak pak vedou samotný porod.
Díky :kytka:

kata_jurcsik
3. lis 2017

@elisc
ahojky, mužů se te zeptat,ty jsi tam teda ted někdy rodila? Já jsem 34tt a po cs, tak by me taky zajímaly odpovědi na Tvé otázky. Jestli tam tedy nechávaji přenášet, jestli vyvolávají po cs ? Jak je to s manželem u porodu při případném cs a s bondingem? Moc díky za odpoved🌷

elisc
20. lis 2017

@kata_jurcsik Ahoj, dlouho jsem tu nebyla. Pořád Tě to zajímá?

veronikav31
20. lis 2017

@elisc Ahoj, mě by to zajímalo 🙂

elisc
20. lis 2017

@veronikav31
Prvního císaře jsem tam měla v roce 2015. Tentokrát to vypadalo na přirozený porod.
Ve 38.tt jsem na poradně zmínila bolest jizvy. Při UTZ zjistili ztenčený dolní děložní segment ( DDS ).
Doktor říkal, že kdyby se to už připravovalo k porodu, dalo by se to zkusit i přirozeně, ale protože jsem v té době byla stále zavřená, čípek dlouhý, nechtěl riskovat prasknutí dělohy během dlouhotrvajících kontrakcí, tak doporučil císaře v termínu 39+3.
Nástup byl den předem. V den porodu jsem šla na řadu o půl 9. Ráno mi napíchly kanylu, dostala jsem antibiotika a nevím co všechno ještě. Pak mě odvezly na sál.
Dr. mi píchla injekci do páteře, pak mi zavedly cévku.
Manžel celou dobu čekal za dveřmi.
Samotné vyndání miminka bylo rychlé. Malou odnesly ukázat tatínkovi, zabalily jí do deky a donesly zpátky ke mně. Zkoušelo se samopřisátí, které se i povedlo.
Tam jsem jí měla asi 30min, než mě zašili. Možná i o trochu déle.
Pak jí šli spolu s manželem zvážit, vyfotit. Mě odvezli na JIP.
Tam jsem byla, než jsem mohla hýbat nohama. Pak mě odvezli na normální pokoj, kde jsem byla ještě s další maminkou po císaři.
Pak jsem si řekla o malou, přivezly mi jí a položili na tělo.
Kojení jsme zkoušeli až 2. den ráno, když se malá vzbudila. Krásně se přisála.
Pak přišlo to nejhorší, a to vstávání a cesta do sprchy (: Donesli mi snídani - piškoty a přesnídávku.
Pak už jsem měla malou pořád u sebe. Ale nebývá to standard. Já prostě zatla zuby a i přes šílenou bolest jsem se o ní starala. Naštěstí ani s kojením nebyly žádné problémy a 4. den jsme jeli domů.
Ještě dodám, že v době, kdy jsem rodila, stále probíhaly rekonstrukce, ale žádné omezení jsem nepoznala, akorát porodní sály byly dočasně přestěhované do 3. patra.
A rozhodně musím pochválit všechny doktory, doktorky a sestřičky, které jsem za tu dobu potkala. Všichni byli maximálně ochotní, příjemní. Dokonce i jídlo se trochu zlepšilo (:

veronikav31
20. lis 2017

@elisc Moc děkuji za informaci. Já měla akutního císaře v roce 2015, sice mě začal přirozený porod, ale neotevírala jsem se,praskla plodovka-zjistilo se, že je špatná tak se šlo na císaře, nebylo na co čekat. Teď se mě doktorka ptala zda jsem přemýšlela o porodu zda přirozeně nebo plánovaný císař, zatím jsem zvolila přirozeně, pokud bude vše v pořádku a nebude se něco dít, kdyby řekla, že je to na císaře, tak nebudu váhat-teď končím 29tt tak snad se nic nebude dít,o sebe strach nemám, ale v době kdy budu v porodnici by babičky a tatínek asi moc nezvládaly východu dcerky-je tvrdohlavá a dělá si vše po svém, je to takový andílek s velkým ďáblem v těle, tak aby ji pak někdo chtěl hlídat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru