Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
22. únor 2010

mamino, právě že ne, byla jsem na tom testu a úplně v pořádku. Doktor se taky divil, pak jen řekl, že ho asi dobře živím 😒

monaberuska1
22. únor 2010

aronek, jo??vypada to jednoduse??a dobry???teda jo ty nevis, no me prijde 22 dobry čéčé 😀 a není to příjemný jo????jako bolí,?nebo jako divny tlak???a nechapu to ten balonek tam das a nafukuješ??nebo si to nafukuje samo nejak????hihi sem silena vid?? 😀 😀 😀 no asi jo dobře ho žívíš hihi 😀 😀 😀 moje malá měla 3666g a 52 cm, na holčičku taky dobrý 🙂 moje mamka měla kluka taky přes 4 kg a moje segra mela taky kluka nějak 4250g takze kluci josu enjak velci aspon u nas 😀 😀 😀 😀 a nikdo znas nema cukrovku teda 😀 😀

mamino, aha, ty mas cukrovku, tak tojo ☹teda ja nevedela ze to musis mit takhle nejka odvazeny a tak, to musi byt na prd vid??a muzes jist na co mas chut???nebo teda ne???

aronek
22. únor 2010

mono, je k tomu takový balónek kterým přifukuješ a je na něm i ventyl, že můžeš upustit. Já to nedělám do bolesti, ale jen do nepříjemného tlaku a stačí bohatě 😉

monaberuska1
22. únor 2010

aha teda...no ja jsme zvedava jestli te nastřihnou nebo ne, . 🙂 😉

aronek
23. únor 2010

mono, taky jsem zvědavá 😀 a tiše doufám, že ne 😉

aronek
23. únor 2010

nebo jen malinko 😉

monaberuska1
23. únor 2010

aronke, tak jak pokracujes s nacvikem 🙂a kdy jdes na dalsi kontrolu??nebo uz rodis???

aronek
23. únor 2010

mono, v pondělí jdu na první monitor do nemocnice 😀 jinak jsem na 23cm, 30 v nedohlednu, ale alespoň to leze nahoru 😉

monaberuska1
23. únor 2010

no ale tak pomalu ale jiste vid 🙂 🙂 😉 jo uz vpondeli tak to je parada, tak konecne neco treba prijde vid??😀 to s euvidi 🙂 😉

aronek
23. únor 2010

mono, netušíš, jestli při něm zjišťují i velikost miminka??

monaberuska1
23. únor 2010

aronek, velikst miminka mi rikala vzdy moje dr. aji ted u druhyho tehu mi rikala kolik prdik ma 🙂 🙂 😉

aronek
23. únor 2010

mono, mně to právě říkali jen na velkém UTZ ve 30tt jinak vůbec nikdy 😠

monaberuska1
23. únor 2010

aronek, aha, tak to asi záleží na dr. tak se jí příště optej a zeptej se jí jesi ti rekne jak velke je miminko co mas v brisku a urcite ti to rekne 🙂 me to rika sama od sebe 🙂

aronek
23. únor 2010

mono, on toho má vždy tolik, že nestíhá. 😠 UTZ mi vůbec nedělá, naposledy v tom 30TT a to mně ještě poslal jinam ☹

monaberuska1
24. únor 2010

aronke. aha teda já na tebe úplně zírám jako..máš doktroa??já chodím k Maškové. pracuje v brodě aji...

aronek
24. únor 2010

já chodím do Světlé ke Klatovskému, má prostě plno pacientek, takže nestíhá 😠

monaberuska1
26. únor 2010

aronek. aha toho vůbec neznám....máme ted nejaky trable tady doma s tchýni atchánem..takže hledáme řešení..proto tu moc nejsem...a co???už rodíš skoro??jak pokračuješ s EPI-NO???

aronek
26. únor 2010

ještě nerodím a epi-no pomalu pokračuje, jsem na 26,5. Jakýpak trable??

mamina
26. únor 2010

Aronek,taky je možný,že mimčo je tak velký,že třeba užíváš multivitamíny pro těhotný.Mě třeba při Bětušce řekli,že by je měli jíst jen chudokrevný,nemocný nebo špatně živený ženský,kterým prokazatelně nějaká složka stravy chybí,jinak že jsou zbytečný a roděj se větší děti-kolem 4 kil.A to mamina mít ani cukrovku nemusí.A je fakt-u Bětušky jsem to nejedla a měla o 720g míň než Staník a ostatní.Donošená!Teď je nejím taky-jen jsem koupila čistě kyselinu listovou,myslím,že s B-komplexem.To že prý na naše české stravovací zvyklosti úplně stačí. 😵
A zkus si koupit čaj z maliníkového listí v lékárně.Zvláční porodní cesty,takže trochu urychlí porod a hlavně Tě malej tolik nepotrhá. 😕

aronek
26. únor 2010

mamino, vitamíny jsem nejedla ☹ prostě to bude velký chlap 😉

aronek
26. únor 2010

maliník už piju 😀

mamina
26. únor 2010

Tak to je dobře.Přeju Ti,aby Ti všechno dobře dopadlo. 🙂 Už to máš za chvilku,viď?
A pak dej vědět,jakej byl v Brodě porod,ju?S podrobnostma! 😀 😀 😀

aronek
26. únor 2010

určitě 😀

monaberuska1
26. únor 2010

ahojky děvčata jste se teda rozkecali...... 😀

já vitamíny beru, brala jsme je teda aji u malý pač jsem neudržela žádný jídlo a hubla sem..takže vitaminy jsme nejaky potrebovala aby mimi melo🙂 a ted??pri druhem tehu taky beru..stejny problem vsecko jidlo neudrzim..takze zatim je beru ale asi az me to prejde a vsechno snim a nebudu mit trable tak je vysadim 🙂 😉

aronek. problémy, bydlíme v baraká je to sice dvougenerační ale na spod bydlí stará babička a nahoře bydlíme mi já malá a mnža a tchýne a tchán..a des...to vis tchan si rad rejpne ale ted to dost ustalo.protže jsme se tak pohadali a já mu to vyloženě slovně nandala že se už neodvážil do mě rejpat 😀 ale to víš..vařím tady pro všecky a uklízím po všech..barák velkej jak hovado..ono me by to nevadilo kdybych uklidila a kzady by se snazil tot rochu dodretale v zapeti jdes napriklad na zachod ktery si umyla neni to ani 10 minut a je cely zasrany ..a stetka??ano lezi vedle zachodu..ale hold na t sem jen ja, a kuchyn to same..proste nejsou moc...josu proste na muj vkus bordelari, a manzel to rika taky takze asi na tom neco bude no...a švagrovka si semka jezdí každý den jakoby se nechumelilo..udela si sama tady vse co potrebuje..chapu že jezdi za rodicema ale kazdy den:???ja bych na to nemela cas teda ted už....ale zas nekdo musi pochopit že tady bydlíme aji mi a trochu soukromi a pochopení si snad taky zaslouzime...takže jsme se s manželem rozhodli, že když přes léto nepůjdou dolůůů tak mi jdeme pryč do pronájmu....mi se začínáme kvůli tomu taky hádat..a nedovolím si rozhádat rodinu nebo něco víc..oní přijít.. ☹ tak tak víš???je to horzně těžky ted proste... ☹

aronek
26. únor 2010

mono, koukám, že to nemáš jednoduché 😖 tak to mně moje mama tak třikrát denně volá, ale vidím jí tak jednou měsíčně, zato skorotchýně to má blízko a jezdí si sem pro vodu, ale je to její byt, tak co nadělám, jen by alespoň mohla dát vědět předem 😠 jenže přítel je jedináček a nikoho jiného nemá

monaberuska1
26. únor 2010

aronek- no manža ma segru.. ketra je tady porad..ale dneska snad po tom rozhovoru bude aspon davat vedet kdy prijede..uz me to stve ale co nadelam, musim to vydrzet jeste půl roku....a bud pujdou oni dolů k babicce a nebo hold mi pujdeme pryc..takhle to dal nejde prave..... ☹

já s našima vycházím dobre aji manzel, ty mi taky radi at jdeme pryc, on tchan je bez prace vyhodili ho kvuli chlastu..je to alkohjolik prave...des.. 😠 takze moje segra a nasi jako moje rodice a moje babicka radi. jdete pryc..takze jsme rozhodnuty, kdyz neuvolni jdemem mi. no.....chci aby moje deto vyrustali v klidnem a peknem prostredi...

nemusi byt luxusni to nerikam, ale ja mam rada cisto, a to jsme vzdycky doma mela..tady oni proste zijou trosku v jinych podminkach..a nevadi jim to ja bych litala z kuze..

tak to máš apson dobry ze te jen navstevuje ale vseho moc skodi vid?? 😀 😀 chapou urimne te chapu 😀 😀 😀

aronek
26. únor 2010

mono, hlavně radí a komentuje a to já fakt nemusím 😠 mám svojí hlavu a to dost tvrdohlavou

monaberuska1
26. únor 2010

aronek..- no to ja prave taky a me s eteda neodvazi radit, protoze vi ze bych se do ni pustila a vysvetlila ji to, ona to delal jeji dcri ta je ejste dite ktera ma dite tak bych to rekla....muj nazor...a manzeluv taky...
takze te chapu hihi bych vymenila zamek a vodu ji vzdy nechal pred vchodem to by asi zirala co??? 😀 😀 😀

aronek
26. únor 2010

mono, ona mi neradí přímo, jen mi to nenápadně vzkazuje po příteli 😠

monaberuska1
26. únor 2010

jejda tak to ybch vyskocila z kuze...a jak to bere tvuj priotel??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru