Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

sirael4
30. lis 2011

@chlebenka děkuju moc! No kupodivu to docela šlo, rodila jsem asi 10 hodin a prvních pět jsem měla docela sranda bolesti takže se to dalo a když začaly ty hrozný, tak už snad ustoupil 🙂 úplně ti rozumím. Taky už jsem si pak přála ať už rodím 😀 a co čekáte?

brudek
18. pro 2011

Ahoj🙂)i já se s vámi také podělím o zkušenost s Porodnicí na Lochotíně🙂)nemůžu si vynachválit))rodila jsem svého pvního syna a ted 21.11 2011 druhého🙂))naprosto dokonalý personál,rodila mne úžasná paní doktorka Janička Ladsmanová a por.asistentka Bůžková také dokonalá🙂)bez nich by jsem to nezvládla🙂))Tímto strašně moc děkuji🙂)jsou tam opravdový profesionálové🙂)Mohu jen a jen doporučit jinam by jsem v žádném případě nešla.Na oddělení šestinedělí strašně moc příjemné usměvavé sestřičky a poradkyně,super sestřička Lenka Krejčová tímto děkuji za superpéči všech.🙂))

helenah82
19. pro 2011

Tak i já se podělím, porodila jsem 18. listopadu. Porodní asistentka a doktorka byly skvělé, moc povzbuzovaly a vysvětlily, co je třeba. Na oddělení šestinedělí jsem se setkala se dvakrát se zvláštním přístupem dvou sestřiček (jedna mi vlezla dvakrát na záchod bez zaklepání, aby mi sdělila, že je vizita a že už mám jít a druhá sestřička hned první den, když jsem jí poprosila, že již potřebuji jít na záchod a že mám poprvé vstát z postele za něčí přítomnosti, mi sdělila, že jsem si měla dojít na sále... 😕 ), ale jinak veliká spokojenost s přístupem personálu, který podporoval a byl vždy příjemný, takže, jestli budu rodit znova, tak určitě opět na Lochotíně.

paja1975
22. pro 2011

🙂 i já jsem byly moc moc moc spokojená 🙂 poprvé jsem rodila u Mulačů - tam to bylo fajn, ale stará nemocnice. Chyběla mi sociálka na pokoji!!!!! 😒 Tak teď podruhé jsem šla na Lochtín a super super 🙂 🙂 ochotní, hodní. přijela jem tam v 8 večer táměř bez kontrakcí, chtěli mě poslat domů, ale já se nedala. šestý smysl mi to nedovolil 😉 věřili mi a dobře udělali. po desátý to začlo přicházet a ve 00:15 byla malá venku. personál ochotný, vtipný, profesionální......ode mě jen samá chvála 😉 😉 😉 prostředí čistý, příjemný. Je to nové oddělení a je to znát!!!

pp82
28. pro 2011

Ahoj holky
také se chystáme do porodky na Lochotín! Chtěla bych se Vás zeptat,co jste si sebou brali pro se a pro mimčo? Oblečení pro mimčo vám tam půjčili nebo musíme mít svoje? A jak plenky a ubrousky a také kosmetiku pro malé? Pro sebe asi myslím, že je mi jasné, koupila jsem si porodnické vložky a takové ty pekné "erotické" kalhotky sítované 😀 , pyžama, župan a osobní věci!!!
Děkuji všem za rady 😀 😀 😀

lisha
28. pro 2011

Oblečení na mimčo dostaneš, takže s sebou jenom to, v čem půjde domů. Plen dávají 5 na den, měla jsem s sebou ještě malé balení vlastních a vlhčené ubrousky, obojí jsem využila. Pro sebe kromě toho co píšeš ještě přibal kojící podprsenku a tampony do ní...

annamarieveronika
2. led 2012

Ahoj holky, 20.12. jsem porodila chlapečka v porodnici Lochotín a tak vám trochu poreferuji co a jak 🙂

Porodnice je moc hezká a moderní, já jsem s vybavením byla maximálně spokojená. Na oddělení šestinedělí jsem si připlatila za nadstandard...je to pokoj s postelí, televizí, ledničkou ... a koupelna je tedy společná pro vedlejší pokoj, ale to nebylo nic co by mi vadilo, většinou jsem se s druhou maminou hezky prostřídala 🙂
Byla jsem za nadstandard ráda, protože jsem nechtěla aby ten náš prcek budil ostatní miminka a zase kdybych už ho konečně uspala aby ostatní miminka budila mě. Také jsem ho chtěla, protože jsme tam byli přes Štědrý den.

Myslím, že porodnické vložky si snad ani brát nemusíte, na toaletě je jich stále dostatek, já jsem ty svoje vůbec nepoužila, co jsem používala byli jednorázové kalhotky...
Na miminko jsem si nebrala téměř nic, jen olejíček na bříško a plenky... ty tam sice jsou k dispozici, ale jen tři na den a když se rozkojíte a miminko začne kakat tak vám rozhodně stačit nebudou 😉
Oblečky, látkové plenky to tam vše je ... jen ještě jsem vlastně používala svoje vlastní vlhčené ubrousky a bepanthen.
Oblečky pro miminka nejsou světová, občas se ty velikosti moc neshodují s vaším prckem, ale myslím, že těch pár dní se v tom dá v pohodě zvládnout 🙂

Sestřičky byli moc hodné, hlavně ty, které měly na starosti miminka ... 🙂 nemůžu si na nic stěžovat. Jídlo normální 🙂

Při porodu (musela jsem rodit císařským řezem) jsem měla úžasnou paní anestezioložku, která si se mnou celou dobu povídala a pak se na mě byla podívat i na pooperačním... všichni se vás pořád ptají jak se máte a zda vám něco nechybí.

také tam několikrát denně chodí laktační poradkyně, já mám s kojením trochu problém a tak ke mě chodila i několikrát za den 🙂

Porodnici mohu jen doporučit 🙂 !

alma13277
2. led 2012

@annamarieveronika Ahoj, s tou laktační poradkyní jsi mě moc potěšila. Škoda, že tam při mém pobytu ještě nebyla 😕

dzejnyy
18. led 2012

Musím říct, že jsem ve finále byla velmi spokojená. Porod proběhl velmi rychle, takže nestihl nastat nějaký konflikt s našimi představami, prostě na to nebyl čas. Rodila jsem večer, takže manžel si nechal přivézt na pokoj přistýlku, měli jsme štěstí, že byl volný nadstandard, jinak by muž musel jet domů. Jinak personál docházel pravidelně kontrolovat mě, mimčo i kojení. Domů jsme ale odcházeli nerozkojený a ještě s tím bojujeme.

spaagetka
25. led 2012

Tak mám za sebou druhou zkušenost. 16.1. jsem nastupovala na indukci kvůli těhucukrovce, dr. Rušavý byl nejspíš hodně šikovný, páč zabral Hamilton, co mi udělal na příjmu. Sice mi nic nebylo, takže mě ubytovali na rizikovým odd. ale už večer jsem se přesunula na sál a ve 22.03 byl Ondra na světě. Porod teda nic moc, ale bylo to tím, že jsem z ničeho nic dostala horečku a potřebovali dostat malýho rychle ven. Rodil mě doktor Hudec a dr. Landsmanová za asistence dvou asistentek.
Na šestinedělí byl teda mumraj, páč se rodilo pořád a některý maminy už byly na pooperačním oddělení, protože je neměli kam dát 😅 Nadstandart jsem tentokrát nechytla, ale druhý den mi byl nabídnutý, zůstala jsem na třílůžáku, páč jsme se tam sešly celkem fajn parta(nakonec jsem dost ušetřila, páč jsme si tam pobyli týden 😅 ). A porovnám-li, jak se mě předloni všímali na nadstandartu a jak se mi věnovali teď, tak tohle bylo o 100% lepší. Asi fakt záleží na těch sestrách, který jsou k těm pokojům "přidělený". Ty naše byly skvělý a kamarádka, co ležela ve stejnou dobu o pár pokojů dál zas byla celkem v rozpacích, že se jich nikdo nevšímá 😅

kikinda
3. únor 2012

ahoj chtěla bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s nadstandartnim pokojem v této porodnici?

spaagetka
3. únor 2012

@kikinda Já mám, co chceš vědět? 😅

kikinda
3. únor 2012

@spaagetka kolik to stojí na noc jak se chovají sestry

spaagetka
3. únor 2012

@kikinda Stojí 500,- a sestry záleží, na koho narazíš 😅 Dětský ale byly v pohodě a ty ženský snad nebudeš moc potřebovat 😉 Třeba teď jsem byla na 3 lůžáku a přišlo mi, že se nám víc věnovaly 😅

kikinda
3. únor 2012

@spaagetka já jsem byla taky na třilůzaku při prvním dítěti a myslela jsem že to zkusím ale nevím jestli to není škoda peněz

spaagetka
3. únor 2012

@kikinda Já ho prve chtěla hlavně kvůli návštěvám, páč od Domažlic se to těžko stíhá, aniž by si museli brát volno v práci 😒 Navíc ne každýmu je příjemný, když má zrovna kojit či odsávat mlíko a od spolubydlící je tam zrovna 5 příbuznejch 😅 Teď jsem zpětně ráda, že na mě nevybyl a pak jsem ho odmítla, protože spolubydlící byly fajn a mě by to stálo 3 tis. i s poplatkem za pobyt, takže za ně pořídíme něco jinýho 😉

kikinda
3. únor 2012

jo me to taky bylo neprijemne kojit pri navstevach ale zase ja jsem kuracka takze kdyz jsem chtela jit kourit tak mi holkyx pohlidaly malou a takhle kdybych tam byla sama tak mevim jak bych to delala

kikinda
5. únor 2012

@spaagetka jo me to taky bylo neprijemne kojit pri navstevach ale zase ja jsem kuracka takze kdyz jsem chtela jit kourit tak mi holkyx pohlidaly malou a takhle kdybych tam byla sama tak mevim jak bych to delala

tygrous
23. únor 2012

Jak je to s návštěvou dětí na šestinedělí? Pustí tam za mnou mého 2-letého syna?

pantomima
24. únor 2012

@tygrous ahoj, Terce byly tři a pustili ji bez problémů, tak snad ano, nikdo to tam neřešil

tygrous
24. únor 2012

@pantomima Dík😉 Chtěla bych nadstandart, tak snad to klapne, a s Honzíkem tam nebude problém...

pantomima
24. únor 2012

@tygrous já byla pokaždý na normálním pokoji a super, s malým jsem tam byla dokonce dva dny sama 😉

sirael4
24. únor 2012

@tygrous podle mě určitě, v papírech píšou, že máš návštěvy omezit, já měla každý den 4 lidi (vše rodina) a nikdo to nekontroloval....

tygrous
24. únor 2012

@pantomima tak to jsi měla štěstí😉 Za mně bylo úplně plno...byla jsem celé 3 dny s dalšíma dvěma maminama a vůbec jsme si nesedly...☹ A teď si říkám, že budu právě na nadstandartu za ten 3-denní klid jen s miminkem ráda😀

tygrous
24. únor 2012

@sirael4 Ono asi taky záleží, co tam je zrovna za sestry... mně šlo hlavně o to, jestli to tam je nějak omezené nebo ne...

spaagetka
24. únor 2012

@tygrous Za mnou tam byl můj dvouleťák a za spolubydlící taky 😉 Sice nám sestřička první den po porodu říkala(všechny jsme rodily v jeden den 😅 ), že návštěvy malých dětí máme omezit, pak nemáme pouštět nikoho s oparem a průjmem. Ale dohodli jsme se, že nám nevadí, když přijdou a bylo to v pohodě 😉 Děti tam chodily i za jinýma maminama a naproti nám byl pokoj, kde byly ubytovaný romky a tam za nima chodily celý procesí dětí a návštěv a nevšimla jsem si, že by jim to sestry nějak vytýkaly. Možná proto je dávají spolu na pokoj, páč je to jiná mentalita a jsou společenštější 😅

sirael4
25. únor 2012

@tygrous nikdo mi nic o žádném omezení neříkal, tak asi snad ne. 😉 Podle mně by jim vadilo mít tam celou třídu ze školky, ale když jde o vlastní dítě, určitě je to v pohodě.

katerinavajicko
9. bře 2012

ahoj,chtěla bych tímto poděkovat celému personálu lochotínské porodnice.Lékař na ambulanci 11.2. večer zachránil život mé dcerce a mě vlastně taky. Byla jsem v 36 týdnu a půl dne jsem necítila pohyby,nedalo mi to a v podvečer jsem se vydala na ambulanci jen tak pro jistotu. Pan doktor mi po opakovaném monitoru řekl,že se mu to nelíbí a pro jistotu mě přijali. Nechtělo se mi zůstat v porodnici měsíc před termínem porodu, ale pan doktor mi opravdu pěkně vysvětlil rizika a tak jsem se nakonec uklidnila. Natáčeli mě ještě několikrát a po půlnoci se vše radikálně změnilo a já za pár minut jedna hodina měla na světě císařským řezem mojí maličkou holčičku. Pan doktor i sestřička na ambulanci byli super, to samé doktoři a porodní asistentka na porodním, pak i na pooperačním JIPu. Na oddělení šestinedělí i na neonatologii, dětské sestřičky, všude super přístup veškerého personálu. Ani nemluvím o tom jak pěkné prostředí v této porodnici je. Maličká je moje už třetí dítě, prvního syna jsem rodila na Slovanech a nedá se to absolutně srovnávat, druhého syna jsem rodila u Mulačů, tam dobrý, ale na Lochotíně opravdu výborný. Všem vřele porodnici na Lochotíně doporučuji a navíc si myslím, že doktoři jsou tam fakt kapacity. Ještě jednou všem děkuji. 🙂

tygrous
12. bře 2012

Ahojky, máte někdo zkušenost s odběrem pupečníkové krve na Lochotíně? Jak tam k tomu přistupují?

michamicha
12. bře 2012

@tygrous nám na předporodním kurzu říkala PA, že neodebírají, protože je to prý hodně nákladné 😖 ale to už budou 2 roky zpátky, tak nevím jak je to tam teď...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru