Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

tygrous
12. bře 2012

@michamicha Jojo, pred dvema lety neodebirali, ale ted uz prave jo😉, tak me zajima, jestli je to tam uz bezne a jestli nedelaji s tim nejake cavyky...

spaagetka
20. bře 2012

@tygrous Já se na odběr ptala(rodila jsem v půlce ledna) a bylo mi řečeno, že je vše v jednání a zatím neprovádí 😅 Podle tohodle seznamu mi říkali pravdu 😅 http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/9/odb...

tygrous
21. bře 2012

@spaagetka Coze? Mne prave zacatkem unora v cordcentru rekli, ze se to v Plzni provadi a ted kdyz jsem s nima uz resila smlouvu,tak mi rekli, ze v porodce bude vse pripravane, az tam prijedu rodit... NO tak ja tam radsi jeste zavolam...

michamicha
21. bře 2012

@tygrous a co je na tom tak skvělýho? já právě slyšela asi minulý týden nebo ?tento? tuším v Sama doma, že v některých případech se ta krev stejně nedá použít, protože už může obsahovat nemocný buňky u onemocnění, který můžou vzniknout už v prenatálním věku 😖

tygrous
21. bře 2012

@michamicha No to je sice pravda, ale jsou nemoci, kdy se pouzit da😉 A je to lepsi, nez hledat pak darce, navic se to da vyuzit i pro sourozence... Ale tak porad to nemame 100% uzavrene, muzeme se rozhodnout az z vysledku po vysetreni te krve 4-6 tydnu po porodu... a ja jsem dostala diky nejake soutezi slevu na ten odber, tak jsme si rekli, ze do toho pujdem...1500,- za rok za uskladneni neni zas tak moc...

tygrous
21. bře 2012

Da se nekde v Plzni pujcit nebo zakoupit epi-no???

spaagetka
22. bře 2012

@tygrous To je teda divný, buď se za těch 14dní od mýho porodu vše změnilo, nebo třeba je rozdíl, když ji chceš uchovat pro sebe nebo darovat 😅 Já chtěla darovat a řekli mi, že to neprovádějí. Ale třeba v Domažlicích ji odebírají, ale můžeš uchovat jen pro svoji potřebu, tak možná to mají taky tak 😅

ajsbirka
25. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, které v porodnici na Lochotíně rodily císařem, jak to probíhalo ? Může být i u císaře manžel, jak dlouho jste byly na jipce, může tam návštěva, kdy vám přivezli miminko, kdy ho nechali natrvalo a tak podobně.... díky moc.

annamarieveronika
26. bře 2012

@ajsbirka Ahoj já jsem rodila císařem ... manžel tam může být, ale dost se za to platí, kolik se dočteš na stránkách porodnice, ale tuším, že to bylo něco okolo 2 tisíc?! Já ho tam neměla, přeci jen je to operace a on by u toho asi ani být nechtěl...
Operace probíhá tak (rodila jsem plánovaně a ne akutně). Nastoupila jsem v už den předem, od půlnoci jsem nic nepila ani nejedla, asi v 7 ráno mi zavedli kanylu...a dávali mi výživu kapačkou. Poté jsem se přesunula do porodního boxu, kde jsem se svékla a lehla na lehátko, sestřička mi zavedla cévku do močového měchýře a zkoukla zda jsem oholená...Poté přijel saniťák a přendal mě na jiné lehátko na, kterém mě převezli na operační sál, tam jsem si zase přelezla na jiné lehátko 🙂 ... ještě jsem zapomněla zmínit, že se se mnou byla před tím domlouvat anestezioložka a vybírala jsem si jakou formu chci umrtvení zda lokální nebo celkové, já chtěla rozhodně lokální...
Poté mi připojili na druhou ruku tlakoměr, který mi každou chvíli měřil tlak. Anestezioložka pak zavelela 🙂 a já si měla sednout na okraj postele a spustit nohy dolů, přede mne si stoupl saniťák a měla jsem se co nejvíce předklonit, on mi pomáhal a tlačil mě ramena dolů. Bylo to dost těžké, zvláš´t když jsem měla před sebou pupek jak blázen 😀!
Poté mi několikrát zkoušela píchnout do spodní části zad mezi obratle ... po zavedení anestezie jsem si rychle lehla a pak už jsem jen cítila jak mi od nohou jde na horu teplo a takové brnění. Pak dorazila sestra, která mi namazala celé bříško jakousi dezinfekcí, poté dorazil doktor, který nesl plachtu, a tu přes břicho nandali a zavěsili na de mne ... na takové rameno... jediné co jsem viděla byla anestezioložka a nade mnou ... 🙂
a také jsem koukala z okna jak tam je krásně jasno 🙂
Pak už nic necítíš, anestezioložka mi stále něco vyprávěla a také říkala co se bude dít ... např: "teď to bude trochu tahat, nebo teď to bude nepříjemné", ale mě to nějak nevadilo, pak jsem cítila jak mi tlačí na bříško, poté jsem slyšela kňournutí a najednou ten nejkrásnější zvuk - pláč mého děťátka! 😵 😵
Poté mi ho jen ukázali na pravé straně, byl nádherný, ani ne špinavý a já si ho zamilovala ještě víc než když byl v bříšku ...
Pak mě začali čistit a to už mi přišlo jako celá věčnost ... !!! chtělo se mi hrozně spát, potom co mě vyčistili a zašili, sundali plachtu a otírali mne, bylo dost divné vidět svoje bezvládné nohy, ale necítit je ...
Saniťák mě přenesl na lůžko a na tom jsme jeli na pooperační oddělení, mezi tím miminko umyli apod. a nesli na šestinedělí, tam čekal manžel, takže si ho mohl vyfotit a pomazlit se s ním...!
Na pooperačním jsem byla téměř 24 hodin, je to místnost kde leží další pacienti (asi nejspíš jen pacientky), byla jsem připojená na monitor, který měřil tlak, tep a saturaci (kyslík v krvi) ... také jsem měla stále kapačku, kam mi pak připojili něco proti bolesti, když mi pak tělo přišlo k sobě dost to bolelo a nemohla jsem se ani pohnout...Večer a ráno tě omyjií ... vyměňují vložky a kontrolují tě... Kdykoli něco potřebuješ stále tam někdo je. K večer mu přinesli kelímek s vodou a mohla jsem i pít ... ale to bylo dost náročné (bylo tam brčko), ale stejně jsem se nemohla moc hýbat... Asi někdy odpoledne (rodila jsem v 9:32) přijela sestřička z dětského a přivezla mi mimčo...zkoušela jsem ho dát k prsu, ale on spinkal a já se nemohla ani hnout... měla jsem ho tam tak 10 minut, pak zase jeli pryč... (to byloo hrozné, pořád jsem na něj myslela!!!) nemohla jsem ani odpočívat i když jsem byla úplně hotová... pořád jsem čekala kdy je přivezou zase !
Přijeli až asi v 10 večer...zase jsem se s ním trochu pomazlil a hned jeli pryč...
Ráno asi v 7 nás převezli na oddělení šestinedělí, kde nám sestřička sdělila, že se musíme rozhýbat a půjdeme do sprch (píšu to v množmém čísle, byla tam se mnou ještě jedna mamina) ... ROzhýbání bylo dost náročné, jizva bolí jako čert, ve sprše ti sestřička pomáhá, omyje...
Miminka nám přivezli asi v 10, podepsali jsme papír, že ho máme 🙂 a už nám je nechali ... Já se ještě ten den přestěhovala na nadstandart a byla jsem za něj moc ráda !!! Uff, myslím, že jsem snad popsala vše důležité 😉
😵

tygrous
27. bře 2012

@spaagetka já ji chtěla pro sebe a čerstvá zkušenost😉 - odebírají a předávají firmě, která ji pak vyšetří a uskladní (s tou já mám smlouvu...)

tygrous
27. bře 2012

Jinak čerstvý zážitek z druhého porodu - opět fajn😉 Sice porod delší a bolestivější než ten první, ale PA suprovní (vystřídaly se u mě 3 a všechny příjemné, a ta, co vedla porod - Denisa Sebestova, byla uzasna, trpeliva, moc mi pomahala😉) Na sestinedeli jsem mela nadstandart a teda max spokojenost, meli jsme tam klidecek...sestricky vsechny mile a v pohode, ale tak ja nemela vubec s nicim problem, takze nebylo treba ani nic resit... Takza za me opet davam 1*😉

sirael4
27. bře 2012

@tygrous ahoj Leni, tak jak válčíte? Dávala jsi pupečníkovou krev? Já jsme se v tom shonu kolem porodu o to nějak zapomněla zajímat. Za to uskladnění se něco ale platí že?

tygrous
27. bře 2012

@sirael4 Adel, ja to vyhrala v nejake souitezi na netu, jinak bych do toho asi nesla. Uskladneni je 1490,- za rok )to platime) a jinak se plati jeste za odber 10000,- Ale uvidim, jak dopadnou vysledky, odebrali ji dost malo, mela jsem malou placentu a zacla se brzo odlucovat, protoze mi museli predtim davat oxytocin, abych vubec porodila... A valcime😉 V proodce super pohoda, ale ted doma tech par hodin drsny - Honzik tu furt lita, krici, malej nechce spat sam v postylce, ale jen v naruci, no bude to kolotoc😅

sirael4
27. bře 2012

@tygrous to je ale teda senzační výhra!!!!!
Tak to hlavně zvládni jak nejlíp to půjde, když bys někdfy potřebovala pomoct, třeba pohlídat Honzíka aby jsi si odpočinula, tak nemám problém 😉

ajsbirka
27. bře 2012

@annamarieveronika ahoj, děkuju moc. popsala jsi to vážně super 🙂 . ještě bych se chtěla zeptat za jak dlouho cca přestala anestezie působit ? a to píchání mezi obratle dá se to nebo je to spíš nepříjemný ? já mam právě v dolní části zad jizvu, je to tam takový citlivější, tak ani nevim jestli by to píchli nad, pod......trošku z toho mam obavy, ale raději vydržim abych mohla prcka hned vidět. i když...pořád doufam, že se lump otočí a půjdu rodit normálně. přeci jenom koncem pánevním mam trochu strach...

annamarieveronika
30. bře 2012

@ajsbirka Píchli mi jí cca v 9 a myslím, že mi to přišlo k sobě až někdy odpoledne, tak ve 2... ale nevím přesně, nějak se mi ten čas sléval dohromady...
Píchání je trochu nepříjemný, ale dá se to vydržet 🙂
Já jsem miminko chtěla vidět ... takže pro mě to byla jasná volba 🙂 !
Mmmm, můj lumpík se otočil dostatečně včas, ale na císaře jsem stejně musela ☹

kleopatra35
4. dub 2012

Chtěla jsem se zeptat, platí se ve fakultce za epidurál??a co sebou do porodky mimo to, co mají napsané na webu, co se Vám, holky , osvedčilo vzít sebou??

tygrous
4. dub 2012

@kleopatra35 placeni za epidural nevim, nemela jsem. Ale doporucuju mit urcite vlastni vodu, ten jejich caj se moc pit neda, pokud budes na nadstandartu, tak je tam i varna konvice, takze je fajn mit vlastni caje, kafe, caro... ja tam mela navic i hackovani 😀 a docela se hodilo, prcek porad spinkal😉 Jinak jsem nepotrebovala nic navic. Vlozek je tam co hrdlo raci😉

kleopatra35
5. dub 2012

@tygrous a plenky pro mimčo jsou nějak počtem omezené nebo též volně?...jestli si mám brát nějaké navíc z domu.

tygrous
5. dub 2012

@kleopatra35 jojo, plenky jsou omezene - na normalnim pokoji byly 3/den, na nadstandartu jsem mela 5/den. takze urcite mit i svoje..., ale k tomu tam jsou i obyc.latkovky... a radsi mit i vlhcene ubrousky, i kdyz je tam teda sestricky nedoporucuji, ale na otreni prdelky tam nic jineho neni, max ta latkova plina a ta je zas zbytecne velka... na mazani zadecku tam byl infadolan, tak jestli chces pouzivat neco jineho, tak si taky vem svuj kremik😉

kleopatra35
5. dub 2012

@tygrous OK, díky moc...a ještě nějaká rada....at mám raději vše a něco navrh?? 🙂

tygrous
5. dub 2012

@kleopatra35 😉 tak ted me nic nenapada😅 jo, mozna teda mit sebou bepanthen (bud na tu prdelku mimi) + na bradavky, ze zacatku muzou dost bolet...

kleopatra35
5. dub 2012

@tygrous dobře, děkuji za rady 🙂

tygrous
5. dub 2012

@kleopatra35 jo a jeste rada na porodni sal - mit veci v tasce zabalene tak, abys mela nahore po ruce prezuvky, nocni kosili, rucnik, vodu,...at to tam nemusis nekde lovit...

kleopatra35
5. dub 2012

@tygrous OK 🙂

ciocca
8. dub 2012

Holky, prosím Vás, v čem jste rodily? Dostaly jste nějaký erár nebo jste měly svoji noční košili? Já doma žádnou, u které by mi bylo jedno, že se zničí nemám, tak přemýšlím, že si nějakou za pár korun ve velrybě či jiném podobném obchodě pořídím.

tygrous
8. dub 2012

@ciocca Ja mela svou kosili, ale takovou desnou, co mi koupila mamka kdesi u vietnamcu, s vysityma kytickama😀, a hned jak jsem se pak mohla zvednout, tak jsem se prevlikla do jine😉

ciocca
8. dub 2012

@tygrous Díky za reakci🙂 No předpokládám, že dopadnu podobě🙂 Vzhledem k tomu, že do košile možná na jedno použití nehodlám investovat 😀

tygrous
8. dub 2012

@ciocca no ja ji mela na dve pouziti - pokazde akorat u porodu - a ted ji asi bud vratim mamce nebo vyhodim😅 Je aboslutne antisexy, v tom se doma nemuzu ukazat ani potme😀, i u toho porodu manza remcal, co to mam na sobe😀😀

ciocca
8. dub 2012

@tygrous A sakra🙂 No tak uvidíme co se podaří sehnat mně🙂 Jinak jsem teď koukala do alba a zjistila jsem, že máme stejný kočárek - dokonce i barevnou kombinaci, jen my máme model 2012...
Stáhla jsem si ze stránek porodnice seznámek co s sebou, je ještě něco co na seznamu není a určitě bych to měla mít?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru