Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

qitecek
23. dub 2012

@svanhild Na předporodním kurzu říkali, že by uvítali, kdyby si rodičky braly vlastní košile na porod.. že tam mají dvě tři erární, ale ty trochu neradi vydávají. Všechny, co znám, tam měly vlastní a v polovině případů rodily úplně nahé, protože si předtím vlezly do vany a pak už si ji neoblékly... jestli budeš chtít přiložit hned na bříško (na což musíš upozornit předem), tak je taky lepší tam být pak nahá 😅 😀

svanhild
23. dub 2012

@qitecek díky za odpověď 🙂 vezmu si svou a pak jí tedy sundám, budu chtít malého přiložit hned🙂

hpaja
23. dub 2012

@svanhild
@caricia1 košili na porod jsem si koupila ve Velrybě asi za 150,- takovou celopropínací mega maxi velikost 😀 měla jsem ji při obou porodech, rodila jsem oblečená a při druhém jsem jim řekla, že chci malou pak hned na břicho a nebyl problém, stejně jsem ji měla vyhrnutou a napůl rozepnutou 🙂
Sice pak byla trochu zašpiněná, ale v pohodě se to vypralo a mám ji ještě schovanou, kdyby došlo na 3. mimi 😵

sslunicko
23. dub 2012

holky,já rodila před 5lety u Mulačů a měla jsem košile svoje a na porod jejich andílka. myslím,že to tady bude stejné. mám připravené dvě s tím,že mamka nebo tchýně budou muset rychleji prát 🙂

holky,jestli si malej nevymyslí,že chce ven dřív jako dcera,tak se tam opravdu sejdeme 🙂

caricia1
23. dub 2012

Holky a nechodite některá taky k nim do rizikový poradny?

sslunicko
23. dub 2012

Ne ne. Ty ano?

caricia1
23. dub 2012

@sslunicko jojo,chodím tam a právě mě překvapilo,že stále chodím na stejnou poradnu i ke své obvodní gyndr...Vždy jdu na obv.gyndu do poradny-váha,moč atd...a do týdne to samé v rizikovce + teda ještě UTZ..Ale jinak mi to ostatní přijde zbytečné..
A od kdy se vlastně chodí na monitor? 😉

sslunicko
23. dub 2012

@caricia1 a proč jsi v rizikovce ? Na monitor myslím od 36? Za ty roky si to nepamatuju.

caricia1
23. dub 2012

@sslunicko kvůli tomu,že jsem měla na OGTT po jedné hodině tu hodnotu vyšší,myslím že 9,nechci kecat 🙂 doktorka mi řekla,že někdo tu hodnotu po první hodině ani nezohlednuje ,ale já jsem ještě po úrazu,těžké operaci,ředím si krev,tak že mi to jako přiklepne a pošle mě do rizikovky. Tak tam chodím,ale právě že ještě pořád i k ní. To mi přijde zbytečný,teď poslední poradnu jsem měla 17.4. u svý gyndr a za dva dny to samé v rizikovce.

svanhild
23. dub 2012

@caricia1
@sslunicko
já budu na monitor chodit ke své doktorce. už to mám naplánovaný. teď v pátek- ve 35.týdnu, pak za dva týdny a potom už po týdnu

caricia1
23. dub 2012

@svanhild tak to je fajn 🙂 moje gyndr takové vybavení ani nemá. Ale to mi budou dělat v té rizikovce,jen jsem právě nevěděla od kdy 🙂

ciocca
23. dub 2012

@caricia1 Ahoj, já to mám (teda měla jsem) úplně stejně - chodím do rizikovky a pak jsem ještě chodila ke své gynekoložce. Pak jsem se s ní ale domluvila, že už k ní nebudu chodit, protože všechna potřebná vyšetření mi dělají právě v té rizikovce. Od 36. týdne chodím každý týden, takže by mi ta samá vyšetření plus monitor dělali třeba s odstupem jednoho dne, což mi přijde zbytečné. Vlastně mi to doporučila i doktorka v té rizikové poradně, ať se domluvím, že ke gyndr už chodit nebudu.
Na monitor se chodí od 36. týdne. Já měla teda první už v 35. tt kvůli nějakým potížím, ale původně jsem byla na první objednana na 36. tt.

caricia1
23. dub 2012

@ciocca no já se taky zeptám jestli je nutný k ní ještě chodit když to mám od sebe maximálně týden a ani to ne. A jaký vyšetření ti dělají v té rizikovce?mě jen tu moč,TK,váhu a navíc teda utz. Jinak nic.

ciocca
23. dub 2012

@caricia1 Ona totiž moje doktorka ani netušila co všechno mi tam dělají, myslela, že jen ultrazvuk. A když jsem jí řekla, že mi dělají tlak, moč, váhu, UTZ, monitor, gynekologické vyšetření mi dělali zatím jednou, ale počítám s tím, že teď už mi ho budou dělat pokaždé, když už se blížím k termínu porodu. Jdu tam zrovna zítra, tak uvidím. Tohle všechno mi ale dělají až od 36. (resp. od 35. tt, když jsem tam přišla mimo plán), do té doby se zabývali jen tlakem, dělali mi UTZ, doktor mi položil pár otázek a byla jsem hotová.

caricia1
23. dub 2012

@ciocca no mě taky právě,akorát že teda ten monitor ještě ne a gyn.vyšetření to už vůbec ne. To mám za celé těhu jen jedno jediný. Tak uvidíme,jdu tam zase 10.5. 🙂 Díky🙂

sslunicko
24. dub 2012

@caricia1 tak to jo. já toho mám za sebou hodně,ale naštěstí žádné problémy v těhotenství nemám.
mám známou a také chodí do poradny i do rizikovky,asi je to standartní postup.

sslunicko
24. dub 2012

@svanhild můj dr,také nemá tohle vybavení,tak budu chodit do porodnice. každopádně jdu do poradny příští pátek,tedy ve 35tt a to už se domluvíme na ty monitory.

karbi
25. dub 2012

Lochotín?Už nikdy víc. Skoro jsem tam o svoji holčičku přišla. Nemluvě o tom, že znám dvě maminky, kterým porod dopadl tím nejhorším způsobem. Oboje nevčasnou péčí lékařského personálu při porodu! I u mě probíhalo celé těhotenství bezproblémově. Porodní asistenku jsem při porodu viděla tak 2x do hodiny na 2 min.Doktora vůbec. Po deseti hodinách se šlo na věc. To teprve přišel doktor. Po třetím zatlačení pořád nic. Malej začaly padat ozvy. Najednou tam byly doktoři dva, a jeden koukal na druhého nechápavě, proč to prostě nejde. Tlačila jsem ze všech sil a pořád nic. Na poslední chvíli tam přiběhl doktor Kališ. Dle slov mého manžela jim strašně vynadal, co tam vlastně vůbec dělám, že mám deformaci pánve, a že nikdy nemůžu porodit normálně!!!!A už to lítalo.Na poslední chvíli sekce.Hrozně jsem se bála, aby to stihli. Můj gynekolog deformaci nepoznal. Na lochotín jsem chodila 3 týdny před porodem, protože jsem přenášela. Nikdo nic nepoznal. Jen pan dr. Kališ,kterému jsme nesmírně vděčni. Poznal to, jen mě vyšetřil. A doktor, který porod "vedl"?ani za mnou po porodu nepřišel. Celou dobu jsem na něj na jipu čekala, aby mi alespoň vysvětlil co se stalo. Asi neměl čisté svědomí. Za celých 6 dní už jsem ho naštěstí neviděla.

caricia1
25. dub 2012

Holky a když jste jeli do porodky tak se má někam tam zavolat??

svanhild
25. dub 2012

@caricia1 já myslím, že jdeš na tu recepci v té nízké budově a oni tě už nasměrujou, nebo ne?

caricia1
25. dub 2012

@svanhild no já právě nevím,taky mě to napadlo,ale fakt nevím.

svanhild
25. dub 2012

@caricia1 já jdu 9.5. na nějakou velkou hodinu i s prohlídkou sálů, tak se to tam dozvim, pak Ti to povim🙂

caricia1
25. dub 2012

@svanhild Tak to by bylo super 😉 A tu prohlídku sálu máš dopředu objednanou?Taky bych chtěla jít,prosím tě kde a jak to mám vyřídit? 🙂

svanhild
25. dub 2012

@caricia1 Predporodní kurzy na Gynekologicko-porodnické klinice jsou urceny tehotným ženám približne od 30.
týdne tehotenství. Probíhají bud formou klasického kurzu, tj. 5 lekcí trvajících 90 minut nebo jako
maxi-lekce trvající 120 minut. Cena za 5 lekcí je 950,- Kc a za maxi-lekci 500,- Kc, Vzhledem k provozním možnostem a velkému zájmu je treba se objednat vcas,
nejlépe do 22. týdne, na e-mailové adrese: kurzy.pro.tehotne@fnplzen.cz (uvedte
termín porodu a kontakt. telefonní císlo), ev. v odpoledních hodinách na telefonním
císle 377 105 234 (porodní sál).

caricia1
25. dub 2012

@svanhild No jo,takže bez předporodního kurzu nemůžu? Nebo mám zkusit zavolat na ten sál a zeptat se?

svanhild
25. dub 2012

@caricia1 zkus to🙂

caricia1
25. dub 2012

@svanhild díky 🙂

tygrous
25. dub 2012

@caricia1 ja jela do porodky pokazde v noci, prisla jsem na tu recepci, rekla jsem, co se deje, sestra me vzala do ordinace na monitor, pak zavolala dr, ten me prohlidnul a pak poslal na sal. ted podruhe jsem tam prijela s odtekajici plodovkou a to si jen sestra overila, ze je to plodovka a poslala me hned na sal (a meztim tam zavolala, takze me tam uz cekali).
jinak koukam, ze ty kurzy pekne podrazily, ja platila pred 2,5lety 600,- za tech 5 lekci. jo ale meli jsme stesti a ani jednou po nas nechteli platit za otce u porodu 🙂

caricia1
25. dub 2012

@tygrous Tak to jsi měla dobrý,jakto že jste neplatili?Ono prý teď od dubna to zrušili úplně tak nevím. Doufám že otec u porodu může být i bez předporodního kurzu.🙂

tygrous
25. dub 2012

@caricia1 No slysela jsem od hodne mamin, ze za tatinka neplatili😉 - asi stesti na PA, nevim... taky jsem slysela, ze od 1.4. se uz platit nema😉
A otec u porodu urcite neni podmineny kurzem, neboj. ja byla na predporodnim kurzu jen pred 1.porodem, ted uz ne, a manza ted u porodu byl a nikdo se neptal na kurz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru