Porodnice U Apolináře - mohu dostat samostatný pokoj?

monika_201
12. lis 2018

Ahoj holky jdu pro radu 🙂 muzete mi napsat jak jste byli spokojeni s peci u Apolinare? Jasne je to o lide a jakoi smenu chytnete atd. Ale jeste me nejvic zajima zda ma rodicka v prvni i v druhe dobe porodni samostatny pokod a muze tam byt manzel. Desi me prazske nemocnice ldy jsou rodicky v jedne mistnosti a az zacne uplny porod tak pak teprve dostanou porodni sal. Zbrkle jsem se zaregistrovala na Bulovce ale chci to jeste zmenit myslite ze to pujde? U Apolinare maji jeste volna mista na termin meho porodu. Dekuji vsem za informace 😊

jednaholkaa
12. lis 2018

@monika_201 Ja slysela, ze u Apolinare jsou porody jenom oddelene plentou? Me by tam nikdo nedostal 🙂) Ale urcite ti poradi lip nekdo, kdo tam fakt rodil. Ja tam byla akorat na utz a ta budova me vyslove desi.

j.a.n.i
12. lis 2018

Ne, plentou ne, ale zdi to taky nejsou, je to takova lehka konstrukce.
A jinak samostatny pokoj nemas a doprovod muze az na porodni box. Ale jak vypadaji pokoje ti neřeknu, ja sla u obou porodu od vchodu rovnou na box, tedy pardon, jednou jsem to stihla pres koupelnu, podruhe ani to ne, ale i ta je společná a tedy bez partnera.
Jinak s pristupem jsem byla spokojena, ale komfort je proste limitovany budovou.

jenny91
12. lis 2018

@monika_201 Mně by tam vzhledem k nedostatku soukromí taky nikdo nedostal. Ale mám dojem, že když jsem tehdy hledala porodnici, tak v Praze největší komfort v tomhle ohledu nabízelo Podolí... Ale jakmile jsem se dočetla, že i když tam budu zaregistrovaná, může se stát, že bude plno a převezou mě někam jinam, radši jsem si Prahu rovnou rozmyslela 🙂

monika_201
autor
12. lis 2018

Aha tak Apolinar taky pada 🤦‍♀️ No tak asi si radsi zaplatim soukromou kliniku a budu v klidu. Protoze tohle me fakt desi jsem prvo rodicka a nechci bejt nekde v bolestech sama bez pritele 🤷‍♀️

terka555
12. lis 2018

@monika_201 ja teda byla registrovana v Podoli a nevzali me meli stopstav a skoncila jsem na Bulovce a max.spokojenost,😊

monika_201
autor
12. lis 2018

@terka555 a fakt to tam bylo tak ze tam to soukromi nebylo a cekalo se v nejake mistnosti?

kacenka.pospi
12. lis 2018

@monika_201 ja rodila u apolinare dvakrat, dvakrat vyvolavany porod, komplikovany. Prosla jsem i predpokojem. Zalezi na prioritach. Ja chtela porodnici s maximalnim zazemim pro pripadne komplikace jak u me, tak u miminka. A protoze jsem prosla Apolinarem i jako studentka na praxi a vim, jak to tam chodi i v zakulisi, neváhala jsem se do jejich rukou vlozit. Pujdu tam rodit i potreti.

makronka222
12. lis 2018

Nas u Apolinare bylo ty dny co jsem tam byla moc- narodilo se tam minimalne 15deti v 1noc. Na pokoji misto 2-3 jsme byly po 4. Nekolik holek tam vzali, protoze je odmitli v jejich porodnicich (na pokoji jdem mela holky co mely byt Vinohrady, Podoli). Ja sla rovnou na sono a sal. Pokoje byli super, na chodbe lednice a digi vaha, navstevy byli az venku na chodbach, nikdo vas neotravoval na pokoji... kontrolovali deti 3x denne minimalne, nas take. Vse mi po prichodu ukazali, jak umyt dite, prebalit, nakrmit (pomahali mi s kojenim). Zapisovali jsme si do tabulek v kolik dite jedlo+pribralo po krmeni+vylucovani... monitor dechu, jezdici postylka... hele ja byla top spokojena. Jdu tam po druhe. Bez nejakeho vahani. Abych se prihlasila do Podoli a pak skoncila stejne u Apolinare, protoze by meli udajny stop stav - zbytecny. Nemluvim o tom, ze maji super vybaveni, kdyby u ditete stal nejaky prusvih

makronka222
12. lis 2018

A zdi oddelene plentou nejsou. Je tam 8boxu, zdi jsou zdene, a sou tam takovy soupaci dvere. Posledni co vnimas je, ze je nekdo vedle. Ja teda slysela jen rvouci mimino... ale kdyz chce komfort a hekarnu jak Malych lasek, tak proc ne, ale oni jsou zamereny na dite a matku a jejich stav, ne na chlapa na hekarne

terka555
12. lis 2018

@monika_201 ja dojela sanitou, vysetrili me, byla jsem na monitoru, pak jsem sla na pripravnu a vlastne do hodky a pul jsem porodila. Pritel dosel az potom co jsem dostala klystyr na ten jsem ho tam nechtela😂a pak byl celou dobu se mnou, a jeste pak ty dve hodky nez me prevezli na sestinedeli.

monika_201
autor
13. lis 2018

Holky a co motol mate nekdo zkusenost?

hanih
13. lis 2018

@monika_201 Co se soukromí týká, tak můžu doporučit Krč. Já tam byla dvakrát, jednou na vyvolání, jednou přirozeně a v podstatě jsem tam běhen porodu kromě manžela a personálu s nikým jiným do kontaktu nepřišla. Pokoje jsou samostatné nebo max po dvou a porodní boxy jsou samostatné místnosti.

dapele
13. lis 2018

Z tohodle důvodu jsem obě děti rodila v Podolí, od přijetí až do převozu na šestinedělí je člověk ve vlastní místnosti s vlastní koupelnou, kde může být celou dobu i doprovod.

jaja01k
13. lis 2018

@monika_201 Já jsem rodila dvakrát v Motole a byla jsem spokojená. Při prvním porodu jsem strávila asi 3 hodiny na “hekárně”, byly tam myslím 4 postele, ale měla jsem štěstí, byla jsem tam sama. Tam tedy doprovod nesmí. Porodní pokoje jsou samostatné místnosti, každý s vlastní koupelnou. Takže soukromí bylo. Na šestinedělí jsou pokoje dvojlůžkové, koupelna vždy společná pro dva pokoje.

pincola
13. lis 2018

@kacenka.pospi Rodilas na sále jedna, nebo dvě? Nebo na obou? Můžeš porovnat? Já rodila na obou a za mě je lepší dvojka. Komfortnější je jednička, je nově udělaná, ale lepší přístup mi nějak přišel na dvojce.

kacenka.pospi
13. lis 2018

@pincola poprve na jednicce a byla jsem maximalne spokojena, ale v druhym těhu jsem na prvnim hledala pomoc pri zlucnikovym zachvatu a byla jsem v šoku z jejich pristupu. Takze druhe jsem rodila na dvojce a super.

j.a.n.i
13. lis 2018

@pincola Ja byla na tom, ktery je od vstupu vlevo, ale zda je to 1 nebo 2 netusim.

dzejn002
13. lis 2018

@monika_201 V Motole to bylo skvělé! Dva porody, dvakrát přímo na porodní box, kde bylo maximální soukromí, vlastní sociální zařízení na každém boxe. Skvělé asistentky, které nám nechali soukromí. Respektovali do puntíku porodní plán, byli za něj rádi! Sami se snažili minimálně do průběhu porodu zasahovat. Druhý porod byl opravdu 100% přirozený (protože jsme měli štěstí, že já i miminko jsme byli po celou dobu v prima kondici a nebyl důvod zasahovat). 😊

pincola
14. lis 2018

@j.a.n.i vlevo je dvojka.
@kacenka.pospi A kam půjdeš rodit potřetí? Který by sis vybrala? Já bych raději dvojku. Ono asi záleží na směně. mě na sálech přišla směna podobná, ale na šestinedělí mi přišly lepší ty sestry z dvojky.

hanve
14. lis 2018

Ja bych rekla ze se vubec neda takhle pausalizovat. Prvni porod registrace Apolinar, kdyz jsem prijela, meli stop stav a poslali me na Bulovku. Tehdy jsem tam byla sama, takze kdyz rano dorazil manzel, tak sel hned za mnou na hekarnu a pak plynule se mnou presel na porodni sal. Podruhe jsem rodila taky na Bulovce a tehdy se tam za jeden den narodilo 17 deti, takze o nejakem soukromi nemohla byt rec. I na pristupu personalu to bylo znat, na nic nebyl cas, vse honem honem. Ale to vyplynulo ze situace, proste moc rodicek na malo personalu a mista... Takze opravdu nejde rict jedniznacne, jak to tam chodí. Proste zalezi na situaci.

kacenka.pospi
14. lis 2018

@pincola pokud si budu moci vybrat, tak na dvojku.

pincola
14. lis 2018

@kacenka.pospi Tak hodně štěstí🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru