Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

toni78
17. dub 2008

ahojte-kozinka gratuluji 😉 Jinak co se týče dr.Rejtové-ANO je přísná ale taky nechce nic zanedbat, já jelikož jsem sama sestra,chápu její chování na porodním sále-vím jak někteří pacienti nechtějí spolupracovat a tak se hold musí hrknout,zvlášt u porodu kde jde o 2 životy! 😉

kozinka
17. dub 2008

toni78: ahojky! Děkujeme.... je to opravdu tak jak píšeš.. akorád jak říkám... já spolupracovala.. měla jsem stále úsměv na tváři, ale v jednu chvíli mě tak vytočila, že jsem jí řekla své... no a ona asi pochopila sama, že to posr..a, je to taky jen člověk.. já to chápu, ale zrovna při porodu se to nehodí... 😉

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
kozinka
17. dub 2008

miksa: i když jsem epidurál vůbec neměla (a to jsem mluvila jak si ho určitě nechám píchnout, a přitom jsem si na něj na sále ani nevzpomněla 😀 ) tak vím, protože jsem byla u porodu před rokem a půl u mé kamarádky a tehdy jí epi píchali. Umí to jen dva dr. u nás v Karvinské porodnici (a to je primář Fiala a asistent primáře Lipka-ten mě rodil) nestojí to nic (teda aspoň myslím), ale musíš mít prostě štěstíčko aby tam jeden z těch dvou byl! Jinak jestli ho dávájí rádi, no podle mě nedávají ho rádi, je to další zásah do oraganismu, ale když ho moc chceš, tak ti ho dají 😉 Pokud máš u porodu partnera, tak dostaneš speciální porodní sál kde jste celou přípravu jen vy dva 😉 a chodí tě kontrolovat porodní asistentka a potom už i dr. v tom pokoji je malá věžička (můžeš si vzít i své cd s hudbou), je tam masážní vana, wc, gym. balony, různé masažní pomůcky, 2 křesílka, jedna postel prostě vše aby sis mohla udělat pohodlí jaké ty i partner chcete! Jinak pokud plánuješ návštěvu nemocnice, tak jsou přímo kdy otevřených dvěří, je to každý čtvrtek ale teď nevím jestli od půl jedné nebo od půl druhé, musíš tam zavolat a oni tě porodní asistentky provedou po sále jak to tam vypadá a řeknou vše na co se jen budeš chtít zeptat. A taky je tam cvičení pro těhule a to je od 30tt těhu a vše je zdarma!
No a pokud nerodíš s přítelem, tak opravdu rodíš tam kde jsou tři lůžka jsou sice oddělené stěnou, ale to je vše, to bych opravdu nechtěla, slyšet jak rodí někdo jiný, a třeba ty se tam trápit a ona už to má za sebou, no to nee.. na to nejsem povaha.. 😀

Jinak kdo by si chtěl přečít o celém mém porodu tak na diskuzi "Jaký byl porod" na str. 61 😉

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
toni78
17. dub 2008

kozinka-porod jedna báááásen 🙂 Souhlasím s miksou že včerejší kurz byl suprr 🙂

kozinka
17. dub 2008

miksa i toni děkuji! Opravdu byl porod nádherný zážitek! Jinak ty kurzy jsou fakticky supr! Já sice nešla na ten v nemocnici, ale chodila jsem na cvičení pro těhule ve sluníčku, no a tam byly i hodiny přímo ze sestřičkama z novorozeneckého oddělení o kojení, hodina pro tatínky co jdou k porodu a tak.. takže taky jsem se tam hodně dozvěděla! 😉

miksa: S tím astma ti neporadím, já měla astma jako malá ale v pubertě vymizelo a pak už se naštěstí neukázalo... Můži ti poradit jen jedno, já byla celou dobu přesvědčená, že budu mít krásný porod, těšila jsem se dokonce na něj (všichni se mi divili) a taky jsem strašně moc chtěla rodit přirozeně a tu bolest si prožít, vždyť je to jen jednou, max dvakrát za život! (aspoň u mě 😀 ) Takže jak říkám, být v klídku, vůbec na to astma nemyslet, prodýchat kontrakci až do konce, strašně moc to pomáhá (a mezi kontrakcema v pauze jsem byla úplně bez bolesti, když jsem vše dobře prodýchala). Moc ti přeju taky takový krásný a rychlý porod a uvidíš, že když budeš ty i muž psychicky v pohodě, tak mimi bude taky v poho a celý porod proběhne hladce!!!
Jinak k těm otázkám. Nadstandart při porodu žádný není, je to jen ten porodní sál, co je pro tebe s manželem a dávají na něj všechny, kdo rodí s partnerem (pokud by ale nastala situace, že bude ten pokoj obsazený a někdo tam zrovna bude rodit, tak to fakt nevím jak se to pak řeší, na to se zeptej přímo té asistentky) (Jak ta asistentka vypadá??? popiš mi jí prosím tě)
Jinak maliník jsem pila od 36 týdne ráno a večer hrníček, lněné semínko jsem si koupila ale ani nejednou nepoužila, nějak jsem na něj zapomněla! Masáž hráze jsem si nedělala. A od 36 týdne i častěji probíhal sex 😉

mischelinka
20. dub 2008

V prvé řadě bych chtěla poblahopřát kozince 😵 a poděkovat za nejčerstěvjší informace. Já u prvního porodu měla Dr. Rejtovou a byla naprosto skvělá, profesionálka každým coulem....akorát už jsem slyšela i od kamarádky, co rodila v prosinci, že snad byla protivná...no, nezbývá se než modlit za její dobrou náladu.......ale v ordinaci je naprosto suprová, hodně mě podržela v začátcích těhu, když jsme stále nevěděli, jestli "to" tam je...Já se jí hodně ptám a sama od sebe dost povídám, takže má ve mně nejspíš rovnocenného partnera a je to na té komunikaci znát....
S epidurálem to je dobrá zpráva.....já ho budu chtít na 100%, tak snad tam zrovna bude jeden z uvedených lékařů.....i když mě zaráží, že to nedělá přímo anesteziolog 😖
pro Miksu....masáž hráze jsem si dělala, budu i teď....je na to olejíček Weleda, používá se někdy od 30tt, ale to si přečteš na obalu

toni78
21. dub 2008

miksa-ahoj,jdeš ve středu do kurzu i s manžou? zdravím-mischelinka

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
mischelinka
21. dub 2008

Hezký den holky. Zrovna jsem se objednala na UTZ ve 20tt, už se moc těším, až zase broučka uvidíme... 🙂 . A snad nám ukáže i jestli to je holčička nebo další chlapák do rodiny. V pondělí by tam měl být pan Dr. lLipka, tak se ho hned zeptám na ten epidurál...

toni78
21. dub 2008

miksa-já jdu asi opět s dcerou,chce taky cvičit. Mischelinka-a ty nechceš chodit do kurzu?Odreaguješ se tam 🙂

kozinka
21. dub 2008

mischelinka: ahojky! Děkujeme moc za gratulace!! A já přeji tobě ať UTZ dopadne co nejlépe a hlavně ať je mimi zdravoučké a třeba se ukáže!!! 😉 😀 Jinak se určo zeptej na ten epidurálek, nejsem si tím fakticky jistá, jen říkám, co se dozvíš v porodce od ostatních bab 😵 😀
No jinak my máme nové fotečky v albíčku, tak když tak mrkněte, už pasem koníčky a řeknu vám, že začínáme chytat prima ksichtíky!!! 😵 😅

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
mischelinka
21. dub 2008

toni a miksa....Holky, určitě bych chodit chtěla, ale až tak za měsíc...teď ještě finišuju něco se školou 😖, mám ještě nějaké poslední zkoušky, ale až bude volněji, určitě chodit budu. Vy chodíte teda do Bohumína? A s chlapama nebo bez....30.4. mám poradnu, tak si taky řeknu Dr. o letáček.....Konečně se mi dneska povedlo se dovolat na 3D, tak jsem objednaná na 22.5....myslím, že pokud se pohlaví neukáže teď v Karviné na 20tt Utz, tak tam už určitě... 🙂

mischelinka
21. dub 2008

kozinka...maličká je nádherná....!!!! 😅 ....Moc vám to sluší, jste hezká rodinka!

toni78
21. dub 2008

mischelin-kurz je zdarma a nezáleží kdy začneš-miksa byla poprvé s manžou-já budu chodit sama.Jen musíš mít sebou těhu průkaz(dostali jsme taky hezké dárečky)uvolníš se tam a dovíš hodně věcí o mimi i jak dýchat u porodu atd.Já taky uvažuji o 3D 😉

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
kozinka
22. dub 2008

ahojky holky! Děkujeme moc za pochvalu fotečko, hodně to zahřeje u srdíčka! 😉 😵 Nebojte, za chvilku už taky budete mít své maličkaté miláčky u sebe, i když jsou vlastně celou dobu u vás!! 😉 😵
Jinak 3D moc moc doporučuje, je to nádherný a nezapomenutelný zážitek! Já byla v Havu u p. dr. Alešová a je fakt třída i pohlaví po dvacátém týdnu vždy řekne přesně, je trpělivá a třeba počká než se malé otočí a pak to zkusí znovu! Nahrává vše na dvd a celé to trvá cca 13 minut, ale opravdu to stojí za to!!! 😉

mischelinka
22. dub 2008

kozinka....Hav je Havířov? 😎 ...jestli ano, tak zrovna tam jsem se včera na 3d objednala....ale bude mi to dělat údajně nějaký pan doktor. Našli pro mě jeden zapadlý termínek snad v 19 večer.....mají tam šílený nával......ale už se moc těším a vlastně celá rodinka, až uvidí ten zázrak. 🙂 😉

kozinka
22. dub 2008

mischelinka: jj Hav je Havířov 😀 aha, ty to máš objednané normálně v nemocnici, tak to já byla na jedné soukromé gynekologické ambulaci.. 😉 No pak musíš povykládat své dojmy!! Já byla na 3D 2x poprvé v 18tt a pak v 27tt 😀 A je to nádherné, když teď můžu posoudit, jak rychle se vyvíjela... 😵

mischelinka
24. dub 2008

kozinka....Ne ne, jdu na nějakou soukromou...jmenuje se to Gynprenatal a budu zrovna 24tt, prý to je nejvyšší čas, aby šlo mimi ještě vidět celé v záběru...tak uvidíme. A co jinak? Jak zvládáš péči o malinkou....a zdravotně jsi už úplně v pohodě?

kozinka
24. dub 2008

meschelinka: ahojky! Aha tak to jo.. no uvidíš, je to fakt něco nepopsatelně nádherného!! No v tom 24tt to je pravda, to už stejně podle mě nebudeš mít celé miminko v záběru, ale zato zase uvidíš lepší obličejík, všechny prstíčky, pohlaví... no prostě všechno!! 😉
Jinak já jsem byla v pohodě už hned po porodu... 😀 Takže úplně parádička, žádné problémy, žádné potíže, jako bych vůbec nerodila.... 😉 Uvidím po šestinedělce co mi řekne gyndař! 😵

toni78
25. dub 2008

miksa-ahoj,tak bylo na kurzu?Co nového?Můj už je docela O.K-snad se uzdraví,5.5 odjíždí z práce na měsíc do Prahy ale víkendy bude doma ☹ tak to mě moc nepotěšil.

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
mischelinka
25. dub 2008

kozinka....tak to jsi šikulka, že ses tak hezky zahojila a vlastně celkově můžeš být ráda za takový porod....Já byla v pohodě až tak po 10 dnech....doufám, že te´d to bude jiné a lepší.... 😵

toni78
28. dub 2008

AHOJ holky-jak je?

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru