• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

17. března 2017 
ahojte-kozinka gratuluji :wink: Jinak co se týče dr.Rejtové-ANO je přísná ale taky nechce nic zanedbat, já jelikož jsem sama sestra,chápu její chování na porodním sále-vím jak někteří pacienti nechtějí spolupracovat a tak se hold musí hrknout,zvlášt u porodu kde jde o 2 životy! :wink:
17. dub 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
toni78: ahojky! Děkujeme.... je to opravdu tak jak píšeš.. akorád jak říkám... já spolupracovala.. měla jsem stále úsměv na tváři, ale v jednu chvíli mě tak vytočila, že jsem jí řekla své... no a ona asi pochopila sama, že to posr..a, je to taky jen člověk.. já to chápu, ale zrovna při porodu se to nehodí... :wink:
17. dub 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka a nevíš náhodou jak je to v Karviné s epidurálem? jestli ho tam dávají rádi nebo ne a jak je to tam s placením epidurálu? nebo jsem četla že v některých nemocnicích je zdarma a že v některých ho moc nechtějí dávat. a jak je to tam s pokojem u porodu jsi tam sama s partnerem? nebo jsem zase četla že tam jsou tři lužka tak mě děsí že by nás tam mělo být tolik tak jak to tam vypadá? plánuji návštěvu porodnice tak se ještě musím domluvit s asistentkou.
17. dub 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
miksa: i když jsem epidurál vůbec neměla (a to jsem mluvila jak si ho určitě nechám píchnout, a přitom jsem si na něj na sále ani nevzpomněla :grinning: ) tak vím, protože jsem byla u porodu před rokem a půl u mé kamarádky a tehdy jí epi píchali. Umí to jen dva dr. u nás v Karvinské porodnici (a to je primář Fiala a asistent primáře Lipka-ten mě rodil) nestojí to nic (teda aspoň myslím), ale musíš mít prostě štěstíčko aby tam jeden z těch dvou byl! Jinak jestli ho dávájí rádi, no podle mě nedávají ho rádi, je to další zásah do oraganismu, ale když ho moc chceš, tak ti ho dají :wink: Pokud máš u porodu partnera, tak dostaneš speciální porodní sál kde jste celou přípravu jen vy dva :wink: a chodí tě kontrolovat porodní asistentka a potom už i dr. v tom pokoji je malá věžička (můžeš si vzít i své cd s hudbou), je tam masážní vana, wc, gym. balony, různé masažní pomůcky, 2 křesílka, jedna postel prostě vše aby sis mohla udělat pohodlí jaké ty i partner chcete! Jinak pokud plánuješ návštěvu nemocnice, tak jsou přímo kdy otevřených dvěří, je to každý čtvrtek ale teď nevím jestli od půl jedné nebo od půl druhé, musíš tam zavolat a oni tě porodní asistentky provedou po sále jak to tam vypadá a řeknou vše na co se jen budeš chtít zeptat. A taky je tam cvičení pro těhule a to je od 30tt těhu a vše je zdarma!
No a pokud nerodíš s přítelem, tak opravdu rodíš tam kde jsou tři lůžka jsou sice oddělené stěnou, ale to je vše, to bych opravdu nechtěla, slyšet jak rodí někdo jiný, a třeba ty se tam trápit a ona už to má za sebou, no to nee.. na to nejsem povaha.. :grinning:

Jinak kdo by si chtěl přečít o celém mém porodu tak na diskuzi "Jaký byl porod" na str. 61 :wink:
17. dub 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka děkuji za odpovědi, budu mít u porodu partnera tak pro to jsem se ptala na ten pokoj nebo chci aby jsme byli sami klidne si zaplatím i nadstandart hlavně o samotě. zrovna včera jsem začala chodit na předporodní kurz máme ho každou středu a vede ho porodní asistentka z Karviné paní Yvetta Vasiliu je moc hodná a sympatická tak se mi to včera líbilo tak budu určitě docházet. já zatím epidurál zvažuji četla jsem hodně pro i proti tak nějak pevně zatím nejsem rozhodnutá spíše zatím zjištuji já si myslím že pak ho nejspíš taky nebudu chtít pokud to budu zvládat. u mě je spíše velký problém s tím že mám astma a jak jsou emoce nebo stres tak hned nemužu dýchat a jelikož se porodu hodně bojím tak kvůli toho jsem chtěla epi abych byla klidnější a nezmatkovala a nedělala to pak zbytečně horší, ale ted už si začínám myslet že jak to příjde tak budu mít jiné myšlenky než se soustředit na astma a na to jestlii se mi dobře dýchá. ještě se o tom všem o tom mém strachu atd chci pobavit s asistentkou jak budeme probírat porod potřebuji spíše jen uklidnit abych věděla že to zvládnu a pořád si říkám vždyt je tolik astmatiček a rodí normálně tak proč já bych to nezvládla a při nejhorším mě napojí na kyslík. na miminko se hrozně těšíme chvílema se těším i na porod nebo se nemůžu prcka dočkat tak myslím že to bude nakonec dobré. jdu si přečíst tvůj porod.
17. dub 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka tak už jsem všechno přečetla a fakt krása to mě až zahřálo u srdíčka napsala jsi to krásně a budeš mít celý život hezké vzpomínky, moc bych si přála taky takový krásný a rychlý porod abych na něj vzpomínala v dobrém. moc ti gratuluji a přeji Kristýnce hodně zdravíčka a štěstíčka do života a tobě a manželovi at vám malá dělá jen samou radost.

taky si slibuji od těch kurzu že mi hodně pomužou a hlavně si myslím že mě zbaví toho strachu z porodu a pak to bude mnohem lepší než když tam dorazíme celí vytřepaní, vyděšení a já se smrtí v očích.
17. dub 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka ještě jsem se chtěla optat pokud to teda nevadí, dělal jsis masáž hráze? já to chci praktikovat, ale zatím nevím od kdy ani jak na to tak snad to někde všechno najdu pěkně napsané. a pila jsi maliník a lněné semínko? to chci všechno vyzkoušet tak pak uvidíme jestli se to vyplatilo. já nevím manžel je takový pozitivní a pořád mi říká že ví že budeme mít dobrý porod a tím mě hrozně utěšuje a věřím mu když to tak cítí. tak pak uvidíme jaké já budu psát zážitky brrr už se těším
17. dub 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka-porod jedna báááásen :slight_smile: Souhlasím s miksou že včerejší kurz byl suprr :slight_smile:
17. dub 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
miksa i toni děkuji! Opravdu byl porod nádherný zážitek! Jinak ty kurzy jsou fakticky supr! Já sice nešla na ten v nemocnici, ale chodila jsem na cvičení pro těhule ve sluníčku, no a tam byly i hodiny přímo ze sestřičkama z novorozeneckého oddělení o kojení, hodina pro tatínky co jdou k porodu a tak.. takže taky jsem se tam hodně dozvěděla! :wink:

miksa: S tím astma ti neporadím, já měla astma jako malá ale v pubertě vymizelo a pak už se naštěstí neukázalo... Můži ti poradit jen jedno, já byla celou dobu přesvědčená, že budu mít krásný porod, těšila jsem se dokonce na něj (všichni se mi divili) a taky jsem strašně moc chtěla rodit přirozeně a tu bolest si prožít, vždyť je to jen jednou, max dvakrát za život! (aspoň u mě :grinning: ) Takže jak říkám, být v klídku, vůbec na to astma nemyslet, prodýchat kontrakci až do konce, strašně moc to pomáhá (a mezi kontrakcema v pauze jsem byla úplně bez bolesti, když jsem vše dobře prodýchala). Moc ti přeju taky takový krásný a rychlý porod a uvidíš, že když budeš ty i muž psychicky v pohodě, tak mimi bude taky v poho a celý porod proběhne hladce!!!
Jinak k těm otázkám. Nadstandart při porodu žádný není, je to jen ten porodní sál, co je pro tebe s manželem a dávají na něj všechny, kdo rodí s partnerem (pokud by ale nastala situace, že bude ten pokoj obsazený a někdo tam zrovna bude rodit, tak to fakt nevím jak se to pak řeší, na to se zeptej přímo té asistentky) (Jak ta asistentka vypadá??? popiš mi jí prosím tě)
Jinak maliník jsem pila od 36 týdne ráno a večer hrníček, lněné semínko jsem si koupila ale ani nejednou nepoužila, nějak jsem na něj zapomněla! Masáž hráze jsem si nedělala. A od 36 týdne i častěji probíhal sex :wink:
17. dub 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
V prvé řadě bych chtěla poblahopřát kozince :dizzy_face: a poděkovat za nejčerstěvjší informace. Já u prvního porodu měla Dr. Rejtovou a byla naprosto skvělá, profesionálka každým coulem....akorát už jsem slyšela i od kamarádky, co rodila v prosinci, že snad byla protivná...no, nezbývá se než modlit za její dobrou náladu.......ale v ordinaci je naprosto suprová, hodně mě podržela v začátcích těhu, když jsme stále nevěděli, jestli "to" tam je...Já se jí hodně ptám a sama od sebe dost povídám, takže má ve mně nejspíš rovnocenného partnera a je to na té komunikaci znát....
S epidurálem to je dobrá zpráva.....já ho budu chtít na 100%, tak snad tam zrovna bude jeden z uvedených lékařů.....i když mě zaráží, že to nedělá přímo anesteziolog :confounded:
pro Miksu....masáž hráze jsem si dělala, budu i teď....je na to olejíček Weleda, používá se někdy od 30tt, ale to si přečteš na obalu
20. dub 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
miksa-ahoj,jdeš ve středu do kurzu i s manžou? zdravím-mischelinka
21. dub 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
toni78 ahoj ještě nevím, ale spíše pujdu sama on mě tam asi odveze a pak pujde někam na kávu, říkal že se tam sám nudí, ještě se ho zeptám a pak napíšu. ty budeš brát manžela sebou?
21. dub 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den holky. Zrovna jsem se objednala na UTZ ve 20tt, už se moc těším, až zase broučka uvidíme... :slight_smile: . A snad nám ukáže i jestli to je holčička nebo další chlapák do rodiny. V pondělí by tam měl být pan Dr. lLipka, tak se ho hned zeptám na ten epidurál...
21. dub 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
miksa-já jdu asi opět s dcerou,chce taky cvičit. Mischelinka-a ty nechceš chodit do kurzu?Odreaguješ se tam :slight_smile:
21. dub 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mischelinka: ahojky! Děkujeme moc za gratulace!! A já přeji tobě ať UTZ dopadne co nejlépe a hlavně ať je mimi zdravoučké a třeba se ukáže!!! :wink: :grinning: Jinak se určo zeptej na ten epidurálek, nejsem si tím fakticky jistá, jen říkám, co se dozvíš v porodce od ostatních bab :dizzy_face: :grinning:
No jinak my máme nové fotečky v albíčku, tak když tak mrkněte, už pasem koníčky a řeknu vám, že začínáme chytat prima ksichtíky!!! :dizzy_face: :sweat_smile:
21. dub 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka hezké fotky malá je krásná a dělá pěkné ksichtíky. já už se nemužu dočkat já už chci takyyyy

mischelinka jak říká toni pojd s námi do kurzu odreaguješ se a bude se ti tam určitě líbit. já jsem byla na ultrazvuk taky nedávno a je všechno v pořádku to jsme moc rádi, ale pohlaví nevíme ten náš prcek se nám nějak nechce ukázat. pozvali si mě ještě jednou na ultrazvuk do Karviné kvůli tomu že nebyli dobře vidět ledviny a žaludek, ale doktor říkal že jen tak preventivně že je jinak všechno v pořádku tak jdeme 6.5 a 28.4 jdu do poradny tak se těším až zase prcka uvidím. ted už pořád kope a mele se tak je to krásné. všechno zjisti o epiduralu a dej sem pak info, já jsem se zatím ještě moc na to neptala spíše jen zjištuji od holek jaké to je a pro a proti.

toni78 tak to je supr že bereš sebou Adelku alespon si s námi zacvičí. já se odpoledne zeptám manžela a pak písnu jestli chce jít nebo ne.
21. dub 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
toni a miksa....Holky, určitě bych chodit chtěla, ale až tak za měsíc...teď ještě finišuju něco se školou :confounded:, mám ještě nějaké poslední zkoušky, ale až bude volněji, určitě chodit budu. Vy chodíte teda do Bohumína? A s chlapama nebo bez....30.4. mám poradnu, tak si taky řeknu Dr. o letáček.....Konečně se mi dneska povedlo se dovolat na 3D, tak jsem objednaná na 22.5....myslím, že pokud se pohlaví neukáže teď v Karviné na 20tt Utz, tak tam už určitě... :slight_smile:
21. dub 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka...maličká je nádherná....!!!! :sweat_smile: ....Moc vám to sluší, jste hezká rodinka!
21. dub 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mischelin-kurz je zdarma a nezáleží kdy začneš-miksa byla poprvé s manžou-já budu chodit sama.Jen musíš mít sebou těhu průkaz(dostali jsme taky hezké dárečky)uvolníš se tam a dovíš hodně věcí o mimi i jak dýchat u porodu atd.Já taky uvažuji o 3D :wink:
21. dub 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
toni78 tak říkal manžel že pujde zase se mnou, tak se tam potkáme, už se těším minule jsem se skvěle uvolnila

mischelinka tak jak pak budeš chtít chodit tak se domluvíme a mužeme chodit spolu
21. dub 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky! Děkujeme moc za pochvalu fotečko, hodně to zahřeje u srdíčka! :wink: :dizzy_face: Nebojte, za chvilku už taky budete mít své maličkaté miláčky u sebe, i když jsou vlastně celou dobu u vás!! :wink: :dizzy_face:
Jinak 3D moc moc doporučuje, je to nádherný a nezapomenutelný zážitek! Já byla v Havu u p. dr. Alešová a je fakt třída i pohlaví po dvacátém týdnu vždy řekne přesně, je trpělivá a třeba počká než se malé otočí a pak to zkusí znovu! Nahrává vše na dvd a celé to trvá cca 13 minut, ale opravdu to stojí za to!!! :wink:
22. dub 2008 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka....Hav je Havířov? :sunglasses: ...jestli ano, tak zrovna tam jsem se včera na 3d objednala....ale bude mi to dělat údajně nějaký pan doktor. Našli pro mě jeden zapadlý termínek snad v 19 večer.....mají tam šílený nával......ale už se moc těším a vlastně celá rodinka, až uvidí ten zázrak. :slight_smile: :wink:
22. dub 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
mischelinka: jj Hav je Havířov :grinning: aha, ty to máš objednané normálně v nemocnici, tak to já byla na jedné soukromé gynekologické ambulaci.. :wink: No pak musíš povykládat své dojmy!! Já byla na 3D 2x poprvé v 18tt a pak v 27tt :grinning: A je to nádherné, když teď můžu posoudit, jak rychle se vyvíjela... :dizzy_face:
22. dub 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka....Ne ne, jdu na nějakou soukromou...jmenuje se to Gynprenatal a budu zrovna 24tt, prý to je nejvyšší čas, aby šlo mimi ještě vidět celé v záběru...tak uvidíme. A co jinak? Jak zvládáš péči o malinkou....a zdravotně jsi už úplně v pohodě?
24. dub 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
meschelinka: ahojky! Aha tak to jo.. no uvidíš, je to fakt něco nepopsatelně nádherného!! No v tom 24tt to je pravda, to už stejně podle mě nebudeš mít celé miminko v záběru, ale zato zase uvidíš lepší obličejík, všechny prstíčky, pohlaví... no prostě všechno!! :wink:
Jinak já jsem byla v pohodě už hned po porodu... :grinning: Takže úplně parádička, žádné problémy, žádné potíže, jako bych vůbec nerodila.... :wink: Uvidím po šestinedělce co mi řekne gyndař! :dizzy_face:
24. dub 2008 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
miksa-ahoj,tak bylo na kurzu?Co nového?Můj už je docela O.K-snad se uzdraví,5.5 odjíždí z práce na měsíc do Prahy ale víkendy bude doma :frowning2: tak to mě moc nepotěšil.
25. dub 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
toni78 ahoj na kurzu bylo supr bylo nás tam zase deset dvě jiné maminy než posledně, zase jsme cvičili skoro všechny cviky co posledně a tento krát jsme probírali kojení, jaké bude příště téma to neříkala. to je blbé že ti chlopek odjíždí na tak dlouho to by mě taky nepotěšilo.
25. dub 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka....tak to jsi šikulka, že ses tak hezky zahojila a vlastně celkově můžeš být ráda za takový porod....Já byla v pohodě až tak po 10 dnech....doufám, že te´d to bude jiné a lepší.... :dizzy_face:
25. dub 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ holky-jak je?
28. dub 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj toni78 jak se vede? me od včerejška nešel net tak koukám až dneska, mě trochu zlobí alergie tak snad se to brzy upraví, jdeš zítra na cvičení? já ano už se těším.
včera jsem byla v poradně tak všechno v pořádku tak jsem ráda, za týden v úterý jdu na velký ultrazvuk tak se těším a příští pátek jdu na testy na cukr tak to už se teda vůbec netěším, ale už to bude alespoň za mnou.

jak se jinak máte ostatní holky? mischelinka co škola kdy budeš končit? kozinka co malá jak se vám daří?
29. dub 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek