Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lena1981
3. únor 2011

tak jakpak asi @bubanek.
@med: Jsem hodná a hodlám tu s tebou ještě vydržet. Dnešní KO-k porodu se to nechystá, další kontrola v úterý. Tak holt musíme vydržet... Ty už od zítra přenášíš, co? Mě to čeká v neděli...

karmenina
3. únor 2011

@med na bříško si ještě asi dlouho nelehneš. Když už mi tam nepřekáží bříško, tak mě bolí nalitá prsa! Jsem jak profi kojná!

karmenina
3. únor 2011

@bubanek myslím na tebe! Hlavně ať je vše ok. Zvládneš to!

med
3. únor 2011

@lena1981 No jo, vlastně od zítra přenášim. U nás taky stále nic... každou chvíli mi tvrdne břicho, v noci jsem se zase budila bolestí břicha, ale nic z toho :( Já jdu zítra na monitor, tak doufám, že tam bude aspoň nějaká ta kontrakce. Prostě se klukům nechce do tohohle bezva počasí...

@karmenina Já když jsem si poprvé po prvním porodu lehla na břicho, tak mi to přišlo najednou hrozně zvláštní 🙂 Ale tenkrát jsem s nalitými prsy problém neměla, tak uvidíme tentokrát 🙂

karmenina
3. únor 2011

@med já tenkrát taky prsa neměla nic moc. A taky jsem nevydržela kojit. Tak cca 2 měsíce. Teď do toho jdu s tím, že prostě musím za každou cenu. No a mohla bych vyživovat tak 5 dětí. Pořád odsávám. Bohužel musím vstát a odstříkat i v noci, i když malý spí. Zásobuju mrazák. Ale ono se to bude hodit, když přijde nějaká nemoc atd. Přemýšlím, že budu vozit mlíčko do Podolí.

med
4. únor 2011

@karmenina Nám to prvně taky s kojením nevyšlo, tak doufám, že teď to bude lepší. To je fajn, že máš dost mlíčka, i když to musí být taky něco, pořád odstříkávat, ale ono se to časem usadí.
Holky, co jste přenášely, mám dotaz. Chodili jste po termínu častěji i na prohlídky nebo jen na monitor...

lena1981
4. únor 2011

@med:Jak na ko?

ma12
4. únor 2011

cus holky,
@bubanek vcera porodila krasnou holcicku Emicku. Byla jsem se na ni podivat a odchazela jsem v pul treti. V 19,48 Emca vykoukla na svet. Bylo to pry kruty a bez epi. Ale zvladla to na jednicku

No a ja se tam chystam rodit taky. Od pondeli prenasim, tak uvidime, doufam, ze to pres vikend pujde

med
4. únor 2011

@lena1981 Já byla dneska jen na monitoru, ale konečně taky nějaký kontrakce 🙂) Tak že by se to konečně začalo obracet k lepšímu? Poradnu mám v pondělí, tak uvidíme, jestli se to hnulo 🙂

@ma12 Že moc gratulujeme... závidím, že už to má za sebou.

lena1981
4. únor 2011

@med: No vidíš, třeba v pondělí nebudeš do poradny muset 😉
Bubanek se má, že už to má za sebou. @ma12: vyřiď gratulace

med
4. únor 2011

@lena1981 Já jsem ráda, že se na monitoru začalo vůbec něco dít, protože doteď jsem měla tu spodní křivku rovnou jak pravítko 🙂 Ale nedělám si iluze o tom, že tam v pondělí zase nebudu muset 😒
Co ty, kdy jdeš příště?

ma12
4. únor 2011

gratulace vyridim 🙂

lena1981
5. únor 2011

@med: Já jdu do poradny i na monitor v úterý. Na monitoru jsem měla pěkné kopečky, úplně až nahoru, ale bohužel nepravidelně, pouze v reakci na prckův pohyb. Kéž by to v po už bylo na kontrakce.. představa přenášení do 42tt mě děsí...

macet
5. únor 2011

@ma12 Bubanek moc moc gratuluji k narození holčičky 😵

@med
@lena1981 Holky vám přeji, aby to vyšlo co nejdříve 🙂 Hlavně, aby bylo vše v pořádku a šlo to hladce 😉

ameliejulliette
5. únor 2011

Ahojte, hlásím se z porodnice doma, 2.2. v 8:30 se nám narodil náš milovaný Benjamin, 3340g, 50 cm. Dočtu si vás a víc info o porodnici napíšu, až bude chvilka 😉

lena1981
5. únor 2011

@ameliejulliette: Je, gratulka k synkovi. Ať se Vám oběma daří co nejlépe. Na info se moc těším, snad jsou zkušenosti pozitivní!

macet
5. únor 2011

@ameliejulliette Moc moc gratuluji 😵

ameliejulliette
5. únor 2011

Zkušenosti s porodnicí ve zkratce:
Oddělení P3 - příjemné prostředí, ale narváno, čekala jsem na uvolnění postele půl dne, a to už se zavedenou tabletkou na vyvolání. Personál ok, jídlo hrozné (ale to teda celkově 🙂 ).
Porodní sál - příjemné prostředí 🙂 kdyby ho člověk vnímal... 😀 , porodní asistentky obě bezvadné, studentka na PA poklad a anděl 🙂, doktorka nebyla moc komunikativní, ale zašila mě prý pečlivě (uvidíme).
Šestinedělí P1 - Ani nevadí ty společné sprchy, většinou bylo vždy volno, když jsem se chtěla sprchovat, ale personál nic moc, převládají spíš ne zrovna příjemné sestřičky, i dětské i PA, dětská doktorka mi přišla taky spíš nepříjemná... Jedou si v jednom stereotypu, člověk nemá moc možností volby, pro mě jako prvorodičku to bylo velmi stresující, měla jsem pocit, že nemůžu dělat věci tak, jak to cítím, a byli jsme z toho s miminkem oba nešťastní - on zabalený jako vánočka, pořád na boku, kojení v jedné jediné poloze, miminko v zamřížované postýlce... Nevyspali jsme se vůbec. (Odkdy jsme doma, děláme vše po svém a je nám fajn...)

med
6. únor 2011

@ameliejulliette Moc ti gratuluju!
Ach jo, já už zase dostávám depresi, že snad nikdy neporodím. Smsky od známých, jestli už jsme porodili, mě už úplně štvou... asi se všichni bojej, že se to včas nedozvědi!
Navíc mi začaly otékat ruce, nohy i obličej a už třetí den mě třeští hlava. Si už ani nepamatuju na den, kdy mě nic nebolelo, jsem jak hypochondr. A zítra zase poradna 😖

lena1981
6. únor 2011

@med: Nápodobně. Ruce a nohy mi natékají již dlouho, ale je to čím dál horší. Už se pořádně neskloním, aby to nebolelo, prostě hnus velebnosti... Snad budou zprávy z poradny pozitivní!

hlavinka
7. únor 2011

Ahoj holky, ted nevim, zda uz nahodou nekdo nepsal, ale Bubanek porodila dcerku Emicku po planovanem vyvolavani. Moc blahoprejeme a prejem hodne zdravi a stesti Emicce a mamince brzke zotaveni a at to vsechno zvladne levou zadni 😵

hlavinka
7. únor 2011

Amelie - to ses musela s Bubankem potkat, ne? Rodila myslim ve ctvrtek.....

hlavinka
7. únor 2011

Holky, znate nekdo MUDr. Kašíkovou? Jaka je jako lekarka? Nerodil s ni nekdo? ja jsem u ni ted byla na pohotovosti, byla desne fain, jemna, vse vysvetlila, vtipna, mila. Ale nevim, jaka je jako porodnik. Diky za info (blondyna mikado, bryle myslim cerveny, modry oci, vek cca 30-35).

hlavinka
7. únor 2011

Amelie: moc a moc blahopreju k Bejaminovi - preji hodne zdravi a spokojene rodice 😵

med
7. únor 2011

Tak jsem se vrátila z poradny... ani nevím, jestli nesu pozitivní zprávy... prý mi začala odtékat hlenová zátka, bolí mě podbřišek, ale kontrakce na monitoru žádná, mám asi prostě línou dělohu. Hamiltona mi doktorka nemohla udělat, protože prý mám hrdlo hrozně vzadu a ona tam nedošáhla... Takže ve středu na monitor a v pátek k mudr. Bubnovi, který rozhodne o indukci. Prý si mám pro jistotu vzít s sebou tašku, ale nechají si mě tam pouze když bude místo. Nebo mi aspoň řeknou, kdy mám nástup na indukci. Takže se budeme intenzivně snažit, abych začala do pátku rodit normálně, protože vyvolávačku fakt nechci!

lena1981
7. únor 2011

@med: Tak to tedy taky nevím, zda je to pozitivní či nikoliv ☹ Ale snad do pátku změna prostě nastane! Škoda, že nešel udělat ten Hamilton. A jsi už nějak otevřená?

med
7. únor 2011

@lena1981 Prý hrdlo prostupné pro prst, ale potřebuju ty kontrakce, abych se začala otevírat... a ty jaksi nic moc :(
Ty jdeš zítra? Snad už tě taky nenechají dlouho trpět... Jinak dneska v poradně zase masakr...

lena1981
7. únor 2011

@med: jj, zítra. Ale vidím to na KO ve čt-chodím ke Kovaříkovi a ten tam bývá takto. Tak si myslím, že se zítra nic nedozvím-zeptám se, jak jsem otevřená-zda vůbec, příp. zkusím Hamiltona a ve čt bych asi začala přemlouvat směrem k vyvolání, byť je to něco, co se mi fakt děsně nechce, ale lepší než přenášet do nekonečna.

med
7. únor 2011

@lena1981 Tak to já měla pokaždý jinou doktorku, ale vždycky příjemnou, žádný problém.
Taky jsem si říkala, že už se tam snad rozbrečím, aby se mnou něco dělali, ale zase na druhou stranu se toho vyvolání bojim... Jenže když nemám kontrakce, tak těžko porodim sama :(
Tak ti zítra budu držet palce a pak se ozvi, teda pokud si tě tam rovnou nenechaj.

luckar
7. únor 2011

@hlavinka tuhle doktorku neznám, ale já měla u porodu Kukarovou a Kocourkovou (jedna je asi dětská) a porodní asistentky Samkovou a studentku Davídkovou a všechny super. Kdybych si mohla vybírat a rodila zas, tak s radostí v tomhle složení 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru