• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

22. března 2017 
Ahoj holky, taky přidám svoji zkušenost s Podolím. Rodila jsem sice je to už skoro tři roky - akutním císařem. Při kontrole v 36.t monitor vypadal zle, bílkovina v moči, vysoký tlak, otoky..... no šlo se na to. Na personál si nemůžu stěžovat, jen snad že mi nikdo nic nevysvětloval a já byla hodně vystrašená, ale to asi proto,že prostě nebyl na nic čas a mimčo muselo ven. Po porodu 2 dni na JIP celkem dobrý, přístup personálu nemohu kritizovat. Všechno mi dodatečně vysvětlili, proč to tak muselo být a co hrozilo. Byli jsme naštěstí již bez komplikací, jen novorozenecká žloutenka, tak se malej dva dni slunil.
Na normálním pokoji strava na nemocnici dobrý, sestřičky ochotné radit a pomoci. Prostě když to vše shrnu - byla jsem spokojená.
10. bře 2011 v 10:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kahna tak to gratuluju k rychlosti, ja tam dnes byla 2,5 hodiny...
10. bře 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, které jste odrodily, nebo už chodíte do Podolí... dělají tam běžně na kontrolách váhové odhady miminek? Vypadá to, že budu mít celkem dost velké mimčo...
22. bře 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ano, potenciální váhu mimča sledují
22. bře 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Díky za info a hodně štěstí, zdraví a síly, koukám, že se ti to dost krátí :slight_smile:
22. bře 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, rodila jsem v Podoli 4/3. Na běžných kontrolách mi váhové odhady malého nedělali. A to jsem celkem malá-158cm a dle UTZ to vypadalo, že náš syn bude asi váhově větší. Porod byl dost dlouhý a byl zakončen císařským řezem. Oddělení šestinedělí P4, kam jsem byla po dni na JIP převezena, by potřebovalo rekonstrukci. Asi tak jako všechna oddělení šestinedělí v Podolí. Ale personál byl až na nějaké výjimky velmi milý.
22. bře 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda mně to naopak začíná připadat, že porod je v nedohlednu. první odhad termínu porodu už dávno uplynul a vypadá to, že se to nechystá ani na ten poslední...
ještě k té kontrole velikosti mimča - u mě kontrolují na každé prohlídce
22. bře 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Je mi to jasné, ty poslední dny musí být nekonečné :slight_smile: Ale už to máš blizoučko, za chvilku budeš mít drobka u sebe, závidím... Já doufám, že mě kontrolovat velikost taky budou, protože "malá" má teď ve 32+0 odhad už 2355g.
22. bře 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak když by náhodou nekontrolovali sami od sebe, tak se zeptej...
my doufali, že už budeme v této době i doma z porodnice, takže už je to opravdu dlouhé a nemůžeme se dočkat
22. bře 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda To je zhruba tak normální odhad. Váha mimča při narození bývá okolo tří kil, když je vše v pořádku :slight_smile:
22. bře 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis @aajda mně to tedy přijde dost na 32. týden... když vezmu v potaz, že mimčo v závěrečném období přibírá aspoň 200g týdně, tak by mohlo mít v termínu porodu cca 4 kg... na druhou stranu ty váhové odhady bývají často tak nepřesné, že je asi zbytečné se tím předem stresovat :slight_smile:
22. bře 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis :slight_smile: No ale malá teď poslední 3 týdny přibírá 250g týdně, což je ve 40+0 4400g, né 3kg :grinning: Za 3 kg bych byla ráda, ale to bude mít to naše malé miminko tak za 2-3 týdny...
22. bře 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ahojky ...moje mimi mělo ve 31+6 2100g a přenášela jsem týden a měl 4270g :slight_smile:
22. bře 2011 ve 22:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda nedělají, aspoň mi to tak bylo rečeno, až na přijmu k porodu :wink:
Jinak na P4 mi připadaly všechny sestřičky strašně milý a ochotný
22. bře 2011 ve 22:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 Dík za info... A kolik ti odhadli na příjmu? A nechali tě rodit přirozeně?
22. bře 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda nechali mě rodit přirozeně, ale neotvírala jsem se a malej nesestupoval, tak po 15 hodinách mi nabídli císaře. Jinak s tím odhadem nevím...já slyšela jak říká...tak 5 kg asi mít nebude a pak jsem slyšela 3,5kg tak říkám manželovi, to je dobrý, to zvládnu, ale pak když jsem slyšela tu váhu, tak mi asi říkala 4,5kg odhad :slight_smile:
22. bře 2011 ve 22:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten odhad nesedí vůbec. Hlavně každý miminko je jiný a každé přibírá jinak. Já bych se tim nestresovala. Všechno se stejně dovíš až v posledních týdnech před porodem. Jakmile se začne chodit na monitory a nic se nebude dít a přenášela by jsi, tak tě stejně vezmou na ultrazvuk, kvůli odhadu váhy mimča a taky jestli je všechno v pořádku.
23. bře 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis take jsem od znamych slysela, ze vysledna vaha byla +- 0,5kg odlisna od odhadu
23. bře 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Někdy i více záleží na tom, jak mimčo taky poslední dny baští, což ke konci už moc neni a taky na tom jestli se ještě může taky hýbat. Já měla odhad necelý čtyři kila a malej se narodil s 3,220. Takže nyní vim, že už mě to nepřekvapí a nebudu tak vyděšená jak to velký mimčo vyleze ven :slight_smile:
23. bře 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis to ja bych byla rada, kdyby to vyslo podle odhadu. prcek by nemel mit vic nez 3,5kg, pokud teda nebudeme 14 dni prenaset
23. bře 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 No já přenášela skoro 14 dní. Ale ono posledních pár dní stejně člověk nemá vůbec chuť k jídlu. Jestli můžu doporučit, tak dokud je takové hezké počasí choď na delší procházky dřív ti sestoupí mimčo a nebudeš muset tak dlouho čekat.
23. bře 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis mimčo už sestoupilo, první termín jsem měla před 10 dni, poslední mám pozítří. měsíc už nic nepřibírám, ale mimčo ano
23. bře 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Uvidíš, tak pak dej vědět. Docela ti závidím že už se ti to přiblížilo. Já teprv na začátku a ty už na konci. Ale první těhotenství se víc táhlo. Jak už mám jedno mimčo, tak to docela utíká protože nemám čas myslet jenom na sebe :slight_smile:
23. bře 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beisis no ja byla natolik vycerpana z tehotenstvi i z prace, ze jsem se nestihla zastavit az do nastupu na materskou... takze mi to uteklo take velmi rychle, ale ted uz se to tahne. celou prvni pulku tehotenstvi me strasili s predcasnym porodem a ted to vypada spis na prenaseni
23. bře 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Tak to jsem měla taky furt jenom ležet s nohama na hoře a nakonec si to malej rozmyslel a nechtěl ven. Ani se nedivim vzhledem k tomu, že jsem rodila v únoru a byla fakt ještě zima :slight_smile:
23. bře 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosim vas, je tu nekdo, kdo mel u porodu "domluvenou" porodni asistentku? diky za info.
25. bře 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hlavinka: My měli dulu a bylo to super. Doporučuju, kdybys nesehnala tu PA...
Držím palce!
25. bře 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hlavinka taky jsem rodila v Podoli s dulou, doporučuju, bylo to perfektni a neměli tam s ni jakejkoliv problem (jen si ji musíš zaplatit jako další osobu u porodu, tj. pokud budeš chtít i manžela, platíž za 2 lidi :confounded: ). S domluvenou PA bohužel žádnou zkušenost nemám...
25. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dekuju moc. Jasne, s tim pocitam, ze si ji holt priplatis jako dalsi osobu.
A nedivali se na ni skrz prsty? Nechali to vsechno na vas a na ni? Diky moc za info. Pripadne, pokud byste mi do IP hodili kontakt na milou dulu, budu moc rada. Dekuju :wink:
29. bře 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninouche, hlavinka: to by me taky zajimalo, jak tam probiha ta spoluprace. V 1. dobe porodni to asi nechaji na dule, ale co druha doba porodni? Koriguji to oni nebo spolupracujou s dulou?
29. bře 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek