Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
1. kvě 2011

@nellygray Zdravim - myslim, ze ona je jedina vylozene negatovni osoba. Ostatni byly v pohode nebo neutralni. Jmena bohuzel nevim. Snad ze fain je dr. Darebny, ten dela hlavne na IVF. Jinak nevim. Dam vedet, az tam budu chodit na predporodni kontroly od 36.tt.

aajda
1. kvě 2011

@lampion No u mě to bylo tak, že se mě zeptali, kdy mám termín a kdy jdu naposledy ke svému doktorovi a podle toho mě objednali. Nicméně jsem pak šla ještě k tomu svému a ten mi řekl, že 2 týdny už mě bez kontrol nenechá, tak mě objednal ještě jednou...
A Dr Votýpka je mladý, sympatický, pěkný doktor. Představil se, všechno řekl, vyšetření v pohodě...

Jinak k těm nadstandardům... těch 2600 je maximum, jsou tam i pokoje za 600, ale myslím, že to, že jsou neustále plné, svědčí o tom, že jsou to ty ženské ochotné dát. Já to teda osobně zvažuju jen kvůli návštěvám, že tam jsou neomezené, ale jinak snad ty 3-4 dny přežiju i s taškou pod postelí a 2 dalšíma brečícíma mimčama...A budu se těšit, že na druhé dítě už třeba budou i nové sprchy a wc.

nellygray
1. kvě 2011

@hlavinka díky. 😉 Já už jsem tam rodila, takže některá jména znám, a jak jsem psala, měla jsem štěstí na samo dobré doktory. Tak si budeme držet palce, už se to blíží. 🙂

lampion
1. kvě 2011

@jarunkaxyz1
Taky jsem tam rodila před 3 roky 🙂 .....Ono záleží, jaká je kdo nátura, někdo snese víc, jiný si všechno hned moc bere. Navíc po porodu pracují hormony, člověk by si potřeboval odpočinout po "výkonu" a najednou šok - žádné soukromí, čas na spaní minimální, jídlo nepoživatelné (aspoň pro mne). Já jsem dostala miminko do péče prakticky okamžitě, tak jsem se v tom dost plácala. Ale vydržet se to samozřejmě dá, nakonec jsem i za ten trojlůžák byla ráda, měla jsem štěstí na spolubydlící. 🙂

@aajda
Děkuju! 🙂 A Votýpku si píšu seznam přijatelných 🙂. Z vlastní zkušenosti tam mám ještě doktory Drahoňovského, Bubna, Kučerovou a pár dalších.

@nellygray
Ahoj! Prozradíš jména doktorů, kteří si získali tvé sympatie? Že bychom tady společnými silami vytvořily takovou malou databázi těch největších borců 😎 .......

hlavinka
2. kvě 2011

@nellygray jojo, budeme si drzet palce🙂 Tak hodne stesti a zadne otekle nohy! 😝 😉

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

@hlavina : možná se tam sejdem i my dvě 😉

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

@hlavinka možná se tam sejdem i my dvě 😉

karol84
2. kvě 2011

@lampion ja byla spokojena s doktory - kovarik, kucerova, hruba (snad to pisu spravne) a jeste jeden, na jehoz jmeno si budu chvili vzpominat a pak doplnim 🙂

co se tyce nadstandardu, tak jsou pokoje za 700, 900, 1500, 2100, 2600 (seznam je na strankach UPMD)
a bohuzel, v porodnici se obcas pobyva i dele nez 3-4 dny... i kdyz je trvaly nedostatek mist, tak obcas si tam maminu s mimcem nechaji i dele

lampion
2. kvě 2011

@karol84
Díky díky!! 🙂 A kdo tě rodil, jestli se můžu zaptat ? Dr. Kučerová je špička přes ultrazvuky, vždycky když jsem se na ně v Podolí objednávala, chtěla jsem k ní. A dr. Kovařík - není to takový už starší pán? Doktorku Hrubou asi neznám.....Jestli si vzpomeneš ještě i na toho posledního favorita, budeš moc hodná..... 🙂

karol84
2. kvě 2011

@lampion
ano, dr. kovarik je uz trosku starsi, chodila jsem k nemu ve ctvrtky do poradny, dr. kucerova na ultrazvuk,
u porodu se vystridalo vice lekaru - ale vyhovoval mi celkem dr. turyna (snad si to pamatuju spravne)

nellygray
2. kvě 2011

@lampion já chodila do poradny k dr. Antalové, taková mladičká Slovenka, byla jemná a milá. Měla jsem ji i na začátek porodu. Pak mě šila lékařka, na jejíž jméno si zaboha nemůžu vzpomenout. 😒 Taky mladá a taky dobrá. Obecně jsem vlastně přišla do kontaktu jen s mladými doktory. Po porodu jsem měla ještě nějaké problémy s čištěním, takže jsem byla na pohotovosti (dr. Verner) a pak 2x na ko na ultrazvuku (dr. Kašíková a dr. Hasilová) - všichni slušní, mladí a milí. Nejvíc sympatická mi byla asi dr. Kašíková.

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

Ahojky, já se musím přidat k pochvale dr. Darebného a dr Hanáčka (toho jsem měla u porodu).
Holky a jaké zkušenosti máte s PA? Koho můžete doporučit?

nellygray
2. kvě 2011

@jarunkaxyz1 si stejně nevybereš. 😉 Jaká bude, taková bude. Leda bys měla nějakou známou. Ale musím říct, že u mého porodu se vystřídaly 3 mladé PA a všechny byly výborné. Ale jména bohužel nevím.

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

No, je fakt, že si člověk nevybere. Já měla taky 3 - dvě super, jedna příšerná

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

@nellygray - máme skoro stejnej datum porodu 😉

nellygray
2. kvě 2011

@jarunkaxyz1 v čem byla příšerná, jestli se můžu zeptat?

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

@nellygray - nezájem, chladná, jak když jí otravuju - poznávací znamení starší cc 45-50 letá blondýna

nellygray
2. kvě 2011

@jarunkaxyz1 hmmm, tak to je blbý. ☹ to by nemělo být. Doufala jsem, že ty PA to dělají všechny rády, tudíž jsou všechny milé.

jarunkaxyz1
2. kvě 2011

@nellygray : no, já jsem taky byla naštvaná, protože jsem si myslela, že "syndromem vyhoření" trpí jen sestřičky na jiných oddělení nemocnic....tohle bylo hrozný, ale tak ty dvě zbylé mi to vynahradily

hlavinka
2. kvě 2011

@jarunkaxyz1 no holky, nas tam bude! 😀

lampion
2. kvě 2011

@karol84
@nellygray
@jarunkaxyz1
Holky, díky 🙂 , za chvilku máme kompletní přehled podolských porodníků 😉 .
Já za sebe (3 roky stará zkušenost) přidám chválu na dr. Drahoňovského, dr. Bubna, dr. Kučerovou a dr. Hákovou a ještě jednu moc milou mladou doktorku (ročník 79), která mě rodila. Pokusím se někde najít takový ten lísteček na památku, kde mám její jméno+ jméno PA, která byla taky moc milá. Porodila jsem, mimochodem, za pět minut 7, protože jsem měla strach, že se mi vystřídají směny a dostanu někoho, kdo už nebude tak příjemný ...... 😀

karol84
2. kvě 2011

co se týče porodních asistentek, tak jsem měla u porodu Slavíčkovou a Hromádkovou a obě byly fajn, na odd. P3 byly všechny PA moc milé, na odd. P1 s jednou výjimkou (starší paní) též - jména si bohužel nepamatuju

kapr
2. kvě 2011

holky já teda rodila --------vlastně před rokem 15.7. 🙂 a doktoři de střídali a sestřičky také, ale nenarazila jsem na nikoho nepříjemného ani protivného. 🙂 jen jsem strašně kříčela při tlačení. Bylo mi trapně ale moc mi to pomáhalo, tak jsem se všem pak omlouvala 🙂))a všichni byli v poho. spíš si myslím, že se sestřičky bojí někomu něco říci, jako že každá maminka má jiné představy a jiné požadavky. takže když zjistili, že jsem naprosto normální a racionální ženská tak mi i radily "navíc" ženské triky.a všem přeji "příjemný" porod 🙂)) dnes už ani nevím jak to bolelo🙂

hlavinka
3. kvě 2011

@nellygray Jojo, Verner taky dobry a Kasikova je fain, takova sympatacka, dobre se s ni keca🙂

bl4nche
3. kvě 2011

tak jestli můžu přidat vlastní zkušenost z před dvěma lety: z ultrazvuků už zmiňovaná výborná Kučerová a Valha, pak ještě Kašíková a Stefanovičová. Hanáček příliš rychlý a odměřený (toho jsem zažila znovu letos na pohotovosti, kdy byl vyloženě nepříjemnej). V poradně Zikmund (šetrný, ale nic neřekne, vše za něj řekla sestra ;)). U porodu pak mladá doktorka Koterová, PA si nepamatuju, ale nezaujala mne. S doktorkou toho moc nenamluvily. Navíc jsem tam měla "žákyni".

lili_k
4. kvě 2011

Ahoj holky, zitra jdu poprve do Podoli, nevite jaky lekari jsou na poradne ve ct dopo? Dik 😵

karol84
4. kvě 2011

@lili_k ja chodila ve ct dopoledne k doktoru kovarikovi

vilin
5. kvě 2011

Ahoj holky, nevite, jestli kdyz jsem byla v Podoli na akutni prohlidce ve 24. tt u doktorky Antalove, jestli mi ji "prideli" i na pravidelne prohlidky od 36. tt ?? Jak tady nekdo psal, tato mlada pani doktorka byl velice prijemna, vse velice mile nekolikrat vysvetlila a i uklidnila.. Je mi celkem jedno, ke komu budu chodit, jen bych nerada pana doktora Zikmunda, chodila jsem k nemu pri prvnim tehu pred tremi lety, byl sice hodny, ale nikdy mi nic nerekl, ultrazvuk nepouzil ani jedinkrat (nevim, jestli ho pouzivaji ostatni doktori) a kdyz mi rekl, ze zitra rozhodne rodit nebudu, tak jsem samozrejme zitra rodila.... 😀

jarunkaxyz1
5. kvě 2011

@vilin: myslím, že určitě se na přidělení doktora nedá spolehnout. Kolikrát se střídají i během dne v ordinacích, podle jejich potřeby jinde.....

karol84
5. kvě 2011

@vilin take si myslim, ze ti v prvni poradne nekoho prideli a predchozi navsteva na to nebude mit moc vliv - byla by to asi nahoda, kdyby dotycna lekarka mela zrovna poradnu v danou dobu a tebe k ni priradili

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru