Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xvitk101
6. čer 2011

@hlavinka Díky, snad přečkáme to malování a Podolí nám vyjde. Dle slov pana doktora to vypadá, že zatím chvilku vydržíme 😉
Dyštak dám vědět, co bylo k dispozici, ještě se to prý liší oddělení od oddělení.

verbalinka
6. čer 2011

@xvitk101 kdyz jsem zacala rodit, tak jsme do podoli volali a bylo nam receno, ze maji uzavrene saly a at si zavolame zachranku, ze info o plnosti jinych porodnic nemaji :-/ ale asi zalezi, na koho v tom telefonu narazis a je to 2 roky zpatky. Preju, at ti to vyjde a malovani preckas 😉 Mne to o jeden den nevyslo, ale ja prenasela skoro 14 dni 😀

xvitk101
7. čer 2011

@verbalinka aha, no já bych musela rodit o týden dřív, ale pač se to asi zatím nechystá a čekám první, tak snad přečkám do 20.6. 🙂 1 den to je docela pech...

karol84
7. čer 2011

@xvitk101 to, že máme mít vše svoje, nám taky na kurzu řekli, ale pak jsme stejně něco dostali...

xvitk101
7. čer 2011

@karol84 No, to by bylo jen dobře. Pro jistotu jsem sbalila opravdu vše🙂

karol84
7. čer 2011

@xvitk101 já měla sbaleno také vše, ale nakonec mi to bylo naprd, protože porod skončil císařem a partnera pak poslali se všema věcma domů. mohl mi tam nechat akorát tak kartáček se zubní pastou a ručník... když mě z jipky převezli na normální šestinedělí, tak jsem byla pořád bez věcí a musela jsem čekat na návštěvní hodiny - partner seděl v hale a čekal na návštěvní hodiny - když to zkusil dřív, tak ho sestra vyrazila

rebelie
7. čer 2011

Ahoj holky, mohu se zeptat k registraci - vím, že je tu na to samostatná diskuse, ale nějak mi přijde, že tady je živěji - když musím být 14tt+0 - znamená to podle MS, nebo podle ultrazvuku? U mě se to tedy liší jen o 2 dny, ale stejnak nevím, zda tam jít zítra, nebo v pátek. Díky.

beisis
7. čer 2011

@rebelie Podle termínu porodu, co máš psáno v průkazce.

rebelie
7. čer 2011

@beisis Super, díky. A ještě dotaz - kde to tam přesně je, to místo, kde se registruje - abych to našla 🙂

beisis
7. čer 2011

@rebelie V kartotéce. Neboj to najdeš okolo sedmé tam dají papír, kde se píší maminy, jak postupně přišli a pak jim dají v kartotéce číslo registrace do průkazky.

rebelie
7. čer 2011

@beisis a v kolik tam tak jít? Jsou pravdivé příběhy o tom, jak se tam od 5h ráno stojí fronta?

beisis
7. čer 2011

@rebelie Já tam byla tak na šestou a už jsem byla sedmá. Takže na tu šestou bych tam na tvém místě opravdu byla.

rebelie
7. čer 2011

@beisis No potěš koště... A to se tam stojí fronta? Někde před tou kartotékou? To mě asi omejou...

beisis
7. čer 2011

@rebelie Jsou tam i židle, takže se tam dá sedět. Naštěstí je tam celkem příjemně a máš přístupné i automaty na pití a tak.

karol84
7. čer 2011

@rebelie nebo raději chvíli před šestou, jestli chceš mít jistotu...

rebelie
7. čer 2011

@beisis @karol84 Holky, díky moc. Pro mě je to jen záložní registrace, toužím po tom rodit v Neratovicích, jenže kdo ví, jaké budou sněhové podmínky v prosinci a jestli tam budeme s to bezpečně dojet... A v Praze se prý asi nejpřirozeněji dát odrodit v Podolí, tak proto tam jdu. Nejsem z toho moc nadšená, přijde mi to celkem nedůstojné (myslím to čekání na registraci), ale pokud se tam dá odrodit "pěkně" bez zbytečných zásahů a nutnosti se s někým hádat, tak to asi za to stojí...

karol84
7. čer 2011

@rebelie no není to ideální , ale jednou se to vydržet dá... 😉

rebelie
7. čer 2011

@karol84 Já zvažovala, že to hodím na Bulovku - říkala jsem si, že mezi pražskými porodnicemi je to přašť jako uděř a že na Bulovce se aspoň nestojí fronty, ale teď mě zas několik lidí odradilo od té Bulovky... ach jo... v pátek tam asi půjdu...

karol84
7. čer 2011

@rebelie já uvažovala o bulovce jako druhé v pořadí, ale jsem ráda, že jsem skončila v podolí

rebelie
7. čer 2011

@karol84 A mohu se zeptat, co Tě nakonec přivedlo k tomu, že Podolí byla na 1. místě? Jako v čem je to Podolí lepší?

karol84
7. čer 2011

@rebelie napr. samostatne porodni pokoje
moznost byt s partnerem byt po celou dobu porodu
pece o novorozence - i predcasne narozene

rebelie
7. čer 2011

@karol84 A na Bulovce maj "hekárnu" společnou? Už se v tom nějak ztrácím... tak to chci taky, mít tam manžela celou dobu... No, holt to tam asi půjdu v pátek vystát...

weri1
8. čer 2011

@rebelie určitě zkus podolí, doporučuji

weri1
8. čer 2011

@karol84 já taky byla císařem a tašku mi někam schovali a druhý den mi ji donesli na 6tinedělí 😉

rebelie
8. čer 2011

@weri1 No, už jsme se s manželem domluvili, že si tam zkusím jít v pátek stoupnout... Ale oba stejnak doufáme, že to stihneme do Neratovic...
Chystá se tu někdo v pátek na registraci? Termín 9.12.?

beisis
8. čer 2011

Jinak co se týká podolí já mám riziko předčasného porodu. Teď jsem tam týden ležela na P3 a můžu říct, že si nemůžu na nic stěžovat. Všichni byli ochotný a opravdu se snaží pomoct. Když to srovnám s Apolinářem, tak to je jak nebe a dudy. Protože u Apolináře jsem neměla ani čtvrtinovou péči, když jsem čekala prvního syna a přijela jsem s problémem.

karol84
8. čer 2011

@weri1 tak tašku už na jipce nenechávají :(

weri1
8. čer 2011

@karol84 no oni mi ji někam šoupli ale na jipce jsem ji neměla, ono se pořád něco mění 😉

rebelie
10. čer 2011

Tak jsem se dneska byla registrovat. V 5:40 jsem byla šestá, pak dlouho nikdo, a pak snad až po šesté a kolem 6:30 přišli další 4 lidi. Takže i v 7h byla 2 místa volná... Jenže kdo to může vědět předem, že... Jinak židlí bylo asi 9, ale dá se sednout i na takové prostorné výklenky, takže nemusíte mít obavu, že si nesednete. Po té sedmé to v kartotéce nešlo zas tak bleskově, jak jsem měla pocit z některých popisů zde, tipla bych, že tam každá mamka byla tak 4-5 minut, takže pokud jste třeba desátí, počítejte s časem tak do 7:30, 7:45. Jo a nechtějí občanku, jen těhu průkazku a kartičku pojišťovny. Zapsat vás může i třeba manžel, mamka, nebo ségra, nemusíte tam osobně, když jim tyhle věci dáte.

mirage57
13. čer 2011

Ahoj holky,

mám věcný dotaz - když už začne porod, kam přesně v porodnici jde ? Rovnou do 4. patra k porodním sálům ? Tam je příjem ?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru