Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

werunkach
28. čer 2011

@beisis JJ byla jsem na 4,..ale byla tam místo Vernera,který bývá od půl jedné.
@hlavinka nějak nevím co je vysoká,..byla asi něco jako já a já mám 170cm,..dělala UZ a říkala,že placenta je přpravená na porod,jinak vnitřně mě nevyšetřovala,že se to nějak už před porodem nedělá,..takže vlastně nevím,..no vidíš to mě vůbec nenapadlo,když mi dělala ten UZ,že bych se mohla zeptat na váhu,..ale prý snad příště mě CS vyšetří,..

beisis
28. čer 2011

@werunkach Aha, tak to jo já byla ráno to tam byla prozměnu místo Stefanovičové. Dneska ty doktoři celkově nějak nestíhali koukám.

weri1
28. čer 2011

ahoj holky, mě až na jednu doktorku přišli všichni milí a váhovej odhad mi nechtěli udělat...dělali mi ho až při příjmu k porodu, ještěže jsem se přeslechla 😀

hlavinka
28. čer 2011

@werunkach no, mne delali gynekol. vysetreni tedka a predtim na prvni poradne, pak 2x ne. UTZ nedelali

werunkach
28. čer 2011

@hlavinka On to asi každý dr. dělá jinak,..ale já bych byla ráda,kdyby mě vyšetřovala gyn. a zjistila by stav čípku,takhle nic nevím

hlavinka
29. čer 2011

@werunkach zas je fakt, ze je asi zbytecny, aby do nas sahali kazdej tejden. to ja jsem rada, kdyz nesaha....vzhledem k tomu, ze mne porod zacinal kontrakcema, ale cipek ani otvirani nebylo, tak u mne je/byl nalez porad stejny

aajda
29. čer 2011

@werunkach To vyšetření je fakt zbytečný, mě v úterý vyšetřili a že nic a ve středu začaly kontrakce... kamarádku vyšetřili v 9h ráno a že nic a v 18h už bylo mimčo venku. Ale váhový odhad mi nedělali ani na příjmu, a to jsem měla od mého doktora velké odhady....

hlavinka
29. čer 2011

@aajda no, prijde mi, ze odhad by byl dobrej. Kdyz by deco vazilo kolem 3 kil, tak to je ok, ale jak ma mit kolem 4, pak uz je to horsi. U nas se s Adelkou odhadem trefili. Druhy pry je o neco vetsi. zas nema cenu snazit tlacit 4,5 decko, kdyz je treba mamca drobna....krome toho je to dobry treba i pro oblecky, protoze treba 50 my jsme vubec nevyuzili.

werunkach
29. čer 2011

@aajda @hlavinka To je asi pravda,..mě taky vlastně ráno vyšetřovali a večer mi začala unikat plodovka,.. 🙂 My také máme mít druhé mímo větší než byla Kačí tak jsem na to zvědavá..

lukava
29. čer 2011

ahoj holky, nevíte jak se dá domluvit s konkrétním porodníkem? Rodí ženskou ten doktor ke kterému chodila na kontroly nebo je to podle služeb? Mám od mojí mudr doporučení na tři doktory, tak bych to ráda využila, ale moc nevím, jak se k nim propracovat. Na kontroly chodím ke Klikarové a ta je děsně mladá a moc důvěryhodně na mě nepůsobí. Jo a ještě nevíte náhodou, kdy se musí nejpozději odevzdat ten formulář se jmény? Pořád se s mužem nemůžeme shodnout na jméně. Tak předem dík za rady a ať se Vám daří co nejlíp 😉

luckar
29. čer 2011

@lukava je to špinavá blondýnka s delšími vlasy? Pokud jo, tak mě rodila a byli jsme s ní na 100% spokojení...domluvily jsme se, že nechci nastříhávat a šlo to bez problémů. Opravdu si "vyhrála" a říkala kdy můžu tlačit, kdy přestat a pak jsem díky ní měla jenom 3 kosmetické stehy 😵. A hlavně byla děsně milá a to mě podpořilo. Jenom u nás stála ještě jedna starší blondýna, která pak chodila na kontroly na šestinedělí.

werunkach
29. čer 2011

@lukava dotazník se jmény píšou 3 týdny před termínem porodu,..ale holky tady psali že se nic nestane když se to nestihne,..takže v klidu vybírejte to nejhezčí jméno😉

hlavinka
29. čer 2011

@lukava rodi se podle toho, kdo tam zrovna je na sale (cili dle sluzeb). Samozrejme se da dohodnout za penize (10 az 20 tacu) konkretni porodnik, ale je to takovy "tajny" a asi je nejlepsi se s nekterym primo domluvit v poradne, pokud Ti nejaky vyhovuje.
Formular se jmeny chteji asi 3 tydny pred porodem. oni to vidi i v te karte, ze jsi to neodevzdala - mne vcera sestricka vynadala. Ja na to kaslu, manzel nebyl schopnej se podepsat a taky jsme se nedohodli na jmene, tak co. Stejne musi pockat, az se to narodi, ne? takze to tam bud hodim pristi poradnu (na termin porodu) nebo to mam nachystany s sebou v porodni tasce.

luckar
29. čer 2011

Holky taky nechápu o co jde, když se jméno může zvolit klidně až několik dní po porodu. Hlavně aby byly v pořádku formality 😀 pak se určitě bude rodit samo.

hlavinka
29. čer 2011

@luckar presne, jak rikas🙂
proste byrokrati a buzeruji, delaji se dulezity. S timhle mne teda nevytocili, myslim si svoje. Jasne, kdyby to byla dulezita anamneza nebo alergie na epidural, nereknu ani slovo, ale tohle je fakt banalita a stejne matrika nez vypise rodny list a muzes si ho vyzvednout, to je zas mesic....to vis, urednici, to jsou pani, to se bohuzel od dob komancu vubec nezmenilo:o( Ja treba do dneska cekam na materskou a potvrzeni pro UP...jeden to svadi na druheho a mne nechodi penize (2. mesic). a co muzu? nic....hlasit to leda na hlavni poste, ze 😠 😀

lukava
29. čer 2011

@hlavinka tak to je teda sila, 10 az 20 tacu za "tajnyho" porodnika, tak asi to necháme podle služeb 😉
budete dávat v matrice originál oddacího listu nebo ověřenou kopii? Manžel taky není schopný se podepsat a na jménu jsme se stále nedohodli. Pro holčičku pohoda, ale čekáme kluka a tam to teda vázne.Tyhle tlaky mně připadají fakt zbytečný. Co by s tím jako dělali 3 týdny před TP, že jo???? Jo a ještě jsem dostala papír na souhlas s epidurálem, který ale v zásadě nechci. Šla bych do něj až v nouzi nejvyšší. Tak nevím, zda to mám podepsat předem nebo ne...aby mi to pak třeba na sále nenutili.

msevy
29. čer 2011

@lukava - taky jsem se tu včera objevila, abych zjistila co nejvíc o Podolí 😀 😀 Když nebudeš chtít epidural, tak Ti ho nikdo nutit nebude🙂

Holky a ten dotazník na epidural se odevzdává až na sále nebo taky do kartotéky před porodem?

nety88
29. čer 2011

Ahojky,
nevíte jestli v Podolí mají k dispozici rajský plyn a za kolik?
Jo a s tím epiduralem - to se musím rozhodnout už několik dní před porodem jestli ho budu chtít a nebo to stačí až při porodu?

luckar
29. čer 2011

Dotazník se odevzdává v poradně předem a pak při porodu když si o něj řeknete, tak naberou krev a do cca. 30 minut jsou schopní ho zavést. Ale rozhodně nikoho nenutí 😉.

werunkach
29. čer 2011

holky s tím epidurálem,..jsem zdr.sestra takže vím,že se nikdy nic dopředu podepisovat nemusí a pokud byste ho nakonec chtěli,vždy se můžete rozhodnout a sestra vám souhlas přinese při porodu a vy ho podepíšete,.. To,že se to dává takto dopředu,je kvůli tomu abyste měli čas si to rozmyslet a tak a to odevzdání je jen pro ulehčení práce sestry,..že už to nemusí pak při porodu řešit a lítat s papírama,..takže si myslím,že je to v klidu,.hlavně když jsem rodila před dvouma rokama v motole,vše se dávala až při příjmu,jak jméno,tak všechny souhlasy,..takže žádný stres,..porodit stejně musíte a nikdo vás nemůže odmítnout když to mít nebudete,.. Holt v tom chtěj mít jen pořádek a pak při porodu mít čas jen na vás a ne řešit papírování které pak zbytečně zdržuje a může obtěžovat i rodičku...
Já za sebe jsem již odevzdala všechno,..abych pak měla klid a mohla se soustředit na kontrakce,..

lukava
29. čer 2011

@luckar tak to moc díky za info, jdu to teda vyplnit a zítra odevzdám v poradně 😉
@nety88 s rajským plynem by mě to taky zajímalo, zítra se zkusím v poradně mudr zeptat a kdyžtak dám vědět, ale třeba ti odpoví některá mamka dřív 😉

lukava
29. čer 2011

@werunkach to zní zcela rozumně...odevzdat všechno a pak mít klid na kontrakce 🙂 🙂 dík za názor a dobrou radu, taky to tak udělám... a přeji hodně sil k porodu a krásné zdravé mimčo!

hlavinka
29. čer 2011

@lukava Je to dost penez. Spis si zkus sepsat porodni plan a ten dej porodni asistentce. Muzes tam i uvest, ze nechces urychlovani porodu a ona by to mela respektovat (kdyz teda nebudes ohrozena Ty nebo dite). PA Ti da cas, lekar Ti ten cas neda, ten chce vse hned a "podle planu".
A epidural taky v zasade nechci, ale mam to podepsany. Minule jsem rodila dny, tak jsem za nej nakonec byla rada, ze jsem si aspon hodiny mohla trosku oddechnout.

@luckar co si pamatuju, mne teda zadnou krev kvuli epiduralu nebrali 😕

luckar
29. čer 2011

@hlavinka tak mně řekla, že pokud ho teda budu chtít (jakože jsem původně neměla v plánu 😅) tak musí nabrat krev a do 30 minut bude rozbor, po které teprve můžou epi píchnout.

lukava
29. čer 2011

@hlavinka jj, porodní plán už mám a hlavně doufám, že budeme mít štěstí na PA, ta mi taky připadá důležitější než třeba doktor, ten stejně myslim přijde jen na to tlačení na stole; snad epidurál nebudeme potřebovat ani jedna, moc ti přeju, aby to šlo tentokrát snáz a neprotáhlo se to na ty "dny", jak píšeš

werunkach
29. čer 2011

@hlavinka
@luckar krev by nabraná rozhodně měla být,hlavně srážlivost(quick-odborně),bez toho nemohou udělat žádný zákrok do těla,..ale někdy jim stačí to vyšetření co se nabírá kolem toho 32tt 😉 někteří gyndaři už to nabírají předem...Mě teda krev při EPI nabírali.. Teď už Epi nechci,v zásadě mě nepomohl,holt patřím do těch pár procent žen,kterým nezabral...Ale kdo ví,když mi bude nejhůř jestli o něj nepoprosím a budu doufat,že tentokrát třeba zabere a tak jsem to raději podepsala.

hlavinka
29. čer 2011

@werunkach
@luckar mozna, ze mi krev brali uz nekdy na zacatku, tzn. ty dny pred narozenim Adelky, ale rozhodne mi nikdo nebral krev na porodnim sale pred pichanim epi, to fakt ne. Sice jsem byla mozna mimo, ale tohle si pamatuju.

luckar
29. čer 2011

@hlavinka @werunkach asi to je tak, že pokud mají výsledky krve z poradny, tak to nejspíš neřeší...mám pocit, že se předtím dívala do papírů a až potom krev nabírali. Jinak já jsem byla velký odpůrce epi a nakonec ho nemůžu vynachválit...ono člověk míní, život mění. Ale taky znám lidi, kterým nepomohl, ba naopak.

hlavinka
29. čer 2011

@luckar no, to je mozny, asi to meli z tech drivejsich vysledku

werunkach
29. čer 2011

@luckar no právě to "naopak" jsem byla já,akorát mě z toho boleli záda a kontrakce jsem měla mnohem větší a sestra na mě křičela,že to není možný,že už by měl dávno zabrat a měla bych si odpočinout,..fakt děsný.
@hlavinka Asi určitě někdy brali,..ono stačí výsledky 14dní- 3 neděle před výkonem,ale někdy i pozdější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru