Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

aknapets
17. říj 2011

Ahoj, musím povědět své zážitky z dnešní registrace, protože zážitky jiných jsem také četla... Takže. Na registraci jsme přijeli něco po půl šesté a byli jsme čtvrtí, nevím, jestli se to zaplnilo, nebo jak, ale co vím je, že tam byly většinou páry a pak v šest přišla nějaká redaktorka a ptala se na něco ohledně těch brzkých registracích... Jinak papír vyvěsili asi v 6:45... A pak v 7 přišla samotná registrace... Jo, a v těch 7 přišly i maminky, které se nikam nezapsaly....ovšem nevím jak dopadly.. Fakt doporučuju jít tam takhle brzo. 🙂

lampion
17. říj 2011

Holky, mám dotaz - jak byste zareagovaly, pokud byste dorazily s rozjetým porodem do Podolí na příjem a tam byla Žáčková? 😨 Obávám se, že pokud by zrovna sloužila, asi bych s tím nic nenadělala, ale jen to pomyšlení na takovou blbou náhodu mě dost děsí 😖

luckar
17. říj 2011

@lampion asi bych si vyžádala někoho jiného, určitě na to máš nárok a doktoři tam na 100% jsou 😉

verbalinka
18. říj 2011

@lampion to me taky desi. Ale asi jedina moznost bez hadek, je, rict PA, ze chces rodit jen s ni. Dr u porodu neni nutny. Ja jsem odrodila jen s PA a dr mi opravdu nechybel 🙂 A komplikace vetsinou vznikaji, kdyz do toho dr zasahuje.

anicka164
18. říj 2011

@lampion No to je moje noční můra... 🙂 Už při prvním porodu jsem instruovala manžela, že když přijde, tak ať zavolá někoho jinýho. Kdyby se to stalo teď, tak bych chtěla jinýho doktora, popřípadě bych asi utekla z příjmu, pokud by porod ještě moc nepostoupil a jela jinam. Podle mě tam ještě jiný doktor být musí, je to velká porodnice a když se sejdou dva blbý porody, popřípadě porod a komplikace na šestinedělí, tak musí mít někoho v záloze.
Ale až budu mít chůzku s dulou, plánuju se jí na to zeptat...

beddy
18. říj 2011

@lampion: odmítla bych ji, musí tam být víc doktorů
zkuste se někdo zeptat, kdo jdete do poradny, jak to probíhá u porodu, kolik je tam na službě doktorů a PA, pokud máte poradnu u hodné/ho/dr., co?
a pak tu napište

lampion
18. říj 2011

@luckar
@verbalinka
@anicka164
No, nejspíš bych asi zkusila slušně požádat o jiného dr., ale netuším, kolik jich na porodním sále slouží současně, jak mají rozvržené služby a co by mi na to řekli - abych si tu Žáčkovou rovnou proti sobě nepopudila 😒 . Já syna taky rodila jen s PA a doktorka přišla až na poslední chvíli, ale všechno záleží na průběhu porodu....Mám kamarádku, co v Podolí rodila 3 dny (!), měla rozsáhlá poranění, na šití přišla Žáčková a přivedla s sebou stážistu, kterému práci přenechala. Jen to z povzdálí dozorovala a komentovala - "teď to vypárejte...." 😕

nellygray
18. říj 2011

@lampion měla jsem úplně stejné obavy a byla rozhodnutá si požádat o jiného dr. Otázka je, nakolik by mi mohli vyhovět. Na příjmu byl dr., který zrovna končil a říkal, že službu nastupuje jiný dr. - z čehož usuzuju, že na ty porodní sály je tam standardně jeden a druhý je jen na zavolání. A otázka je, jestli by ti ho zavolali. U mého prvního porodu byla mladičká lékařka, která mi říkala, že postup konzultovala s vedoucím službu konajícím lékařem, z čehož usuzuje, že je tam nějaký další, ale fakt jen pro případy nouze.
Držím vám všem palce, abyste se jí vyhnuly. A aby byl porod bezproblémový. 😉 🙂

nellygray
18. říj 2011

jo a jinak se skutečně lze domluvit s PA, že chcete rodit jen s ní-pokud je porod bez problémů. U druhého porodu jsem dr. viděla na příjmu a pak až v posledních 5 minutách, kde ale jen stála stranou a nijak nezasahovala. A pak mě teda trochu šila.

luckar
18. říj 2011

@lampion já si právě myslím, že jsou tam určitě 2 a pak ta varianta rodit jenom s PA je dobrá 😉

verbalinka
19. říj 2011

@lampion to je šílený, a to s tím ta kamarádka souhlasila, aby ji šil student? 😅 Já myslím, že dr bude jen jeden a druhý na telefonu v případě komplikací. Takže, když se Žáčková odmítne, nastane situace, že se musí druhý vzbudit, a to nebude nadšený. Asi nejlepší je přežít prvotní vyšetření, pak jen PA a mít porodní plán, kde bude tučně napsáno, že nechcete zasahování doktora do porodu. V případě, že nebude Žáčková, tak říct, že na tom netrváte 🙂

luckar
19. říj 2011

@verbalinka @lampion jenom teda když jsem rodila já, tak na příjmu byla jiná doktorka než na sálech. Takže možná je tam někdo extra jenom pro příjem. To mi došlo až teď 😉.

jinaja
19. říj 2011

A nevíte, jak je to na poradně? Tam si můžu doktora vybrat nebo se jde k tomu, který je právě volný? Mám jít poprvé do poradny v pondělí 31.10., tak jsem zvědavá, jak to probíhá...Sestra mi do telefonu při objednávce jen řekla, že neví, kdo v pondělí slouží, ať si zajdu do kartotétky založit kartu a pak ať čekám před sesternou...

verbalinka
19. říj 2011

@jinaja sestry ti automaticky někoho přidělí. Možná, během objednání, se dá třeba někdo ukecat, já to chci zkusit, ale prý to nemají rády a prostě tě k někomu šoupnou a k tomu budeš chodit, dokud neporodíš.

jinaja
19. říj 2011

@verbalinka A u porodu pak bude někdo úplně jinej...prostě podle služby...?

verbalinka
19. říj 2011

@jinaja jj, ale muze se stat, ze u porodu potkas sveho dr z poradny. Ale je to spis nahoda. A, myslim, ze ne vsichni dr z poradny rodi.

anicka164
19. říj 2011

Služby v Podolí se mění v šest ráno a odhaduju, že v šest večer, ale tím si nejsem jistá. My přijeli na příjem v pět, vyšetřila mě doktorka, na pokoj se přišla představit PA a zároveň mi píchla antibiotika a pak se rozloučila, že jí končí služba. Pak přišla PA a na konec porodu i jiná doktorka, než ta z příjmu, ta už byla dávno asi doma 🙂

aajda
19. říj 2011

Já třeba v poradně neměla dvakrát stejného doktora, pokaždé jsem chodila do stejného čísla ordinace, ale doktor tam byl pokaždé jiný 🙂
A doktorů k porodům tam jistě je víc, dle mého jeden přímo na porody a jeden na příjmu, který je i jako "nouzový". Já čekala na příjmu po piluli na doktorku, která šla pomáhat s císařem. A pak u mého císaře byli také 2 doktoři... Takže 2 jsou tam minimálně. Teda v noci a o víkendech. Přes den (v týdnu) tam dle mého může ještě kterýkoliv porodník z poradny. Ale jinak se určitě rodí podle toho, kdo má službu.

bl4nche
19. říj 2011

děvčata: u prvního porodu jsem měla na příjmu doktora a rodila mě pak doktorka. Příjem byl cca v poledne a na porodním pokoji se mi představovala doktorka, ale rodila mě pak jiná (Koterová) - takže doktorům se možná mění služby trochu jinak než sestrám a PA (ty se mění standardně v sedm ráno a večer).
Teď u druhého porodu byla jak na příjmu tak pak u porodu (ale nijak nezasahovala, jen koukala, vše zvládla výborná PA Uhlířová) Levá. Nicméně je fakt, že dost nestíhali a na příjmu jsme museli dlouho čekat na vnitřní vyšetření, protože měli pořád frmol na sálech :( A zašívala mě pak jiná doktorka - nějaká Dlouhá. Na pokoji jsem pak mluvila se spolubydlící a ta říkala, že ji rodila nějaká mladá doktorka (asi atestantka) Čechová (blondýna - říkali jí modelka ;), ale byla moc sympatická), ale zašívat ji pak přišla Levá a prý to stálo za to :(
Takže Žáčková by určitě odmítnout šla a snad by v případě komplikací zavolali jiného doktora, v záloze tam je! Blbý by bylo, kdyby Žáčková byla tím vedoucím dozorujícím doktorem :(
Jinak na poradnách ve čtvrtky teď v srpnu býval Zikmund, Kovařík a Koterová.

bl4nche
19. říj 2011

verbalinka: je to tak, někteří doktoři sice mívají poradny, ale nerodí. Minimálně MUDr. Zikmund. Nekdo taky na diskusi psal, že už ho rodit nenechají - je to opravdu starý pán, co by mohl být v klidu v důchodu ...

jinaja
20. říj 2011

A nemáte náhodou někdo zkušenost s poradnou v pondělí? Kteří doktoři tam jsou pondělky?🙂

lampion
20. říj 2011

Škoda, že to s tím odmítnutím Žáčkové už někdo nevyzkoušel - nechtělo by se mi být průkopník 🙂 . No, u příjmu to bude trochu jako ruská ruleta, hehe 😝 ......Já v Podolí rodila před 3,5 lety, a to se směny měnily v 7.00 (říkali, že PA i doktoři) - tak jsem se zasnažila a syn se narodil 6:55 😉 ....Taky jsem měla jinou dr. u příjmu a u porodu. Ale k porodu přišla až na úplný konec, v podstatě mě rodila PA.....

Do poradny chodím v úterý a pokaždé mám ambulanci č. 4, kde snad má být dr. Stefanovičová, ale byla jsem tam zatím 3x, jednou jsem měla dr. Mlynárovou, jednou Stefanovičovou a jednou Antlovou.....Jde to tam navzdory veškerému strašení pokaždé jako po másle, nikdy moc nečekám....

evab.
20. říj 2011

@lampion Když jsem 2. 10. rodila já, tak měli službu 2 doktoři a jedna doktorka. A všichni 3 se u mě během těch 6 hodin co jsem byla na sále vystřídali 🙂 Doktorku která nevim jak se jmenovala jsem měla při příjmu a ze začátku porodu, když se delší dobu nic nedělo, tak přišel jiný doktor a ke konci mi přišel oznámit, že malej půjde ven císařem taky jiný doktor. Jmenovali se Tiso a Martan. Takže dr. Žáčková by podle mě odmítnout šla, jen je otázka, jestli bude mt jiný doktor čas. Jestli nebude zrovna u císaře. Ale jelikož jsou doktoři k sobě dost kolegiální, tak je otázka, jak by reagovali, kdyby věděli, že jsou povolaný k porodu jako náhrada za odmítnutou doktorku. Ale v dnešní době snad má člověk právo si zvolit lékaře. Jinak já Žáčkovou zažila akorát na šestinedělí při vizitách a pak mi dělala utz, moc toho nenamluvila, takž bohužel nemůžu soudit jaká je. Každopádně držím palce ať porod proběhne v pohodě 🙂

lampion
20. říj 2011

@evab. Děkuju za radu a čestvé informace 🙂 . Nechci sýčkovat a Žáčkovou si ještě "přivolat", ale člověka před těsně porodem napadají různé myšlenky.....

anka.
20. říj 2011

Ta dr. Žáčková je nějak extrémně hrozná?

Jinak jen dodám, že já jsem v podolí zažila dr. na příjmu a ten byl pak i na porodním pokoji, vzhledem ke komplikacím pak volal primáře a nakonec jsem skončila akutní sekcí a u toho bylo dalších několik dr. (což vím z té kartičky co mi dali "na památku"). To vše tak od tří do čtyř ráno. Takže jich tam určitě musí být víc. Např. s tím primářem se nejdříve radili nějak po telefonu, ale pak tam za chvíli dorazil...

Ohledně poradny, jak se tu někdo ptal: celkem nedávno jsem se byla registrovat a dostali jsme takový papír, kde stálo něco ve smyslu, ať se přihlásíme do poradny včas, aby nám i oni mohli vyhovět např. výběrem konkrétního dr. bude-li to možné...tak nevím, ale každopádně zkusím!

evab.
21. říj 2011

Nedívali jste se někdo včera na zprávy na Primě? Byla tam reportáž o poplatcích v porodnicích za přítomnost otce u porodu. Docela mě pobavila. MUDr. Velebil tam tisícikorunový poplatek obhajoval tím, že je v něm zahrnuto přezutí, přelečení, občerstvení a ostatní režie. V tom případě měl můj mnžel ty nejdražší igelitové návleky co existují 🙂 O obleku nebo občerstvení si mohl necht jen zdát. Já v zásadě proti poplatku nic nemám, beru to jako nadstandart za který si ráda připlatím, ale tisícikoruna mi přijde trochu moc, ostatní pražské porodnice si účtují i méně. A když se to sečte s tisícovkou za předporoní kurz, je to už docela vysoká částka, za kterou by se dalo pořídit něco užitečného na mimi.

mikulka
22. říj 2011

Ahoj holky, jen chci řícz, že na sále jsou vždycky dva doktoři. Jeden mladý a jeden zkušenější, starší.
Ten, kdo vás přijímá, ale nemusí být zároveň u porodu, může to být dr., který tam pracuje normálně na lůžkovém - tam někdy dají mamin ky, pokud není porod rozjetý.
A jinak konkrétné dr. se dá dohodnout předem. Já to tak měla u prvního porodu, abych se vyhnula oné paní doktorce.

Holky, chci se zeptat, v Podolí už teď prý standardně neočkují miminka proti tuberkoloze. kdo to nevím, má miminko bez očkování! Nevíte, zda se dá s nima dohodnout, aby vám dítě naočkovali????

nadja73
22. říj 2011

@evab. my nemeli ani ty navleky. Taky jsem nechapala, kde vzal to obcerstveni, prevlek, atd 😎 Ale co..., my to neresili, vzali jsme to jako danou vec pres kterou vlak nejede 😒 Uz to, ze tam se mnou mohl manzel byt stalo za vsechny prachy sveta a hlavne on si pak hodku uzival nasi holcicku, kdyz ja byla pod narkozou a vyndavali mi "prirostlou" placentu. Obecne souhlasim s tim, aby poplatek byl za ucast otce pri porodu na sale pri cisari, ale pri prirozenem porodu bych poplatek nevybirala, uz taky proto, ze i on hodne pomaha, hlavne psychicky a to se hodne pocita.

nadja73
22. říj 2011

@mikulka miminka se od 1.11.2010 neockuji nikde proti tuberkuloze. Nam detska dr. rekla, ze muzeme si nechat proti tuberkuloze naockovat malou u ni, ale prej pul roku po povinnem ockovani. My to ted prosvihli, tak az pujdem v prosinci na rocni prohlidku spojenou se 4. davkou Hexavakciny a Provenaru, tak se na to budu muset zase zeptat. Tady v Praze je ockovani proti tubere myslim na miste, nikdy nevite, kterej bezdomovec nebo fetak jede s vama v MHD 😠

eviss
22. říj 2011

Ahoj holky, tak tady ctu o nejake mudre Zackove..Reknete mi nekdo neco vic o teto pani doktorce? 🙂..dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru