• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

12. října 2017 
Ahoj, musím povědět své zážitky z dnešní registrace, protože zážitky jiných jsem také četla... Takže. Na registraci jsme přijeli něco po půl šesté a byli jsme čtvrtí, nevím, jestli se to zaplnilo, nebo jak, ale co vím je, že tam byly většinou páry a pak v šest přišla nějaká redaktorka a ptala se na něco ohledně těch brzkých registracích... Jinak papír vyvěsili asi v 6:45... A pak v 7 přišla samotná registrace... Jo, a v těch 7 přišly i maminky, které se nikam nezapsaly....ovšem nevím jak dopadly.. Fakt doporučuju jít tam takhle brzo. :slight_smile:
17. říj 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz - jak byste zareagovaly, pokud byste dorazily s rozjetým porodem do Podolí na příjem a tam byla Žáčková? :fearful: Obávám se, že pokud by zrovna sloužila, asi bych s tím nic nenadělala, ale jen to pomyšlení na takovou blbou náhodu mě dost děsí :confounded:
17. říj 2011 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lampion asi bych si vyžádala někoho jiného, určitě na to máš nárok a doktoři tam na 100% jsou :wink:
17. říj 2011 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion to me taky desi. Ale asi jedina moznost bez hadek, je, rict PA, ze chces rodit jen s ni. Dr u porodu neni nutny. Ja jsem odrodila jen s PA a dr mi opravdu nechybel :slight_smile: A komplikace vetsinou vznikaji, kdyz do toho dr zasahuje.
18. říj 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion No to je moje noční můra... :slight_smile: Už při prvním porodu jsem instruovala manžela, že když přijde, tak ať zavolá někoho jinýho. Kdyby se to stalo teď, tak bych chtěla jinýho doktora, popřípadě bych asi utekla z příjmu, pokud by porod ještě moc nepostoupil a jela jinam. Podle mě tam ještě jiný doktor být musí, je to velká porodnice a když se sejdou dva blbý porody, popřípadě porod a komplikace na šestinedělí, tak musí mít někoho v záloze.
Ale až budu mít chůzku s dulou, plánuju se jí na to zeptat...
18. říj 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion: odmítla bych ji, musí tam být víc doktorů
zkuste se někdo zeptat, kdo jdete do poradny, jak to probíhá u porodu, kolik je tam na službě doktorů a PA, pokud máte poradnu u hodné/ho/dr., co?
a pak tu napište
18. říj 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckar
@verbalinka
@anicka164
No, nejspíš bych asi zkusila slušně požádat o jiného dr., ale netuším, kolik jich na porodním sále slouží současně, jak mají rozvržené služby a co by mi na to řekli - abych si tu Žáčkovou rovnou proti sobě nepopudila :unamused: . Já syna taky rodila jen s PA a doktorka přišla až na poslední chvíli, ale všechno záleží na průběhu porodu....Mám kamarádku, co v Podolí rodila 3 dny (!), měla rozsáhlá poranění, na šití přišla Žáčková a přivedla s sebou stážistu, kterému práci přenechala. Jen to z povzdálí dozorovala a komentovala - "teď to vypárejte...." :confused:
18. říj 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion měla jsem úplně stejné obavy a byla rozhodnutá si požádat o jiného dr. Otázka je, nakolik by mi mohli vyhovět. Na příjmu byl dr., který zrovna končil a říkal, že službu nastupuje jiný dr. - z čehož usuzuju, že na ty porodní sály je tam standardně jeden a druhý je jen na zavolání. A otázka je, jestli by ti ho zavolali. U mého prvního porodu byla mladičká lékařka, která mi říkala, že postup konzultovala s vedoucím službu konajícím lékařem, z čehož usuzuje, že je tam nějaký další, ale fakt jen pro případy nouze.
Držím vám všem palce, abyste se jí vyhnuly. A aby byl porod bezproblémový. :wink: :slight_smile:
18. říj 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak se skutečně lze domluvit s PA, že chcete rodit jen s ní-pokud je porod bez problémů. U druhého porodu jsem dr. viděla na příjmu a pak až v posledních 5 minutách, kde ale jen stála stranou a nijak nezasahovala. A pak mě teda trochu šila.
18. říj 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion já si právě myslím, že jsou tam určitě 2 a pak ta varianta rodit jenom s PA je dobrá :wink:
18. říj 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion to je šílený, a to s tím ta kamarádka souhlasila, aby ji šil student? :sweat_smile: Já myslím, že dr bude jen jeden a druhý na telefonu v případě komplikací. Takže, když se Žáčková odmítne, nastane situace, že se musí druhý vzbudit, a to nebude nadšený. Asi nejlepší je přežít prvotní vyšetření, pak jen PA a mít porodní plán, kde bude tučně napsáno, že nechcete zasahování doktora do porodu. V případě, že nebude Žáčková, tak říct, že na tom netrváte :slight_smile:
19. říj 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka @lampion jenom teda když jsem rodila já, tak na příjmu byla jiná doktorka než na sálech. Takže možná je tam někdo extra jenom pro příjem. To mi došlo až teď :wink:.
19. říj 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nevíte, jak je to na poradně? Tam si můžu doktora vybrat nebo se jde k tomu, který je právě volný? Mám jít poprvé do poradny v pondělí 31.10., tak jsem zvědavá, jak to probíhá...Sestra mi do telefonu při objednávce jen řekla, že neví, kdo v pondělí slouží, ať si zajdu do kartotétky založit kartu a pak ať čekám před sesternou...
19. říj 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jinaja sestry ti automaticky někoho přidělí. Možná, během objednání, se dá třeba někdo ukecat, já to chci zkusit, ale prý to nemají rády a prostě tě k někomu šoupnou a k tomu budeš chodit, dokud neporodíš.
19. říj 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka A u porodu pak bude někdo úplně jinej...prostě podle služby...?
19. říj 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jinaja jj, ale muze se stat, ze u porodu potkas sveho dr z poradny. Ale je to spis nahoda. A, myslim, ze ne vsichni dr z poradny rodi.
19. říj 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Služby v Podolí se mění v šest ráno a odhaduju, že v šest večer, ale tím si nejsem jistá. My přijeli na příjem v pět, vyšetřila mě doktorka, na pokoj se přišla představit PA a zároveň mi píchla antibiotika a pak se rozloučila, že jí končí služba. Pak přišla PA a na konec porodu i jiná doktorka, než ta z příjmu, ta už byla dávno asi doma :slight_smile:
19. říj 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já třeba v poradně neměla dvakrát stejného doktora, pokaždé jsem chodila do stejného čísla ordinace, ale doktor tam byl pokaždé jiný :slight_smile:
A doktorů k porodům tam jistě je víc, dle mého jeden přímo na porody a jeden na příjmu, který je i jako "nouzový". Já čekala na příjmu po piluli na doktorku, která šla pomáhat s císařem. A pak u mého císaře byli také 2 doktoři... Takže 2 jsou tam minimálně. Teda v noci a o víkendech. Přes den (v týdnu) tam dle mého může ještě kterýkoliv porodník z poradny. Ale jinak se určitě rodí podle toho, kdo má službu.
19. říj 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
děvčata: u prvního porodu jsem měla na příjmu doktora a rodila mě pak doktorka. Příjem byl cca v poledne a na porodním pokoji se mi představovala doktorka, ale rodila mě pak jiná (Koterová) - takže doktorům se možná mění služby trochu jinak než sestrám a PA (ty se mění standardně v sedm ráno a večer).
Teď u druhého porodu byla jak na příjmu tak pak u porodu (ale nijak nezasahovala, jen koukala, vše zvládla výborná PA Uhlířová) Levá. Nicméně je fakt, že dost nestíhali a na příjmu jsme museli dlouho čekat na vnitřní vyšetření, protože měli pořád frmol na sálech :( A zašívala mě pak jiná doktorka - nějaká Dlouhá. Na pokoji jsem pak mluvila se spolubydlící a ta říkala, že ji rodila nějaká mladá doktorka (asi atestantka) Čechová (blondýna - říkali jí modelka ;), ale byla moc sympatická), ale zašívat ji pak přišla Levá a prý to stálo za to :(
Takže Žáčková by určitě odmítnout šla a snad by v případě komplikací zavolali jiného doktora, v záloze tam je! Blbý by bylo, kdyby Žáčková byla tím vedoucím dozorujícím doktorem :(
Jinak na poradnách ve čtvrtky teď v srpnu býval Zikmund, Kovařík a Koterová.
19. říj 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
verbalinka: je to tak, někteří doktoři sice mívají poradny, ale nerodí. Minimálně MUDr. Zikmund. Nekdo taky na diskusi psal, že už ho rodit nenechají - je to opravdu starý pán, co by mohl být v klidu v důchodu ...
19. říj 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nemáte náhodou někdo zkušenost s poradnou v pondělí? Kteří doktoři tam jsou pondělky?:slight_smile:
20. říj 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Škoda, že to s tím odmítnutím Žáčkové už někdo nevyzkoušel - nechtělo by se mi být průkopník :slight_smile: . No, u příjmu to bude trochu jako ruská ruleta, hehe :stuck_out_tongue_closed_eyes: ......Já v Podolí rodila před 3,5 lety, a to se směny měnily v 7.00 (říkali, že PA i doktoři) - tak jsem se zasnažila a syn se narodil 6:55 :wink: ....Taky jsem měla jinou dr. u příjmu a u porodu. Ale k porodu přišla až na úplný konec, v podstatě mě rodila PA.....

Do poradny chodím v úterý a pokaždé mám ambulanci č. 4, kde snad má být dr. Stefanovičová, ale byla jsem tam zatím 3x, jednou jsem měla dr. Mlynárovou, jednou Stefanovičovou a jednou Antlovou.....Jde to tam navzdory veškerému strašení pokaždé jako po másle, nikdy moc nečekám....
20. říj 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion Když jsem 2. 10. rodila já, tak měli službu 2 doktoři a jedna doktorka. A všichni 3 se u mě během těch 6 hodin co jsem byla na sále vystřídali :slight_smile: Doktorku která nevim jak se jmenovala jsem měla při příjmu a ze začátku porodu, když se delší dobu nic nedělo, tak přišel jiný doktor a ke konci mi přišel oznámit, že malej půjde ven císařem taky jiný doktor. Jmenovali se Tiso a Martan. Takže dr. Žáčková by podle mě odmítnout šla, jen je otázka, jestli bude mt jiný doktor čas. Jestli nebude zrovna u císaře. Ale jelikož jsou doktoři k sobě dost kolegiální, tak je otázka, jak by reagovali, kdyby věděli, že jsou povolaný k porodu jako náhrada za odmítnutou doktorku. Ale v dnešní době snad má člověk právo si zvolit lékaře. Jinak já Žáčkovou zažila akorát na šestinedělí při vizitách a pak mi dělala utz, moc toho nenamluvila, takž bohužel nemůžu soudit jaká je. Každopádně držím palce ať porod proběhne v pohodě :slight_smile:
20. říj 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evab. Děkuju za radu a čestvé informace :slight_smile: . Nechci sýčkovat a Žáčkovou si ještě "přivolat", ale člověka před těsně porodem napadají různé myšlenky.....
20. říj 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta dr. Žáčková je nějak extrémně hrozná?

Jinak jen dodám, že já jsem v podolí zažila dr. na příjmu a ten byl pak i na porodním pokoji, vzhledem ke komplikacím pak volal primáře a nakonec jsem skončila akutní sekcí a u toho bylo dalších několik dr. (což vím z té kartičky co mi dali "na památku"). To vše tak od tří do čtyř ráno. Takže jich tam určitě musí být víc. Např. s tím primářem se nejdříve radili nějak po telefonu, ale pak tam za chvíli dorazil...

Ohledně poradny, jak se tu někdo ptal: celkem nedávno jsem se byla registrovat a dostali jsme takový papír, kde stálo něco ve smyslu, ať se přihlásíme do poradny včas, aby nám i oni mohli vyhovět např. výběrem konkrétního dr. bude-li to možné...tak nevím, ale každopádně zkusím!
21. říj 2011 v 01:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedívali jste se někdo včera na zprávy na Primě? Byla tam reportáž o poplatcích v porodnicích za přítomnost otce u porodu. Docela mě pobavila. MUDr. Velebil tam tisícikorunový poplatek obhajoval tím, že je v něm zahrnuto přezutí, přelečení, občerstvení a ostatní režie. V tom případě měl můj mnžel ty nejdražší igelitové návleky co existují :slight_smile: O obleku nebo občerstvení si mohl necht jen zdát. Já v zásadě proti poplatku nic nemám, beru to jako nadstandart za který si ráda připlatím, ale tisícikoruna mi přijde trochu moc, ostatní pražské porodnice si účtují i méně. A když se to sečte s tisícovkou za předporoní kurz, je to už docela vysoká částka, za kterou by se dalo pořídit něco užitečného na mimi.
21. říj 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen chci řícz, že na sále jsou vždycky dva doktoři. Jeden mladý a jeden zkušenější, starší.
Ten, kdo vás přijímá, ale nemusí být zároveň u porodu, může to být dr., který tam pracuje normálně na lůžkovém - tam někdy dají mamin ky, pokud není porod rozjetý.
A jinak konkrétné dr. se dá dohodnout předem. Já to tak měla u prvního porodu, abych se vyhnula oné paní doktorce.

Holky, chci se zeptat, v Podolí už teď prý standardně neočkují miminka proti tuberkoloze. kdo to nevím, má miminko bez očkování! Nevíte, zda se dá s nima dohodnout, aby vám dítě naočkovali????
22. říj 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evab. my nemeli ani ty navleky. Taky jsem nechapala, kde vzal to obcerstveni, prevlek, atd :sunglasses: Ale co..., my to neresili, vzali jsme to jako danou vec pres kterou vlak nejede :unamused: Uz to, ze tam se mnou mohl manzel byt stalo za vsechny prachy sveta a hlavne on si pak hodku uzival nasi holcicku, kdyz ja byla pod narkozou a vyndavali mi "prirostlou" placentu. Obecne souhlasim s tim, aby poplatek byl za ucast otce pri porodu na sale pri cisari, ale pri prirozenem porodu bych poplatek nevybirala, uz taky proto, ze i on hodne pomaha, hlavne psychicky a to se hodne pocita.
22. říj 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikulka miminka se od 1.11.2010 neockuji nikde proti tuberkuloze. Nam detska dr. rekla, ze muzeme si nechat proti tuberkuloze naockovat malou u ni, ale prej pul roku po povinnem ockovani. My to ted prosvihli, tak az pujdem v prosinci na rocni prohlidku spojenou se 4. davkou Hexavakciny a Provenaru, tak se na to budu muset zase zeptat. Tady v Praze je ockovani proti tubere myslim na miste, nikdy nevite, kterej bezdomovec nebo fetak jede s vama v MHD :angry:
22. říj 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak tady ctu o nejake mudre Zackove..Reknete mi nekdo neco vic o teto pani doktorce? :slight_smile:..dekuju
22. říj 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek