Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eniciatko
2. led 2012

Ahoj, taky by mě zajímalo od kdy jste chodily do poradny do Podolí....
Mě můj dr. ukončil dnes ráno (35tt) kontroly u něj. Ať se již objednám v Podolí do poradny a tam mi řekli, že objednávají až od ukončeného 37. tt. Jít na kontrolu ke konci těhu až po 3 týdnech mi přijde dost dlouhoooo :(

aajda
2. led 2012

@mikulka @eniciatko Já byla prvně v 37+0, můj doktor se mě ptal, kdy tam jdu poprvé a přidal ještě jednu kontrolu u něj...

eniciatko
2. led 2012

@aajda mě se můj dr. neptal, ja to dřív nezjišťovala, a dnes mi prostě řekl, že od příštího týdne budu chodit do porodky. Jsem myslela, že ví, jak to chodí...

aajda
2. led 2012

@eniciatko Tak mu zkus zavolat, jestli by tě ještě jednou nevzal... já byla u svého 34+0 a v Podolí objednaná na 37+0, takže mě ještě pozval k sobě na 36+0. Ale zase na druhou stranu, pokud máš těhu bez problémů, tak ty 3 týdny zvládnete, byla bych tomu taky nevěřila, ale pak jsem měla těch kontrol už plné zuby, když jsem trávila celé dopoledne v Podolí 😀
A nevím, jestli to nemá každá porodka jinak, ty první monitory... můj doktor ale zrovna věděl, jak to v Podolí je.

eniciatko
2. led 2012

@aajda no právě na jedné straně mi přijde ty 3 týdny dlouha doba, na druhé straně to mám ke svému dr. dost daleko, on neobjednáva a i když tam jdu hned ráno tak tam kolikrát stojím na chodbě, protože je tam už hodně ženských před otevřením ordinace... můj dr. se na mimi podíva, ale akorát mu změří hlavičku a jinak mi nic neřekne... nedělá ani váhový odhad ani nic jiného jako jinde...

aajda
2. led 2012

@eniciatko Tak to bych to vydržela ty 3 týdny, sice se ti to bude zdát dlouho, ale kdyby se ti něco nezdálo, tak pěkně pošupajdíš k doktorovi...

mavanka
2. led 2012

@eniciatko no jestli je to tak, tak bych to udělala jako aajda, počkala na Podolí a v případě, že by se mi něco nezdálo, tak šla "stát frontu" ke svému doktorovi... mně minule u mého doktora řekli, že se mám objednat do Podolí a kdyby mě tam neobjednali na příští týden, tak si ještě zavolat a objednat se u nich... v podolí mě objednali až na 12. ledna, takže jsem si ještě přiobjednala kontrolu na zítřek u svého....

loretana
2. led 2012

@mikulka ahojky, k tomu objednání - já chtěla konkrétního doktora v poradně, od mé dr jsem měla dokonce doporčené 4 a když jsem tam volala na první objednání, nikdo se se mnou nebavil, dokonce mi ta sestra řekla, že neví, kdo kdy slouží a odmítla mě, i přes několik proseb k dotyčným, ke komukoliv z nich, napsat... asi jsem natrefila na nějakou kr....vu, ale volala jsem tam několikrát i v rozmezí několika dní a bohužel, pořád to bya stejná, takže upřímně, já vůbec nevím, ke komu budu přiřazena a jestli budu mít pak možnost na místě požádat o konrétného doktora:(:(:(

mavanka
2. led 2012

@loretana díky moc za info...
To mi řekněte, co tam ta už několikrát negativně zmiňovaná doktorka ještě dělá? Přece si to ty maminky nevymýšlejí... nebo to v Podolí nikdo neví, jaká pověst jí předchází? Přijde mi, že je to tak už několik let, toho jména jsem měla obavy už když jsem tam rodila před třemi lety.... 😠

loretana
2. led 2012

holky, co už máte kontroly v poradně za sebou, jak to probíhá? dělají automaticky monitor? a vyšetřují jak spodek, tak dělají i utz? Já se totiž naposledy zapomněla svojí dr zeptat, kolik prcek váží, pořád jsme řešili něco jiného a teď vůbec nevím, jak mi poporostl, tak jen sonduji, jestli i v Podolí dělají váhové odhady a nebo jestli jen tak letmo kouknou, jestli ještě nerodiím a konec....🙂

jenny.kay
2. led 2012

@eniciatko byla jsem na tom úplně stejně. Tak jsem to volala svojí OG a ta mě vzala ještě na jednu kontrolu k sobě.

Jinak moje zkušenosti s Podolím: Byla jsem tam dost častým hostem už v těhotenství, nakonec jsem si tam ještě i dva týdny před porodem poležela. Rodila jsem plánovaným císařem kvůli poloze plodu KP. S oddělením P3 - rizikové - jsem byla docela spokojená. Pěkné čisté prostředí, pokoje po 2-4 s vlastním sociálním zařízením, většina sestřiček velice příjemná, chutné jídlo.
Oddělení JIP, na kterém jsem se probrala po operaci též v pohodě, nesmírně příjemné a ochotné sestřičky. Staraly se o mě ukázkově. Mrzí mě jen, že mi malou přinesli až po tolika hodinách od císaře, ale to nebylo chybou oddělení JIP.
Oddělení šestinedělí P2 - pro mě docela hrůza. Pokoje maličké, že nebylo kam si dát věci a musela jsem je mít stále v tašce na zemi. Nejhorší zážitek byly sociálky - špinavé a na toaletě ani umyvadlo, kde by si člověk opláchl ruce. Takže měnit si porodnické vložky rukama, kterýma musíte sahat na vše okolo a nemůžete si je ani umýt, to mi docela vadilo. Naštěstí se pak uvolnil nadstandard, takže ačkoli mě to stálo raketu, tak nelituju. Jinak nejsem člověk zhýčnaný, běžně jsem zvyklá spát pod širákem či v různých kempech pochybných kategorií, kde sociálky (pokud už nějaké jsou), taky "stojí za to" 🙂. Ale ve chvíli, kdy jsem v porodnici a předpokládám tam nějakou hygienu, tak jsem byla dost zaskočená.

Dále ještě pár "drobností": při císaři mi popálili břicho elektrickým nožem, takže jsem měla u jizvy ještě spáleninu cca. 2x3 cm. Malou řízli do zadečku (takže štěstí, že byla otočená KP, jinak by mohla být taky pořezaná v obličeji - nechci ani domýšlet, kdyby tam měla nedejbože třeba očičko). Dále dali malou "na hraní" po porodu medičkám, ačkoli v poradně jsem podepisovala papíry v tom smyslu, že si nepřeju, aby se na mně někdo učil - pro děti to asi neplatí, nebo nevím. Dětské sestry se u nás střídaly tři: jedna naprosto zlatá, ochotná, příjemná, velmi mě povzbuzovala, když jsem měla problémy s kojením, snažila se všemožně pomoct. Druhá trochu komisní, ale očividně se vyznala, malou mi chodila celkem ochotně dokrmovat, když u mě byl na pokoji zrovna i manžel, tak byla rázem i velmi příjemná a sama nabízela rady a pomoc. Třetí s prominutím pěkná kráva. K dětem by měl mít člověk asi vztah a ne se k nim chovat podle tabulek. Měla jsem velké problémy s kojením, málo mléka. Tahle sestra mě přiměla kojit malou dvě hodiny v kuse, přičemž během první půlhodiny jsme nakojily 10 ml, za další půlhodinu 5 ml a za další půlhodinu 5 ml. Když jsem ji pak prosila o dokrm, že už opravdu žádné mléko nemám, tak malé přinesla 20 ml, že má celkem nárok na 40 ml při jednom krmení. Jenže mrně už po dvouhodinovém kojení to předchozí ztrávilo, takže mi pak 3/4 hodiny brečela hystericky hlady a sestra jí odmítla dokrmit, že podle tabulek nemá nárok. Podotýkám, že moje dcerka nebyla žádný macek, měla při porodu 2530g, takže krmit opravdu potřebovala. Když jsem se na to pak ptala těch dvou druhých sester, tak si ťukaly na čelo, proč to dělala, tak dlouho mě nutit kojit, když mlíko nemám a pak malou ani nedokrmit.

Trochu jsem se rozepsala, ale doufám, že to pro vás bude aspoň přínosné. Zkušenosti jsou to čerstvé cca. 5 týdnů 🙂

loretana
2. led 2012

@mavanka já to taky nechápu a nechápu, ale bohužel, je tam pořád... tuhle jsem tam šla na internu a zrovna na té tabuli svítilo, že službu na porodním sále má Žáčková:(:(:(

mavanka
2. led 2012

@jenny.kay no to jsi teda potkala zrovna tu lepší stránku porodnice 🙄

@loretana když jsem chodila do podolí v prvním těhotenství, tak mi utz dělala doktorka jen jednou, a to bylo jen takové šup-šup kvůli potvrzení ,že je správně hlavičkou dole, váhový odhad mi nedělali ani jednou, poslední jsem tenkrát měla z utz ve 32. týdnu... na monitoru jsem byla pokaždé, teda nepamatuju si, jestli i hned při první kontrole, ale myslim, že jo.... blbý je, že na tý první kontrole nejdeš na monitor automaticky, takže musíš vystát frontu k sestřičkám, ty změří tlak, vypíšou papíry a pošlou tě ke dveřím s tvým určeným doktorem, tam můžeš čekat taky hodinu i víc, i dkyž před tebou sedí jedna mamina (protože doktor může odběhnout nahoru na sály)... no a ten, když určí, že máš jít ještě na monitor, tak zas stojíš ještě frontu na monitor.... ten trvá dvacet minut... pak se výsledek jenom strčí zpátky doktorovi, když se otevřou dveře....

.... na všech dalších kontrolách jsem chodila na monitor před kontrolou - na kontroly jsem chodila na půl jednou (stejně, jako jsem si to domluvila teď), takže jsem tam přicházela před dvanáctou, kdy tam ještě skoro nikdo nebyl a hned si nechala natočit monitor, pak vyřešila sestřičky a pak doktora....takhle brzy odpoledne to tenkrát šlo celkem rychle - ještě jsem se tam pak v kantýně, která je hned vedle zašla naobědvat 🙂 tak uvidim, jak to bude tentokrát

loretana
2. led 2012

@mavanka jeee, děkuji moc za popis, jak to tam chodí... a myslíš, že třeba, kdybych nebyla spokojená s lékařem, se můžu domluvit na příště, že tam třeba přijdu jiný den? u koho se objednávám - u sester nebo v ordinaci?

aajda
2. led 2012

@loretana Já třeba byla v Podolí v poradně 3x, vždy ve stejný den a hodinu, ve stejné ordinaci, ale pokaždé tam byl jiný doktor. A objednává tě na příště sestra v ordinaci.
Hlavně na první kontrolu (a všechny další) nezapomeň moč, strčí ti do ruky zkumavku s testovacím proužkem, ten namočíš a šoupneš zpátky do zkumavky, pak ukážeš sestře, která vychází a kontroluje... dokud neřekne, že v pořádku, tak tu moč nevylévat. Z toho jsem byla na první kontrole celá paf 😀

mikulka
2. led 2012

@loretana Tak to koukám. Na konkrétního doktora máš samozřejmě nárok. Já to udělala tak, že jsem zavolala na centrálu a řekla, že se chci objednat k tomu dr. do poradny. Dali mi jeho sestru a bez problémů objednali. Já tam chodím normálně na gyndu, do Podolí.
V poradně jsou velice nepříjemní, ale až tam budeš, zeptej se, kdo slouží a řekni, že chceš k tomu a tomu. Oni ti musí vyhovět. Tu jednu dr. můžeš samozřejmě odmítnout.
Nebo zavolej na centrálu a oni ti tam řeknou, kdo slouží v pátek v poradně. 😉 Budeš už připravena.

mavanka
2. led 2012

@aajda jojo, to máš pravdu, na to jsem už málem zapomněla 🙂 když jsem tam chodila já, tak ty proužky byly na okně na wc nad umyvadlem ... k tomu papírové ubrousky ... a sestřičce jsme ukazovaly namočený papírek v ubrousku... 🙂

eniciatko
2. led 2012

Holky, braly jste si sebou k porodu menší tašku na sál, jak píšou na strankách.... a ostatní si nechaly přivézt druhý den?

weri1
2. led 2012

@eniciatko měla jsem vše sebou, tašky jsem měla v předsíňce na sále 🙂

eniciatko
2. led 2012

@weri1 když si zbalím vše co píšou, včetně županu, plenek, vložek atd. tak to vidím na menší- střední kufr, aby na mě nekoukali jak na blázna 😀 ....

evaviki
2. led 2012

@eniciatko ja som mala taky mensi kufor a teda riadne narvany 😀 pocas porodu stal tusim niekde bokom.. kym sme isli na prijem, tak ho mm nechal v aute a kym som sa presunula na porodnu izbu, tak zbehol pro nej. inak pocas porodu som nic nepotrebovala, dokonca som rodila v tom obtiahnutom tricku, co som v nom dosla.. im to bolo fuk a mna vooobec nenapadlo, ze v taske mam aj nieco ine 😀

weri1
2. led 2012

@eniciatko mě manžel pak donesl vše ostatní a zase odnášel co jsem nepotřebovala 🙂

aajda
3. led 2012

@eniciatko Já měla malou na sál a velkou na pokoj, ale obě přinesl manžel na sál 😀 Ale nakonec to bylo dobře, protože jsem šla nakonec na císaře a pak na JIP a tam mi dovolili jen tu malou... a nechtěla bych vidět, co by mi do ní manžel zabalil 😀 Takhle jsem si alespoň zuby mohla vyčistit....

eniciatko
3. led 2012

@evaviki
@evaviki
@aajda holky díky 🙂

Asi zbalím do menší tašky župan, bačkory, košilku, kosmetiku a ostatní věci připravím alespoň na hromádku nebo do další tašky, protože už vidím jak manžel nebude moct nic najít 😀

loretana
3. led 2012

@mikulka tak to mě nenapadlo, zavolat na centrálu:( ale už jsem zjišťovala, že v pátek tam bude Velebil (ten má ale jen své pacientky, takže k němu mě určitě nepřiřadí) a pak mladé doktorky Melicharová a Mlynárová, nemáte náhodou někdo s nimi zkušenost?
@aajda jeee, tak to je teda věc - takže já přinesu svojí moč ve zkumavce, oni mi dají další zkumavku s proužkem, ten namočím do mé zkumavky a vrátím do té prázdné od nich????:🙂🙂🙂 proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě🙂

aajda
3. led 2012

@loretana Ano přesně tak, první poradnu jsem jen zírala, naštěstí mě tam ostatní maminky hned odhalily a se vším poradily 😀 ... a zase jak psala @mavanka Lepší další zkumavka než držet počůraný proužek 20 minut v ubrousku 😀
A Mlynárová je myslím fajn, asi jsem jí měla na jednom z příjmů... ale jistá si nejsem.

loretana
3. led 2012

@aajda tak to je aspoň milá zpráva🙂 tak uvidím, třeba se mě taky ujmou nějaké maminky "mazačky"🙂🙂

loretana
3. led 2012

@aajda holky, ještě mám jeden dotaz: až tam půjdu poprvé, sestra do telefonu říkala, že mám přjít ke dveřím, kde bude "prenatální poradana" - mám tam zaťukat? asi ne co, oni vycházejí? A totéž, až mě pošle do ambulance, tam si sednu před dveře a čekám, až mě doktor zavolá, nebo mám zaťukat? A do třetice - monitor - ten je někde u těch ambulancí? Tam si mě taky zavolají? Já jsem z toho nějak zmatená:(

mahafi
3. led 2012

@loretana Ahoj, neboj, ono to není zas tak složitý, jak to vypadá 🙂, u sester (u toho nápiu prenatální poradna) neťukej, ony vycházej, jednou za čas si vezmou průkazku a pak čekáš a ony si tě zavolají 🙂. Pak tě pošlou před určitou ordinaci, tam čekáš a taky si tě zavolají. Na monitoru to je pak trochu jinak, taky se neklepe, sestry vycházejí a zahlásí: "dvě maminky", nebo tak něco.., tak se jim budeš snažit vecpat průkazku, akorát přednostě berou objednané pacientky, tak se ti poprvý může stát, že budeš chvilku čekat (a třeba tě taky na poprvý na monitor nepošlou.. já byla, ale já měla miminko malý, tak si to chtěli zkontrolovat, jestli je v pořádku, asi to nebývá pravidlem). A doktorů se neděs, já měla pokaždé jinou doktorku (i když pokaždý stejnej den, stejná hodina, stejná ordinace) a všechny byly příjemný a v pohodě 🙂. A Žáčková mi dvakrát dělala ultrazvuk (při příjmu na P3 na indukci a pak při propuštění (sekce) ) a chodila k nám na vizity a že by byla nějaká příšerná, to říct nemůžu.. (ale nevyšetřovala mě). Tak hodně štěstí 🙂

mahafi
3. led 2012

@loretana jo a na monior si vem velký pití a něco sladkýho nebo aspoň něco k jídlu, ať nedopadneš jak já 🙂, já poprvé neměla krom vody nic a mimi spalo a já musela přijt znova za dvě hodiny 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru