Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

loretana
3. led 2012

@mahafi moc moc děkuju za vyčerpávající odpověď a za uklidnění, o toho, co se týká Žčkové🙂🙂🙂 Hned jsem víc v obraze🙂čili, vybavit se potravou🙂 a koho si měla u porodu z lékařů?

mahafi
3. led 2012

@loretana Já jsem nastupovala na indukci na P3, takže se začalo tam, jenže po chvíli se to miminku přestalo líbit a mělo špatný monitor, takže jsem šla na sál, kde mi Dr. píchla vodu (jméno nevím, ale mladá a moc milá.. ajá teda měla štěstí na samý milý a šikovný doktorky), aby se to urychlilo.. jenže to se Magdalence nelíbilo už vůbec, takže nastooupila doc. Měchurová, že musí provést sekci.. takže já jsem to neměla úplně klasický, ze mě si příklad neber 🙂.

loretana
3. led 2012

@mahafi 🙂 aha, ale i tak je to skvělý, když člověk narazí na výborný personál a já myslím, že v Podolí těch šikovných je většina🙂

mavanka
3. led 2012

@loretana pak dej v pátek určitě vědět, jak jsi dopadla 🙂 já mám po poslední kontrole u svého doktora a teď už jenom podolí... lehce mě to znervózňuje 🙂

loretana
3. led 2012

@mavanka určitě dám vědět... taky jsem byla nervozní, když jsem odcházela od své dr, byla jsem úplně naměkko, protože je fakt skvělá,ale co se dá dělat🙂

ladie
6. led 2012

@ojika tak mám podobnou zkušenost. Po 19 hodinách nepostupujícího porodu přišel MUDr.Buben a nařídit císaře 🙂 A taky jsem měla ještě toho mladého, ale hodně šedivého doktora - MUDr. Vojtěch(??). Tihle dva byli fakt super!
Ještě mě vyšetřovala nějaká doktorka, ale tu jsem díky bolestem ani nevnímala. Navíc byla hned na začátku a po chvíli ji skončila služba, tak jsem ji už neviděla.

evab.
6. led 2012

@ladie
@ojika ahoj holky, měla jsem také podobný porod a docela se divim, že vás nechali tak dlouho trpět, mě nařídili císaře už po 6 hodinách na sále také kvůli nepostupujícímu porodu, malej se začínal dusit. Být tam 19 hodin tak asi umřu 🙂

ladie
6. led 2012

@evab. no, tak u mě byl prcek celou dobu relativně v pohodě, ale neotevírala jsem se. Jako fakt nechápu, na co čekali. A nebýt manžela, který ke konci ty doktory vyloženě donutil, aby mě chodili prohlédnout, tak tam snad ležím dodnes 😠

evab.
6. led 2012

@ladie Asi jsem měla štěstí na doktory, já teda doktora Bubna nezažila, ale slyším na něj jen samou chválu, tak zaplať pánbůh za něj 🙂

aajda
6. led 2012

Tak u mě rozhodli o císaři pro nepostupující porod po 15i hodinách na sále, ale už 3 dny před tím jsem měla pravidlené kontrakce (středa po 10i, čtvrtek po 5i, pátek po 2-3 minutách), otevřená pořád na 2 prsty a 2x mě z příjmu ještě pustili je vydýchat dom s práškem na rozjetí... (máme to domů kousek, pro mě lepší než tam ležet a čekat, bych si to tam hodila). V sobotu ráno jsem byla konečně otevřená na 3 prsty, tak si mě tam nechali... no a před půlnocí jsem byla už skoro na 4, tak mě řízli... a bojím se, že příště budu hystericky ječet už po prvním dnu, ať to ze mě vyndají 😅
U mě to rozhodl takový vlasatý sympaťák, nevím jak se jmenuje, ale v ten okamžik jsem ho fakt milovala...

loretana
6. led 2012

Tak jsem byla dnes poprvé v Podolí....před tou sesternou trochu zmatek, někdo šel na monitory, někdo k sestrám, každý tam cpal průkazku, ale nakonec dobrý... rovnou mě napsali k Mlynárové a opravdu, byla moc fajn... říkala že se dostane na prst do děložního hrdla (to znamená, že jsem na prst otevřená????) a CS mám 4 a dělala mi i UTZ,... říkala, že zatím se to nechystá, že se za týden ještě uvidíme🙂 takže nakonec mi spadl kámen ze srdce, že jsem u fajn doktorky a že je všechno v pořádku🙂

mavanka
6. led 2012

@loretana gratuluju ke kontrole 🙂 takže na monitoru jsi teď nebyla? a kolik jsi tam strávila času? Jojo, myslim, že to znamená, že jsi otevřená na prst (tj na centimetr).... takový nález já měla ještě dvacet hodin před narozením dcery 🙂... a CS 0 jsem měla ještě týden před porodem... ono se to pedpovědět vůbec nedá 🙂

moodymare
7. led 2012

@loretana - jsem moc rada, ze kontrola dopadla dobre. Ona ta prvni je opravdu zmatena a dalsi kontroly uz budou fajn. Taky jsem si rikala pri prvni kontrole co se deje a na dalsi uz jsem vedela system a bylo to ok. 🙂
Ve 39tt jsem mela CS2, doktor rilal ze jsem na pristi kontrole v terminu a domluvime se, na pripadne vyvolani. Vubec to nevypadalo, ze bych rodila, byla jsem nestastna, nechtela jsem vyvolavany porod. den po kontrole ve 39tt jsme jeli na prijem, otevrena na prst, poslali mne domu (to byla pulnoc) a v 9 rano jsem tam byla znova, otevrena na 3 a prijata na porodni pokoj. Maly se narodil ve 21:16 takze cca po 11-12 hodinach. Epidural mi dali, fakt pomohl, ale asi to trochu zbrzdil. Pak zas pomohl oxytocin. Opravdu si na nikoho nemuzu stezovat, bylo to tam moc fajn, kdyz odmyslim ty bolesti. Byl to muj prvni porod, byla jsem vydesena a nevedela jakou bolest cekat.
Jinak na te tabuli sviti jmena sluzicich lekaru asi cely den.

U mne - porodni sal MUDr Antalova a Hasilova, PA Lebedova a Jindrova.
Sestinedeli P4 a P2 nadstandart, MUDr gyn apediatricku musim nekde najit, jmena si nepamatuju.

Opravdu se neni ceho bat! Kdyz to tak ctu, tak jsem mela stesti.

loretana
7. led 2012

@mavanka
@moodymare ahoj holky, děkuji za osobní zkušenosti🙂 si je pravda, že se podle CS nedá nic odhadnout i podle toho otevření na 1 cm, takže uvidím, jak to bude na další kontrole... na monitoru jsem nebyla, až příště... byla jsem objednaná na 8, než se to celé vyřešilo bylo kolem půl 9 a v ostatních ambulaních už byli lékaři, dr. Mlynárová přišla kolem 9, takže jsem odcházela něco před půl 10 takže cca 2 hodiny... ale mě to zase tak nevadilo, aspoň jsem stihla okouknout, jak to tam chodí🙂 jen teď nevím, až tam půjdu příště a mám jít nejdříve na monitor a až potom k dr, jestli k těm sestrám mám jít jako první, pak na monitor a nebo nejdřív monitor a pak sestry, nevíte náhodou?
Tak to je skvělé, že jsi měla tak dobré líkaře u porodu.... upřímně, já myslím, že orpavdu všichni josu šikovní, až na Žáčkovou, a to jen doufám, že tam nebude, až přijedu rodit, to bych asi nezvládla:(:(:( ale člověk na to nesmí myslet, musí být pozitivní. A já z té včerejší kontroly mám opravdu hrozně dobrý pocit, takový, jako že jim stoprocentně věřím, že se o nás dobře postarají🙂

verbalinka
7. led 2012

@loretana mela bys mi napsanou hodinu, kam kdy jit. Ale ja sla vzdycky nejdriv na monitor, pak sestra a dr. Nejlepsi hodina na monitor byla po 7h, malo lidi a klid 🙂 jo a klidne na dvere monitoru zaklepej, nekdy maji volno, ale sestra vyleza, jak se ji chce 😉

loretana
7. led 2012

@verbalinka já mám právě jako první napsaný monitor, potom dr, ale kdy jít k sestře se tam neíše:( tak uvidím, asi to udělám tak, kdo dřív vyleze🙂

mahafi
7. led 2012

@loretana skvělé, že jsi spokojená 🙂 a zvládla jsi to opravdu hodně rychle, já tam vždycky byla dýl. Nejdřív jdi na monitor, pak sestra a dr. Sestry si u sebe nechají průkazku, kterou k monitoru potřebuješ (nebo tak to aspoň v srpnu bylo 🙂).

loretana
7. led 2012

@mahafi moc děkuji, tak už je mi to jasné🙂

mahafi
7. led 2012

@loretana Hlavně neboj, ono i kdybys to udělala i naopak, tak se nic neděje 🙂, hlavy netrhají, hlavně klid a žádný stres 🙂. Úplně vím, jak se cítíš, já jsem úplně stejná, všechno musím vědět do detailů a pak mě rozhodí, když je něco jinak. Jednou, když jsem měla jít napřed na monitopr a pak k dr. až na jedenáctou, tak jsem šla na monitor a sestry byly nervní, kde jako jsem, že ony chtěj jít na oběd 😀. Občas je to tam trochu kocourkov, chce to obrnit se trpělivostí a nic moc neřešit... hlavně abyste ty i mimi byly v pořádku a v pohodě 🙂.

loretana
7. led 2012

@mahafi děkuju🙂 přesně si mě odhadla, mám pocit, že kdybych nevěděla všechno do detailů, budu úplně ztracená.... ale je fakt, že některé maminky neřešily vůbec nic, ani čas, kdy měly přijít a s úsměvem odvracely ty pohledy sester, které už byly docela nepříjemné - já bych se hroutila a ony úplně v pohodě🙂

mikulka
9. led 2012

@loretana Tak to jsem ráda, že to proběhlo v pořádku. 😉

mikulka
9. led 2012

Holky, dávají teď v porodnici sítové kalhotky po porodu? A jak je to svložkama, mám si nakoupit (zatím mám jen jedno balení), nebo tam dávají?
Já tam rodila před 3 roky a to dávaly vložky neomezeně a kalhoty ne.

A co erární košile, jsou tam?

moodymare
9. led 2012

@ loretana - u porodu jsem mela doktorku az po porodu na siti, vubec tam nebyla a ani nenakoukla, vse to zvladly uzasne PA. 🙂 Takze, kdyby nahodou tam slouzila Zackova, tak te jenom zasije a nebo ani to ne, pokud se netrhnes nebo nebudes mit nastrih. Mozna by tam jen ode dveri nakoukla. Ale doufam, ze tam nebude. Porodni pokoje jsou super, budes tam mit klid a soukromi, PA te bude pravidelne chodit kontrolovat, pripadne si na ni zazvonis. Doprovod tam muze byt celou dobu s tebou. Vrele oporucuje partnera/manzela pokud se na to citi. Muj to zvladl, chtel tam byt a jsem mu za to vdecna, utesil, povidal, zertoval, drzel mne za ruku pri kontrakcich, daval mokrej rucnik na hlavu a daval mi napit. Ke konci mi drzel nohy nahore, uz jsem nemela silu a povzbuzoval. Nakonec videl maleho jak se dere na svet, drzel mi nohu nahore a prestrihl pupecnik. Po nastrihu jsem krvacela, krevni ztrata asi pul litru, najednou tam byly 2 doktorky a jendna PA navic, ta mi jemne pritlacila dlanema pa bricho dole a pomohla malemu ven. Maly mel kratky pupecnik a cele to hodinove tlaceni jsem ho povytlacila a on pak zase zajel dovnitr. Celkove byl zdrave miminko s Apgarem 10 10 10, a ja jimvsem vdecim za zdrave miminko a me zdravi. Moc doporucuju, niceho se neboj, jsou to profici. Vsechno zvladnes v pohode a oba budete v poradku, budes ta,m v nejlepsich rukach. Ja byla na porodnim pokoji c 6. Ke konci jsem rvala jak tur, nejak to neslo zastavit, pak jsem se vsem za to rvanio omlouvala a nikdo nerekl jedine krive slovo. Moc drzim pesticky, vse bude ok a bude to tvuj nejkrasnejsi zazitek, az ti miminko polozi na brisko. 🙂

ojika
9. led 2012

@evab. No, nechali mě 27 hodin a pak udělali císaře. Asi to bylo proto, že náš malý byl v pořádku. Neustále jsem byla na monitoru a měla jsem zavedenou sondu na hlavičku malého (hlídali s ní jeho okysličení). Jeho hodnoty byly v pořádku, takže šlo "jen" o mě. Tak proč to nenatahovat skoro 30 hodin, že??? ☹

ojika
9. led 2012

@ladie @evab. Nakonec to u nás naštěstí dopadlo dobře 😉

ladie
9. led 2012

@mikulka košile mi vždycky sestřičky daly, kdykoli jsem si řekla. A tuším, že jsem dostala jedny síťované kalhotky a dva balíky vložek.

loretana
9. led 2012

@moodymare moc děkuji za krásné povzbuzení, moc jsem to ptořebovala - vědět, že Podolí je správná volba, se správnými lidmi, kteří se o nás postarají: ) úplně se chce mi říct, ať už je to tady - tedy dnes by nemuselo, to je úplněk, prý se rodí hodně dětí, tak aby nezavřeli🙂🙂🙂
manžel bude se mnou, už teď je to ohromná podpora a čím víc se to blíží, tím i hůř beru, že jsem doma sama, že není se mnou, nějak jeho přítomnost ptořebuji čím dál tím víc🙂
ještě jednou díky a gratuluji k drobečkovi🙂

evab.
9. led 2012

@mikulka jedny síťovky jsem dostala už na JIPce a pak po příchodu na normální pokoj jsem taky měla u postele jedny kalhotky a jeden balík vložek a pak když jsm se stěhovala na nadstandart, tak to bylo to samé, takže jedno balení by ti mělo stačit, v nejhorším se tam dá aběhnout do lékárny a přikoupit si. A erár košili sem také dostala a po dvou dnech jsem se převlékla už do své, takže nevím, ale asi by mi předpokládám taky dali náhradní.

evab.
9. led 2012

@ojika Já také musela pořád ležet, měla jsem v sobě dokonce 2 sondy, jednu na srdíčko a druhou měl prcek také na hlavičce. Pak už se začínal dusit, tak jsem tam naštěstí ležela jen těch 6 hodin, i to mi bohatě stačilo 🙂

mikulka
9. led 2012

@evab. Jéžiši, ležet, to si nedovedu představit při porodu ležet, já byla skoro furt ve sprše a pouštěla jsem si vodu na břicho, pak jsem stála u toho přebalováku, co tam měli, měla jsem na něm položenou hlavu a čekala´. Ale ležet, to by nešlo.

@ojika 27 hodin? A to jako celou dobu kontrakce? Jak často? To je hrůza!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru