Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jaka17
2. led 2014

Prosím mám dotaz, jak velký je nával při registraci??Chtěla bych rodit v Podolí, jen se bojím, že se na mne nedostane místo..budu rodit plánovaným císařem..Děkuji za radu

amabilis
2. led 2014

@jaka17 Jak který sen. Já se registrovala v pátek po vánocích a ještě asi pět minut byl termín stále volný. Pak už jsem nekoukala, tak nevím, kdy se to zaplnilo. Někdy jsou zas dny, kdy je plno po první minutě. Je dobré se na stránky s registrací prostě koukat už dopředu a zkusit si to vyplnit, aby byl člověk připravený a věděl, co dělat.

apfele
2. led 2014

@jaka17 já se registrovala na 1.3.2014 a v 8:00:10 už nebylo volno a to jsem se zaregistrovala jako druhá 😒 takže opravdu záleží na dni a štěstí. Držím palce ať se ti registrace podaří.

jaka17
2. led 2014

@amabilis
@apfele děkuju, budu prostě připravená úderem osmé na počítači a budu se modlit...

kacenka1979
2. led 2014

@gepe mongolka super😲 ja mela dve cesky jedna super druha hruza mela skoro 5 kg dite hodne mlika a nam to furt cpala jako ten tvuj je malej a hubenej to si fakt prenasela? ty nemas mliko a chces pujcit jako haha....jsme ji chteli tajne zabit...mela fakt velkou rodinu takze treba prislo 7 lidi a 3 deti byli tam pnad do 7 nez je stanicni sla vyhodit mazec vrchol byl kdyz jsem kojila a jeji strejda si sedl na mou postel a ani se nezeptal...chtela a mela objednany nadstandart ale nebyl kazdy vecer brecela jak je to hrozny a mi se fakt jen smali😀 nehledne na to ze mi spotrebovala pleny podlozky a caj pry ja ti to pak donesu ehm....ani se neuzala....pak se mi tam vymenily jedna americanka byla fajn a ta druha boze muj to same co tamta jeste ze jsem sla domu<3....jinak ja sla v kosilce a v kroskach...milacek mi nevzal nic jen salu a kalhoty🙂 bezva a to jsem chtela fotit no nic☹ jo a vzal igelitku pro maleho v 68🙂 a to mel 49 cm a 2760😉 takze jsme vypadali k svetu:@

kacenka1979
2. led 2014

@jaka17 driv bud pripravena co pisou holky tak je to o vterinach je to celkem smesny...ja to tam jeste odsedela prisla jsem v pul 6 a byla jsem 4 do pul 7 bylo plno...a nemit planovane vyvolavani tak by me pry ani nevzali meli cely vikend stop stav a hodne cisaru takze mi cekali od 9 do 15 na jip na pokoj a na ne uz rvali ze potrebujou nase mista celkem sou ...tri holky prevezli k apolinari fakt nemeli pokoj ...kamaradka mela tp stejny ale porodila o mesic driv 30.9.a mela pokoj pro sebe dva dny na celem p1 pry asi 10 mamin...tak si vyber🙂 me si tam nechali o den driv a byla jsem na porodnim boxu nemeli misto na p3....byla to pecka tam lezet...jako na porod bomba pohodlne ale na spani s bolestma nic moc a hlavne porodni sal nesmis uz nwpustit...a nadstandart jsem chtela byl plnej:'(

aajda
2. led 2014

@hejhulka28 Taky mám nízký tlak a když jsem při prvním vstávacím pokusu po pár krocích šla za asistence sestry řízeně k zemi, tak mi pak donesla jakýsi jonťák, chodila mi měřit co chvíli tlak a chtěla mě nechat ležet do dalšího dne. Nicméně já jí ukecala a párkrát jsme to ještě zkusily a nakonec jsem ten den normálně chodila.
Ad ta JIPka. Já byla na klasické JIP po první akutní sekci, tam opravdu jen kosmetická taštička, ručník, mobil ne. Druhou sekci jsem měla plánovanou, to jsem nebyla na klasické JIP, ale na P1 v takovém pokoji s intenzivnější péčí - tam jsem byla den ještě s jednou maminkou po plánovaném císaři a pak nás stěhovali do obyč pokoje na P1. Na té "jako JIPce" jsem mohla mít rovnou všechny věci (včetně mobilu) a dokonce tam za mnou mohla i návštěva. Takže já rodila ve 12:27 a hned v 15h mi tam přišel manžel s dcerou, což bylo super.
Ad nadstd. pokoje Zažádala jsem si hned při příjmu, ale došlo na mě až na poslední noc. Navíc po císaři prý smíte jen na nějaké - ty dražší. Na mě vyšel ten nejdražší, ale i na tu noc jsem do toho šla a jsem ráda. Na pokoji jsem měla nějakou řekyni, která dlouho do noci telefonovala, svítila si, visela na noťasu, na návštěvu za ní vždy přišlo tak 10 hlučných lidí přímo na pokoj, no fakt mazec, žádné ohledy.
Navíc mi řekli, že nás pustí jen pokud se přes tu noc rozkojím, na což je ten nadstandard super, tam jsem si v noci v klidu svítila, vážila, nestresovala, že křik mého dítěte vzbudí jiné děti...
A na tom P3, kde jsem byla před císařem, tam podle mého nadstd netřeba, pokud jde jen o ten den a noc před sekcí, je to tam oproti ostatním oddělením celkem luxuska...

jaka17
2. led 2014

@kacenka1979 díky, pokusím se být co nejrychlejší...stejně si myslím, že nakonec do termínu porodu nevydržím, že mi sekci naplánujou podle sebe a dřív...

hejhulka28
2. led 2014

Holky co si mám vzít do tý kabely na den nástupu, abych ji pak měla na jipce?dala jsem si tam hygienické potřeby v taštičce, teplé ponožky, pyžamo, osušku a kapesníčky, a pantofle je to ok?můžu to pak mít na jipce v té tašce nebo ne?

hejhulka28
2. led 2014

@aajda aha to je zajímavý s tím pokojem, to jsem zvědavá, kde skončím 🙂 jak je to vlastně s léky proti bolesti?sestry to píchají do té kapačky nebo někam jinam?já jsem si připravila kabelu, kde mám ručník, pantofle, pyžamo a hygienickou taštičku, tak snad mi to na jip vezmou

aajda
2. led 2014

@hejhulka28 Léky proti bolesti - poprvé jsem měla dopíchnutý epidurál, na JIP mi dávali něco kapačkou, pak na 6inedělí čípky. A tentokrát jsem měla spinál a pak mi daly rovnou čípky, ale jsou fakt kouzelné 😀 Navíc druhý den už jsem byla bez a v pohodě. Sestřička mi je ale pořád nosila, že prý nemám kecat a mám si je dávat do tašky, že doma by se pak mohly hodit 😅
A s tou taškou totéž - poprvé mi jen vyndaly do igelitky kartáček, pastu, ručník a bačkory. Teď jsem mohla mít celou tašku. Ale to, co píšeš, je podle mě ok, hlavně to musí být v malé tašce, ono tam na to ani není moc místa.
Já si zabalila normálně komplet tašku do porodnice se vším, do toho jsem si dala prázdnou maličkou tašku a igelitku. Plán byl, že než přijde před sekcí manžel, tak topřeskupím, do malé tašky si přendám věci na JIP (ručník, bačkory a kosmetickou taštičku). A do igelitky že mu dám věci, které má dát někam dom a už je neřešit (oblečení, ve kterém jsem přijela, špínu, čtečku...). A tu zbylou velkou tašku že si nechá v autě a druhý den mi ji donese. Před sekcí mi ale sestry řekly, ať si to zatím nechám všechno u nich a až se bude vědět, co se mnou, tak si pro to má manžel dojít a zařídit se.
A pak jsem tedy měla doma nachystanou igelitku ve vajíčku, ve které bylo oblečení pro mě i mimčo na cestu dom.

hejhulka28
2. led 2014

Diky za podrobny popis, vyhovuje mi to 😀 a jeste k tomu spinalu, to je asi sok, kdyz ta rana prijde k sobe, co?ony pak sestry davaji tou hadickou leky?ja ze jsem cetla o tom, ze se nesmi 24 hod hybat, tak si neumim predstavit davani tech cipku 🙂

kacenka1979
2. led 2014

@hejhulka28 je to lepci nez celkova pak ti to jeste pusobi...a navic te hned nacpou proti bolesti kapajdama...cipky az na sestinedeli a to uz budes v poho🙂 ja mela strach jit na velkou 😲 dostavila se 3 dny po...a taky v pohode...vsichni strasili ja nic ...vem si prcka hned k sobe at to rozhejbes😀 vzali mi ho akorat na prvni noc kdyby pry neco je fakt ze vstavas pomalu B-) hlavne na jip jsem si rikala sakra nemuzu lezet? ale jde to boli to jen hodku a mota se ti hlava ja pomalu chodila jsem tam a byla jsem na tom lip nez ty co vstali a zase si lehli....ale o proti bolestem u porodu je to smesna bolest 🙂

aajda
2. led 2014

@hejhulka28 Já bych bývala taky uvítala detailní popis 😀 Já když porovnám první akutní s epi a druhou plánovanou se spinálem, tak první peklo, druhá pohoda. Teď jsem druhý den fakt normálně chodila, seděla, až tedy na ty ofuky s tlakem. A ani nemám pocit, že by to nějak výrazně přicházelo k sobě, čípky dávají ty sestry 😅 Pak už ho tedy jen nosí a dáváš si sama. Do hadičky jsem tentokrát nic nedostala. Druhý den už jsem si to vyfotila a pak koukla přes foťák 😀 A už mi přišlo, že to vypadá napůl zhojeně...

gepe
2. led 2014

@hejhulka28 tak ja mela jen spinal s manzelem pri porodu a pak na sestinedeli algifenovy kapky 🙂 na Jip jsem pak cekala cca tri hodiny, nez se mi akorat probraly nohy, avsak jak jsem byla nadopovana tak me bavilo sledovat a chechtat se tomu, jak mi postupne ozivuji 😕 😀

luckar
2. led 2014

Tak za sebe můžu říct, že jsem za spinál vděčná 🙂. Císař byl akutní a po vytažení malé jsem měla nějaké komplikace a na sále jsem byla cca. 90 minut. Díky tomu jsem myslím 2, nebo 3 dny měla ještě 2 dreny a to bylo pro mě asi to nejhorší. Po sekci jsem se cítila celkem fajn, na JIP dávali kapky do kapačky a pak na šestinedělí čípky. Ale ty jsem nakonec ani nevybrala a vezla jsem je domů. Druhý den jsem měla strach ze vstávání, ale šlo to překvapivě dobře. Pak na pokoji to ušlo, večer jsem sice byla většinou fakt zbitá, ale čekala jsem to mnohem horší. Jinak na JIPu jsem měla akorát kabelku s kartáčkem, ručníkem a telefonem. Velkou tašku nechával muž u sestry a ta mi jí pak druhý den předala.

luckar
2. led 2014

@gepe tak ta nehybnost palců mě rozčilovala nejvíc 😀

hejhulka28
3. led 2014

tak holky hlásím, že v neděli se naše dcerka kolem poledne narodí, těším se i bojím zároveň 🙂

evab.
3. led 2014

@hejhulka28 budeme držet palce ať vše hladce proběhne a jdete brzy dom 🙂

hejhulka28
3. led 2014

díky moc, určitě písnu 🙂

gepe
3. led 2014

@hejhulka28 jak psala @evab. drzime vsechny palce a pesti pro stesti 🙂 kdybys mela jakykoliv dotaz, nevedela, ci dosla napr. detska kosmetika, apod., tak se neboj a zeptej/ci rekni se na/o cokoliv, nekousou 😉

erix_siu
5. led 2014

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá třeba nemáte zkušenost nebo nevíte, jestli někdo nevyužil možnosti místo epidurálu si dát opiát??

gepe
5. led 2014

@erix_siu ahoj 🙂 opiat jako fakt opiat... nebo Entonox?

erix_siu
5. led 2014

No na kurzech mi říkali právě o 3 možnostech: 1) epidurál, 2) opiát, 3) entonox

diuse
7. led 2014

Holky, mohla bych poprosit někoho, kdo v nedávné době v podolí rodil přirozeně, jak to probíhalo všechno? Jak a kdy se žádá o nadstandart? Jsem ve 34tt, ještě jsem tam nebyla v žádné poradně… takže nic nevím a budu moc vděčná za aktuální info a postřehy 🙂

seb
10. led 2014

@luckar muzu se zeptat jaky je rozdil mezi sekcí a spinálem?

seb
10. led 2014

poradí mi tu nekdo co si vzít sebou do porodnice? na vebu pisou ze na sal malou tasku, ale vyjmenujou do ní 2 rucniky, zupan, boty pro me i muze, vodu i vlozky na 3 dny, tak to mam tasku jak hrom ! 😕

kluziste
10. led 2014

@seb ahoj, sekce a spinál jsou dvě odlišné věci - sekce je císařský řez jako takový. Spinál neboli spinální anestezie je druh anestezie, při které se ta sekce dělá - spinálem je myšlena epidurální anestezie, kdy jsi při vědomí a cca pod prsama dolů znecitlivěná, takže se ten císař může udělat. Druhá možnost je celková anestezie, při ní se třeba dělá akutní císař, pokud maminka předtím neměla epidurální analgezii (zmírnění bolesti). Když třeba začne porod spontánně, maminka si nechá zavést epidurál ke snížení bolestivosti, ale pak porod nepostupuje a musí se z nějakého důvodu udělat akutní sekce, prostě se do toho epidurálu přidají látky, které způsobí anestezii (úplně znecitlivění) a může se udělat ten císař. Je to srozumitelný? 🙂
Taky budu rodit v Podolí a moje "malá" taška na sál je skoro stejně velká jako pak na oddělení, takže to de facto vypadá, že odjíždím na dva měsíce na severní pól... 😀 ty vložky mám nabalené až na odd., na sále je potřebovat nebudeš, a na odchod na odd. Ti snad něco dají...

luckar
10. led 2014

@seb uz je krasne vysvetleno od @kluziste 🙂. Jinak diky sekci jsem prvni den nevyuzila nic sveho. Az na normalnim pokoji jsem mela svoji kosili, vlozky a pleny pro malou.

seb
10. led 2014

@kluziste ahaa takze spinál je vlastne epidural ale při císaři 🙂 díky moc za objasnění,
a chtějí abysme meli taky svuj líh na pupíček a svoje jednorazové podlozky pod mimi i pod sebe? já tam rodila pred 4roky a to jsme mít nemuseli, tak nevim jak je to ted

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru