Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kluziste
10. led 2014

@seb nám na kurzu říkali, že pro miminko nemusíme mít s sebou vůbec nic kromě plen. Na doma mám pak koupený Cutasept ve spreji, doporučovala mi ho doktorka na pediatrii, že je to prej lepší, co já vím...🙂

seb
10. led 2014

@kluziste tak to je fajn, díky, to my museli mít svojr vlhceny ubrousky pro mimi tenkrat jeste

kluziste
10. led 2014

@seb taky je raději mám sbalený, díky 🙂

aajda
10. led 2014

Malé upřesnění- je rozdíl mezi spinálem a epidurálem - především v tom, kam až jde ta jehla.

Epidurál - jde použít jako analgezie (utlumení bolesti) nebo anestezie (úplné zrušení citlivosti), epi můžou píchnout při porodu a pak ho jen "dopíchnout" k sekci. Při epi vám v zádech nechají hadičku, kterou látku přidávají, takže skrz tu hadičku je pak možné i tlumení bolesti po sekci.
Spinál - je to jeden vpich tenkou jehličkou, slouží jako anestezie (úplné zrušení citlivosti), nic vám ze zad nečouhá, jehlu hned vyndají, nejde pak ale tím pádem tlumit bolest po sekci, tlumí se jinak.

Já zažila obě, všeobecně se říká, že spinál bývá lépe snášený. U mě to tak bylo. První jsem měla epi při normálním porodu, to mi pak "dopíchli" na sekci, na JIPce mi pak ještě přidávali proti bolesti. Napíchnutí epi bylo celkem nepříjemné. Na sále jsem měla zimnici jak prase, klepala jsem se... prý to dělá ten epidurál.
Spinál mi píchli normálně v sedě, ani jsem nestihla zvednout nohy na stůl a už jsem je necítila. Na sále mi bylo naopak šílené vedro, hučela mi hlava, tak dávali obklady a ledy. Na JIP mipak dávali už jen čípky. Jo a píchnutí spinálu nebolelo, jako bonus jsem se i musela hlavou zapírat do ramene celkem fešného pána 😀

Teď doufám, že jsem to napsala správně...

A vlhčené ubrousky tam erární myslím nejsou, nebo v dubnu jistě nebyly.

emme7
10. led 2014

Ahoj, mate za sebou nektera v posledni dobe prirozeny porod v Podoli? Slysela jsem, ze temer u vsech porodu nastrihavaji hraz. Kdyz to nebude nutny, tak by jsem se tomu rada vyhla. Jsem na koci 14. tydne, tak uz me to tlaci do finalniho rozhodnuti. Jeste zvazuju Motol, ten je ted po rekonstrukci a jsou tam oddelene porodni pokoje stejne jako v Podoli. Diky za postrehy.

aligator
10. led 2014

@emme7 Aktuální informace můžu podat až březnu, ale já osobně hlasuju pro Podolí🙂 Rodila sem tam už skoro před dvěma lety, ale myslim, že pro přirozenej porod je Podolí snad nejotevřenější v Praze. Měla sem v porodnim plánu, že sem cvičila s epi-nem a že pokud to půjde, nástřih nechci, a brali to pak jako úplnou samozřejmost...

luckar
10. led 2014

@emme7 já taky souhlasím s @aligator nahlásila jsem cvičení s epi-nem a taky se podle toho celou dobu postupovalo 🙂 a zvládli jsme porod v pohodě bez nástřihu. Jedna z holčin z lednového termínu rodila taky tam a pokud se nepletu, tak měla celý porod ve své režii (svojí PA u sebe).

luckar
10. led 2014

@aajda za mě můžu říct, že mi taky přišel lepší spinál, než epidurál, který jsem měla u prvního porodu. Teď u císaře to mám podobně jako ty...píchnuto okamžitě, vůbec o tom nevím a ještě u toho byl příjemný pán 😀.

tournesol
11. led 2014

Co se týče přirozených porodů - Podolí je v Praze jednoznačně nejlepší volba, mám to potvrzené i od své duly 🙂 Sama jsem tam rodila loni v březnu a nemůžu si vůbec na nic stěžovat - nástřih neproběhl, nebyl třeba - malá byla dorbounká, ale i tak se myslím hodně snažili a nenechali mě ji vytlačit hned, ale naopak postupně hráz uvolňovali a obkružovali, aby k poranění nedošlo :-ú výsledek: 2 kosmetické stehy!

emme7
11. led 2014

Holky, diky moc. Co se tyka pece, tak jste me utvrdily, ze je je jedna z nejlepsich. Co me trochu, vlastne docela dost, odrazuje hodne zastarale prostredi sestinedeli. A asi nejvic me desi ten sestiluzak a hlavne teda ty spolecny sprchy. Meli jste deti po porodu u sebe na pokoji? Ja bych rada, ale na viceluzaku si to teda nedokazu predstavit 😉

seb
12. led 2014

@aajda a kdyz nemam plánovaný císař, šla bys do epi nebo ne? a to si pak muzu lezet na zadech pri porodu, kdyz mi z patere trcí trubicka? 😕

bl4nche
12. led 2014

@emme7 : sestiluzak? Ja mam pocit, ze jsou tam maximalne trojluzaky, aspon na p1.

amabilis
13. led 2014

Já byla poprvé na třílůžáku a podruhé na dvoulůžáku a za sebe musím říct, že na trojlůžáku to bylo lepší 🙂 Navzájem jsme si pomohly, poradily, pohlídaly miminka, když některá z nás potřebovala do sprchy a tak. Společné sprchy mi nikdy nevadily. Však tam teče horká voda, takže není prolém si sprchu pořádně vypařit, než do ní člověk vleze. Doporučovalo se ve sprše čůrat, protože pro hojení poporodních ranek je lepší se po vyčůrání hned osprchovat. Ale není přece problém si s sebou vzít ještě speciálně pantofle do sprchy, pokud má někdo takový strach, že by něco chytil (ona je ta krev stejně infekční, takže už je jedno, jestli z vás ve sprše "jen" teče krev a nebo se tam i vyčůráte). Tím chci říct, že se člověk stejně musí chovat dle přísných zásad hygieny a to modernost či nemodernost sprch zas tak neovlivní.

@emme7 V dnešní době už snad ani neexistuje porodnice, kde bys neměla dítě u sebe, takže neboj!

mina_
13. led 2014

@emme7
@bl4nche
JJ, šestilůžák je na P2, byl vedle mě, já byla na dvoulůžáku, myslím, že ideál je tak třílůžák, navzájem si poradíte, pohlídáte mrňata... Já měla na pokoji paní po císaři a jako "výpomoc" byla nepoužitelná, takže i když jsem šla jen na wc, nebo do sprchy, tak jsem musela nosit prcka na sesternu...
@amabilis já nejsem žádná cimprdlína, ale myslím, že na těch sprchách by měli v podolí fakt zamakat.... taky jsem si sprchu vypařovala, ale pochybuju, že to nějak pomohlo na těch špínou zčernalých kachličkách 🙄 a asi nejvíc mě štvalo, že místo nějakého věšáku jsme tam všechny válely věci na 2 židlích....

amabilis
13. led 2014

@mina_ Špínou jako takovou asi ne, ale dost se na nich podepsal zub času. Přitom dnes už se dělají dlaždice s antibakteriálním povrchem, které jsou dokonce skoro samočistící - ta špína po tom sklouzne. No jo, no, třeba se další generace dočkají, já se obávám, že v červnu to bude furt stejné 😅

evab.
14. led 2014

Ať si řiká kdo chce co chce, mě nikdo nevymluví, že během uzavírek sálů by se nedala postupně udèlat rekonstrukce sociálek. Tak složité to zas není. Jenže tam holt nikdo z doktorů nechodí a na netu to neprezentují. Tam se chlubí jen porodními pokoji. Všude jinde po porodnici, ať už dole u ordinací nebo u poraden maj wc zrekonstruovaná.

kluziste
21. led 2014

Přidávám čerstvou zkušenost, vrátily jsme se s Karolínkou z ÚPMD v neděli 🙂 Neměla jsem nic moc PA, ale doktor byl super, i pak ostatní personál a druhá PA na sále. Byla jsem na odd.P1 na velkém třílůžáku 201, který byl krásně prostorný, takže ok. Manžel pořád tlačil na nadstandard, ale vždycky naslibovali, že bude zítra, ty informace na každém oddělení byly dost zmatené a rozdílné, asi je na ty pokoje velký tlak a možná i nějká šmelina... já jsem ráda, že jsme ty peníze ušetřili na něco rozumnějšího 🙂 mně třílůžák vyhovoval, pohlídali jsme si mimča, když jsme potřebovaly do sprchy, zavolat si, atd., takže za mě ok. Sociálky a sprchy nic moc, ale žádná hrůza, podle místních komentářů jsem čekala velkou katastrofu 🙂 bylo mi to úplně jedno, člověk tam řeší jiné věci než kvalitu sociálek...uklizeno bylo, jen občas chyběl toaleťák, tak se vybavte 😉
Dostali jsme balíček vložek, pro miminko asi tři plenky, vzorek bepanthenu. Určitě si vemte jednorázové podložky pro mimča - pod sebe do postele, protože tm byla jedna, když jsem přišla, a utrum, pak už jen ta látková... 😒 tak jestli by vám to vadilo jako mně, vezměte si pár s sebou.
Jinak s péčí jsem byla moc spokojená, sestřičky super, i laktační poradkyně. Takže za mě Podolí prima, příště zase tam 🙂

jemi
22. led 2014

Mám dotaz musí se před první poradnou na kartotéku? Jdu tam zítra prvně. Před 2 lety jsem chodila do podolí dřív kuli těhu cukrovce, tak jsem kartu měla už dávno před první poradnou, ale teď nevím. Jsem objednaná na 8h a kartokéku taky otevírají v 8h, takže první otevření dveří v poradni, kde se ptají na nově příchozí maminky nestihnu...Nebo je to jinak?

@kluziste já byla před 2 lety na stejném pokoji 🙂

luckar
22. led 2014

@jemi musí se nejdřív do kartotéky a potom teprve nahorů.

kluziste
23. led 2014

@jemi to je náhodička 🙂 a dobrej, viď?

jemi
23. led 2014

@kluziste jo byl super, jedna známá tam byla taky 🙂 Bych ho brala klidě znovu.

kluziste
23. led 2014

@jemi přesně tak 🙂 co jsem měla možnost nahlídnout do ostatních pokojů, tak tenhle byl fakt perfektní. Jiné třílůžáky jsou mrňavé a na dvoulůžáku může člověk vyfasovat maminku po císaři a na tu se přeci jen hlídání hodit nedá, když jde člověk do sprchy. Jsem fakt ráda, že jsem nakonec ten nadstandard neměla.

sarikkiras
24. led 2014

@apfele Ahojky, já tam rodila loni. Mají tam vše na miminko (oblečení, kosmetiku, jen musíš mít svoje plíny a vlhčené ubrousky na zadeček) a pak půjčují noční košile maminkám (vložky a porodnické kalhotky musíš mít vlastní). Toaletní papír na WC je, ale je dobré mít takový ten vlhčený, protože po případném nástřihu ten jejich je dost tvrdý a nepříjemný. Ale jinak se stejně po každé návštěvě WC doporučuji jít do sprchy.

sarikkiras
24. led 2014

@tournesol Tak to se divím. Mě udělali nástřih bez toho aby se mě někdo ptal (a to stejné kámošce). Tlačila jsem asi 3x hlavičku a pak šmik a byl konec, vůbec se nikdo o volnění hráze nesnažil. Ještě měsíc po něm jsem si nemohla sednout. Asi je to hodně o tom, koho chytnete na porodním sále. Malá měla 2,7kg - takže drobeček!

amabilis
24. led 2014

@sarikkiras Tak ono záleží na komunikaci, pokud řekneš, že nástřih preventivně nechceš, tak ti ho nikdo nebude dělat, pokud to nebude nutné. Já měla nástřih u prvního a opravdu dlouho trvalo, než PA nástřih provedla, ale to už šlo o vteřiny. Při druhém porodu taky nástřih nikdo neudělal, naopak drželi hráz, aby nepraskla a pak jsem měla jen dva stehy, protože jsem se maličko natrhla. Sedět jsem mohla normálně a za chvilku jsem o té rance ani nevěděla 🙂

eemilka
24. led 2014

@sarikkiras Možná jsi chytla nějakou blbou směnu. Já jsem rodila bez nástřihu. Měla jsem to jednak v porodním přání, že nástřih nechci, a pak se mě ještě vysloveně ptala porodní asistentka, jestli chci nebo nechci, a když jsem odmítla, respektovala to. Mě spíš vadilo, že jsem pak čekala hodinu (!) na zašití těch svých dvou stehů. Fakt mě tam hodinu nechali ležet krvácející na koze s roztaženýma nohama, ani jsem se díky tomu nemohla moc pomazlit s miminkem. Prostě chyběl doktor (a asistentka, která mě odrodila, mě zašit nemohla).

luckar
24. led 2014

@kluziste nebyl to pokoj úplně vzadu vlevo? Poprvé jsem byla také na P1 a na velkém trojlůžáku...
@sarikkiras tak já jsem si nahlásila PA i doktorce, která přišla přímo k porodu, že si nástřih nepřeju, dokud to nebude nutné a doktorka se snažila a měla jsem jenom kosmetické stehy...

kacenka1979
24. led 2014

@kluziste tak ja nevim ja akutni cisar 😀 po 24 hod....a musim rict ze jsem hlidala holkam a v poho...maminka co rodila a byla nastrizena hodne mela teda veci omezeni dva dny lezla mi se plazily:-P ale fakt to slo😀

luckar
24. led 2014

@kacenka1979 taky tak, při druhém porodu jsme byly 2 po akutním císaři a jedna po plánovaném a všechny jsme cca. od druhého dne byly schopné pohlídat dítě druhé maminy...Je to fakt individuální, ale některé maminy po přirozeném porodu na tom byly hůř...

kacenka1979
24. led 2014

@eemilka tak to je tam bezne ...na zazvoneni chodily i treba za par minut....malo personalu a 1 doktorka ...uprimne tam uz fakt nikdy vedet to tak tam nejdu....za me vyhrava motol....porod hruza

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru