Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

viky2007
24. kvě 2016

Já mám s Podolím zkušenost dokonce třikrát a všechny super na 1, tři porody císařským řezem, tři těhotenství která jsem si tam téměř celé odležela , kdy při třetím předčasným mě dr.Hanáček vysloveně zachránil život, protože nebýt jeho ze sálu jsem se již nedostala. Na Neo jip, Neo res kde malá ležel byl skvělí přístup od doktorů po sestřičky profesionální, ale přesto velmi citlivý. Takže já Podolí vřele doporučuji.

brookmichaela
24. kvě 2016

Holky, děkuji moc za odpovědi 🙂 Můžu se ještě zeptat jak je na tam s postelí? Jestli je polohovací? A jestli tam mají na zapůjčení kojící polštář?

bachovy_esence_poradna
24. kvě 2016

já mám zkušenost smíšenou - u prvního porodu několik velmi nepříjemných sestřiček a snaha vést porod dost lékařsky... z toho plynoucí velké zhoršení bolestí (nucení do polohy vleže)....
pobyt na oddělení šestinedělí se dal zvládnout, ale nebylo to nic co bych si chtěla zopakovat (malá podpora kojení, mizerné jídlo, plíseň ve sprchách, přístup k dítěti jak před třiceti lety, opravdu jsem se hodně těšila až půjdeme domů... syn byl dva týdny pod světlem kvůli silné žloutence a po každém koupání když mi ho přinesli tak byl úplně zničený od pláče....... dlouho se pak bál vody, hodně u koupání plakal, trvalo více jak půl roku než jsme to se vší trpělivostí zvládli jakžtakž v klidu 😔

druhý porod byl neporovnatelně lepší - hlavně tím, že jsem místo do kočárku dala peníze na dulu, se kterou jsem se setkala, probraly jsme všechny otázky, které mě napadaly (minulý porod, porodní plán, co rodička opravdu musí a co ne, kojení atd.)..... kromě toho jsem cvičila s Epi-no, brala Bachovy esence a porod byl bezvadný, velmi rychlý, cítila jsem se sebevědomá, klidná, porod byl opravdu zážitek 😵 žádná panika, strach, pochybnosti... užila jsem si to 😎

byla jsem pak na jiném oddělení šestinedělí, potíž byla jen s jednou sestřičkou, ale díky tomu, že mi bylo psychicky i fyzicky velmi dobře, tak jsem to "ustála"....

celkově bych Podolí doporučila... do ideálu to má z mého pohledu ještě daleko, ale jinak je to velmi slušná porodnice....

dobré je nepodcenit přípravu na porod, být v kondici (např. čínská medicína je výborná) a také v psychické pohodě 😉

evaluk
24. kvě 2016

@brookmichaela na nadstandardu jsem měla klasickou válendu, co jsem mívala kdysi doma a na normálních pokojích jsou ještě takové ty kovové ☹ a kojící polštář jsem k zapůjcení neviděla a ani ho nikdo nenabízel

brookmichaela
24. kvě 2016

@bachovy_esence_poradna Takže, by neměl být v Podolí problém s tím, že si zaplatím svoji PA a vezmu ji sebou k porodu? Vždycky jsem chtěla jít na císař, protože přirozeného porodu jsem se vždy hodně bála. Ale na druhou stranu vím, že pro mimi je lepší jít ven přirozeně, proto jsem uvažovala nad svojí vlastní PA, které zavolám až to ,,vypukne,,. Nemají tedy doktoři problém s tím, že porod řídí někdo jiný?

@evaluk Já jsem se právě rozhodovala mezi Podolím a Apolinářem a tam právě že kojící polštáře mají na každém pokoji, tak mě napadlo, zda to tak má i Podolí.

bachovy_esence_poradna
24. kvě 2016

@brookmichaela někdo jiný porod "řídit" nemůže... ale můžete tam mít s sebou dulu - to je člověk, který nevede porod, ale zná ho velmi důvěrně... psychicky podrží, namasíruje, může komunikovat s personálem, pomoci komunikovat případně s manželem....
může být na telefonu, když se porod rozjíždí, dojet k Vám domů...
taky může pak dojet domů pokud by bylo třeba kvůli kojení

vřele to doporučuji... už jen to vědomí, že mám na telefonu někoho kdo ví jak mě doprovodit procesem těhotenství, porodu a šestinedělí, je k nezaplacení....
hodně to posílí sebevědomí a taky to pomůže s adaptací po porodu...
u nás bylo velké plus i to, že si dula promluvila s manželem, aby tomu všemu více rozuměl... byl mi pak mnohem větší oporou, bylo méně stresu, mnohem více jsme si oba miminko užili 😵

investice do toho, aby těhotenství, porod a vůbec adaptace potom na tu velkou životní změnu proběhla hladce je mnohem důležitější než celá výbavička 😉
mě jen mrzí, že jsem Bachovu terapii na míru a dulu neměla už u prvního porodu... ale člověk se prostě stále učí 🙂

teeerez
24. kvě 2016

@brookmichaela na nadstandardu na P2 jsem polohovaci postel mela, na P1 ne - takze jak kde ...

micaella23
25. kvě 2016

Me nic jineho nezbylo, chtela jsem k Apolinari - plno.. Tak podoli, vybaveni nic moc, kovove postylky bez kolecek, bez monitoru dechu, stare vahy jako u reznika, kamaradka to tam odrodit stihla, vzali ji, pry na kazdem pokoji po 2, byla jen 1 matka.. A to me rekli, ze maj plno a ja mela uz porod rozjety, dite hlavu buhvi kde dole, vsude krev, tak jsme volali k Apolinari a jsem desne rada za to ze me vzali bez kecu a okamzite odrodili. Vybaveni a personal top. Takze za me z tohodle duvodu podoli ani napad, no a nebyla jsem sama u toho Apolinare, koho vyhnali.. Pritom podle te kamaradky u ni na oddeleni fakt skoro nikdo nebyl a Apolinar narvanej, ten den odrodili 16deti!!! A meli nas kam dat! To fakt nepochopim

dzogobela
25. kvě 2016

@micaella23 Já mám kamarádku, která má opačnou zkušenost. U Apolináře jí řekli, že mají plno, v Podolí ji vzali, ačkoliv tam bylo opravdu hodně porodů... Nemyslím si, že kdyby měli v Podolí volno a tys tam byla řádně registrovaná, že by Ti řekli smůla, sem se nevejdete. Už jen proto, že v Praze rodí tolik ženských, že kdyby to takhle porodnice dělaly, tak se pak celá Praha asi zhroutí... Už stačí vždycky ty "odstávky" jednotlivých porodnic na malování, pak je to o větší problém se někam probojovat. Ale možná jsem jen naivní 😉

lemonka21
25. kvě 2016

@brookmichaela byla jsem na standardu na P2 a polohovací postel jsem měla. Kojící polštář na pokoji není, jeslti půjčují netuším, neptala jsem se.

sleepers
26. kvě 2016

@brookmichaela me kojici polstar na p2 donesla PA a mela jsem ho celou dobu u sebe

brookmichaela
26. kvě 2016

Holky moc děkuji za reakce 🙂

lucykal
27. kvě 2016

@micaella23 musím reagovat na váhy. Ty staré váhy jsou uplně nejlepší váží uplně nejpřesněji narozdíl od těch digitálních. Neváží přesně.

lucykal
27. kvě 2016

Nereaguji na nikoho přímo, ale občas mě přijde, že si maminky rodičky myslí, že nemocnice je hotel. Co jsem zažila ve spoustě nemocnic je až hrozné jak lidé dokáží remcat a vymyýšlet si. Tohle jim nevyhovuje tohle jim nechutná. Ležela jsem na začátku těhotenství před porodem po císaři a nikdy jsem si nestěžovala a neřešila. Byla jsem ráda za záchranu života svého a malé. Obzvláště spousta maminek jde za dva dny domu.

petrasipkova1
27. kvě 2016

@lucykal naprostý souhlas se vším, hlavně s těma váhama, doma jsem pak měla digitální a bbyl to děs to mimino zvážit 🙂

lucykal
27. kvě 2016

@petrasipkova1 bylo to šílené doma z důvodu toho, že dcera byla nedonošená msuela jsme ji po kojení vážit a někdy měla po jídle méně než před na váze byl to šílený stres a boj s váhou. Jinak po propuštění z porododnice byla dcera přijata na Karlov a jelikož měla 2kg a plenky 0. Tka jak jsme vážili přijem a výdej tuto plenku nam váha ani neregistrovala:D

mikalan
29. kvě 2016

Ahoj holky,
můj dotaz je tento.
S manželem půjdeme na kurz ke Königsmarkové, aby věděl, co nás u porodu čeká, jak mi na začátku pomoct, jak se starat o miminko. U porodu ale nebude on, to bude moje mamka. Protože ta vůbec netuší, co a jak, říkala jsem si, že bych s ní zašla na kurz do Podolí. Četla jsem o něm, že není nic moc a člověk se tam nedozví nic nového, co by nevěděl odjinud, zvlášť teda asi já po té Königsmarkové budu dobře připravená. Ale co mamka? Ta neví nic, takže pro ni by to k něčemu bylo, ne? Plus se teda chci podívat do sálů, samozřejmě. Za tímto účelem byste kurz doporučily?
Díky za názory.

evab.
3. čer 2016

@mikalan já byla teda na kurzu v roce 2011 a opravdu jsem se tam nic nového nedozvěděla. Krom rodinných zážitků pani co to vedla. Teď už je to prý trochu obsáhlejší, snad se tam mluví i o autosedačkách. Jediné co je skutečně faj je prohlídka porodních pokojů, ale to jen za předpokladu, že je nějaký zrovna volný, takže ani to vám nikdo nezaručí

ladie
3. čer 2016

@mikalan na kurz v Podolí se vyprdni. Škoda peněz. A prohlídků sálů ti stejně nikdo nezaručí. Mezi námi, stejně tam není na co koukat. Stačí se podívat mna fotky
http://www.upmd.cz/o-nas/odborna-pracoviste/por...
a máš jasno. Je to prostě pokoj s porodním lůžkem + koupelna s WC 😉

No a navíc si nemyslím, že by tvoje mamka potřebovala kurz 😕 Vždyť sama rodila a vychovala dítě. Stejně tam bude jen jako tvá podpora. Nikdo po ní žádné výkony požadovat nebude 😉

lucykal
3. čer 2016

@ladie jéé kdžy jsem se tteď koukla na fotky uplně mě to připomnělo porod🙂
Také jsem n žádném kurzu nebyla.

dzogobela
7. čer 2016

Holky, nemuzu na strankach najit seznam, co mam mit s sebou do porodnice. Hodite mo nektera odkaz prosim? 🙂 dekuju

dzogobela
8. čer 2016

@petrasipkova1 jo už jsem taky našla, z mobilu jsem to neviděla, z počítače jo 🙂 děkuju

symonah
15. čer 2016

I když jsem v Podolí nerodila, ráda bych se podělila o svou zkušenost. Původně jsem navštěvovala nemocnici v Krči, kde mi tvrdili, že je se mnou všechno v pořádku. Na radu své nejlepší kamarádky jsem se nechala vyšetřit na soukromé klinice Ambicare. Tam se mě ujal pan doktor Ondřej Gojiš a hned po úvodní prohlídce mě poslal na kompletní vyšetření do nemocnice v Podolí. Tam mi diagnostikovali mimoděložní těhotenství a nebýt pana doktora Gojiše, tak by si toho nikdo ani nevšimnul. Několik dní po vyšetření jsem musela na operaci. Zákrok v Podolí provedl osobně pan doktor Gojiš a já mu dodnes vděčím za své zdraví.

madlisek
17. čer 2016

Pokud jste rodily v Podolí po 1.6.2016, podepisovaly jste tu jejich Smlouvu o péči o zdraví?

jig
21. čer 2016

@madlisek Co v ni pisou?Diky.

jig
21. čer 2016

Diky za odkaz,je mi z toho zle.Mam termin v srpnu.Co se stane,kdyz nepodepisete,jste se neptala?

brookmichaela
22. čer 2016

Já to podepsat dostala. Sestra ne. A je na termín jen o měsíc a půl dříve. Když jsem šla do kartotéky potvrdit registraci tak jsem byla jediná co jsem tuto smlouvu dostala. Ostatní holky ji nedostaly. A tu podepsanou smlouvu paní vložila do toho mého "spisu". V těhu průkazce mi končilo registrační číslo písmenem R. To mi škrtla a napsala číslo 8.

jig
22. čer 2016

@brookmichaela Sestra asi nic nedostala,protoze pred 1.6.16 tato smlouva jeste"nebyla".Chapu proc ji chteji,abychom se uz nemohli na nic vymlovat a museli zaplatit,i kdyz si stale myslim,ze na to nemaji pravo.Za co tech 850 kc.,za oblek,ktery jeste k tomu neni nutny,za svacu a instruktaz jak porodit,kdyz ji chtit nemusim a ani nechci?Za nic jineho si uctovat nemohou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru