Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lucykal
12. říj 2016

@blevinka já jsem šla domů po císaři 3. denpo utz, ale bez malé.

mayyas
12. říj 2016

@blevinka Ano, vloni v listopadu jsem nastupovala v úterý poledne, středa ráno sekce, v neděli ráno domů. Pokud bysme neměly problémy s kojením (po sekci trvalo trochu dýl), pustili by nás už v sobotu 😉. Držím palce!

mialagia
12. říj 2016

@blevinka ano pouští domu 4.den pokud nejsou komplikace a mimi přibere aspoň něco..😉

ladie
12. říj 2016

@blevinka obě děti mám ve čtvrtek večer/v noci a domů jsem v obou případech šla v pondělí ráno 🙂

blevinka
13. říj 2016

holky, moc děkuji! 🙂
můžu se zeptat, při plánované sekci, na jaký termín Vám to naplánovali? slyšela jsem, že to nechávají až na 39.týden - mám strach, že prcek ale bude chtít na svět dřív, než budu mít termín na sekci, to se pak řeší akutní sekcí (děsí mě celková anestezie)?
@ladie teda to bylo super krátké 🙂 ale to nebyly plánované sekce, nebo ano?

ladie
13. říj 2016

@blevinka První CS nebyl plánovaný. Druhý mi naplánovali, ale malá se rozhodla vykouknout o 4 dny dřív, tak taky neplánovaný 🙂

U prvního epidurál, u druhého spinál. Celkové anestezie bych se nebála, pokud k tomu nebude fakt důvod.

slunina
13. říj 2016

@blevinka Já jsem nastoupila ve čtvrtek, v pátek císař, v pondělí domů.

mialagia
13. říj 2016

@blevinka já se zase bojím epidurálu/spinálu - jehla do míchy, ale hlavně, že to budu cítit, že to třeba nemrtví dost..takže já jsem si vybrala radši celkovou..krásně si usneš..a blbě mi nikdy nebylo, úplně v pohodě😃

blevinka
15. říj 2016

@slunina no tak to je úžasné, že to byl takový fofr! závidím! 😀 čím kratší doba v porodnici, tím lepší 🙂
@ladie a spinál není to stejné co epidural? 🙂 musím na to mrknout.. při příjmu tedy věděli, že v papírech máte doporučenou sekci, tak Vás rovnou brali na sál? a bylo to rychle?
@mialagia jenže celková jde i do mimina, což pro ně není optimální :(..mně píchali epidural v šílených kontrakcích (a to trpím na migrény, takže jsem se šíleně bála, že to podělají), mě už nemůže snad nic překvapit 😀...snad tedy 😀

beisis
15. říj 2016

Holky zeptám se jak je to stou registrací přes internet? Kdy jste se zapisovali a stalo se Vám, že termín byl zaplněn? Já jsem tenkrát stála frontu od šesti asi 🙂

slunina
15. říj 2016

@blevinka No já jsem si to tak trochu vyřvala, že tam být nechci. Malý byl v pořádku, jizva taky, tak mě nakonec pustili.

dzogobela
15. říj 2016

@beisis muzes zkusit se pak registrovat jeste dalsich 7 dni. Pripadne kontrolovat, jestli se tam nekde +-7 dni kolem tveho TP neuvolni misto.

blevinka
15. říj 2016

@beisis jj, jak píše dzogobela, můžeš to zkoušet dalších 6 dní po termínu, jen s tím, že vždy o 1 den posuneš termín porodu, aby tě ten jejich kalendář pustil

mialagia
15. říj 2016

@blevinka tak oni jsou dost rychlý, takže do mimi minimálně..hlavně zrovna kamarádce v Podolí ten spinál prostě anestezioložka nezavedla, že to zkoušela několikrát a prý nešlo a hrůza když ti x krát píchaj do páteře, tak měla celkovou a přitom letos v Motole v pohodě spinál..tak nevím..já jsem hlavně v těhu měla bloklou bederní páteř tak jsem se bála..😐

ladie
16. říj 2016

@blevinka jojo, epidurál a spinál jsou dvě různé věci. Hodně laicky - epidurál je hadička do páteře, kterou ti můžou postupně přidávat anestetikum. Spinál je jednorázová injekce do páteře.

Jinak jo. V papírech jsem měla uvedeno že je plánován CS, tak mě chtěli rovnou říznout. Druhá věc byla ta, že jsem si řekla, že tomu dám pár hodin, jestli dcera přece jen nějakým zázrakem nebude chtít vykouknout sama. Nechtěla 😀

blevinka
16. říj 2016

@ladie děkuji za vysvětlení ;) ..takže předpokládám, že to bylo kvůli nepostupujícímu porodu? jste se neotvírala?..mohu se tedy zeptat, jestli indikace k císaři byla pro nepostupující porod už u prvního?

ladie
16. říj 2016

@blevinka Jojo, nepostupující porod. První 19 hodin kontrakcí a pak jsem šla pod kudlu. U druhého mi rovnou naplánovali CS - i přesto, že jsem chtěla zkusit přirozený porod, tak jsem vyfasovala termín (víceméně na "oficiální" TP nebo pár dní po). Neradi nechávají přenášet.

janaaanna
16. říj 2016

Já jsem měla také CS pro nepostupující porod, spinální anestezii bez problémů, všichni strašně hodní. CS pozdě večer v pondělí, v pátek dopoledne jsme šly domů - měly jsme jít až v sobotu, ale přišlo mi, že chtějí rychle volnou postel, tak jsme šly v pátek a já byla ráda. PA, anestezioložka, všichni super, na šestinedělí už to tak skvělé nebylo, byla jsem ráda, že můžeme domů 🙂

blevinka
16. říj 2016

@ladie Děkuji za zkušenosti. Můžu se zeptat, netušíte, v Podolí plánují sekci až na ten poslední týden těhotenství? tzn. 39+ ? První dítě mám sekcí v Podolí tak doufám, že mě i druhé vezmou sekcí, děkuji.
@janaaanna já mám naštěstí celkem dobrou zkušenost i s šestinedělím, ale vadí mi ten dlouhý čas v porodnici, když už budu mít doma jedno dítě

mayyas
16. říj 2016

@blevinka Sice to nebyla otázka na mne, ale ano, v Podolí plánují sekci týden předem, na 39+0 (pokud to nevychází na víkend), respektive dle domluvy plus mínus jeden den....

blevinka
16. říj 2016

@mayyas moc děkuji za odpověď 🙂

monilee
18. říj 2016

@blevinka ahoj, prosím ťa po akej dlhej dobe po prvom SC rodis v Podoli? Mne vychádza druhý pôrod po 20 mesiacoch od prvého a tiež dúfam, že to bude znovu na sekciu

blevinka
18. říj 2016

@monilee v době porodu víc jak tři roky po prvním porodu sekcí - tak pokud to máš dřív než po dvou letech, tak bych se určitě nebála, Podolí naopak preferuje druhou sekci po prvním porodu sekcí ;)

mmms
19. říj 2016

@monilee já jsem měla mezi dětmi dva roky a automaticky mi nabídli další sekci. Já jsem teda chtěla přirozeně, což je trochu překvapilo. Takže myslím, že nebudeš mít problém 😉

verunka_korunka
9. led 2017

Máte někdo zkušenost s pro mě novým systémem podpisu smlouvy, uhrazení poplatku za osobu u porodu dopředu, součást smlouvy mel byt i porodní plán, který jsem samozřejmě neměla... Manžel nevím jestli stihne porod (bude muset nejdřív někdo dorazit na hlídání prvního dítěte) a navíc v mém případě nevím jestli se vůbec porodu dočkám... Takže jsem zatim za osobu u porodu neplatila, protože jsem řekla ze nevím jestli tam bude. Ale prý na první poradně se to dá změnit, ale pak už ne!!! A co jako ten manžel u porodu??? Otázka je, jestli zase neporodím dřív, že bych se první poradny ani nedočkala 😀

kaja2016
9. led 2017

@verunka_korunka ahoj, nejsem si jista s tou" novou smlouvou", jestli uz jsme to taky meli nebo ne, rodila jsem loni v dubnu - platila jsem dopredu manzel u porodu, cviceni a jeste neco, byl to balicek a mi,ze pokud neco z toho neklapne, tak se automaticky vraci. nakonec jsem nechodila na to cviceni kvuli riziku a normalne me to vratili.

lepsa
9. led 2017

@verunka_korunka já jsem smlouvu podepsala, ale není to nic extra, pokud se to tedy nějak nezměnilo. Když jsem tam byla kvůli registraci, tak jsem dopředu nic neplatila, paní říkala, že klidně až potom. Zatím nevím, jestli bude manžel u porodu, co já vím, kde zrovna bude :D ale nikdo neřekl nic o tom, že to můžu změnit jen v první poradně.
A taky nikdo nic neřekl o porodním plánu

monilee
9. led 2017

@verunka_korunka ja som podpisovala zmluvu pred pár týždňami a čítala som tam, že poplatok sa platí pred prvou poradňou v Podolí, takže to plánujem zaplatiť tesne pred tým. A počítam s tým, že keby sa niečo stalo, tak mi poplatok vrátia. Tiež som prvý krát rodila predčasne a manžela tam nepustili....no treba veriť, že tentokrát to vydržíme do konca!

verunka_korunka
9. led 2017

@monilee já rodila spontánně, takže manžel byl tehdy u porodu. Žádná smlouva se tehdy nepodepisovala... A s tím vrácením peněz ve smlouvě teda nic nepisou, jen je tam odkaz na nějaký zákon kterého se zrikas a to chápu jako to vrácení/ nevraceni peněz za nevyužitou službu. No asi si do Podolí napíšu mail. Jako měli to poslat minimálně tím potvrzujícím mailem abych si to mohla v klidu přečíst a mrknout i na přílohy. Takhle to bylo dost na rychlo a s dost omezenými informacemi.

blevinka
23. led 2017

Maminky, co jste rodily plánovaným císařem v Podolí - dávaly jste souhlas s přítomností studentů? Pořád váhám - v tom souhlase je totiž uvedeno, že dávám souhlas s přítomností studenta, který pod vedením zkušeného lékaře provádí výkon - což mám zrovna u toho císaře fakt strach, aby neřízl, kde nemá a třeba neprořízl i močový měchýř - na druhou stranu si říkám, že studenti jsou opatrnější a důslednější než unavení doktoři - pořád váhám, jestli souhlas dát nebo ne. Navíc mít tam zástup studentů se mi taky moc nelíbí - nevíte jak to prosím funguje?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru