Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

verunka_korunka
26. led 2017

@kaja2016 mail jim samozřejmě napíšu, ale nebudu nic psát na sociální sítě jako Facebook atd nebo to nějak medializovat. To fakt ne.

kamaxet
26. led 2017

ja dodprucuji jiz v příjímaci kanceláři rici ze dle zakona se za otce u porodu neplati a basta ja to tak udelala a neplatili jsme 🙂 vylohy na dvojčatka je dost a hradit veci které clovek nemusí je zbytečné.

evab.
26. led 2017

Nebudu se vyjadřovat, zda platit nebo vědomě ne za otce u porodu je krádež a rozhodně se tady nechci a nebudu hádat, ale každopádně stojí za zamyšlení, proč někde stojí nebo stál otec u porodu 1500,- a jinde nic. V r 2011 jsem v Podolí platila 1000,- (nejdražší návleky na světě, jelikož nic jiného manžel nenafasoval, nikdo ho neškolil) v r. 2014 1000,- a kamarádka z Loun 500,- (pokoj měla po 2 s vlastním wc a takové tam byly všechny pokoje) Po rozhodnutí soudu to v Podolí snížili, v Krči tušim na 300,- a nejsem si jistá, zda to není už zrušené vůbec. Ty 300,- mi přijdou adekvátní nákladům co uvádějí, ale rozhodně nesouhlasím, že kvůli otci u porodu je potřeba navyšovat personál, naopak osoba blízká může personálu dost pomoci. Já poplatky v Podolí beru jako obohacování porodnice, vždyť i nadstandarty jsou jinde levnější. Chtít 3000,- za noc, je zlodějna. Opět akceptuji max 1000,- Podolí je špičkové pracoviště a z toho těží. Kdo tam chce rodit, holt si to zaplatí. Naštěsti každý má právo volby, buď podmínky akceptuje nebo pujde jinam kde se neplatí

evab.
26. led 2017

Oprava, v r. 2014 jsem platila 1
500,-

mialagia
27. led 2017

@kaja2016 děvče tak si to znovu v klidu pročti pokud nerozumíš a zamysli se..já už jsem ti k tomu svoje sdělila a nevím jak to líp objasnit😉

kaja2016
27. led 2017

@mialagia To jsi zase vzala kde?🙂 Ja si myslim, ze tematu rozumim. Nic objasnovat nepotrebuju. Proste jsi o me napsala nepravdy, ale ocitovat je nedokazala, tak uz toho nechme jo.

mialagia
27. led 2017

@kaja2016 jaký nepravdy?😲
Takže polopatě? OK..pokud mi někdo účtuje protiprávní poplatek, jeho nezaplacení není krádež a když tu někdo píše, že by ho/že ho nezaplatil, tak neobhajuje krádež..chápeš?naopak porodnice jeho účtováním okrádá pacienty..což ty považuješ za OK stav, protože "nezaplacení účtů je přeci krádež"(citace), jako promiň, ale to fakt myslíš vážně? 😖
Malý příklad: já ti tu teď účtuji poplatek 1000kč za to, že se se mnou můžeš bavit v této diskuzi, neboť můj čas je drahý že..tkž předpokládám, že mi ho spěšně uhradíš ve prospěch mého účtu č. ..ptž "nezaplacení účtu je přeci krádež"😀a ty přeci nebudeš mě okrádat? Nebo snad jo?😕
Já mám z tebe dojem asi takový jako z pana prezidenta a jeho článku o p. Peroutkovi..jen hlavně neuznat svůj úlet a dokola okecávat sebevětší blábol..měj se hezky!a sorry ostatním za odbočení od tématu👻

@evab. samozřejmě, že je to zlodějina stejně jako ty ceny za nadstandarty a úplatky za přítomnost MUDr u porodu nebo císaře..já (ačkoliv jsem byla v Podolí až na to prostředí 6nedělí spokojená moc)zřejmě 2.dítě porodim jinde..neboť v tom stavu prostě vim, že nebudu mít chuť na nějaké boje..

@verunka_korunka btw představ si, že na mobilu mi ta smlouva prostě nejde otevřít tak zůstávam zvědavá na doma..a posílám pozdrav z hor😀

verunka_korunka
27. led 2017

@mialagia hory si uzij 🙂 taky bych ráda, ale nejde to 😀 mi to v mobilu taky nešlo otevřít je to nějaký divný textový soubor, komp je na to otevírání lepší

mialagia
27. led 2017

@verunka_korunka děkuji a škoda Jizerky paráda doporučuji😀 doma se podívám..nestihla jsem..🏂

kaja2016
28. led 2017

@mialagia Ano, povazuju to za kradez a dalsi diskuze nad tim, jestli je to protipravni nema cenu, nebot ty mas samozrejme uplne ve vsem pravdu a kdo s tebou nesouhlasi je de.il. Takze odchazim z teto diskuze mezi dalsi de.ily, ktery kdyz jim neco vadi, tak s tim neco delaj a nesedi doma na zadku a nechatuji nad tim. Fakt jsi me namichla svym zpusobem komunikace, takhle se u nas chovaji akorat socialni pripadi. Zdar!

kaja2016
28. led 2017

Zde pro inspiraci:
Naším cílem je, aby se všichni uživatelé Modrého koníka cítili bezpečně a příjemně. Proto je nutné, aby všichni uživatelé dodržovali následující pravidla:

Respektuj ostatní uživatelky a přistupuj k nim s úctou.
Osobní útoky, výhrůžky, obtěžování či dokonce kyberšikana nejsou přípustné.
Vulgární a obscénní vyjadřování je na celé stránce zakázané.
Nezveřejňuj osobní údaje jiných uživatelek - jméno, kontakt (adresa, telefon email...), stav apod.
Nezveřejňuj příspěvky a fotky, které ohrožují tvé vlastní soukromí a nebo mají intimní charakter.
Nezveřejňuj informace, které ti jiná uživatelka sdělila soukromě (obsah interní pošty, obsah soukromých skupin apod.) nebo jsi je zjistila z jiných zdrojů.
Je zakázené vkládat příspěvky obsahující, obhajující či podněcující násilí, fanatismus, rasismus, nenávist ke konkrétní osobě nebo skupině či šířící strach.
Nezveřejňuj klamavé, nepravdivé a zavádějící informace.
Nespamuj. Nezveřejňuj svůj příspěvek opakovaně a nežádej hlasy do soutěží a anket.
Nenabízej zboží a služby (s výjimkou bazaru).
Nevytvářej si duplicitní profily.
Respektuj tým Modrého koníka a jeho rozhodnutí.
Dodržuj právo a zákony. Nevkládej nezákonný obsah. Respektuj autorská práva. Je zakázané neoprávněné použití ochranných známek nebo duševního vlastnictví jiných osob nebo firem.
Dodržování Kodexu chování bereme velmi vážně. Proti chování a příspěvkům, které porušují Kodex chování, dobré mravy, platné zákony, obtěžují ostatní uživatele nebo narušují klidný chod stránky, zasáhneme. Náš zásah závisí na vážnosti prohřešku. Z naší strany může jít o upozornění uživatele, změnu viditelnosti jeho příspěvku pro ostatní uživatele až po zablokování přístupu na stránku.

petrasipkova1
28. led 2017

@kaja2016 Ukazuje se mi upozrnění na tuhle diskuzi, takže jsem se začetla, taky jsem rodila v Podolí a poplatek zaplatila, ano je to dost peněz, v podstatě za nic, ale tím, že tam chci rodit, by mě nenapadlo napsat neplatte ho dopředu, třeba ho po vás pak nikdo nebude chtít, zaplatila jsem ho hodně dopředu a neřešila, pokud to někdo udělá vědomě a ne omylem, tak by se to krádeží nazvat dalo 😀 a ostatní položky v ceníku ? je to jako u jiného zboží, prostě se platí za "značku", asi jako v Pařížské.

mialagia
28. led 2017

@kaja2016 ano a já to prostě za krádež nepovažuju stejně jako ústavní soud ČR!ty zřejmě víš víc o interpretaci právních norem než soudy ČR včetně toho ústavního že!jinak nevím proč sem kopíruješ pravidla koníka?btw četla si je?že tu urážíš lidi do zlodějů a sociálních případů😀a co s tím děláš ty prosímtě?jen se navážíš do ostatních na zadku u chatu..adios

kaja2016
29. led 2017

@mialagia Ano, to jsme pochopila, ze ty to za kradez nepovazujes. Ale da se na to napsat i bez toho, abys toho druheho napadala. Ja nikoho nenapadala. Napsala jsem svuj nazor a slusne. Ale to ty nedokazes a pak se divis, kdyz tvoji komunikaci po nekolikatem prispevku, kdy me obvinujes z kdeceho, hlavne z toho, ze me povazujes za hlupaka, prirovnam k tomu jak komunikuji opile zenske, co postavaji u nas pred Albertem. I ja mam svoje hranice. A jeste to samozrejme opet obratis proti me🙂 Mistryne fabulace, ze🙂 Samozrejme i na tuhle zprvu zareagujes tak, abys vsechno prekroutila a pro ctenare, ktery narazi jen na tuhle posledni to zpravu, to vypadalo, jake hruzy jsem tady psala. Jak rikam, jedine, co jsem napsala, ze jsem ocenila zenskou, ktera poplatek zaplatila, protoze me to prijde slusnost, kdyz uz se nekde rozhodnes porodit, nikdo te k tomu preci nenuti. O pripadech, kdy tam rodit proste musis, jsem take psala, ze to je neco jineho. Uz me to vazne nebavi. At si tuhle diskuzi kazdy vylozi podle sveho. Kazdy ma svuj rozum.

mialagia
29. led 2017

@kaja2016 tak to mám dojem, že sis tu přesně popsala sebe a tvoji formu komunikace..holt když dojdou argumenty tak nezbývá než se ohánět "opilými ženami před Albertem"😀ubohé! já znovu opakuju, že ty tu napadáš, ne já..ty jsi neocenila, ale úplně zbytečně a fakt nechápu proč, jsi tu urážela toho, kdo nechce platit protiprávní poplatek, tak se pak nediv, že ti k tomu někdo něco napíše..tímto se s tebou loučím, mám opravdu lepší věci na práci, tak pokud máš potřebu mít vždy poslední slovo, prosím klidně pokračuj😉

gepe
29. led 2017

@lucykal @verunka_korunka od 1.6.2016. Smluvni podminky ohledne pece nam nevadily, i jsme si uhradili byt pro planovanou sekci P.B. a opet naprosta spokojenost. Porod konec listopadu 2016.
Nadavaji tady lecktere na Podoli vcetne poplatku za pritomnost osoby blizske, i chteji pomalu zcela prirozene porody v zarizeni, ktere je svym zamerenim primarne specializovane na rizikove rodicky i porody, kdy nejednou neni cas na rozjimani.
V CR mate pravo si vybrat porodnici, tak nechapu proc tam lezete, kdyz nesouhlasite s jejich vynitrnim radem, peci i predpisy. Nesouhlasite, bezte jinam.

verunka_korunka
29. led 2017

@gepe nechci rodit jinde právě kvůli neonatologii (péče o extrémně nedonošené děti - jedno doma mám a jak jsem psala, jsem ráda že jsem byla registrována tam, jinak bych ve 25tt byla převážena právě do jedné z těchto myslím 8 porodnici. 2 týdny bych si poležela tam kde bych byla registrována a teprve po ukončeném 24tt by mě převáželi). A to kde chci a nechci rodit vůbec nesouvisí s tím, že nesouhlasím s vymáháním poplatku za otce u porodu. Pokud tam někdo chce někoho jiného, fajn. Ať si ten poplatek zaplatí, ale otec má mít právo být u porodu bezplatně. Ano podepsala jsem smlouvu, ano ve finále pokud bude někdo další u mého porodu ten poplatek zaplatím, protože bych jinak porušila tu smlouvu, která mi mimochodem přijde nedořešená a vymáháním poplatku protiprávní, ale k soudu s tím opravdu nepůjdu. A psát nesouhlasíte, běžte jinam... To není o svobodné volbě, ale o volbě rozumové. Za první chci být registrována tam kde mě nebudou převážet jinam, pokud dochodime do řádného termínu tohle dítě, bude mi jedno jestli porodím v Podolí, Krči nebo jinde, mimochodem začátek června budou sály uzavřeny a reálně mi to hrozí. A za druhé, takže by se do Podolí měly registrovat jen majetné a bohaté ženy aby jim placení poplatků bylo jedno? U prvního dítěte to bylo 1500kc, to je dle mého už docela dost.

gepe
29. led 2017

@verunka_korunka ahoj, Tvuj cely pribeh znam. Ja taky platila u prvniho porodu 1500kc a ani u nas vyber Podoli nebyl pokazde z duvodu "porodu na dobre adrese". Ano i sama vim, ze na neo do Podoli svazi i z jinych prazskych porodnic, aj. Ja tam nejen rodila.
Nevnucuj mi tvrzeni, ze do Podoli se maji registrovat pouze majetne, ja to nenapsala. 850,- je castka, kterou lecktere zeny utrati za kravinky a nepotrebne veci/zbytnosti, daleko davno pred porodem a xkrat.
Ad smlouva, pochybuji o tom, ze by byla Smlouva o peci spatne koncipovana a lehce pravne napadnutelna. O tom vsak tato diskuse neni a ja o tom nebudu zde polemizovat 🙂

verunka_korunka
29. led 2017

@gepe vím že mě znáš, pamatuji si tě 🙂 nic ti vnucovat nechci, debata na tohle téma je zbytečná, holt někdo má názor že platit za otce je ok a někdo s platbou nesouhlasí. O utrácení ženských... No jak která ;) a smlouva... Přečetla jsi ji? Co se týká placení je tam jen o platbě, ale o vrácení částky se tam vůbec nic nepíše. Takže tím je dost jednostranná. Ale jinak je vidět proč chtějí jméno osoby k porodu jako doprovod a zcela to chápu. Chrání sebe, chtějí si osoby prověřit, jestli s nimi v minulosti nebyli problémy a taky aby nepustili někoho, koho si např. rodička nepřeje. To je na té smlouvě vidět. Ale pokud ji měnili, měli dořešit i to placení a vrácení peněz. Mě teda u registrace nenapadlo si přečíst řád, čekala jsem v něm to co tam bylo i před 2 roky, takže ve smyslu chovat se slušně atd. Moje chyba že jsem si to nepřečetla a byla u registrace u okýnka dost překvapená. Ale stejně by to v mém rozhodování kde se registrovat nic nezměnilo. Ale pokud někdo přijde na registraci, odmítne podepsat smlouvu a tedy se nezaregistruje má v podstatě v Praze smůlu a nejspíš se nezaregistruje nikam. Ty termíny jsou plné hned jak se otevřou a navíc většinou dovolí registraci 14+0tt +- pár dní okolo. Takže vlastně nepodepsal by to jen magor ;)

gepe
29. led 2017

@verunka_korunka snad pamatujes v milem 😉 me taky smlouva prisla jako na rychle sepsany doc. O jednostrannosti a nekterych vecech nemluve. 🙂 o tom ale prave debatit nechci, i kdyz Te chapu. Jeste vsak k Smlouve, neni vubec resen plan.sc v ramci podol balicku, takze jsme s manzelem byli osizeni na sale napr o moznost aromaterapie, jemne hudby i intimni osvetleni chybelo 😉 😀 jine veci jsme vsak cerpali 🙂 a musim rict, ze jsme byli opet spokojeni s peci, a o to nam slo primarne.
Hele, ja verim, ze se magori vzdy nekde najdou 😉 a ne vsude v Pze chteji podepsat Smlouvu o peci.

verunka_korunka
29. led 2017

@gepe to jo, ne všude chtějí podepsat smlouvu, ale myslím že všude je nutné se registrovat 14+0 (dohoda pražských nemocnic) takže 15+0 do kdy musíš fyzicky dorazit na registraci ( Apolinář je dokonce do 20 dnů) už nejspíš nebudou místa ani nikde jinde v Praze volná. Nevím, neřešila jsem to. Možná jinde mají i trochu víc volno...

gepe
29. led 2017

@verunka_korunka tjn. Napr v Podoli vsak prijimaji registrace dle pm, ale i dle prvotrimestralniho screeningu, takze rozsah moznosti dni registrace je casto vysi nez +-7dni. Jak je to jinde nevim, mam zkusenost s Podolim i v ramci spadu. Zazila jsem i na poradne, drzi registraci do skoro konce, pak prijdou na prvni/druhou poradnu s tim, ze budou rodit jinde a at tam jinam laskave poslou papiry. Coz mi neprijde ok vuci jinym maminkam, vcetne porodniho. Avsak to uz at si kazdy srovna sam 🙂 apropo blahopreji k druhemu a drzim pesti! 😉

lucykal
29. led 2017

@gepe já souhlasím já byla spokojená a poplatek by manžel klidně zaplatil u porodu bohužel být nemohl a já rodila v roce 2015 nic se předem neplatilo🙂 Já bych za Podolí nevyměnila jinou nemocnci

lepsa
30. led 2017

Vidím, že se zde stále probírá poplatek za otce. Dnes jsem byla v Podolí na první poradně. Při registraci jsem uvedla, že nevím, jestli otec bude u porodu a to samé jsem řekla i dnes. Nevím jestli to bylo tady nebo v jiné diskuzi, ale někdo psal, že změnit to lze jen v první poradně. Můžu to změnit i těsně před porodem a poplatek zaplatit až u porodu. A to mi ještě PA řekla, že by bylo Podolí rádo, kdybych pak poplatek uhradila.

terezapetrova
30. led 2017

@lepsa platila jsem předem v roce 2011 i v roce 2015. U prvního porodu to byl ale takovy fofr, ze nikoho nenapadlo vůbec kontrolovat jestli to placene je 🙂 takze jsem to tehdy resila uplne zbytecne 🙂

lepsa
30. led 2017

@terezapetrova já to nijak nehrotím 🙂 ale vím, že se někdo ptal, jestli to jde změnit až u porodu nebo jen v té první poradně 🙂

verunka_korunka
30. led 2017

@lepsa jj já to řešila... A mohu se zeptat, tím pádem ho nemáš vůbec uvedeného v těch papírech? Protože jsem pochopila, že uvedenou osobu chtějí aby si mohli zkontrolovat kvůli možným problémům (třeba i z minula). Nebudeme vědět ani ten den jestli to manžel dá nebo ne... jestli někdo přijede hlídat dceru...

lepsa
30. led 2017

@verunka_korunka nevím teď jaké papíry myslíš 🙂 tu smlouvu si už moc nepamatuji, přeci jen už je to nějaký pátek :D ale dnes jsem v ní ještě zaškrtla, že si neobjednávám žádný balíček a myslím, že ještě i to, že manžel u porodu nebude (ale tím si fakt nejsem jistá). Jinak je manžel uveden jako kontaktní osoba. Manžel k porodu chce, ale nevím, jestli nebude v práci a tak. Takže určitě nehodlám platit nic předem :D PA byla úplně v pohodě a říkala, že až přijedu rodit, tak když tak uhradíme ten poplatek 🙂

lucykal
30. led 2017

@terezapetrova já jsem rodila 2015 a nikdo po nás nechtěl nic zaplatit v poradně se ptaly sestry zda manžel bude u porodu a nikdo mě nikam neposlal nic zaplatit. Nakonec manžel u porodu nemohl být měla jsem akutní sekci byl semnou jen asi hodinu na porodním boxu.

hejtereza
30. led 2017

Ja mam zaplaceny uz Podolsky balicek, i dalsi osobu u porodu. (chci tam mit tatinka ditete a sestru) a pani za pokladnou mi rekla, ze pokud sestra nestihne porod, tak mi penize vrati, jen staci to potvrdit porodni asistentkou na porodnim boxu, ze tam neni. Potvrzeni o zaplaceni musite vzit samozrejme sebou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru