Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hejtereza
30. led 2017

Ale mam tez dotaz, jak jste byly holky spokojene s porodnim boxem? Prej je krasne vybaveny, muzete byt ve vane, pohybovat se pokud to vas stav dovoli atp. K porodu jste meli vlastni/ nebo erar.kosili? Jsem prvorodicka a nejak nevim zda se hodne uspinite u porodu nebo ne, zda si mam vzit svou, nebo radeji nejake stare triko.

terezapetrova
31. led 2017

@lucykal tak ted jsi me zviklala, ja vlastne uz nevim jak ten rok 2015, ted jsem uplne zmatena a uplne si to nepamatuju, asi jsem nemela cas to resit prece jen uz mame 2 ditka ale tak pokud to někdo potřebuje vedet volala bych rovnou tam 🙂 ale taky je fakt, ze jsme nerodily stejny mesic 🙂

terezapetrova
31. led 2017

@hejtereza k přirozenému porodu vlastní volne triko, kratky rukav! Nebo vlastní nocni kosile, kratsi, kratky rukav. Kratky rukav je dulezity pro personal když musí pichat do zil atd. Jak moc to uspinis se asi neda v gobalu rict ale myslim, ze moc ne a pak to vyperes 🙂 Na samotny porod to mas stejne vykasany a vic to vazne neresis 🙂 ale mozna i erar by sel zaridit. Tak drzim palce a zdrave mimimko 🙂

verunka_korunka
31. led 2017

@lepsa jo to jsou přesně ty balíčky... 1 osoba u porodu, Podolský balíček, druhá osoba u porodu

verunka_korunka
31. led 2017

@hejtereza porodní box super, vana tam tedy nebyla, měla jsem sprchový kout. PA mi přinesla gymnastický míč a nahřáté polštářky s peckami. Košilku jsem měla vlastní a moc ušpiněná nebyla, ale já neměla ani žádné poranění tak nedokážu soudit. Erární košili mi nikdo nenabízel a já se po ní ani neptala tak nevím. Ale na gynekologické lůžkové části mi dali čistou protože jsem druhou neměla, ale druhý den manžel přinesl čistou mojí a pak už jsem erární zase neměla. I když teda by se nejakou tu chvíli po porodu i hodila... ;)

lucykal
31. led 2017

@terezapetrova já rodila v březnu předčasně akutní sekcí tak moc nebyl na nic čas, ale když jsem byla poprvé v poradně 25-26tt jen se mě ptaly sestry zda bude manžel u porodu nic víc.

terezapetrova
31. led 2017

@verunka_korunka ja mela na celou dobu pobytu vc porodu /4dny/ 3 vlastní a mohla jsem mit i 4 klidne 🙂 uz mala skvrnka me stvala

verunka_korunka
31. led 2017

@terezapetrova já tam ležela měsíc a jedna byla doma na praní... A ze dne na den se rozhodli zahájit porod. Neměla jsem s sebou ani standardní sbalenou tašku 🙂 vše balil a poté postupně nosil manžel. Doma mám pyžama a košilek málo. A kojící jsem chtěla kupovat raději až po porodu, jestli bude vše "OK" abych pak neplakala nad kojicima kosilema a zbytečně je nevyhazovala do popelnice...

terezapetrova
31. led 2017

@verunka_korunka ja to mela stejne jak ty s prvnim takze vim🙂

paprikasova
31. led 2017

@hejtereza Porodní pokoj je skvělý. Poprvé jsme v něm byli 12 hodin, takže jsem ho užila dostatečně 🙂 Je příjemné vědět, že tady už budeš, máš tam svoje věci a zároveň víš, že tam pak zůstaneš ty 2 hodiny s miminkem. Poprvé jsem měla k porodu šaty, ve kterých jsem přišla. Při samotném porodu se nezašpinily, ale potom jsem je nestihla vyhrnout a dali mi miminko do náruče, takže byly od krve a od mázku, rovnou jsem je pak vyhodila. Druhý porod byl krapet rychlejší, takže když jsem dorazila na pokoj, tak jsem se svlíkla do naha, že si dám sprchu, ale to už jsem rovnou tlačila, takže jsem porodila nahá 🙂 A bylo to mnohem lepší, i pro ten bonding a celkově pocit přirozenosti.

hejtereza
31. led 2017

Dekuju holky za info!
@paprikasova
@verunka_korunka
@terezapetrova

Ja tam mam za 8tt termin, tak proto se ptam, ja se tam sama narodila v 25tt takze Podoli je takova moje srdcovka, a doufam, ze kdyz si poradili tehdy se mnou, tak ted i s mou dcerkou. Cekam prvni, tak jsem takova hodne zvedava, hodne se ptam, je fajn vedet ze tu sou holky co Vam odpovi 🙂 .

freetree
3. únor 2017

Ahoj holky, musím se do týdne rozhodnout kde budu rodit a ještě pořád v tom nemám jasno. Můžete mi prosím říct, jak v Podolské porodnici koukají na porodní plán? Nechají Vám miminko hned po narození přiložit? Může být partner se mnu od začátku co mě přiveze, nebo musí někde čekat? Moc Vám děkuji za jakékoli zkušenosti, jsem prvorodička a tak trochu nevím co mě vlastně čeká 🙂 Děkuju

hejtereza
3. únor 2017

Ceka nez vam daji klystyr co vim a pak muze :D

paprikasova
3. únor 2017

@freetree Jsou naprosto vstřícní. Já tam měla dokonce nějaké divnosti s placentou a všechno v pohodě.

dandaa
3. únor 2017

@freetree budu mít u porodu muže i svoji PA .Miminko po porodu ihned přikládají a nemají s tím problém.Doporučuji zajít na predporodni kurz a na vše se poptat.Pro nas bylo Podoli jasná volba hned od začátku.

verunka_korunka
3. únor 2017

@freetree já normál nezažila, ale co jsem viděla, chlap čekal jen při příjmu když ženskou vyšetřovali a dávali monitory, asi i na klystýr tam nebyl, to nevím (ale ten se dá odmítnout když ho nechceš) a pak už jsi s chlapem na porodním boxu. Přiložení taky neporadím u nás to absolutně nešlo 😀, ale někdo výše psal, že dali a že měla z toho zakrvácenou košili/šaty.

crejzy
3. únor 2017

Někde jsem četla, že se trochu zdráhají dávat epidural, je to pravda?

paprikasova
3. únor 2017

@crejzy Oni se obecně snaží hodně podporovat přirozený postup a před epidurálem nabízet jiné metody. Ale pokud si ho vyžádáš a bude na to čas, tak ho určitě dají.
@verunka_korunka To jsem byla já 🙂 Přikládají určitě a všude, ono je to i kvůli tomu, že se líp přestřihává pupečník. Já jsem měla napsané, že chci, aby se mě zeptali i na měření a vážení. Opravdu mi ho nechali dlouho, pupečník dotepal, pak se přestřihl a ještě jsem ho pořád měla, aspoň 10 minut. Pak teprve opatrně navrhli, že by ho změřili a zase mi ho hned vrátili a měla jsem ho nahého nejmíň hodinu, pak už plakal. Ale podotýkám, že to byl naprosto bezproblémový porod.

luscinnia
3. únor 2017

No nevim. Rodila jsem duben 2015, nasledne po porodu jsem mela debatu s doktorkou, co me rodila... meli jsme spolu mensi konflikt a v debate jsem se ji ptala, ze preci oni jsou ta porodnice, co ma rada porodni plan. Na to ona mi rekla... a to vam rekl kdo? Pak mi rekla, ze ho vnimaji jako vyraz neduvery.

Byla hodne mlada, 28 let. Pak jsem nahodne mesic po porodu sedela v restauraci vedle Podoli a ona sedela se sesti mladyma doktorama z Podoli u vedlejsiho stolu. Debatu o pacientkach vedli hlucnou a byla to sama arogance.

Faktem je, ze muj plan dodrzeli, ale v nekterych vecech na me tlacili.

A za me velky pozor na laktacni poradkyne. Krome sebe znam duverne dve dalsi rodicky z Podoli a vsem nam vnutili kojici kloboucky. Ta posledni tam rodila pred mesicem, cili stale aktivni praktika. A vnucovala mi to tam kazda ta poradkyne. Slozite jsem je pak odbouravala. Je to prusvih.

Osobne po sve bohate zkusenosti s Podolim to jejich renome absolutne nechapu.

paprikasova
3. únor 2017

@luscinnia To teda taky nevím, kdo ti řekl. Porodní plán nemá ráda asi žádná porodnice. A taky dost záleží, jak je napsaný. Moje kamarádka je porodní doktorka a říkala mi, jak nepříjemně působí, když dostane do ruky zkopírovaný mustr a ta žena ani neví, co jednotlivé body znamenají. Já jsem porodní přání psala jako dopis, s úctou a pokorou, ale vlastními zkušenostmi a názory- přesně tak, jak to cítím. Jinak šestinedělí je tam děs, i když některé sestry jsou skvělé. Já jsem s kojením žádný problém neměla a žádná z mých kamarádek tam kloboučky nedostala, ale je pravda, že někdy je ten přístup hrozný.

petrasipkova1
3. únor 2017

@luscinnia Rodila jsem červenec 2015, a mám úplně odlišnou zkušenost, všichni se ke mně chovali hezky, s respektem, žádný plán jsem neměla, a vůbec ho nechápu, jen jsme měli s manželem srovnané v hlavě na čem nám záleží, u porodu vše v pořádku, žádné nucení do čehokoliv, pouze nabízení úlevových pozic, zdůvodňování co je potřeba, co se momentálně děje apod, jinak vše tak jak jsem chtěla já, spokojenost. Na šestinedělí samo horší, tak jak se člověk dočte všude, příště si zažádám o nadstandart a snad bude k dispozici aby tam se mnou mohla být co nejdéle i starší dcerka, ale jinak nikdo mi nikdy o kloboučkách neřekl ani slovo, dceru mi pomohla por.asistentka přisát už na sále, vše v pohodě, dcerka byla savec pořádný a dál už jen lakt.sestra přišla a ukázala jak dcerku držet, byla jsem vyplesknutá, jinak si mě pak už nikdo nevšímal. Příště určitě zase do Podolí.

verunka_korunka
4. únor 2017

Na laktacni nemohu rict nic spatneho. Ano kloboucky mi doporučili, ale bez nich jsem trpela jak kůň a mala se moc nenapila. S nimi to slo mnohem lepe a odbourání nebylo nic strašného. Laktacni mi vzdy poradila, zkontrolovala techniku, dítě a poradila jak to dělat lépe. Ale nebyla jsem na sestinedeli, ony ty laktacni to maji rozdělené kdo kam chodi, nektere na imp jine na gynekologickou část a další na sestinedeli.

luscinnia
4. únor 2017

@petrasipkova1 No vám právě vše klapalo na první dobrou. U mně neklapalo nic a tudíž jsem setsakra seznala, jak se tam člověku vede, když je průšvih.

Odbourání kloboučků průšvih být může, že to někomu šlo lehce, dobře pro něj, u nás to byly pak prořvané hodiny a hodiny, dcera se po návyku na ně odmítala přisát bez nich.

U porodu jsem manžela neměla a po porodu jsem málem vykrvácela a skončila na JIPu, tudíž za mě byl plán nakonec super věc, protože jak jsem nebyla při vědomí, postupovali pak podle něj - např. neměřili nebo začli dceru hned dokrmovat stříkačkou přes prst. Na druhou stranu mě pak po čtyřech dnech nutili, ať jim dovolím krmit ji lahví a to jsem měla co dělat, abych to vydržela. U nás bylo rozkojování boj na tři týdny, který jsem nakonec vyhrála a dceru kojila do roka, ale dík za to patří dule a rozhodně absolutně absoluitně ne laktačním z Podolí. A že to mlíčku trvalo, tomu rozhodně nepomohlo, že mi nikdo po porodu neudělal žádnou kontrolu a až díky přeložení na nadstandart, kde mě rutině při přejímce změřili tlak, se zjistilo, že u mě přetrvává preeklampsie, kvůli které mi porod vyvolávali (po porodu ani jedno měření tlaku čtyři dny) a následně udělali odběr krve a s děsem zjistili, že jsem těžce anemická, ztratila jsem podle papírů litr a půl krve a dostala hned po porodu transfuzi. Ale pak už to právě taky nikdo nezkontroloval, až díky té přejímce na nadstandard. Takže mi čtyři dny po porodu běželi dát další dva pytlíky krve. To mi fakt úplně ok přístup nepřijde. Kontrola a zájem naprosto všech nula, že jsem porodila málem na rizikovým po vyvolávaným porodu, kdy si mě nikdo nevšímal, no comment.

Dobrou zkušenost s Podolím každému můžu jen závidět, já jsem si na nich setsakra bolestně otestovala, jak se tam daří, když to nejde podle plánu. A doktorů mě tam vidělo milion a chválu bych nepěla fakt na nikoho.

Jinak plán jsem měla normální, nic přehnaného a rozhodně jsem u všeho nevěděla, co přesně chci... neb jsem předtím nerodila. To je naivní představa. Sepisovala jsem ho s dulou a jednotlivé body s ní probírala. A za jeden každý z nich jsem pak byla neskutečně ráda. A vůbec za plán sepsaný, neb když mě laskavě konečně převezli na sál, tak už jsem jenom tlačila a pár minut po porodu už mě uspávali a byla jsem v bezvědomí.

Co bych o Podolí řekla kladného a co je podle mě jeho obří výhoda, která mě ani nenapadla a za kterou jedinou jsem vděčná... že tam mají banku mateřského mlíčka a že jsou ochotní přes ten prst stříkačkou dokrmovat. Byť ne každá a to tlačení do lahve tam několikrát bylo. Je velká škoda, že se o té bance málo mluví.

Já jsem se pak po porodu dávala měsíce dohromady a až ve třičtvrtě roce dcery jsem zvládla překročit znovu práh tohohle ústavu, fakt mi z nich zůstaly neskutečně ošklivé vzpomínky, především pocit totální bezmoci a nezájmu, nebudu ani líčit, jak mě nakonec v bídným stavu propustili, nekojící, doma ani lahvičku, fyzicky skoro nechodící a do dvou hodin se musíte vystěhovat... než jsme všechno oběhali, dcera nám pak doma řvala hlady... fakt jsem odjížděla rozložená a s pláčem.

Nicméně vrátila jsem se tam po tom třičtvrtě roce nabídnou svoje mlíčko, aby ho dostaly další maminky, Podolí je mi buřt, ale maminkám bych ho ráda dala, co potřebujou. A hleděli tam na mě, že jsem úplně spadla z višně, že ho chci darovat a pak mi řekli, že mlíčko jen do půl roku, že se pak to složení mění. Škoda, že to tam někde nevisí, tahleta možnost, věřím, že spousta maminek by těm dalším ráda pomohla.

Stejně tak jsem chtěla darovat oblečení a to na mě hleděli teda úplně, ptala jsem s, jestli tam mají někde třeba kontejner nebo někoho, kdo by to měl na starosti. Ne. Prý už se jich nikdo několik let nezeptal. Tak nevím, kde ty oblečky berou. Fakt nevím. Oblečky jsem jim předala a netuším, kde skončily.

Za mě je to cirkus na kolečkách, kde levá ruka nejenže neví, co dělá pravá, ale ani to vědět nechce. A všichni tam jsou extrémně přetížení - netuším, jak to mají s přesčasy nebo tak, ale podle mě to tam musí být strašlivá bída. Ty lidi tam jsou zjevně unavený a dost z nich už shořelo na prach.

A jistěže je to o lidech, na jednu sestřičku vzpomínám s velkou láskou, ještě tam byla pak jedna a ta byla taky hodná a nápomocná. Ale většina na mě ode dveří volala, že toho mají moc a spěchají. A to byl ten nejlepší přístup, se kterým jsem se setkala. Byly i horší.

petrasipkova1
4. únor 2017

@luscinnia Před porodem jsem měla taky problémy, přenášela jsem 9 dní, vysoký krevní tlak, ale všude personál moc příjemný. Je pravda, že jsem Podolí vybrala kvůli miminku, aby mělo vše co potřebuje v případě komplikací, na sebe ani tak nemyslím, stejné to bylo po porodu, sebe jsem ani moc nevnímala, dcerka měla problémy se srdíčkem, bála jsem se, aby nás pustily domu, tak člověku nějaké věci nepřijdou důležité, a také je pravda, že muž je velikou oporou u porodu, a člověk vše vnímá jinak, protože se prostě cítí v bezpečí. A při čtení tvého příspěvku, je mi samozřejmě líto, že jsi měla takový těžký porod, mě napadlo, jak by to probíhalo v jiné porodnici, to člověk nemůže nikdy dopředu vědět.
Jinak jak jsi psala o přepracovanosti atd, tak to samozřejmě je znát, kamarád porodník má službu 3 dny v kuse, jao taky bych ke konci po x porodech byla asi k.o), ale to je otázka managmentu. O bance mateřského mléka nic nevím, bydlím daleko, tak mě ani nenapadlo mléko darovat, byla jsem sama ráda, že zvládám svoje mimčo 🙂 , oblečky, na oddělení byli jen zavazovací košilky, takže asi to není běžná praxe, že jim někdo nabízí "nové"oblečky.

dzogobela
4. únor 2017

Mne taky vyvolavali porod kvuli vysokemu tlaku, cervenec 2016. Tlak mi pak merili kazde 4 hodiny, az do propusteni domu, jelikoz jsem po porodu malem skoncila na Jip, prave kvuli vysokanckemu tlaku. Kojeni mi slo bez problemu, ale byla se mnou na pokoji maminka, ktera s tim velmi bojovala. Nikdo ji nedal kloboucky, ani malemu nedali flasku, dokrmovali automaticky pres strikacku. Tot k prispevkum vyse.
Na rizikovem a pri porodu byli vsichni uzasni. Na sestinedeli to bylo trochu horsi, ale i tady jsem narazila vlastne jen na jednu fakt neprijemnou sestru.
Za me s Podolim velka spokojenost, priste bych znovu rada tam.

mialagia
5. únor 2017

@luscinnia ty kloboučky můžu potvrdit, sice nenutili, ale doporučili na moje rozkousané prsa..což je úplná blbost(jsou na vpáčené bradavky což nemám)..a odbourávání byl taky boj, nakonec mi muž musel koupit elektrickou odsávačku, aby se to zahojilo a kojim už 15 měsíců..ale jen díky sobě, jako mě tam fakt s kojením nepomohli vůbec jen vždy někdo nakoukl a "no vidíte jak malá pěkně saje, děláte to dobře" a že při tom brečím bolestí nezájem..jinak co píšeš je teda síla😨ono je to prostě i o štěstí kdo má zrovna službu víš..si myslím bohužel..na mě byli všichni vesměs milý a laskavý, ale některé sestry na 6nedělí prostě asi nestíhaly, takže jsem jen koukala za pár dní jakou instruktáž o péči o dítě, kojení atd. dostává spolupacientka druhorodička..to mě vůbec, prostě se vystřídaly směny mno..nadstandart věčně obsazen bohužel..rizikové i jip úplně super po císaři..ale potom už slabší tedy, hlavně jsem vůbec neměla pocit klidu na pokoji ve 3lidech a dětech.. jinak mi naštěstí nic nebylo, tkž jsme to zvládly😒

Suma sumárum teď slyším dost chválu na Motol od kamarádek..😉

dzogobela
5. únor 2017

@mialagia vidis a svagrova rodila v Motole v prosinci 2015 a ma na to nejhorsi vzpominky... Uz tam nikdy nechce.

mialagia
5. únor 2017

@dzogobela já se obávam, že to je vpodst.sázka do loterie všude..jedna moje kamarádka v Motole v prosinci 2015 plánovanou sekcí 2. dítě a chválila si(1.dítě v Podolí a moc spokojená nebyla, např.anesteziolog nezvládl napíchnout epidurál ani na x-tý pokus, tkž nakonec císař v celkové narkóze, pak jí dali rovnou na pokoj, páč na jip neměli místo😨)..druhá kamarádka teď v lednu 2017 Motol normálně a prý super..tak nevím..

dzogobela
6. únor 2017

@mialagia ja si to taky myslim. Podle me, kdyz je bezproblemovy porod, tak je zenska spokojena vetsinou vsude. Pokud se naskytne nejaky problem, tak pak je to o stesti na personal, ten dela totiz dle meho nejvic 🙂

hejtereza
10. únor 2017

Nechali Vas v Podoli rodit prirozene KP jako prvorodicku? Je tu nekdo takovy? Rada bych chtela zkusit rodit prirozene KP, kdyby byli jakekoliv komplikace tak hned CS.. Cekam drobnou holcicku, ma i proporcne mensi hlavicku, tak by to nemel byt problem, ale i tak se bojim rizik. Tak bych si rada precetla Vase zkusenosti! 🙂 (jsem na konci 33tt)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru