Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

dandaa
20. únor 2017

@hejtereza pravo na nadstandart to neni ale pouze prednost pred tou ktera balicek nema.

hejtereza
20. únor 2017

@dandaa omg neberte me za slovo, jasne. To jsem myslela.

dandaa
20. únor 2017

@hejtereza lepsi je se vyjadrovat presne a nemotat hlavu ostatnim.Pak akorat vznikaji famy.

mmms
22. bře 2017

Nevíte, jestli jde v Podolí zaplatit si nadstandard předem? Čeká mě plánovaná sekce, takže termín budu znát (pokud se samozřejmě miminko nerozhodne jít ven dřív). Minule (taky plánovaný císař) jsem všude hlásila, že chci nadstandard už kdoví jak dlouho před operací, sestřička si to někam zapsala, ale nakonec mi to stejně k ničemu nebylo. O ten nadsandard fakt stojím...

dandaa
22. bře 2017

@mmms nejde zaplatit predem.Vetsinou maji pry prednost ty co maji podolsky balicek a celkove je to o stesti chytit volny nadstandart.Navic musis vzit ten ktery ti nabidnou,coz muze byt i ten nejdrazsi.

hejtereza
22. bře 2017

Ja ted na nadstandartu lezim ale 2900 za noc no 🙂

mmms
22. bře 2017

@hejtereza při prvním porodu jsem taky měla asi za 2700,- a ještě jsem za to byla ráda. U druhého bych klidně taky zaplatila, ale za celou dobu prý nebylo nic volné.

venulka1
28. bře 2017

Ja rodila v Podoli cervenec 2013 a duben 2015 a je pravda ze me stvali dr na poradne co poradne neumeli česky ale stacilo rict mam ten a ten problem a uz to litalo monitory super sestřičky uzasne pak u porodu to bylo horsi nemit tam manzela jsem v haji kord u mladsi porod zacal podle konzultraci uz v patek ale nic se nedělo neotvirala jsem se a pak v pondeli uz mi bylo zle a posilali me zase domu a to jsem zacala ze uz nemuzu at a na zurnala zrovna sloužil primar a ten ze rovnou na sal to bylo ve 13h a v 17h byla dcera venku asistentka tvrdila ze URCITE nerodim a nemuzu tlacit muz je stihl volat na chotbu at nekdo pribehne a kdyz se pritila dceru chytala pomalu v letu vylezla na druhe zatlaceni šňůru 4x kolem krku kolem tela ksandy ale zdrava a dr prisela a az po nejake dobe co byla dcera na svete jinak si stezovat nemuzu ani u jednoho za me ke peklo sestinedeli sestry neprijemne divne zle nedej boze chtit nahradni obleceni uspinit postel a chtit pohlidat dite a u prvni jsem mela krevni ztratu prvni transfúzi jsem dostala na sale na druhou zapomeli a v den propusteni mi teprve delali krevni testy vysafovala jsem leky na tri dny a nashle mam v Podoli sveho gynekologa tak aspon jsme probrali co a jak ale jinak rodila bych tam znovu ale sestinedeli bylo pro me silene

verunka_korunka
29. bře 2017

@venulka1 diky za zkusenost, porad ctu ze je dulezite se umet poradne ozvat, musim se na to pripravit kdyby manzel nemohl k porodu. Jinak ja mela asi prideleny zkusenejsi porodni asistentky... rodila jsem v 26tt. Je pravda, ze s bolestmi co uz dle meho se nedaly snest me polozila zpet na lehatko, uz si nepamatuji jestli se divala dolu, nicmene nasadila monitor ja ho shazovala jak mi to bylo neprijemne a jen volam na ni ze tlacim a ze to nejde zastavit. A spustil se poplach, do pul minuty tam byly dalsi 3 lidi vcetne slouziciho primare a 2 pediatri cca za 2 minuty, maji to chudaci daleko. Do 5ti minut byla dcera venku. Takze za me byla jasna volba opet podoli... jsem jim vdecna za vice věci. Sestinedeli jsem si nevyzkousela, ale gynekologicka cast taky nic moc a uz vubec ne kdyz tam 2 tydny lezis se zacinajicim potratem a doktori jsou pesimisti a jen te vic stresuji. Na rizikovem potom uz bylo veseleji ...

mmms
2. dub 2017

Vyžadují v Podolí ještě pořád vážení před a po každém kojení? Případně je tu někdo, kdo se s nimi dohodl třeba jen na 1-2 vážení denně? Byl to velký problém? (Chápu, že někomu to vůbec nevadí a to neřeším, já tohle z několika důvodů prostě nechci.)

dzogobela
2. dub 2017

@mmms 7/2016 to chteli. Ale nevim, jestli se nekdo zkousel ptat, zda by to slo nedelat.

klimca
2. dub 2017

Rodila jsem koncem listopadu a, bohužel, to chtěli, zaznamenávalo se to do jejich přehledu, včetně počůraných a pokakaných plínek. Dokonce se muselo kojit na povel ☹ jedna sestra byla v tomto ohledu dost nepříjemná a jednou mi dokonce řekla, když bylo 6:15 a já nekojila: Vy kojit nebudete? Uvidíš, třeba to klapne, držím každopádně palce 🙂

dzogobela
2. dub 2017

@klimca jo, tak to po mne kojit nechteli. Jako nehteli delsi nez 3 hodinove intervaly, ale jinak to nechavali na nas. A to vsechny sestry, co se tam vystridaly.

mmms
2. dub 2017

@klimca Kojit na povel? Co to je?! Já jsem tam byla s oběma dětmi a s kojením měla obrovské problémy, nakonec se mi to ani u jednoho nepodařilo. Řídila jsem se jejich radami, což byla chyba. Tentokrát mám daleko víc informací a chci si to dělat podle sebe, tak zjišťuju, jestli s tím bude problém...

klimca
2. dub 2017

@dzogobela @mmms stalo se to sice jednou, ale přesně po třech hodinách se kojit muselo (v 6-9-12-15-18 atd), což mne docela překvapilo a musím říct, že i místy iritovalo. Dorazila mne ta sestřička, co mi fakt ve čtvrt na sedm řekla, jaktože už nekojím. Chápu, že musí mít nějaký režim kvůli organizaci oddělení a takhle se to dá zajistit, ale připadalo mi to přehnané.

klimca
2. dub 2017

@mmms já byla na oddělení šestinedělí P1, nevím, jak to je příp jinde, ale chodila za námi laktační poradkyně, byla moc fajn, snažila se mi pomoct, taky jsem měla problémy s kojením. Dnes bych to řešila ale jinak, jenže já nebyla na to připravená a moc info jsem neměla. Takže pokud máš i více informací (a jak koukám i zkušeností 🙂 ), tím lépe 🙂

mialagia
2. dub 2017

@mmms 10/2015 taky chtěli vážit, vyfasuješ takovej ten výkaz na to..ale já jsem třeba na to furt zapomínala, takže zapsala jen občas a nebyl problém..hlavní bylo, že malá pak začala přibírat, ale to až ten asi 3.den mam dojem..podmiňovali tím propuštění..podle mě stačí zapsat občas..co ti asi tak udělají😉jinak o kojení na povel nic nevim, mě si spíš nikdo moc nevšímal(bohužel i bohudík)..

dzogobela
2. dub 2017

@klimca ty jo, tak to na P4 vubec 🙂

mmms
2. dub 2017

@mialagia Jo, ty výkazy si pamatuju (rodila jsem tam 8/2012 a 8/2014)... Zkusím se nějak domluvit a v nejhorším holt budu občas zapisovat.

lussinka88
2. dub 2017

Ahoj Holky, prosím má smysl uvažovat o tom podolským balíčku a nadstandartu? Měla bych rodit na začátku července... jak tady čtu, tak to bude drahý jako čert a nevím jestli se to nedá zvládnout na normálním pokoji v čem konkrétně je rozdíl a jak jste to ocenili vy? 🙂 Díky moc, jsem prvorodička...

kucmoch
2. dub 2017

@verunka_korunka ctu ze jste rodila ve 26tt takze mate nedonosenatko. Pokud jste rodila.v Podoli je na.fcb skupinka Podolska nedonosenatka 🙂

verunka_korunka
3. dub 2017

@kucmoch jj, vim jsem tam, ale kdyz jsem tam byla naposled, bylo to malo pouzivane.

monikabans
3. dub 2017

@lussinka88 ja bych si to neplatila, slysela jsem, ze i ldyz si to koupis, tak se ti toho zaplacenyho nadstandartu navic nemusi ani dostat ☹ ja byla na normalnim pokoji, byla jsem po cisari a sla jsem hned na pokoj, ne na JIP, protoze tu meli plnou, coz bylo super, hned jsem mohla volat atd... byla jsem na 2luzaku od ut-so a z toho jsem tam byla 3 dny sama 🙂 takze parada.

dandaa
3. dub 2017

@lussinka88 pokud chces nadstandart tak s balickem mas prednost.Nemuzes si ale pokoj vybrat takze muzes dostat i ten nejdrazsi.Ja si balicek zaplatim....

lussinka88
3. dub 2017

@dandaa ja vim, ale me jde spis o to kdyz bude moznost...

dandaa
3. dub 2017

@lussinka88 me jde o svuj klid a hlavne mit sve wc,sprchu.Takze snad ho dostanu.

venulka1
3. dub 2017

@verunka_korunka ono je asi jine i 26tt a 41+0 😀 ale jinak jsem mela stesti u syna kdy to byl te asistentky prvni porod a ta byla uzasna co chvili se ptala pomahala atd prvni porod muj i jeji u dcery jsem mela stesti na starší a tim ze asi druhy porod oba jsem prenasela berou to jako zkušenou matku hlavne v oblasti kojeni prvni se to nenaucil a u druhe jejich zájem mizivi stejne u koupani prebalovani..vy uz prece dite mate tak to musite umet...

mmms
3. dub 2017

@lussinka88 Já jsem o tom balíčku taky uvažovala. Jenže mě čeká císař, takže z toho všeho bych využila akorát tu přednost na nadstandard. A platit dva tisíce za to, že možná budu moct platit další tisíce, se mi asi nechce. Takže budu prostě doufat, že na mě nějaký nadstandard vyjde i bez toho.

lienecka
5. dub 2017

Podolský balíček jsme měli určitě v plánu, jenže teď to je všelijaký a po dnešní kontrole u Dr. budu ráda když vydržíme každý den dobrý. Zítra nás kvúli tomu dnešnímu špatnému nálezu chtějí vidět v Podolí v 8:30. Vzhledem k tomu, že nesmím vstávat mám strach, protože nás sestřička varovala abychom se obrnili trpělivostí. Nevíte jak dlouho se tam čeká v čekárně???? Už jsem tam byla na pohotovosti, když si malý usmyslel, že chce ven, ale teď jdeme do poradny.

dzogobela
5. dub 2017

@lienecka jak kdy. Holky tady psaly, ze se ceka i 3 hodiny, ale ja byla vzdycky do hodiny hotova, pokud me teda neposilali jeste nekam a pak jsem treba musela cekat znovu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru