Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

k.bett
3. lis 2008

Aha, takže fakt je to talk že si to vyjednávám samas tou firmou....hned to jdu teda udelat jestli nebude pozde uz... 😠 chceme si ji uschovat...tam právě píšou že jak porodím mám je hned kontaktovat a oni si pro to dojedou

hlavinka
3. lis 2008

Bett: tak to je husty, mit takovou babku za sousedku ☹ Kdyby aspon byla neskodna, ale niceni aut nic moc.

No, podivej se na to. Oni Ti tu smlouvu poslou behem dne, behem dne jim to muzes poslat zpet a je to. Jinak jeste varuju, existuje jeste jedna firma, ktera vyuziva toho, ze je hnedka v Podoli (http://www.cryo-save.cz/naklady/ ), ale ma cenu mnohem vyssi nez ten Cord Blood Centre.

verbalinka
3. lis 2008

k.bett - jo, máme stejný termín 🙂 Kdy chodíš do Podolí? Já v pátek do ordinace č. 2

Přes tunel se dá projít pěšky, pak lodí z Výtoně, nebo horem z Budějovický, pak tram na Podolskou vodárnu, nebo z Pražskýho povstání dolů do vodárny. Ale bude to asi hodně zacpaný. Doufám, že mě to chytne v noci a ne v 7 ráno 😅

k.bett
3. lis 2008

verbalinka:

AHOJ, já chodím ted už v úterky do Podolí, chodila jsem středy..

To doufám přesně taky že to bude v noci už kvuli tomu a taky mám i ráda noční klidek než denní ruch...

verbalinka
3. lis 2008

To je legrace - všechny holky, co chodí do Podolí tam chodí jindy než já 😒
Jo v noci je to v Podolí fakt super 🙂 Už jsem tam jednu noc na porodním strávila a bylo to docela příjemný. Všude klid a ticho. Rodit přes den by se mi moc nechtělo.

kacka2
3. lis 2008

tak to je fakt pech, každá chodíme jindy 😕
Jinak moc nechápu, jakto že máte Verb a k.bett stejný termín 18., když máte jiný tt 😲

verbalinka
3. lis 2008

Kačka - tak to nevím. Je pravda, že já jsem zítra 38+0, koník píše už 39 tt. dneska. K.bett se to asi změní zítra.
Takže ty takhle přebíháš mezí tématy. Ale nedá se to vůbec stíhat. Ty slovenky píšou jako o závod

k.bett
3. lis 2008

tak to je super...na ten klid a ticho se moc tesim...mám to ráda, nesteruje me to jako pres den.

to já taky ne ale je to tak 😀 já mám první termín 12. a druhý 18.11 ale vzdy mi psali 18.11 porod do prukajdy a ted v porodce mi to počítaj na ten 12.listopad, tak nevím..

k.bett
3. lis 2008

já zítra taky 38 podle gyn. a podle Podolí 38+6tt

hlavinka
3. lis 2008

Pro vsechny, co pojedou do Podoli: nasla jsem na DP Praha i mapu, kde stavi lode a tak. Snad se to bude hodit 😉
http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/vysehradsky-t...

Tak prijemnou plavbu 🙂

verbalinka
3. lis 2008

k.bett - ty to máš teda zmatené. Ale termíny stejně nejsou důležitý, oni si vylezou, kdy budou chtít

campi
3. lis 2008

Konik to pocita i nejak v zavislosti na zadané délce cyklu, ale princip nechápu. Taky mám podle gyn. (a posledni m.) mít o týden mín nez tady a s holkama, ktery maji termin jako ja, mame rozdilny udaje o 1 tyden.

k.bett
3. lis 2008

verbalinka:

no to mám...přesně jak píšeš vylezou si stejně kdy budou chtít...já už čekám od toho 34tt každým dnem a snad nakonec všem vytřem zrak a budem přenášet 😀 😀

campi:

Jj tady to koník počítá trochu napřed ale nakonec stejně nák tak kolem porodíme 😀

verbalinka
3. lis 2008

Mně to vysvětlila jedna na koníkovi. Prý, když máme 38+0, tak je už ukončený 38tt a probíhá 39tt. Ale stejně se mi to nezdá, protože v poradně se mnou mluví tak, že jsem třeba 37+3 a říkají tomu 37tt ne 38tt. Tak nevím.

verbalinka
3. lis 2008

k.bett proč čekáš od 34tt? Hrozil ti předčasný porod?

k.bett
3. lis 2008

No to mě se taky nezdá...já musím říkat vždy přesně když jsem 37tt tak musím říct 37+0 třeba....

Tak trošku jo...mám rizikové těhot. a od 34tt ty falešný posly tak mi všude říkal\y že to už bude brzy, že hlavička naléhá....pak se to sklidnilo, tak říkali at vydržím aspon do 37tt a bude to uplně parádní ....a pak jsem byla ve vysokém tehu na tom vyšetření čípku což taky byla docela hrůza a dr. nepopírala že se mi může po tom porod spustit, zvlášt u mě, no a máme vše za sebou a stále nerodíme 🙂 Už ale zas funguju, dosla jsem na nákup, budu péct, žehlit pro mimi a mna postu už to nebudu prolehávat...už by bylo mimi naprosto v poho si myslím..

k.bett
3. lis 2008

Já jsem si to na koníkovi zadala podle PMS a takhle mi to počítá...celkem správně akorát že podle MS budu 38tt až zítra tak nevím proč to přidává 1 den ale podle porodky budu ve středu 39tt....at je to jak chce, kdyz se me ptají říkám jim oba termíny, že u gyndy tolik a u nich tolik...a oni si vybíraj ten jejich pořád 😀

hlavinka
3. lis 2008

K tem terminum, mne to tedy vyslo presne i jak u Dr. Ve stredu se mi to zmeni na 34 a to budu 34 plus 0. A kdyz si to vypocitam dle data posledni menzes, tak to presne vychazi. Tak nevim. A taky asi zalezi na delce cyklu. Ja ho mela pravidelny, takze jsem presne dle tabulek. Ale kdo ho mel nepravidelny, treba delsi, muze byt tehotna trochu dele (ale taky nemusi).
Tady je taky takovy pocitadlo: http://mladazena.cz/scripts/detail.php?pgid=1382

k.bett
3. lis 2008

hlavinka:

Jj, myslím taky že záleží na délce cyklu.

Jsi vzorná! 😀

Mě na všech počítadlech vychází ten termín 18.11

campi
3. lis 2008

Ja beru za určující termín podle UTZ a ten je 25.1. Ty týdny mě zajímají hlavně proto, že bych chtěla už být co nejvíc a co nejblíž k porodu, tak se mi líbí, že mi koník 1 týden přidává.

hlavinka
3. lis 2008

Bett: no vidis, taky Ti to vsude vychazi stejne.
Jen moc nechapu, proc je v tehu prukazce kolonka termin porodu i dle UTZ, kdyz mi to tam nikdo nevyplnil (ten mam 19.12). Vam tam vyplnili oba terminy?

kacka2
3. lis 2008

Hlavinka já to tam mam taky a taky jsem měla termín podle ultrazvuku o pět dní jinak ale pokud je to jen o pár dní tak se to prý neřeší 😉

k.bett
3. lis 2008

hlavinka:

Ne, mě taky vyplnili jen do prukajdy toho 18.11 ale v Podolí jukly do papírů z UZ tech velkých a podle toho to berou i když mám v průkajdě termín porodu tak tučným fixem jen 18.11 😀 😀

k.bett
3. lis 2008

jo, tak mě se to liší o 6 dnů a přesně dr. říkala že to je v pohodě jak je to cca o ten týden jinak..stejně je to holky všechno plus, mínus...termíny, pohlaví, váha mimíska....tak co hlavně že je vše bez větších problémů a komplikací a porodíme a budeme všechny a všichni zdraví a štastní..... 😉 🙂

hlavinka
3. lis 2008

jasne, rozdil je jen do tydne, tak to chapu, ze se neresi.
No, pohlavi doufam, ze uz je jiste, kdyz to potvrdili 3 lekari. Asi bychom fakt byli prekvapeni z kluka. Nicmene i za toho bychom byli radi 🙂

k.bett
3. lis 2008

Potvrzené to máte 3x 😀 tak to věřím že by byl sakra šok ale jadně nakonec je to jedno.

Nám za celou dobu řečeno pouze jednou....a to na velkém UZ ve 20tt....tak že...koukejte vidíte, tady to vypadá jako zrnko kávy takže holčička....a bylo to 😀 😀

hlavinka
3. lis 2008

Bett: to jsi byla v Genetu na Letne, ne? Tam rikaji zrnko kavy 😀

k.bett
3. lis 2008

jj, já tam chodím normálně..... 😀

k.bett
3. lis 2008

taky jsi tam byla?
😀 😀

verbalinka
3. lis 2008

Já nevím s tím počítáním. Menzes jsem měla nepravidelnou, po cca 30 dnech. Což by vycházelo na pozdější porod. V Gennetu mi tehdy řekli, že je asi týden pozadu. Ale dle váhy v 36.tt a UTZ to zas vypadá, že je o pár dní větší, tak fakt nevím.
Já to hlavně chci stihnout ještě v Podolí. Od 21.11. (myslím) tam malujou až do konce listopadu, takže bych musela jinam ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru