Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kacka2
3. lis 2008

Verbalinka neboj, jestli máš napsáno v průkazce 18., tak to budou chtít určitě stihnout než Podolí zavřou, tak ti taky třeba udělaj hned Hamiltona a bude to 😉

k.bett
3. lis 2008

verbalinka:

Ono taky záleží kde jak mají ty UZ a počítadla (parametry) nastavené...a pak se to může u někoho zdát tak a u jiného dr. tak . Nám na velkém UZ ve 32 tt říkali že je holčička drobnější ale ted nám říkají že je velká, no...takže já nevím...asi velká na mé poměry nebo taky fakt netuším...beru to tak že má jistě ideální míry a je to. 😀

Ale chápu že s tím Podolím je to na pytel když budou mít malování ...já jsem ze začátku taky si říkala že když mám termín na toho 18.11 tak aby jsme neprenáseli o pár dnů a máme smůlu...no a pak mě to přešlo po všech těch průběžných věcech...ale čoveče jak se tak blížíme k tomu datumu tak ti nevím, nevím...raději už normálně funguju a neválím se jako povinně doposud. 😀 😀

k.bett
3. lis 2008

kacka2:

Co to je Hamiltona...jsem nezkušená v tomhle....a myslíš že by to tak udělali?

verbalinka
3. lis 2008

kacka ale já nechci hamiltona 😅

k.bett
3. lis 2008

kacka2:

Koukám že ty máš termín 9.listopadu a jak to s vámi vypadá?Myslíš že vám to tak nák vyjde nebo zatím nic nehrozí???

jindri
3. lis 2008

Ahoj holky, mám taky registraci v Podolí 😉 chtěla jsem se zeptat, v kolikátém týdnu jste přecházeli od svého doktora do podolské poradny a kdy se dělá poslední UTZ, aby se zjistilo, jak je mimi uložené a jak velké. Díky!

verbalinka
3. lis 2008

Ahoj jindri 🙂
Přechází se v 36 tt. a UTZ mi dělal můj gyndař. V podolí UTZ nedělají, jen asi před porodem. Ale od 38tt chodíš na monitor.

verbalinka
3. lis 2008

Jo a moje doktorka v Podolí polohu plodu pozná i jen hmatem, takže UTZ je zbytečný

kacka2
3. lis 2008

Hamilton je hmat kterým dr naruší blány na poševní brance a tím čípek roztáhne a začnou kontrakce. Mě by to teda ani nevadilo, kdyby to zabralo, ty poslíčci jsou děsný a už toho mam dost, hlavně teď když se nemůžu ani pořádně hejbat 😒
k.bett zatim standart, jen mam děsný tvrdnutí břicha s bolestmaa dneska mě ještě chytly řezavé bolesti v podbřišku, tak sotva pajdam 😲

k.bett
3. lis 2008

jindri:

Poprvé jsem v Podolí byla v 37tt (na první kontrole) Poslední UZ mi zatím dělali u mého dr. asi v 32tt (dělá se od 32-34tt) ten 3. velký ...tam koukají právě jak je mimi uložené a jak velké...

kacka2:

Aha takže normálně při vyšetření...a je to nák bolestivý nebo si ani nevšimneš při běžém vyšetření...

Koukám že jsme na tom asi stejně s bolestma atd. už bych to taky ráda měla za sebou a to tvrdnutí břicha mě povídej... 😒 kolikrát se taky nemůžu hejbat...včera při koupeli zas náká novinka jako křeč nebo takový bodání až se mi uplně bloklo tělo...pokud tyto bolesti a stavy budou jako i pri kontrakcich tak nemám šanci to zvládnout..snad to budou jen kontrakce bez nákých dloubanců, bolestivostí jak u slepáku atd. křeče taky nic moc to ani nemůžu dýchat pomáhá jen zadržet dech ale když pak lapu po dechu je to katastrofa a nejsem schopná na nic reagovat...hlavne náký držení dechu asi nedělá dobře ani mimi, že?To by nás asi neučili na kurzu správně dýchat u porodu...

jindri
3. lis 2008

verbalinka: děkuji ... hmatem přes břicho? Dneska mi dr řikala, že by to poznala vaginálním vyšetřením, ale jelikož se mi zrovna udělalo blbě v poloze vležmo na zádech, moc jsem jí neposlouchala😅
... a podle monitoru se také pozná, jak je uložené?
Se omlouvám, jestli mám trochu primitivní dotazy 😉

k.bett
3. lis 2008

jindri:

vaginálním vyšetřením

verbalinka
3. lis 2008

Jo pohmatem břicha se dá poznat, jak dítě leží, kde má co. Podle monitoru ne, tam se zjišťuje akorát akce srdíčka mimi a kontrakce dělohy.
Můj gyndař ale pohmatem nic nedělal. Pokaždý jsem měla UTZ 😒

kacka2
3. lis 2008

hamilton se dělá při bězné kontrole ale rozhodně to poznáš, myslim že to neni nic příjemnýho, navíc se po tom docela krvácí, tak teď stejně nosim pro jistotu po kontrole vložku, už se mi stalo že jsem po vyšetření špinila 😒
A někdo má ty začínající bolesti podbřišku po tom hmatu hned.

hlavinka
3. lis 2008

Jasne, byla. Na prvnim i druhem screningu. Pak uz ne, pak ve 30tt v Podoli a u klasicke gyn. a pak jdu 28.11 do Podoli na jejich 1. predporodni prohlidku...(37tt).

k.bett
3. lis 2008

kacka2:

Tak myslím že nic horšího než jsem zažila ted pri cytologii to být snad nemůže, jak už jsemse o pár listu dříve rozepisovala...krve taky strašne...na vlžce teda už ne dr. mi to tamponama odsála ale to teda bylo kvanta. Naštěstí jsme z toho neporodily. 🙂 Akorát mě tam nák pálí jakoby na kosti od té doby...nebo jsem si toho dřív nevšimla ale stejné pálení jsem cítila i v té bolesti, tak že by se blížil porod 😀

hlavinka
3. lis 2008

Jezis, kam jsem to poslala? • 33tt • Dnes v 16:33 to mela byt odpoved K. Bett, ze jsem chodila do Genetu na Letnou...Pardon...

No a moje doktorka mi neveri, ze Hamiltona nedelaji driv, jak pri prenaseni. Nevim, proste asi budu v Podoli za blba, ale nejak se zeptam, zda se chystaji delat hamiltona a kdyztak jim reknu, ze ho nechci, leda az budu po 40tt. Hamilton by se mel delat prave az pri prenaseni, aby se zabranilo infekcim.

k.bett
3. lis 2008

hlavinka:

takže chodíš taky do gennetu nebo jen na kontroly UZ jsi tam chodila?

No to já ho taky sama od sebe nechci ale když by to bylo lepší v danou situaci tak bych se asi nijak nebránila, i když mi ted jeste naskakuje husina z té bolesti cytologie tak to teda asi neeee....

jindri
3. lis 2008

dík za info.🙂

hlavinka: ptala jsem se paní Mrkvičkové, která vede předporodní kurz a ta mi odsouhlasila, že Hamiltona dělají, až když přenášíš .... druhá věc je, zda má přesné info, že

hlavinka
4. lis 2008

Bett: jen na ty prvni dve kontroly, jinak uz ne.

campi
4. lis 2008

Toz jsem si vcera u pocitace libovala, ze se mě zavření vyšehradského tunelu netýká a dneska mě s těhu cukrovkou poslali od gyn. do rizikove poradny a od ctvrtka tam budu jezdit pravidelně. Nechodila některá z vás k dr. Andělové?

k.bett
4. lis 2008

hlavinka:

aha...

campi:

já neznám.

kitttie
4. lis 2008

Holky, nepatří to sem, ale asi dost z vás zná Berusku21, tak byste to měly vědět. ☹ http://kolinsky.denik.cz/nehody/ko2410_nehoda_d...

k.bett
4. lis 2008

kittie:

nerozumím ??? 😕 😨

zuzik03
4. lis 2008

holky, zavitala jsem nahodou, rodila jsem v podoli v breznu, prenasela jsem 10 dni a hamiltona mi delali myslim po tydnu a kdyby mi to doktorka nerekla, tak o tom nevim, vubec to nebolelo, tak se toho moc nedeste 😉

k.bett
4. lis 2008

zuzik03:

ahojky, tak to je paráda že tu máme zkušenost že to není cítit...takže jsi porodila cca 3dny před porodem?

To je dobry..

campi
5. lis 2008

k.bett: ta nehoda se stala jedny holce, ktera chodila na konika, a nektery dobracky maji neustale potrebu ji roznášet po celým internetu.

zuzik03
5. lis 2008

k.bett, ve ctvrtek rano jsem mela jit na vyvolavacku, v utery vecer to zaclo a ve stredu v poledne byla klarka venku 😉 ale prenaseni je hnus, uz jsem neverila, ze nekdy porodim 😀

k.bett
5. lis 2008

campi:

Aha, je to smutný...já jsem z toho včera byla celá zděšená co se děje a nervní.... ☹ Sice tu holčinu neznám takhle ale na tom nesejde je to neštěstí.

zuzik03:

juuuuj, no mě povídej, já sice nepřenáším ale všude mě ujištují že to bude dřív a já už od poslů jak bejk ve 33tt, čekám každým dnem a nic tak už jsem z toho lehce nervozní, nedočkavá a ráda bych porodila už 🙂

Snad se fakt nakonec nešprajcne a nepřekvapíme nakonec přenášením 🙂

hlavinka
5. lis 2008

Nic proti, je to samozrejme smutne, ale proc to sem pro pana dava? Myslim, ze vsechny si uvedomujeme, ze vyrazit a dojet je o stesti a vazime si toho. Ale jeste se takhle nervovat? ☹ No nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru