Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

verbalinka
19. lis 2008

Hlavinko můj měl taky přes 3 kg v 36. tt, jsem zvědavá, jak bude velikej. Doufám, že nebude mít 5 kg 😀 Ale zas tak velký břicho nemám, tak snad ne 😅

kacka2
19. lis 2008

Verb podle břicha se to prej vůůůbec nepozná, ze mě si dělá sousedka legraci, že to bude taky pěknej macek 🙂
Ona porodila dvakrát měsíc před termínem, tak měla takový prcky, ale mě to neva, mamka řiká, že bude aspoň silnej 😵

verbalinka
20. lis 2008

Kacka já vím, že podle břicha se to nepozná. I když si teda neumím představit, jak se do mého břicha může nacpat takový obřík 😀
To mi taky každej říká, že to nevadí, že bude velkej, aspoň na zimu bude mít pořádný vnitřní svetr 😀 Ale už nikdo neřeší, že vytlačit ho budu muset já, ne oni 😨

Janci - ty jsi úžsně klidná mamina. Když to porovnám s některými jinými maminami, tak ty jsi úplně v pohodě 🙂 A tak to má být 🙂
S tím únikem moči - ty jsi měla nástřih, viď? Nemůže to být tím, že ti tam něco povolili? 😅

hlavinka
20. lis 2008

Verbalinka: no, tak snad opravdu nebudou obrici 😀 Ale asi zase lepsi vetsi nez nejake malicke, aby tam pak musely byt dlouho.
Kazdopadne se pak pochlub, kolik mel.
Kdyby se to hodnotilo podle bricha, tak u mne to sedi, velky bricho, velky mímo 😉

hlavinka
20. lis 2008

Campi: ve 30 tt jsme meli 2 kila, takze vetsi. Jak jsi na tom Ty? Uz jsi byla na UTZ?

hlavinka
20. lis 2008

JancaRoul: a muzes asi normalne jist jidlo, co Ti kdo prinese - myslim treba jogurt, ovoce. 3x denne jidlo, to je mááááloooooo 😀
A sprchy tedy byly spolecne? Stihly jste se tam vystridat, kdyz se musis sprchovat 10x denne?
Nejak mi taky neni jasne, kdyz na kurzu doporucuji, ze mas vetrat, tak jak mas pro pana vetrat, kdyz musis mit vlozku, takze vlastne vetrat nemuzes? To je mi zahada 😕

k.bett
20. lis 2008

hlavinka:

sice to byl dotaz na Jancu ale taky ti odpovím....můžeš tam mít jídlo co ti kdo prinese, me manža nanesl 3tašky jídla 😀 Dokonce na chodbe byla lednice, já jí měla naproti pokoji hned po ruce tam si napises na jidlo jmeno a cislo pokoje. Muzes mit i na pokoji.

Já měla na sprchy štětí chodila jsem se sprchovat asi tak 4x denne, častěji se nedalo...a jen 2x jsem tam byla s jinou maminou, sprchy tam byli po 2 a hned vedle další tam nevím jestli bylo plněji ale já nikdy necekala fakt pořád volno. Asi jsem se vždy dobře trefila 😀

Větráš i skrz ty sítované kalhotky jednorázovky a ty vložky obyč bez igelitu a to časté mytí a myslím že to stačí tak. Jinak větrat říkají třeba když je možnost a ležíš tak si dát pod sebe třeba jen ty vložky na postel, nebo nákou podložku co pak vihodíš a necháš to na volno bez kalhotek...to jsem ale nepraktikovala...si nedokážu představit, když bych pak vstala celá umatlaná a do sprchy rovnou...a nevíš jestli bude zrovna volná...no bohate staci to caste sprchování.

campi
20. lis 2008

"My máme" 1450 g, prý je to v normě. Lada měla nepravidelný srdeční rytmus a míň plodovky, tak jsem objednaná za týden na kontrolní UTZ. Na UTZ mě vzali s 1,5hodinovym zpožděním (dnes v Podolí od 7:15 do 13:30), ale byla tam úžasná dr. Kučerová a uklidnila mě, že to některý mimina mívají a že když je to z anatomickýho hlediska v pořádku, tak to nemusí nic znamenat.
Ve výtahu jsem mluvila s jednou čerstvou maminou, porod prý náročnej, ale úžasná porodní asistentka, příjemný prostředí, dr. chodil jenom občas na kontrolu a přidal se až na závěr, ale Podolí si pochvalovala.

😵

hlavinka
20. lis 2008

Campi: tak to je urcite norma, jak rikam, my jsme byly moc velky.
Tedy, to jsi tam byla pekne dlouho 😒 Tak drzim palecky, urcite to s malou bude v poradku! 😉

K.Bett: diky za info, to jsem rada s tim jidlem, ne ze bych byla nejakej otesanek, ale prece jen nejaky svaciny mezi jidlama jsou treba 🙂 Tak to si taky neumim predstavit vetrat jen tak, na podlozce.
Jo a prej se mame umyvat tuhym detskym mydlem - pres stehy na hrazi, tak nevim, zkousela jste to nektera? (Ja ale verim, ze zadne stehy nebudu mit 😀 )

hlavinka
20. lis 2008

Holky, a jeste bych mela jeden dotaz. Kdyz maji plno, sice vas muzou odmitnout, ale kdyz mam toho streptokoka B, tak se musi mimimalne 4 hodiny pred porodem dat ATB. Tak si rikam, zda by i v tomhle pripade odmitli? Kazdopadne, ja bych se od tamtud nehnula!!!!!!!! 😅 Jasne, clovek treba muze byt otevreny jen na 1 prst, ale nikdo nema jistotu, ze se to nerozebehne rychleji, nez predpokladaji, no ne?
Je tu nektera z vas, ktera potrebovala ta ATB, protoze mela streptokoka B?
Dekuju 😉

ma12
20. lis 2008

Campi: ty jdes pristi tyden na UTZ? Ja taky, tak se tam treba potkame, ja jdu v 9,15. Jinak jsem tam dnes byla na prohlidce a tohle bylo nejdelsi cekani: 45 min.
Hlavi: ja sice streptokoka nemam, ale jestli me minej odmitnout, tak ja se jim odtamtud nehnu do ty doby, dokud mi nezaridej jinou porodnici v Praze. Ne, ze mi strcej papirek a obvolavejte si sama.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
20. lis 2008

ma12: jj, pristi ctvrtek jdu na 8:30 do poradny a na 10:30 na UTZ.

Ja jsem stejne tak desne nevdecna. Misto abych byla rada, ze jsem vubec tehotna, tak si stezuju, ze jsem musela nekde cekat. Co bych za to jako snažilka bývala dala, když to 5 let nešlo! Tak holky slibuju, ze ode dneška už jenom pozitivně🙂. Člověk prostě rychle zapomíná.

Gedren: že by boxing na chodbě o porodní pokojík?🙂

k.bett
20. lis 2008

hlavinka:

to souhlas, toho jidla je potreba vic, mě teda 3x denne taky nestacilo...ale bězně tam jsou na chodbě rohlíky čerstvé a chleba a 3druhy caju-nák tak takže v krizi si muzes dat na zaplácnutí rohlík.

To te neposlou...nechaji te kdyztak lezet na sále..🙂

hlavinka
20. lis 2008

Ma12: jasne, mas pravdu, v takove situaci je dobre trvat na svem. Kazdopadne nas Konikovky urcite neodmitnou 😉

Gedren: no, jedine si zavolat jeste sanitku, ale ta by vzala asi jen Tebe a manzela ne, to nevim, zda muze vzit i doprovod....Kazdopadne objizdet taxikem celou Prahu, to jiste ne - navic kdyby to bylo pres den, je lepsi MHD 😀

K.Bett: no jo, ale ja myslim, kdyz budou mit plny saly, tak mne nemusi vzit 😒 , ne ze bude plna porodnice, to mi je jedno, pak budu klidne lezet na chodbe, ale jde mi o to, to tam odrodit 😀

k.bett
20. lis 2008

tak když musíš dostat to antibiotikum a dojedes tam fakt tesne tak kam by te posilali...leda by ti pichli antibiotikum a poslali jinam, to by bylo ale divny, ne? 😨 Zkušenost ale nemám jak to v tomto pripade delaji

Gedren:

Ne, ne sanitky prý doprovod i když jeto manža neberou, ten musi dojet zvlášt...takhle nám to říkali.

hlavinka
21. lis 2008

K.Bett: ja jsem myslela, ze to ATB mi daji do kapacky, cili ze odkapava delsi dobu, nez jen jedna injekce. Cili to by asi neslo.

jancaroul
21. lis 2008

Hlavinka: Já jsem dostávala i dopo svačinu a druhou večeři, kvůli té těhu cukrovce, takže jsem se jen lehce dojídala tím, co mi přinesly návštěvy a občas něco nechala posílat domů - jablka a pomeranče jsem totiž dostávala každý den jeden nebo dvě, takže jsem si pak mohla skoro zařídit ovoce-zeleninu 😀 😀 Jinak jídlo se vcelku dá - snídaně 2 ks rohlíku nebo chleba a něco k tomu, oběd polívka a hlavní jídlo - u nás na P1 polévka vždy horká, hlavní jídlo vždycky vlažné až studené, večeře buď teplá nebo studená. Jíst se to vcelku dalo, jen občas jsem měla u polévek pocit, že to není ta, co by podle jídelníčku měla být 😀 😀 Jak píše K.bett jsou tam i rohlíky na dojezení a možnost úschovy v lednici nebo za oknem,venku už je dost zima a máš to blíž než na chodbu. 😀 Na sprchy jsem taky měla štěstí jen jednou se mi stalo, že byly obsazené všechny 4, ale 10x za den jsem sprchu stejně nezvládla, rekord jsem měla 8x druhý den, pak jsem si hlídala min. se osprchovat tak 5x. Nepoužívala jsem tuhé mýdlo ale mýdlo Lactacyd, speciální pro intimní hygienu. Větrání na posteli jsem také moc nevyužila, v tom fofru mezi vizitami a návštěvami na to nebyl skoro vůbec čas a hlavně klid. S těmi antibiotiky nevím, streptokok se mi naštěstí vyhnul.

Verbalinka: NO, tak úplně klidná a pohodová mamča také nejsem, i mě občas potká poporodní blues - když malej moc blinká nebo moc dlouho křičí a nejsem schopná ho utišit a přijít na to, co ho asi trápí - to pak roním krokodýlí slzy, ale řekla bych, že už se to zlepšuje, že už mě to tolik nerozhází, jako na začátku 😀 Nástřih jsem měla, nahmatala jsem si asi 6 stehů, doufám, že se to močení samo nebo za pomoci cvičení upraví. Ony ty svaly pánevního dna asi budou lehce unavené, takže až se zase naposilují, tak by to mohlo být zase v pořádku. Takže koukám, že už také přenášíš - ale zatím jen pár dní, chtělo by to stihnout rychle, aby byla jistota té porodnice.

kacka: Tak doufám, že už teď někde tlačíš na porodním sále, i když podle tvého popisu jsem pochopila, že jsi měla rodit už včera, tak doufám, že je vše v pořádku a Pepíno se už skutečně hlásí na tento svět.

K.bett - Ano jinak byl porod bez komplikací, ale jak píšeš, zjistit dříve než tak za 2 roky, že jsem znovu těhotná, tak jdu snad skočit z mostu 😀 My už ten pupík máme zatažený, takže ho čistím jen 2x denně a včera si Tomáš poprvé užíval koupání i mydlení - držel, ani hlásku nevydal a ve vodě si i nožičkama mrskal, že by se mu to začínalo líbit? Na kontrolu jdeme dneska, tak doufám, že bude vše v pohodě, největší stresíky mám z toho jeho přibývání na váze, sice se o jídlo hlásí každé 2-4 hodiny, ale dost toho vyblinká, tak jen doufám, že i v bříšku mu něco zůstává a na váze se to projeví. Ale jinak nekřičí, tak hlad snad nemá. Teď byl 2 noci po sobě úplný andílek - jen se vzbudil na kojení, nechal se přebalit a zase bez breku ihned zabral, to jsem se krásně vyspala a pak se hnedka lépe vstává.

Jinak podle břicha se velikost mimča opravdu nepozná, mě furt říkali, že ho mám malé a nakonec měl Tomáš skoro 3400 g, což tak málo zase není.

hlavinka
21. lis 2008

Janca: diky za obsahle hlaseni 😀
Lactacyd mam taky nachystany, ten je fain.
S tim jidlem - to treba nebyl jogurt misto rohliku? Nic proti rohlikum, ale zadna vyzivova hodnota, navic jsou po nem zacpy. No, ale co muzeme chtit po nemocnicich, chapu, ze musi setrit. Urcite to nebude tech par dni problem a pokud bude rohlicek cerstvoucky, tak to si dam, mnam 😀

Kacka: taky jsem si rikala, jak to asi vypada? Asi nikdo nameta zadne zpravy o Kacce, zda se podarilo vyvolani a ma uz mimco? Drzime palecky! 😉

jancaroul
21. lis 2008

Hlavinka: Jogurt byl za těch 7 dní, co jsem tam byla, jen jednou, 2x bylo nějaké žervé k rohlíku 😀 Já zase na té dietě dostávala zase jen čerstvý chleba - ten je na nadýmání také jako stvořený, rohlík jsem nedostala ani jednou. Ráno byly buď sýry, žervé nebo marmeláda, a k pití melta nebo čaj (slazený, neslazený). Tak já utíkám dělat přípravy k návštěvě pediatra, budu muset broučka nespíš vzbudit, spinká jak andílek.

campi
21. lis 2008

Tak hlavne, ze se pri cukrovce bile pecivo vubec nedoporucuje, že? 😉 . To mi pripomina, jak kamaradka zlucnikarka dostala po operaci mastnou polivku a rizek s bramborem. Na meltu se těším, zdá se mi v nemocnici (zatím jsem byla 2x) nějak obzvláště dobrá.

verbalinka
21. lis 2008

Ahojte,

Kacka2 porodila 😵 😵 😵

Kacka2 před chvilkou napsala sms: No hurááá! Konečně je nás Pepča po 25hod na světě! 3500g a 52 cm. Je nádhernej. Všichni jsme zdraví a moc šťastný. Děkujeme všem, kdo na nás mysleli!

Kačka je naše hrdinka. 25 hodin je teda síla 😨

jancaroul
21. lis 2008

Kacka: Tak konečně jsi se dočkala 😀 😀 Moc gratuluju, krásné míry i váha a těším se na fotky, doufám, že jsi manžela řádně nainstruovala, jak je na Koníka rychle dát. 🙂

Verbalinka: Každý porod nemůže být rychlovka, já od prvních kontrakcí do narození Tomáška trpěla 30 hod. Počkáme si na barvitý popis porodu od Kačky.

Tak my jsme po kontrole, a super, jsme zdravé přibírající mimčo. Tomík váží už 3510 g a vyrostl nám už o 5 cm,
dneska mu naměřili 55 cm. A já proč se mi některé to oblečení na něm zdá krátké. 😀 Asi bude dlouhán po taťkovi.

k.bett
21. lis 2008

Janca:

čistíte 2x denně? Myslíš tím lihem? Mě dr. říkala jen jednou tou štětečkou tak jako poklepat a nechat...včera se nám oloupnul ten stroupecek, odpadnul sám tak tam má krásnej pupíček už a zatím nic nehnisa, nemokvá, nekrvácí nic...dr. říkala že to může a mám to dal potírat ale zatím nic a pupíček vypada moc pekne...jen teda nevím kdy usoudit ze je zaceleno a moct koupat 🙂

k.bett
21. lis 2008

Janco a s tím porodem jak píšeš tak to jsem na tom stejně 😀 ale zas do 30 bych to jedno jeste chtela ale fakt mám zásek-nemůžu se nák přesvědčit 😅 😉 🙂

ma12
21. lis 2008

Gedren: tak si to tam rozdame na chodbe s dalsima adeptkama o pokoj 🙂

Campi: tak jestli tam zkejsnu, tak se tam uvidime, ke komu tam chodis? A je zvlastni, ze si te pozvali do poradny, me to berou automaticky, ze kdyz jdu k mudrovi, predtim jdu do poradny.

Jo a doprovod do sanitek neberou - vlastni zkusenost. Jedine ten taxik a to jsem slysela, ze ty jsou "nadseny" kdyz maji vezt rodici zenu do porodnice.

Mame vsechny tri pribl. stejny termin porodu, tak se tam moozna potkame

Jo a nevite, kde si mam vyzvednout listek na penize? Asi tam v prizemi, kde mi vystavovali i neschopenku, co?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
k.bett
21. lis 2008

gedren:

Jo, jo kartu ti vystaví v kartotéce tam jak te manžel registroval. Jak tam přijdeš na první KO tak se nahlásíš v kartotéce oni ti vystaví kartu a tu ti dají, pak pujdes do prvního patra (takový pulpatyrko-jedny mensi schody) a tam pujdes pred dvere prenatarni poradna a tam vycházejí sestřicky das jim tu kartu, prukajdu a jeste chtejí videt prouzek, který předtím namočíš v moči - to ti ale řeknou jak tam dojdeš poprvé..musíš mít s sebou moč, zajdes na wc tam jsou na okne v pouzdýrku štítečky (testíky - proužky) co se do té moči namočí, dáš do ubrousku co tam taky je k dispozici a čekáš až tě zavolají. Jak te zavolají ukážeš jim před dveřma ten proužek, řeknou dobrý a vyhodíš do koše. Vevnitř ti vše změří - tlak, váha,zapíšou moč vyplní potřebné papíry (to jen poprvé)a to je snad vše a pak ti řeknou před jaké dveře se máš jít posadit k dr. (jsou očíslované) Dr. provede běžné vyšetření a opět se optá co ho bude zajímat a veme si od tebe zprávy od gynekologa co máš mít s sebou... Pak ti sestřička co tam je s dr. napíše do průkajdy další kontrolu a většinou jdeš první na monitor čas a vše tam máš napsané...Takže začínáš monitorem, pak sestricky a nakonec dr. pokud na monitor nebude podle predstav, posle te ten dr. na nej hned jeste jednou...jen si das nákou sladkou bombu 🙂 (dortík, sušu, kafe, colu, spíš hodně vody) pak jen u dr. zaklepes ukážes nový monitor, pokud je ok ten ti podepíse a příste ti ho založí do karty!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
k.bett
21. lis 2008

ty výsledky co chtějí donést ti přesně nadiktují jak se budeš objednávat ale tvuj gynekolog by měl určo vědět co chtějí. V podolí jim to totiž jen v průkajdě nestačí, chtějí ty vysledky mít ofocené.

Na jistotu co po mě chtěli byli výsledky velkých ultrazvuků, poslední krev, krevní skupina asi ...a dal už nevím, můžu ale zkusit juknout do pouzdra z průkajdy co mi zbylo jestli to tam jeste nemám napsaný na papírku...jinak po tel. ti to ale nadiktujou při objednání, neboj. Mě to taky řekli a moje dr. věděla taky co mi dát-co chtějí tak jsou asi poučení 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru