Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
26. lis 2008

Verbalinka: oni se testuji protilatky v Tve krvi proti decku a z toho se pozna, ze ma stejny nebo jiny rh faktor. Takze otce neni treba testovat.
Navic je to jen problem, pokud je matka RH negativni (tedy Rh-) - viz: RH faktor je u většiny populace je pozitivní. Lidé s pozitivním Rh faktorem mohou přijmout krev i od Rh negativního dárce, opačně to však nejde. (Rh faktor se stává rizikovým hlediskem v těhotenství Rh negativních matek, které čekají Rh pozitivní dítě s Rh pozitivním manželem; tato rozdílnost vyvolává negativní imunitní reakci, ale při včasném zjištění se dá tato reakce utlumit.)

ma12
26. lis 2008

Hlavi: jenze, kdyby byl mm negativni, tak me ani nemusej testovat dal, mimi by bylo taky negativni. Jenze oni mi radsi udelaj testy s tim, ze otec je negativni.
Verbalinka: dik za vysvetleni a jeste vydrz 4 dny (v nejhorsim 3)

hlavinka
26. lis 2008

Ma: asi to ma kazdy dr. jinak, s tim nic neudelame. 😒

ma12
27. lis 2008

Tak jsem dneska byla na UTZ v Podoli a cekala tam asi jen hodku, nastesti. Nejakou maminu tam odvazeli z UTZ primo na operacni sal, to moc na klidu nepridalo....
Verbalinko co ty, nejaka zmena?

campi
27. lis 2008

ma12: jeee, ja ani nekoukala, jestli te tam nekde vidim..

Ja jsem cekala v poradne asi 45 minut, nez pride dr. od operace, pak jsem vypálila na UTZ, kde jsem čekala hodinu a pak šup zase zpátky do poradny. UTZ dopadl dobře (minule měla Lada arytmii a málo plodovky a teď je vše v normě), KO za 3 týdny. V poradně jsem dávala sestře zprávu mezi dveřma s tím, že jsou výsledky výborný a ona říká: "Pan doktor by s Vámi chtěl ještě mluvit". A že volali z laborky, že mám málo krevních destiček (měla to některá z Vás taky???) a že musím příští týden zase na odběr (to spojím, páč mám stejně kontrolu cukrovky). Tak já mám program v Podolí na 3 příští čtvrtky!

V tý poradně jsem se nepokrytě rozřehtala, že mám pořád něco, z každýho vyšetření něco najdou. Dobrá zpráva je ta, že s nízkým počtem krevních destiček musí být připravena krev pro případnou transfuzi a porod by mi mohli dělat jenom v Podolí, páč pro jiný porodnice bych byla riziková a tím pádem mě nemůžou odmítnout...
Pak jsem si zašla do kantýny na levnej oběd a šup domů (od 8:30 do 12:30).

ma: i když možná... na tý fotce je prd vidět, ale neseděla jsi na UTZ s chlapem cca kolem 10:30-11:??

ma12
27. lis 2008

Campi, ja koukala a nic 🙂, ale mela jsem na sobe dost vyrazny triko, mrkni do alba, takovy to cerno bily, jo ale ty pises, ze je prd poznat, kdyz ja si neumim vyfoti oblicej. Mela jsem dziny, hnedy boty, mam polodlouhy vlasy s melirem. S chlapem jsem tam nesedela a odchazela jsem asi v 10:40, sedela jsem na chodbe, na trojce.
No a pristi cvrtek tam jdu na 12,30 - na kolikatou tam jdes ty? Ze bych prisla driv a sli bysme na o spolu?

campi
27. lis 2008

A sedela jsi v řadě židlí zádama u tý stěny, jak je UTZ číslo 3? Myslím, že si Tě matně vybavuju (teda to triko). Já seděla vedle dvojky naproti genetice - podle fotky nepoznáš ale nic, protože jsem teď se světlým melírem a tady mám červenou hlavu.

Ve čtvrtek - na oběd už nebudu, v 7:15 mám cukrtest, pak odběr krve, pak kontrolní cukrtest po jídle, takže bych se kolem půl deváté chtěla přesunout k diabetoložce a pak půjdu ještě do poradny a moc doufám, že nejpozději v 10:30 ukážu Podolí zády.

Ale čekají nás ještě 2 měsíce kontrol, tak třeba se tam někdy střetneme. 😅

verbalinka
27. lis 2008

Ahojky,
nerodim, máme čas - čekáme na podolí 😀
Ale večer před spaním jsem měla pěkný poslíčky, už jsem si myslela, že půjdu rodit. Bolelo mě břicho jako při menzes, dost silně, cca každých 10 minut. Rozhodla jsem se to zaspat a podařilo se 🙂

Zítra mám kontrolu, už si asi budou ťukat na čelo, že jsem tam zase 😒 ALe neměli zavírat porodní sály, už bych byla dávno odroděná 🙂

Hlavinko - díky za vysvětlení 😉

Já myslim, že na to máte holky 2 měsíce se tam potkat. A určitě se potkáte 😀

hlavinka
27. lis 2008

Verbalinka: tak vidis, tyden utekl jako voda a v Pondeli se na Tebe v Podoli urcite budou tesit. Kazdopadne napis zitra, jak jsi dopadla na kontrole - a drzim palce 😉

campi
27. lis 2008

verbalinko: a mívala jsi i tvrdnutí? Zajímalo by mě, jak se rozpozná tvrdnutí a poslíčci. Nebo je to totéž? Taky mě to bolí v podbřišku jako při m. a břicho ztvrdne. Není to ale tak častý.

ma12
27. lis 2008

Campi, ja taky sedela naproti genetice a cetla si Mladou frontu dnes a porad si posilala sms 🙂
Ke komu tam chodis, k jakymu Mudr? Ja myslim, ze budu chodit uz odpolko.
Verbalinko, takze v pondeli na vyvolavacku? taky se pridavam a drzim palce na kontrole.

hlavinka
27. lis 2008

Holky, ted si neuvedomuju, je tam dole ve vestibulu nejaka trafika nebo si mam brat nejakou knizku? A kdyz uz mam zalozenou kartu, tak si ji nemusim brat ze zdola, ale budou ji mit nahore, ze?
Dekuju 🙂

ma12
27. lis 2008

Hlavi, kdyz mas kartu, tak jdes do poradny v prvnim patre a tam ji budou uz mit. Jdes na zachod, tam si vezmes prouzek, strcis ho do lahvicky s moci, ukazes sestricce z poradny a zaroven ji das prukazku a pak uz jen cekas. V poradne se te zeptaj na vahu, zmerej ti tlak, zodpovi pripadne otazky.
Trafiku si neuvedomuju, jen posledne myslim, tam byl nejakej stanek v prvnim patre myslim.
Campi, tak to by me zajimalo taky.

verbalinka
27. lis 2008

Hlavinko jo jo uteklo to jako voda a před námi je poslední víkend ve dvou (teda už třetí poslední víkend 😀 )

Přesně jak píše ma12, akorát mám pocit, že trafika tam žádná není. Dole je lékárna, kytky, a u poraden je kantýna. Radši si s sebou něco vem. Protože já tam minulý pátek strávila 1,5h čuměním do zdi 😠 Po sestřičkách tě pošlou k nějakým dveřím č. 1-4 a tam je zas doktor, co tě vyšetří. A až půjdeš na monitor, tak před sestřičkama absolvuješ ještě monitor (je hned naproti sestrám).

Campi - břicho mi tvrdne bolestivě i nebolestivě. Pokud ti tvrdne do přibližně 10x denně, tak o nic nejde. Pokud by to bylo o hodně častější, tak radši zajdi za doktorem. Ale stačí si dát 1-2 banány denně a mělo by se to zklidnit. Banány obsahují hořčík a draslík a oba zabraňují křečím (i těm v nohách).
Ale včera ty bolesti (poslíčci) byly i bez tvrdnutí. A někdo má poslíčky pořád a nic se neděje a někdo je nemá vůbec a rodí předčasně. Takže se neboj - vše je určitě ok 😉

ronie
27. lis 2008

ahojky omlouvám se, že vám se lezu, ale mám dotaz na verbalinku-jesi mě teda neodjede porodit 😀

Prosímtě když si volala do těch Vinohrad-jak to tedy je? Vím, že se člověk zaregistruje vlastně tak, že si zavolá měsíc před porodem a objedná se na poradnu a tím je registrace hotovka, se chci ujistit, že mě bude stačit tam zavolat po vánocích, abych nedopadla jako ty..mě totiž nevzali ve 12tt už nikde, takže sem se rozhodla pro Vinohrady a mám takové info, je to tedy tak neviš náhodou? Díky moc moc 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
verbalinka
27. lis 2008

Zatím stále nerodim - ještě jdi mě stihla ronie 😀
Mně ve Vinohradech řekli, že nejbližší poradna je možná 8.12., takže si myslím, že měsíc před termínem stačí tam volat. Ale to vlastně ne, protože měsíc před termínem bys už tam měla chodit. Zavolej ve 34. tt a budeš to mít na tutovku 😉

campi
27. lis 2008

Gedren: diky za upozornění na pánevní kosti (nebo co to tam bolí). Já si chvílema říkám, jestli si to nějak nesugeruju, když do toho píchnu, tak nebolí nic, ale když se rozcházím nebo vstávám, tak se to zase ozve a je mi jasný, že se tam něco děje. Tak to je příprava na porod?

Tvrdnutí jsem mívala víc než 10x denně, dr. o tom vědí, baštím hořčík a je to méně časté. Banány nemůžu kvůli cukrajdě, max. 1/2☹. Jsem si dala pár hroznů a mám pocit, že mi shoří žáha.

ma: byla jsem zatím 2x a pokaždé u někoho jiného. Ty chodíš pořád ke stejnému? Dnešní mladej dr. se mi moc líbil, říkal, ať dorazím za ním s výsledky krve, tak snad si mě ponechá. Ptala jsem se sester a ty říkaly, že je snaha, aby se doktoři moc nestřídali, ale že to závisí na službách v porodce a volnu, který po nich mívají. Tak jsem zvědavá, kdo na mě vyjde příště.

Trafiku jsem nikde nezahlédla, tak příště půjdu na průzkum 1. patra, byla by fajn.

ronie
27. lis 2008

verba díky, tak já tam zavolám před vánocema a uvidíme co mi poví 🙂 😉

hlavinka
27. lis 2008

Holky dekuju, radsi si neco vezmu. 🙂
A s tou moci - mne sestricka rekla, ze si mam prinest z domova a prave resim, do ceho to dam? Taky bych rekla, ze to staci az tam....Diky

ma12
27. lis 2008

Hlavi: to musi byt ranni moc, tak leda, ze bys to pustila az tam 😀 ,l do neceho sklenenyho.
Tu trafiku ted spis stanek jsem tam videla jen jednou, pred tydnem vpravo u schodu, ale radsi si neco vem, takze Campi, to bys videla. Chodim porad ke stejnymu a je fajn.
Tvrdnuti mam hlavne v noci. A pekne to boli.
Jako kachna chodim prvni tyden, nejak to taky boli.
Jezis, ja si pripadam jak stara baba, kterou tu neco picha, tu neco boli 🙂
Jo, kdy tam budete davat souhlas s epiduralem a na matriku jmena a oddaci list?

hlavinka
27. lis 2008

Ma: no, vzhledem k tomu, ze v noci chodim curat kazdy dve hodiny, tezko rict, co je ranni moc, jestli ta ve 4 rano nebo ta v 6 rano nebo az v 8 rano? Tak ja do neceho nacuram, aby meli radost, no 😀

Mne to dali tedka v nedeli, kdyz jsme meli cvicny vyjezd a epidural si prej mam prinest k porodu a do matriky to mam vratit 3 tydny pred terminem. Coz mi prijde stejne na nic, kdyz clovek nema jistotu, ze bude rodit tam, no ne?

ma12
27. lis 2008

Hlavi: tak to jsem taky resila. Asi v tech 4?
Nam rekli jmena mesic a cim driv, tim lip. Souhlas s epi taky, zalozi se to do karty.

campi
27. lis 2008

hlavinko: ja dorazim do Podoli, zajdu na zachod, strcim papirek do proudu, schovam do ubrousku a ukazu sestricce. S tou ranní močí máš pravdu, taky chodím po 2 hodinách - 22:00, 0:00, 2:00, 5:00, 7:00, tak co je to ranní moč???

hlavinka
27. lis 2008

Ma: asi jo, jenze zrovna tak by to mohlo byt uz treba v pul treti rano. Podle mne je to sumak, kdyz chodis co dve hodiny, tak je ta moc vlastne jako porad stejna a ne nahustena, jako kdyz nejdes celou noc - coz se tesim, ze snad bude zase po porodu:o)
Aha, tak EPI se zalozi do karty? Tak ja ho vezmu. Akorat je vtipny , jak tam nikde nepisou, ze by clovek mohl ochrnout nebo tak, maji to tam zaobaleny do neurologickych poruch, coz si malo kdo vybavi, co to muze byt. 🙄 Ale nad tim clovek asi nemuze premyslet. Sice jsem to podepsala, ale pokud to pujde, nebudu si ho chtit nechat dat.

hlavinka
27. lis 2008

Campi: presne tak. Kazdopadne, krev v moci je u mne ted normalni, od te doby, co mam stent v ledvine, takze mi ta moc prijde zbytecna. I kdyz chapu, ze to hlidaji kvuli bilkovinam. Ale na urologii jsem pecena varena, takze vim, co tam mam a co ne....No, mohli usetrit papirek:o)

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
28. lis 2008

Gedren: a u H. jste se taky rozhodovali, az kdyz jste ji videli? To se mi moc libi, jenomze ja mela silenou potrebu mimcu uz nejak konkretne rikat v brise, takze jsem chtela vedet pohlavi a pak jsme dosli postupne na jmeno Lada. A ted o ni mluvim jako o Lade tak jasne, ze se me kolikrat lidi, se kteryma nejsem tak moc v kontaktu, zeptaji: A kdo je to Lada?🙂
Magnezko mam vysadit pred Vanoci.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru