Reklama v porodnici, máte zkušenost?

neviathiel
6. říj 2014

Zdravím, jaké máte zkoušenosti s rozdáváním reklamních letáků a vzorků v porodnici?
Dostaly jste některá leták s "informacemi" o tom, jak je umělá výživa pro vaše dítě to nejlepší?
Případě začaly jste během těhotenství a po porodu dostávat cílenou reklamu na potřeby pro těhotné a pro miminko? (Mailem i do schránky?)

anetka1701
6. říj 2014

V porodnici jsem dostala několik letáků a brožuru na podporu kojení a balíček "Klinic Box" - stejně tak u gynekologa, jinak mi nijak moc věcí nechodí - mám pravidelně aktualizovanej ad block, takže reklama mně moc netrápí 🙂 Do schránky mi přišel dvakrát vzorek plen, jinak nic 🙂

lv
6. říj 2014

Jasné, vzorky mlicek, brožurky, finanční poradci.. Byznys.

veruska007
6. říj 2014

Ano - obávám se, že v porodnici předali kontakty na mě komerčním společnostem. Od příchodu z porodnice mi téměř denodenně vyzváněl telefon a prodejci mi nabízeli spoustu služeb pro rodiče a děti, např. pojištění, knížky, telefonní tarify, finanční služby, kosmetiku, ... trvalo to poměrně dlouho, nikdy jsem nic nekoupila, ale často bylo těžké odolat (paní z Knižního klubu byla schopná volat i 2x, 3x denně 😠 ). Teď už je to dobrý, týden žádný telefonát 😀 . Pomohlo mi stáhnout si aplikaci Nevolejte! Musím říct, že někteří prodejci po telefonu byli i velmi arogantní až hrubí, minulý týden mi jedna paní dokonce nadávala, když jsem nechtěla službu koupit.. a hodně si dávám pozor, abych neodpovídala "ano", protože jsem slyšela, že hovory nahrávají, sestříhají... a vyřčený souhlas používají jako důkaz uzavření smlouvy, i když o ní v reálném hovoru nebyla řeč. Takže bacha, holky.

nininka23
6. říj 2014

@neviathiel Já jsem při přebírání promo krabičky pro novorozence vyplňovala nějaký letáček o převzetí. Jaké pak bylo překvapení, když mi z ničeho nic na soukromé číslo začali volat fin.poradci, pojišťováci a dokonce i z knižního klubu, kde mi nutili knížku, jak se starat o dítě🙂 Jelikož se volajícím vždy podařilo trefit do spánku malé - bylo to bezva, jako bonus mi ji vždy vzbudili 😅

anetka1701
6. říj 2014

Holky na jakýkoliv volání stačí reagovat, že žádáš o okamžité vyvedení osobních údajů z databází a přestat s protiprávním obtěžováním - bez rozhorčení, bez negace, prostě suše oznámit. Mají povinnost to pak udělat.

elvira
6. říj 2014

@anetka1701 - a funguje to i v případě, že mi často volají z XXX - smluvní partner t-mobile..., když mám u nich paušál?
Neskutečně mě to se.., upsala jsem se jen t-mobilu a nějaké nabídky odkukoliv mě nezajímají, když budu cokoliv chtít, tak mám mozek a internet a dokážu si to zajisti sama. Zrovna dneska mi nabízeli životní pojištění. 😠

suzanna123
6. říj 2014

@elvira to bych snad zavolala do T-Mobile a seřvala je

veruska007
6. říj 2014

@elvira Mám to samé, ale u O2. Oni mají nějakou smluvní společnost, která nabízí kde co a volají mi taky každou chvíli. Dělali to, i když jsem měla Oskara. Myslím, že i stejná společnost. Dokonce se představovali jako příslušný operátor a až po mně chtěli adresu, tak mě trklo, že je to někdo jiný, protože u operátora mají adresu v systému.

madulinka
6. říj 2014

tak z toho důvodu já jsem žádný clinic box nedostala, protože jsem nechtěla dát souhlas se zpracováním osobních údajů 😅 ale jinak za letáky ohledně UM, kojení apod. v porodnici mi neskkuteně pomohly, protože studovat před porodem druhy UM mě skutečně ani nenapadlo 🙂

katyxq
6. říj 2014

@nininka23 jenže to potvrzení převzení klinik boxu/promo krabičky není fakticky žadné potvrzení převzetí, ale finta na nepozorné - tím nejmenším písmem tam je, že uděluješ souhlas s pouźívǎním a prodejem svých kontaktních údajů 😉 (proto jsem jim to nepodepsala 😉, jen tam nechala onu kartičku s mým nápisem převzala jsem a moje příjmení 😀 a přeškrtnutým souhlasem s nakládáním s osobními údaji)

anetka1701
6. říj 2014

@elvira na tyhle nabídky pomáhá reagovat tak, že pokud ti od nich ještě někdy někdo zavolá s jakoukoliv nabídkou, tak okamžitě odcházíš k jiné společnosti :D Poradila jsem to X lidem a pomohlo to všem :D

nininka23
6. říj 2014

@katyxq No vidíš, to já jsem si toho vůbec nevšimla. Byla mě tam uhánět sestra, tak jsem to rychle vyplnila, abych měla klid. Pro příště budu moudřejší, fakt mě to otravovalo dost.

katyxq
6. říj 2014

@nininka23 mně taky otravovali (až mi to bylo podezřelé, takže jsem řekla, že to pak donesu a přečetla si to vélmi pozorně)

tirien
6. říj 2014

Taky jsem převzala, ale vyplnila jen jméno a podpis, bez adresy bez ničeho, a přeškrtla ten souhlas. Nic mi nechodí 🙂

jija
7. říj 2014

Me pobavilo, ze jsem tam napsala schvalne spatne telefonni cislo a stejne mi volaji s tim, ze na me dostali cislo z tech karticek, zjevne jim proste cislo dava porodnice ☹

neviathiel
autor
7. říj 2014

Holky ale myslím, že v porodnici nedostanete všechny možné druhy umělé výživy, ale ty, které tam protlačí sponzor. Což mně přijde dost neetické, aby se žena po porodu, rozbolavěná a unavená a v lepším případě ještě vyjukaná prvorodička musela ještě zabývat tím, že jí někdo cpe reklamu. Docela by mě zajímalo, jestli se ještě pořád v letácích píše, že kojením můžete dítěte i uškodit a že UM je lepší. Nedávno jsem se to dočetla na blogu jedné matky a zvedlo mě to ze židle.

Ad finanční poradci - ano, o tom jsem slyšela bohužel taky, v době kdy jsem přišla do nové práce a zjistila, že místo backoffice v pojištovně mám dělat drobného podvodníka, pardon finančního poradce pro OVB. Říkali mi tam, že posílají do porodnic nabídku pojištění a spoření pro novorozence. I kdybych měla žaludek na to, zadlužit svoje kamarády nevýhodnými finančními produkty, tak tohle by mě asi odradilo definitivně 🙄

PS: Budete některá proti, kdybych vaše příspěvky anonymně citovala v článku o spamování?

neviathiel
autor
7. říj 2014

btw.: údajně má pro marketingové účely jedna těhotná žena cenu 20 netěhotných :-P

Nedávno jsem si na jednom eshopu objednala ovulační testy (s těhotenskými gratis) a dala jsem jim souhlas s posíláním newsletteru. Nějak mi to v tu chvíli nedošlo. Takže teď sleduju, jestli nedostanu nějaký podezřelý spam. Ale myslím, že u nás je tohle zatím na úrovni kartiček v nemocnici. 🙂

neviathiel
autor
7. říj 2014

@anetka1701 Ten vzorek plen by vyžádaný? Kde na tebe zjistili adresu?

anetka1701
7. říj 2014

@neviathiel podle mně z toho Clinic boxu... Ale jako jen jedna Pamperska? Se nevytáhli :oD

neviathiel
autor
12. říj 2014

To sis ale měla ty další koupit 🙂

lomanta
12. říj 2014

Tak já nevím, ale v porodnici jsem ten balíček dostala, byli tam různé vzorečky a brožurky (hlavně o prospěšnosti kojení... že by tam byla reklama na UM jsem si nevšimla), ale nikdy mě nikdo s ničím neobtěžoval... ani na maila, ani letáky do shránky... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru