Respirátor. Má Váš lékař?

17. bře 2020

Chci se zeptat holek, které byly na gynde dnes nebo včera, jestli váš lékař má respirator, já viděla jenom běžnou papirovou roušku, neměli by zavřít, pokud se nemají jak chránit? Rouskou chrání druhé, ne sebe...

lilian2111
17. bře 2020

To je furt dokola.... já myslím, že jakákoli snaha bránit sebe, nebo okolí se bere jako pozitivum. Někde lepší k dostání proste nejsou a kdo ví kdy a kolik jich pak bude. Hlavně něco, cokoli, čím se to riziko snižuje.

kacenka115
17. bře 2020

U nás měl personál roušky. Prevence zrušena, těhotné přijímány pouze zdravé, bez doprovodu a na recepci se povinně desinfikovaly ruce. Nemyslím si, že je nutno zavírat, nechala bych na nich, ani s respirátorem by neměli plnou ochranu. Ovšem taky dodám, že u nás ve městě zatím 0 evidovaných případů a v rámci kraje mám poslední informaci 6. V nějaké zamořenější oblasti bych to asi zvážila. ;)

hasara33
17. bře 2020

A ty jsi měla alespoň tu roušku? 😉

gbp
17. bře 2020

ja jdu zitra a beru si rousku 👍 moje rouska chrani je, jejich zase me. a o to tu jde 😊👍

zavodnice
17. bře 2020

Veškerý personál měl roušky, jedna sestra respirátor. Na recepci dezinfekce, doprovod zakázán.

autor
17. bře 2020

@hasara33 samozřejmě. Nemusí byt z obchodu, dá se ušít doma

takyjedna
17. bře 2020

No tak jak je znamo, rousek a ochranných prostredku je tezky nedostatek. Kdyby kvuli tomu zavreli, tak tady budes vrcet, ze maji zavreno a nema te kdo osetrit.

autor
17. bře 2020

@takyjedna já jsem za to vděčná a obdivuji to.

amazonkajanik
17. bře 2020

Si tu drobet protiřečíš ...
Nejdříve,jestli by neměli zavřít,když mají jen obyc roušku a pak,jak si jich vážíš a obdivuješ. Sousedka dělá ve firmě,kde Šijí pro nemocnici,jelikož prostě stát zaspal. A karanténa není vše,že. Roušku je zapotřebí i při běžné chřipkové epidemii a i tak jich byl nedostatek. Takže buďme rádi i za ty papírové!

eithelwing
17. bře 2020

Ono to totiž někde kolovalo jako doporučení (ne přímo nařízení) např. pro pediatry, že pokud nemají respirátor, měli by poskytovat ošetření jen mailem/telefonem. Ale nedám ruku do ohně za to, že to bylo jen na vlastnictví respirátoru, nebo jestli stačila aspoň rouška.
Nejspíš čistě jen kvůli tomu, aby zdravotníci nelehli. Na druhou stranu mi přijde, že většina zdravotníků je v mysli nastavená tak, že prostě pomáhá za cenu vlastního zdraví. A díky jim za to.

tervi
17. bře 2020

A kde by lékař ten respirátor vzal? Nikde nejsou, jen v pohádce "O čem sním, když náhodou spím".

autor
17. bře 2020

@amazonkajanik tak ještě jednou...rouška chrání primárně hlavně lidi v okolí osoby, která ji nosí, pokud by ta osoba byla nakažena (a ještě o tom neví). Respirator třetí třídy s filtrem chrání tu osobu, co ho má na obličeji před ostatními. Lékaři dostali doporučení, že pokud nemají na vlastní ochranu respirator, můžou ordinovat po telefonu nebo on-line. Zde v diskusi zjišťuji, kolik lékařů se vystavuje osobnímu kontaktu s pacienty s obyčejnou rouškou na obličeji. Z pacientů má přitom roušku cca polovina, druhá ne. Já nehodnotím, jesti jsou ti lékaři odvážní, hrdinové, neinformovaní nebo se prostě bojí odmítat pacienty......já jenom zjišťuji, jestli je jich hodně, vlastně všichni.
PS praktickým lékařům rozvazeli respiratory v pondělí. Ostatnim ambulantum podle mne ne.

cuuza
17. bře 2020

Všichni roušky, všude dezinfekce a pozvané jen těhotné.

ahyt
17. bře 2020

Jen upresnim.Nerozvazeli, sle kazdy lekar si pro ne musel dojet osobne.Ja jsem PL, jiz v duchodu, ale ordinuji.Vcera se ordinovalo jen pres telefon a sms se posilaly recepty.Na durazne doporuceni SPL, pokud nemame rousky, bryle.Dnes muj p.Dr , se kterym se stridam , dovezl 8 ks rousek/ ktere maji filtr proti korone/ takze lze ordinovat 4 dny/ 2 osoby v ordinaci/.A kdyz nebudou dalsi, opet se zavre.A jak nekdo vyse psal, ze lekar osetruje i za cenu riskovani sveho zdravi.Neznam ani jednoho Vzdy jsme instruovani chránit především sebe.A tak to vsichni delame.Ano pomáháme lidem ze vsech svych sil; to je jasny Ale sve zdravi NIKDY vedome neriskujeme.

jipe
17. bře 2020

Naše dětská dr. ordinuje s rouškou, ale vyžaduje roušku i u pacientů

leniczka23
18. bře 2020

Vcera detska mela jen obycejnou..nicmene neni pravda to ze tpu obycejnou chranis jen ostatni..i obycejna latkova rouska snizuje riziko nakazy jako ze ty se nakazis o 50% to je dost. ale ano, s jistotou te neochrani..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru