Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

misicka85
12. lis 2008

Ahoj holky!!!! 🙂

Dlouho jsem tu nebyla, ale ještě doděláváme byteček, takže moc času nemám a navíc jsem furt unavená 😒 Taky už bych chtěla mít malou doma, no těch 5 týdnů to ještě nějak vydržím 🙂 Včera jsem šla do Hrabůvky zamluvit na pátek pizzerku, mám srazík s kámoškama no a procházka co bych jinak stihla za hodinu mi trvala skoro 3h,jsem se ploužila a furt musela sedat někde na lavičku, no hrůůza 😠
Já si beru rodičovský příspěvek na 3 roky, na ten dvouletý bych stejně podle platu neměla nárok tak to aspoň řešit nemusím. Ale i tak bych asi brala ten 3-letý.

ia.
autor
12. lis 2008

artemiss: já volím variantu na tři roky, seš dobrá že volíš tu na dva roky, to znamená, že musíš otěhotnět, když bude tvému miminku rok a něco, aby jsi stihla do konce druhého roku porodit to druhé miminko..to klobouk dolů, já bych to nedala, druhé miminko samozřejmě chci, ale rozdíl minimálně 3,5 - 4 roky....je mi 29, a do 35 let nejpozději chci mít odrozeno...pže teď se celý den točím jen kolem Vojtíška, málem se ani nestíhám najíst a ta představa, že se mi tady batolí ještě dvouleté dítko,.... 😝 ale samozřejmě to má i svá pozitiva a to ta, že si pak budou spolu hrát, až budou starší a taky ty to budeš mít ráz naráz.
jinak my se s manžou moc nehádáme, resp. vůbec, a přitom jsme oba berani, a vyčítat mi, co jsem měla nebo neměla taky nemůže, páč když jsme se seznámili, zrovna dokončil VŠ a já už měla svůj byt a služební auto🙂)))
holky, jináč dneska jsem zase prošla celé Proskovice a jsem úplně odrovnaná, ale bylo fajn, no zítra má prý pršet, tak uvidíme 😝 to by bylo naprd, celý den doma, malý by byl nevrlý.
co asi dělá parybka? 😉

lucenek
12. lis 2008

artemiss no já dneska podala rodičák na 2 roky, ale druhé neplánuju zatim, ono abys mohla celé jakoby 4 roky brát těch 11.500Kč tak bys musela znova otěhotnět ve 4 měsících věku prvního dítěte nejpozději. Tzn že před ukončením 21 měsíce věku prvorozeného dítěte bys už musela čerpat mateřskou což je 6-8 týdnů před datem porodu...no snad tomu rozumiš 😀

ia.
autor
12. lis 2008

luci, a co po těch dvou letech se Sárinkou? informovala jsem se, a školky berou od tří....taky teď řešíme, jestli dva nebo tři roky, ráda bych se vrátila do práce, ale co s malým? 😲

zanetka82
12. lis 2008

Ahoj ia.
Tak u nás ve Vítkovicích otevřely jesle ale mužu ti říct že ty si mužou dovolit matky asi jen co mají na vyplatní pasce 25 tisíc 😀 Stojí tam seme bouraky od volva až po BMW 😉
Jesle stojí 8000 měsíčně 😕

lucenek
12. lis 2008

raduš hany je denně doma v práci jen ty 4 hodinky, když budu tas jezdit rychlou domluvím si denní šichty neděle až čtvrtek, a noční sobota a pátek...podle vysílání manžela, ale kdyby něco tak v polance jsou soukromé jesle když už budu makat budu na to mít jo osmičku jo? ale když je tam denně dítě ne když je občas no ni?

zanetka82
12. lis 2008

Mi bylo řečeno Lucí když je tam denně tak osmičku. Nemusíš sebou ale nic nosit od plínek , pití jídla.... atd 😉

zanetka82
12. lis 2008

Lucí a Hany.....dělá v rádiu? Pochopila jsem spravně? 😅

smuffynka
12. lis 2008

ostrava 2? jdu hledat, manža mi ted uvolnil misto u pc a predtim jsme byli kupovat nejake veci do vybavicky 🙂

lucenek
12. lis 2008

zany ano 😉

lucenek
12. lis 2008

musím na 2 moc placení ☹ ☹

ia.
autor
12. lis 2008

luci tak to máš fajn, že máš manžu takhle mobilního, ten můj maká 8 hod v práci a pak ještě dalších několik hodin po večerech doma na noťasu, takže to je pasé, no v polance jsou jesle? to mám tady za bukem...jenže já už se nemůžu vrátit k práci obchoďačky, makala jsem od rána do večera, furt nějaké služebky atd, uvažuju o tom, že bych šla po mateřské učit na střední školu, no nevím. Takže asi zvolím ty tři roky...ale máš pravdu, penízky jsou třeba, hypotéka na krku, jajaj ☹

lucenek
12. lis 2008

raduš no nemít hany takovou oráci a makat na Nh dvanáctky tak mám smůlu na 3 4 roky a basta

lucenek
12. lis 2008

jo nějaké soukromé mám někde číslo 😉

sestrakatka
12. lis 2008

Ahojki,
Smuffynko nic si z toho nedělej, že se kamarádky odcizily, já to mám podobně, ty co nemají ještě děti, tak mají jiné zájmy.......pařby, práce, popíjení a zábava, takže nic pro ně ani pro mě. Ale neboj až bude mimi tak se určo seznámíš s nějakými maminkami a bude fajn, já si to teda myslím a doufám, že to tak bude, tak uvidíme.
Jinak manžel taky pracuje a pracuje, má pružnou prac.dobu, takže je to jak kdy, ale když už příjde domů, tak stejně první je noťas a to na dlouho....takže to máme všechny podobné, ale přesně jak píšete, držím papulku, protože vím, že to jak se máme vděčíme hodně manžovi, i když i tak bychom se neměli nejhůř, ale proč se nemít líp. A manžel je pořád toho názoru, že chce mít 100% zajištěnou rodinu, kór teď když čekáme malého.
Holky tak myslím na Parybku jak si užívají v teploučku 😉 😎 to musí být jaráda.
pa pa pa

smuffynka
12. lis 2008

sestrakatka: no mě vlastne parby nezajimali nikdy 😀 taky doufam ze se seznamim s nejakymi maminkami,ted jsem uvazovala ze bych sla do toho kurzu plavani a pak uz bude asi nejvyssi cas se prihlasit do kurzu cviceni,nekde jsem cetla e obvykle okolo 28tt se prihlasuje tak to je za chvili 🙂

lucenek
13. lis 2008

no tak včera o tom píšu a dneska mi volali z rychlé esli bych od ledna nejezdila 1-2 služby měsíšně to jde ne? 😀 mám omezení sice když hany má pevný čas ale prej to nebud eporblém 😉

lunav
13. lis 2008

Ahojky holky, chtěla jsem se jen tak předběžně informovat a vysondovat, kolik vas tu je s terminem 8.12. nebo tak nějak kolem a chystají se jít rodit do Vítkovic. Ať vím jen tak předběžně jaký tam bude nával! 😉

misicka85
13. lis 2008

Lunav- já mám termín AŽ 21.12 ale do Vítkovic chci taky!!!! 🙂 Co čekáte?

ia.
autor
13. lis 2008

luci tak to máš fááájnéé, tak 2x za měsíc se jít rozptýlit do práce, mezi lidi, ňáká kačka kápne, to jsi ráda, ne? 😅
lunav, moje kolegyně měla termín 8.12, kartu VIP do Vítkovic koupenou no a nakonec porodila před 14 dny v Porubě 😕 a další kolegyně, co plánuje Vítkovice, tak má termín 18.12:-))))
smuffynka já jsem chtěla chodit na těhu plavání do impíku a byl tam pořadník s místem až za 3 měsíce!!tak jsem se na to vyprdla a chodila jsem od 6 do 8 měsíce plavat dopol na čapkárnu a dokonce jsem i párkrát byla sama v bazénu.....voda teploučká, fajná...

lunav
13. lis 2008

misicka85: čekáme chlapečka, jednu princeznu už doma mám, shodou okolností se narodila 12.12. před 5 lety. Takže doufám, že se zadaří a budou děti ve stejný den. Už u malé jsem měla termín 8.12. Tak uvidíme.

ia.:nestraš! já ještě ani nemám tašku komplet sbalenou, pořád mi připadá, že je spousta času a vždy se najde "důležitější" práce. Asi už budu muset začít balit 😀 Ale na druhou stranu je fajn, že ta tvoje kámoška teoreticky uvolnila jedno místo na 8.12. 😵

smuffynka
13. lis 2008

ia: no ja jsem chtěla na plavčo do vítkovic,ale asi to padne a budu chodit jen na kurzy... 😀

ia.
autor
13. lis 2008

smuffynka: když jsem chodila do předporodního kurzu do Vítkovic, tak tam jedna kočka říkala, že chodila plavat na těhu plavání do Vítk.nemocnice a chytla tam nějaký kvasinkový zánět nebo co, a prý když viděla, jak po nich nastupují do bazénu dědci s bercovýma vředama, tak ji bylo zle a bylo jasné, odkud ten zánět má..takže nedoporučuju..mě to teda silně odradilo, říkala, že se toho nemůže zbavit...

smuffynka
13. lis 2008

aha, tak jo 🙂 dik za radu....pristi tyden se musim jit informovat na ten kurz,ale ja jsem tak liinaa nez se tam dokopu tak porodim 😀

lucenek
13. lis 2008

No...asi na tom cosik bude v porubě maj bazén jen rehabka se slanou vodou cca 31C a tak se nesmí ani s puchýřem na patě takže no pordlemo....já tam chodila na předporodní kurz a plavo na to jsem se nejvíc těšila....

lucenek
15. lis 2008

no ženský máte áčka 😀

sestrakatka
16. lis 2008

Achojki cholki 🙂 😀
Luci tak ty už se ženeš do práce?? Ti teda řeknu, když byl teď ten úplněk, jak jsem viděla a slyšela jak ty rychlé jezdí pořád sem a tam, tak jsem ráda, že nejsem v práci 😅 , to zase musel být mazec. I tak jak slyším od holek z práce, jak jich je málo a makají v kuse, tak je lituji, hlavně přes ty svátky, to budou mít ty služby. Mě to stačilo loni, celé svátky byli totálně o ničem. Normálně po 9 letech v nemocnici zažiju poprvé Vánoce i Silvestra v klidu doma. Neuvěřitelné.
Smuffy já se taky chystám během příštího týdne se optat na ten kurz, taky to pořád nějak odkládám.
Holky nechávaly jste si dělat 3D UZ? My jdeme 9.12., tak jsem zvědavá na fotečky.
Luci nemáš náhodou informaci,jestli ho už mají na fakultce??
Ia. co Vojtíšek?? Teda ale utíká to, už má měsíc pryč, vždyť teď se narodil 🙂
Tak pěknou neděli, odpoledne jdu juknout do Tesca, co tam mají pěkného. pa pa pa

lucenek
16. lis 2008

katko mají ale nedělají to tak jak na fifkách že ti nahrajou cd 15 min za 700Kč

ia.
autor
16. lis 2008

ahooj baby, jooo mám áčko přes víkend, páč jsme byli od včíra ráno u tchánů a přijeli jsme až dneska večer dom.
sestrakatka: o úplňku jezdí více sanitek, to mě zajímá....jakože je více úrazů, atd? a ty vánoce, to je mazec pro lidi co dělají ve zdravotnictví, že? musí to být smutné, být na štědrý den v práci a vidět ty nešťastné smutné lidi, co leží ve špitále..my jsme si 3D nenechávali dělat, nějak nám to nevyšlo...ale za to moc se těším na focení s Vojtíškem, na které jdeme za 14 dní. JJ jinak máš pravdu, utíká to s Vojtínem jako blázen, v úterý mám ko po šestinedělí, tak jsem zvědavá, páč jsem 5 týdnů špinila, pak jsem zase začla krvácet a to trvalo 10 dní a teď i když už šestinedělí skončilo, tak ještě trochu špiním. Už mě to pěkně štve, že se těch vložek nemůžu zbavit... 🙄 s Vojtínem jsme byli v pá na sonu ledvin, pže měl po narození nějakou odchylku, tak už je to dobrý, ale pro jistotu za 2 měsíce kontrola, no ještě aby ortopedka viděla v úterý jadérka v kyčlích a oddychnu si úplně...Luci, v kolika týdnech měla Sárinka jadýrka?
Jinak holky kdo čekáte chlapečka nebo máte a trpí na prdíky, pořídili jsme si probiotické kapičky a musím zaklepat, že to fakt moc pomohlo, už žádné velké trápení, samo že někdy ho bříško bolí, ale žádné několikahodinové řvaní se u nás nekoná, takže doporučuju. Necháváme si to vozit ze Slovenska, u nás stojí 700kč a u nich 300Sk, to je rozdíl a lahvička vydrží tak na měsíc 😝
To je fajn, že je zítra státní svátek, že? Taťkové můžou být s náma doma...brala bych to častěji 😀 mějte se holky, pa.

lucenek
16. lis 2008

raduš my ještě jadýrka nemáme...25.11 jdem na kyčle ale jadérka se tvoří kolem půl roku
o my zatím netrpíme dávám preventivně sabíka 3x denně, v záloze mám babycalm ještě jsem je neředila ale kdyby něco tak ti raduš písnu kdybych potřebovala ty probiotické..ale sna d né ťuk ťuk

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru