Stalo se vám, že vás odmítli v porodnici Vítkovice?

ia.
15. zář 2008

ahoj holky z MS kraje, stalo se vám že vás odmítli ve Vítkovické porodnici (Ostrava)? Je tam poslední dobou poměrně nával, jelikož prý se hodně zlepšili a rekonstruovali sály. A pokud Vás nepřijali, prosadili jste si třeba Porubu? Fifejdy totiž nechci ani za nic.

artemiss
31. říj 2008

ahoj parybka: já vím, že chodím jen k dr. ale já jsme někdy - někdy často hrozná fiflena!!! A chci být vymóděná i u dr. manža ze mě někd šílí...ale co už se mnou nadělá!!! Já pak vždycky chytnu depku, že vypadám hrozně a že jsem teď zpuchlá a navíc neupravená a neatraktivní...!!! Vy jste tyhle pocity neměly???
Jejda ten Egypt ti závidím 🙂 do kterého letoviska se chystáte? Já byla jednou v letvisku TABA a bylo to luxus 🙂 Hezky si to tam s malým Ondráškem užijte a hlavně, ať tam nadostanete "Faraonovu pomstu" !!! 🙂

artemiss
31. říj 2008

holky, dnes máte venku krásně, úplně vám už závidím, že můžete kočárkovat, dnes máte skvělé počasíčko na poobídkovou prochajdu 🙂
Já mám dnes nějakou depku, tak trávím dopoledne na koníkovi. Moc jsem tady nechodila, na net nemívám moc času a hlavně jsem někdy měla pocit, že se tady každá chlubí co má a kde byla a že jsou všechny ženy co tady chodí naprosto dokonalé.... a já pak chytla depku. Teď ale co tu chodím častěji a pročítám si příspěvky zjišťuji, že je to tu fajn 😀 .... a že se tu toho hodně dovím a zkušené maminy mi poradí 🙂 díky 🙂)
Asi se mi nějak bouří hormony bo co 😖 ☹ 😝 😲

parybka
31. říj 2008

😀 hormony 😀 to jo, to i mě se bouří, pořád 😀
MK je obrovská slepičárna :-P ale když potřebuješ radu, tak je to fajn, i na obyč pokec

Jedeme na Makadi Bay, je to 35 km jižně od Hurghady. Prý je to tam moc hezké a vhodné i pro děti. Jenom pořád přemýšlíme, jak zabezpečit Ondru, at se nám neutopí. Rukávky jsou od 3 let (ale koupili jsme je), vestičku tak malou jsme nenašli, normálně nevíme... jasně, že ho nenecháme samotného, ale jen jako jistotu.
Jak se vyhnout Faraonove pomstě netuším... když zajistíme základní hygien. pravidla. Bud bude, nebo ne 🙂

Já na modu nikdy nebyla, nejraději rifle a triko a to ty obyčejná trika, v těhu jsem se cítila naopak velice příjemně, připadala jsem si důležitě a hrdě. Upravit se můžeš, to ovlivníš, s tím opuchnutím už je to horší 😉 Ale i to přejde.. po porodu :-P

lucenek
31. říj 2008

paryb kupte ten pásek s odnímatelnými molitany či co to je je to i pro prcky plus rukávky fakt super bylo to v betynce a hlavně bacha na led v egyptě ten dělaj z té jejich hnusné vody takže i když jakože pro all in exclusive vaří z balené tak na to bacha 😉

ia.
autor
31. říj 2008

artemiss: my jsme byli pouze v Polském Těšíně, centrum je poměrně velké a obchodů dost, Bielsko Biale je kousek dál, velikostně tak Frýdek Místek, ale nikdy jsem tam nenakupovala...
holky, dneska to bylo príma, tcháni mi přijeli na dvě hodky povozit malého a tak jsem stihla vysát, vytřít, vyžehlit..zkrátka vygruntovat celý barák, mamča mi poslala dušenou mrkvičku (Mňam) a já ji teď jím a jedním okem kukám na ulici a manža nahoře uspává🙂)
paryb, ta nabídka na pustevny je lákavá, ale uvědomila jsem si, že to asi do vaší dovolené nestihnu, příští týden máme nějaké dr a mamča bude ještě čerpat dovču, takže bude u nás..každopádně ten Egypt Ti závidím, budu držet palečky, aby se Ondrášek hezky aklimatizoval, ale určo mu ten vlhký vzduch a moře prospěje, uvidíš. A co se týče letu, tak se tam letí tuším tak 2-3 hodky, ne? A na jak dlouho letíte? Budete se mít určitě krásně. Hlavně Evi hodně foťte, jsme všechny zvědavé, musíš pak dát fotky do albíku.
Teda Luci a spol, já té Evce tak závidím🙂)))my jsme sice rajzovali v létě docela dost, ale nikde u móře jsme nebyli, naposled vloni, a mi to strašně chybí. Tož uvidíme co příští rok, jestli bude Vojtí šikovný, tak proč někam nejet....

lucenek
31. říj 2008

Raduš já bych jela k moři tak až ve 2 letech, hlavně kvůli množství plen a jídla a vod pro děti..nespolíhám, že by v tunisu měli kojeneckou vodu a pampersky.....takže leto to byl chajdec příští rok taky a až bude gojgynce 2 roky tak si splním sen a na Bali 😵 😵 😵 jestli teda prodám byt 😅

lucenek
31. říj 2008

jde i to že tam může cokoli prcek dostat průjem, úpal a to už je jiné kafe řešit v roce nebo ve dvou letech..ale znám hodně lidí co tak cestujou s prtatama ale já bych do toho nešla jsem na to srab

parybka
31. říj 2008

luci: pásek s molitanama... manže vzpomíná, že existoval nějaký pásek, kde se daly vsunout nějaké pěnovky nebo polystyren. To bude asi ono, že? a to se dá koupit? hned na to kouknu na net

Myslím, že se tam letí 4 hodiny, do Řecka se letí dvě hodky (na Samos) a do Egypta je to tak 2x tolik. Té cesty se taky bojím.
Co se týče plen, říkala jedna holčina ze cvičení, byli v Tunisu se stejně starým prďolou jako je O., že plíny nepoužívali skoro vůbec, byl prostě na nahato, když se počural, tak se počural, když se pokadil, tak se taky nic nestalo. Budu počítat 5 plen na den, určitě se tam nějaké dají koupit v případě nouze.
Spíš řeším jídlo... vezmu Ondrovi na každý den skleničku zeleniny (vlastní výroba) a suché přílohy - rýžové a jahelné vločky, kuskus, instatní kašičky. To bude mít na oběd a večeři, příp. snídani. Nějak to budeme muset splichtit.... z all inclusive se malý nenají, spoustu potravin mu ještě nedáváme.
My ani jeden neledujem, takže ledu se budem vyhýbat - ted už dvojnásob.

Raduš, nezáviď... z toho mám takový divný pocit 😉 já loni nebyla nikde, letos taky ne, jako by mi někdo ukradl rok, proto jsem ráda, že jedem. Ondrášek se určitě aklimatizuje z nás tří nejlépe, to je jisté.
Ty Pustevny můžem dát, až se vrátíme, snad ještě nebude moc zima 🙂

Luci, jaký byt prodáváš?

smardik
1. lis 2008

ahoj holky tak už jsme z porodnice doma 🙂 a hezky nám to vyšlo, já porodila a za chvíli byl stop stav

lucenek
1. lis 2008

smardik gratulace k Tomáškovi 😵 😵 😵
paryb po mamince už skončilo děd. říuení tak můžem

parybka
1. lis 2008

Ahoj holky 🙂
smardik: moc gratuluju, otvírají se mi fotky, tak kouknu.. máme neskutečně pomalý net. Je fajn, že ti vyšly Vítkovice, jak jsi chtěla 🙂

luci: to je mi líto...
zajímaly mě spíš info o tom bytu.. .velikost, lokalita, cena apod.

lucenek
1. lis 2008

2+1, uvnitř nic jako linka a vana wc, jedině co je nové jsou pákovky, jako baterie, ad je reko okna plastová včetně žaluzií, zateplený barák, nové schránky zvonky, byt vhodný k rekonstrukci, jsou nové stupačky a balkonek, přízemí cca 53-4m, ale nevim to jistě.ulice spodní podél mariánskohorské

ia.
autor
2. lis 2008

smardik ahoooj a gratuluju k Tomáškovi 😵 tak Ti Vítkovice vyšly, supr. A jak jsi byla spokojená? a jakou jsi měla PA a porod?
luci to s maminkou mě mrzí....máš to určo hodně těžké, a ještě víc Ti musí být smutno, když máš Sáru, to určitě na mámu pořád vzpomínáš..upřímně si to ani nedovedu představit..
co se týče toho moře, asi máš pravdu, i když my jsme byli se známýma před 2 lety v HR, jejich dcera měla tehda 15 měsíců a byla to naprosto úžo dovolená, malá si to moc užívala a my taky..ale myslím že je to individuální a záleží na dítěti...já to určo hrotit nebudu, uvidíme. Zatím jsme se předběžně s manžou dohodli, že bysme rádi jeli příští léto do Tater, jezdíme tam do bezva penzionku, kde má paní domácí i dětskou postýlku, a dá se tam spousta menších tůr podniknout i s kočárem...holky tento týden má být zase okolo 18st, není to bezva? Evi není zbytečné jezdit do Egypta, když je tady takové teplo? 😀 😉

lucenek
2. lis 2008

Jo raduš není to lehké, maminka mi zemřela když sem byla v 5.měsíci fakt záhul neskutečný a ještě se rodina vybarvila..no škoda mluvit poplivat je 😠 😠 😠
taky se těším na to krásné teploučko 😵

parybka
3. lis 2008

Radi, tak to mi dáš určitě kontakt...já bych do Tater moc ráda, na příští rok už to tak nějak máme naplánované, ale třeba se nějaký týden najde 🙂 mají www stránky?
Teplo tu je velice příjemné, větší ani nepotřebuju, ale úplně se třepu na moooooře 😅 a taky na to, že budeme s manžou spolu a sami 🙂 (myslím bez mojí mamky a babi a práce a Ivových rodičů 😝)

Luci, při "boji" o dědictví se hodně ukáže.. i u nás, už je 12 let, co zemřela babi s dědou, tenkrát to taky bylo dost hnusné, mě se to teda osobně moc netýkalo, ale spíš mí rodiče a jejich sourozenci..
ty chodíš plavat se Sárou do Regenerace u Vítk. nádraží?

lucenek
3. lis 2008

paryb jo je tamplaváček a bomba 😵 😵 😵
s dědictvím máš pravdu ale já říkám, že na každou svini se vaří voda v kotli 😉

sestrakatka
3. lis 2008

Ahojki holky,
Luci s maminkou je mi to moc líto, plně ti rozumím, protože jsem na tom stejně, akorát,že já mámu stratila v 18letech, zrovna v posledním roce zdravky, takže maturitní rok byl pro mě katastrofa, byla jsem ráda že jsem to dokopala do konce a úspěšně, ale řeknu ti...je to devět let ale pořád to bolí, a myslím, že to hodně pocítím, až se malý narodí, to mi bude asi strašně moc chybět. I tak je to těžké,ale člověk to musí zvládnout.
A co se týče dědictví, tak je to všude skoro stejné.
Smardík vám gratuluji moc moc k malému ať jsem hlavně zdraví a malý pěkně roste.
Ia.co maličký? Jak to zvládáte? Řeknu vám teda, že všechny teď na kočárkování máte úžasné počasí.
Tak pa pa pa a mějte se všechny moc hezky.
Luci drž se.... pa pa

aness
3. lis 2008

ahojte holky, prosim vas o radu, nevite nektera, jak se to s porodem cisarskym rezem ve vitkovicke nemocnici? TP mam 9.11., mimi uz je cca od 30. tydne hlavickou nahoru, dnes jsem tam byla poprve na kontrolu, monitor srdicka mi nataceli bez 5 minut hodinu (porad se sestrickam neco nelibilo 😢 ) a doktor mi po vysetreni rekl, ze mimi naleha budto nozickou a nebo tam ma kostrc, ale ze ma snad jen 2,80 kg, takze jedsot male na spontani porod... ja se toho ale docela bojim 😢 v patek jsem byla na kotrolu jeste u sveho dr a i ten mi monitor srdicka miminka delal na dvakrat, protoze se mu krivka nelibila...

lucenek
3. lis 2008

annes malé na spontánní proord? co to je za blbinu když je dítě moc velké nebo je kefalopelvický nepoměr tak se dělá císř, ale ne z důvodu že je malé, a jedině když je koncem pánevním čili šlo by zadečkem

aness
3. lis 2008

mozna jsem to napsala nesrozumitelne 😖 ... muj gynekolog me celou dobu pripravoval na to, ze budu rodit cisarem, kvuli poloze kp, ale dnes mi pri prohlidce ve vitkovicich rekl dr. ze kdyz ma mimi do 3 kg nemusi byt poloha kp duvodem k provedeni cisare, zitra se na mne ma podivat primar...

lucenek
3. lis 2008

jo ták už chápu....když je menší koncem pánevním jde to i spontáněě..ale upřímně já bych se bála jak cyp...u kp hrozí uskřinutí pupečníku, a smrt.... všechny pa u kp sou na trní a sledujou ozvy furt je to risku já bych osobně si vydupala císaře fakt na to jsou tabulky i pro pojištovnu že kp císařem vždycky zaplatí 😉

aness
3. lis 2008

no to mi povidej 😒 taky mi z toho neni moc do smichu, sestrenka rodila kp a maly mel jeste v 8. mesicich problem s kyclema, snad bude pripar v pohode...

ia.
autor
3. lis 2008

aness: nám na kurzu říkali, že se ve Vítkovicích standardně císařské řezy dělají, a že automaticky u dvojčat a vícečat a u miminek, které jsou otočeny jinak, než hlavičkou dolů. Ty máš termín 9.11? v pase ti svítí až konec listopadu...z toho monitoru si nic nedělej, mi ho tam dělali asi 45 minut, když jsem tam absolvovala jednu prohlídku..
paryb, stránky ubytování: http://www.vysoketatry.com/vilasalus.html
je to tam fakt moc príma a rodinné, je tam celkem 5 apartmanů, jeden je pro 2-3 lidi, (s jedním dítětem ideální), ost. jsou pro 4-5 lidí s tím, že jsou tam samostatné dvě ložnice a obývák s kuchyní, koupelna atd, my jsme vždycky jezdili do toho většího, pže jsme jezdili s někým. Je to tam takové rodinné, paní majitelka moc příjemná a hlavně je to v centru Tatranské Lomnice, a ráno kukáš z okna na Lomničák, fakt paráda..
sestrakatka: to věřím, že ti je pořád smutno, je to fakt hrůza, když se něco takového v rodině stane, švagrové v létě zemřela maminka v 55 letech, pohřeb byl tááák smutný, plakali jsme všichni, i Vojtíšek v bříšku ☹
jinak děkuji za optání, daří se nám dobře, dnes přesně v 5 týdnech jsme byli na poradně a váží 5430g a měří 59cm..mazec 😀 potkali jsme tam holčinu z porodnice, rodila den po mě a ta její holčička byla takový bobeček vedle Vojtína🙂 akorát nám teda dost blinká, holky, co vaše miminka, taky tolik blinkají? jinak máš pravdu, kočárkování si fakt užívám, pamatuju si, jak jsem si po porodu říkala, že je škoda, že jsem rodila až na konci září, že už budou takové ty plískanice a tak, no a je zač. listopadu a je ještě líp než v září 😀 je to fakt paráda, a i nálada je taková lepší, než když se člověk ráno probudí do deště..

aness
3. lis 2008

chtela jsem napsat primar v pohode 😉 jeste mam takovy pocit, ze mi udelal pri vysetreni hamiltona, protoze krvacim jeste ted a tak bolestive vysetreni jsem nezazila za cele tehotenstvi 😖 hlavne mam strach i kvuli srdicka, abych nezacala klasicky rodit koncem panevnim a pak to ve finale neskoncilo kvuli spatnych ozev stejne cisarem, to bych se asi picla ☹

aness
3. lis 2008

ia: doufam, ze zitra hned rano si to s panem prmarem "vysvetlime" k me spokojenosti 😀 doufam, ze to bude cisar 🙂 termin uz mam opraveny, nejak jsem se preklikla v zadavani data v profilu

aness
3. lis 2008

jinak bych snad mozna jeste zvazila i zmenu porodnice, ale to mi prijde ted uz docela pozde a jako ten nejposlednejsi krok, ke kteremu bych se chtela uchylit, fakt nevim ☹

ia.
autor
3. lis 2008

aness, já si myslím, že si to primář nelajzne a vezme tě na císaře, uvidíš. Navíc ty odhady na UTZ taky nejsou přesné, já měla odhad 3700g, a malý měl 4200g, takže určo půjdeš na císaře, neboj. Ten primář je fakt borec, a určitě zná moc dobře rizika....držíme palce, dej zítra vědět!!!!!!

lucenek
3. lis 2008

já měla odhad 3200 max a malá měla 3750 😀 😀 😀

aness
3. lis 2008

holky, dekuju vam moc za podporu 🙂 zitra dam vedet, jak jsem pochodila, preji hezky zbytek vecera 😉

lucenek
3. lis 2008

ju dej a já bych dobrovolně šla na císaře fakt 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru