Výběr porodnice Trutnov x Jilemnice

petakub
31. led 2018

Zdravím všechny maminky a těhulky 🙂 Jsem v 31tt a jsme nyní s manželem dost na vážkách při výběru porodnice. Chtěla bych (pokud to samozřejmě můj zdravotní stav a zdravotní stav miminka dovolí) rodit co nejvíce přirozeně. Bez umělého oxytocinu, protržení vaku blan. Naopak rodit bych chtěla v jiné poloze než v leže (polosedě), chci nepřerušovaný bonding, rooming-in, dotepání pupečníku apod. Chtěla bych Vás tedy poprosit o názory a případné zkušenosti s přístupem zdravotníků v porodnici v Trutnově a v Jilemnici. Kde například vyjdou víc vstříc porodnímu přání apod. Mockrát všem děkuji za názory a zkušenosti, snad nám to aspoň trochu pomůže při rozhodování se.

Všem přeji krásné těhotenství a bezproblémový porod 🙂

agnes2ivory
31. led 2018

Dvakrát jsem rodila v Jilemnici a dobrý. Jen si musíš dopředu říct, co chceš a co nechceš. Pak to dodrží.

petakub
autor
31. led 2018

@agnes2ivory Takže pokud si sestavím nějaký porodní plán, nemají problém s tím ho dodržet dle toho co ci přeje rodička?

agnes2ivory
31. led 2018

@petakub přesně tak.

urtica
31. led 2018

Jilemnice má dobrou pověst, jezdí se tam až z Prahy. Kamarádka je z Trutnova a rodit jela do Jilemnice - dvakrát. Byla spokojená.

baterkaterka
31. led 2018

Co vím od kamarádky, tak Jilemnice fajn na porod, ale na poporodní péči nic moc.. kazdopadne ale ve vsem lepsi, než co jsem slyšela o trutnovu. nevím odkud jsi, ale pokud to máš v dosahu, mrkni na Rychnov ..

popelucha
31. led 2018

Trutnov mám blíže, ale dojela jsem si do Jilemnice a velká spokojenost, i když byl nakonec porod ukončen akutní SC. Já žádný plán neměla, ale i když se orod rozjížděl pomalu, byla jsem bez medikace, jen tedy na doporučení jsem později svolila k dirupci blan. Ale celkově domácké prostředí, já si ani na poporodní péči stěžovat nemohu - všichni ze šestinedělí i dětského supr a hlavně dobré jídlo pro kojící matky. Mám z Trutnova několik negativních zkušenostíz okolí a sama špatnou z gynekologie, proto jsem jela 50 km do JIlemnice. Další dítě chci rodit taky zde.
Jen si nejsem jistá, zda ti některá z okolních porodnic do puntíku splní, co píšeš...zkus napsat @apacheee, ta rodila myslím v Ústí nad Orlicí a tam plní takováto přání...

petakub
autor
31. led 2018

Já právě z doslechu vím, že Trutnov nic moc, každej ho dost haní, ale hrozně by mě zajímalo proč, co tam bylo špatně??

petakub
autor
31. led 2018

@popelucha Samozřejmě není nutn splnit vše úplně do puntíku, ale pokud to stav dovolí, tak je pro mě důležitý nedostat oxytocin, dotepání pupečníku a pak hlavně ten bonding, to jsou asi tři věci na kterých mi opravdu hodně záleží. Ústí už máme dost z ruky bohužel ☹ Pro nás nejblíže Trutnov a pak Jilemnice nebo ještě Náchod no...

jancabr
31. led 2018

Jilemnice je podle spousty rodiček určitě lepší, jen pozor na pana primáře. Prý je to tam taková jediná výjimka. Sepište si porodní plán a mrkněte co je to Dříve vyslovené přání. Hodí se jej mít. Hlavně si trvat na svém a nenechat se ukecat nesmysly 😉

petakub
autor
31. led 2018

@jancabr Porodní plán určitě mít chci 🙂 Jen doufám, že se aspoň budou snažit ho trochu respektovat no... ale co jsem tak pročítala, tak s tím snad nemají problém pokud vše probíhá v pořádku 🙂

gabour
31. led 2018

Jsem ráda, že (snad ano!) už je Jilemnice lepší. Já tam rodila už v pravěku - 2009 - a udělali mi tam do puntíku všechno to, co jsem nechtěla... Z pocitu totálního selhání u porodu mě dostala až po letech úžasná gynekoložka.

sviva
6. bře 2018

Na Jilemnici jsem nedávno slyšela chválu v souvislosti s ambulatním porodem a jeho přirozeným průběhem. Maminka pro ní měla jen slova chvály, podrobnosti už si bohužel úplně nevybavuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru