Oznámit těhotenství nějdříve dětem nebo prarodičům?

keckemet
19. únor 2015

Zdravím maminky, čekáme třetí dítě a lámeme si hlavu, zda toto oznámit první našim dětem nebo babičce a dědovi.... Když to řeknem první dětem, zřejmě to vyprdolí všude možně, což zatím nechceme.... Zase říkat to za jejich zády babičce a dědovi nám taky přijde divné.....Nejsem ještě 12tt, ale rádi bychom šli asi s pravdou už ven...i kdyby se něco stalo, stejně se to babi s dědou dozví, páč by museli kluky hlídat, nedej bože.... Jak jste takovou situaci řešily mamky Vy? děkuju za jakekoliv poznatky

mandala
19. únor 2015

Já jsem upřednostnila naše děti, měla jsem pocit, že by to měly vědět nejdříve. Pak hned ostatním, ale je pravda, že holky máme už větší, tak to bylo o něco jednodušší. 🙂

smirda
19. únor 2015

@keckemet Zkušenost ještě nemám, ale co jim to říct všem najednou 🙂? Nebyla by nějaká příležitost?

simdan
20. únor 2015

My jsme řekli zatím tchýni,ta drží jazyk za zuby,jelikož minulé těhu nedopadlo,to tehdy věděli téměř všichni,no a dnes se to chystáme říci dětem,i když dcera už něco čmuchá 😀 takže nejspíš bych řekla prvně dětem a pak co nejdříve rodině,aby děti nepověděli rychleji 🙂

akmitaf
20. únor 2015

Taky my jsme vydrželi do genetiky a vzali s sebou malou - bylo to pro ni fakt úžasné překvapení. Měli jsme úžasnou Dr. a ta jí říká víš na co koukáš a pak jí vše vysvětlila - mimi mělo jen 5 cm a ona nemohla pochopit jak z něj jednou bude opravdové mimi. Byla z toho úplně unesená - fakt jsem až nechápala. No a pak jsme přijeli k babičce a - rovnou z genetiky - a ona jim ukazovala jak malé mimi mám v bříšku, bylo to fakt moc krásné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru