Říjnovky 2018

ishumisz
18. únor 2018

Ahoj, diskuze pro všechny, které očekávají přírůstek v říjnu. 🙂

oveckaluky
20. dub 2018

@mischanov Prosím, podle čeho poznám riziko preeklampsie? To mi ve výsledcích neřekli...

oveckaluky
20. dub 2018

@biciklissie neboj, bude to dobrý, hlavně že UTZ je v pořádku...krev je často falešně pozitivní. Uvidíš na te genetice, co ti řeknou, ale já myslím, že je to v pořádku. Kamarádce vyšlo riziko na Downa z krve 1:38, a má zdravého chlapečka 🙂 hlavně mysli pozitivně 🙂

knoflikarka
20. dub 2018

@oveckaluky No někdy tu preeklampsii vůbec neměří, mně to taky nenaměřili...

mischanov
20. dub 2018

@oveckaluky Mám to napsané na výsledkovém papíře ze screeningu. A i doktor mi o tom říkal a doporučil nějaký lepší test, tak snad to dopadne lépe.

oveckaluky
20. dub 2018

@mischanov aha, tak já tam nic takového nemám...Děkuji 🙂

oveckaluky
20. dub 2018

@knoflikarka mně asi tedy taky ne, nic takového ve výsledku nemám. ..

laja64
20. dub 2018

@oveckaluky a mela jsi UIGR vysetreni jo? Melo by ti byt urcite ve zprave.

laja64
20. dub 2018
knoflikarka
20. dub 2018

@laja64 No já tam tu preeklampsii třeba nikde taky nemám. Můžu se zeptat, tys byla na screeningu ve FNO? Chtěla bych tam jít na 2. screening...

timotek69
20. dub 2018

Ahoj holky test na preeklempsii jsem si ve FNO priplacela u 1.screeningu. Taky ji mam uvedenou;)

oveckaluky
20. dub 2018

@laja64 hm, tak tohle tam nemám...

knoflikarka
20. dub 2018

@oveckaluky No vidím, že jsem si měla ve fakultce vydupat už první screening 😒 tam, kde jsme byli, nám k tomu ani nic moc neřekli...

laja64
21. dub 2018

@knoflikarka Ano, byla jsem na screeningu ve FNO, a to vysetreni UIGR+Preklamsii jsem si priplacela 300kc. Na druhy screening tam taky pujdu. Je tam (teda za mě) nejlepsi pece a rada si priplatim. Nevim jaka jsi pojistovna ale ja mam RBP a ta proplaci 1000kc. @oveckaluky Ta preklamsie a UIGR se da jeste dodatecne udelat, ale pry je to drazsi nez tech 300kc co jsem si priplacela rovnou u toho prvniho screeningu.
http://www.fno.cz/gynekologicko-porodnicka-klin...

oveckaluky
21. dub 2018

@knoflikarka mně vysvětlil všechno, ale tohle vyšetření mi nedělali...

oveckaluky
21. dub 2018

@laja64 Já se na to zeptám, protože mi tentokrát i lítá tlak, což se mi nestává. Celý život bojuju s kolísavým a vždycky jen v těhotenství jsem měla tlak naprosto v pořádku, ale ted mi kolikrát vylítne výš, než by měl... Moc děkuji 🙂

knoflikarka
21. dub 2018

@oveckaluky no podle toho, jak jsem četla, že vysvětlovali a věnovali se ostatním, mi přišlo, že nás chtěli mít hlavně za sebou. Ke konci se doktor zeptal, kde jsme byli na IVF, a jelikož vlastní konkurenční kliniku, tak asi nadšený nebyl (už jsem kvůli toho musela měnit i gyndu 🙄). Takže nám pak jenom podal papíry a já dohledávala vše na netu. No příště jdu do fakultky, přes to vlak nejede 🙂

laja64
21. dub 2018

@oveckaluky pokud ti kolisa tlak, urcite se na to zeptej, staci urcite zavolat na fakultku na gynekologicko-porodnicke a reknou ti co a jak 🙂

oveckaluky
21. dub 2018

@knoflikarka
@laja64 V pondělí jdu do poradny, tak se na to zeptám a uvidíme 🙂

biciklissie
23. dub 2018

@tasmyska Moc Ti děkuju, snažím se nějak tomu věřit. Problém je, že mě to přijde rizikový, i když je to třeba 1/3500. Jakože pořád je tam to jedno a někdo to být musí. No, asi ze mě už mluv stres... Ještě jednu děkuju.

biciklissie
23. dub 2018

@jitiss Moc děkuju, taky se snažím věřit.

biciklissie
23. dub 2018

@oveckaluky No, myslím, že mám zhruba představu, co mi na té genetice řeknou. Že to spíš bude v pořádku, ale že pro jistotu mám jít na desetitisícový Clarigo. Tak to bych tedy raději vynechala ty řeči a šla na na to rovnou, ať vím, co nejdřív. Ale moc děkuju a určitě pak dám vědět.

lobella
23. dub 2018

Holky, mam 4.den blokly krk a rameno, pres vikend jsem nahrivala, ale ted jsem zoet v oraci, kde je klima a uz to mam zase cele ztuhle az me boli hlava z toho....poradite neco? Opich a nejake masti jsou posledbi moznost rikal dr, spis nahravat a masirovat... Ale ted po 3 hodinach v praci mam pocit, ze veskere masaze a nahrivani o vikendu je o nicem...na bolest muzu paralen... Nejake tipy? V oraci o tehu jeste nevi a huci do mme, proc mi to neopichli, ze to pomuze hned...

tasmyska
23. dub 2018

Holky co to znamená, ze riziko Down je 1:19000 a v poznámce: riziko Down očekávané vzhledem k věku matky je 1z530? To nechápu

regeditka
23. dub 2018

@lobella konska hrejiva mast, limec na krk, at si s tim vic nepohnes a v praci teplo neteplo proste zakryt.. Satek, svetr pres ramena a drzet v teple

lobella
23. dub 2018

@regeditka dr nedoporucil ani tu hrejivku konskou, mame doma taky a pry radeji ne, ze se uvidi... V praci mam klimu a proste funi, tak mi to hned tuhne... Byli jsme po obede venku, krasne se to nahralo a jak jsem dosla dovnitr, jak kdyz mi nekdo pleskne studeny hadr za krk... Snazim se to drzet v teple, ale moc to nejde

ishumisz
autor
23. dub 2018

@lobella a co se v praci domluvit na vypnuti klimatizace?

ojo
23. dub 2018

Tak už mám taky za sebou screening a dopadl dobře 🙂 co víc si přát, už se můžu radostně těšit :_)

knoflikarka
23. dub 2018

@ojo Gratuluju!!

oveckaluky
23. dub 2018

@laja64 tak mi ty testy na riziko preeklampsie nedoporučuje, prý je to škoda peněz, že ty výsledky vychází klamavé stejně jako tripple testy, prý si mě radši ohlídá...
@knoflikarka

Přečti si o svém těhotenství týden po týdnu.
Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru