icon

Kojící podprsenky. Osvědčily se vám?

avatar
magda27
12. bře 2007

Maminy,

kolik se vám odvědčilo koupit si kojících podprsenek? Mám zatím jednu a jedno takové to bolerko a váhám, jesti ještě aspoň jednu kojící nekoupit. Co myslíte? Jaké máte zkušenosti?

Díky 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 60 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Většina matek doporučuje pořídit 2–3 kojící podprsenky pro střídání a praní; často zmiňované značky jsou Anita, Carriwell/Cariwell a Canpol Babies.
  • Pro řešení protekání mléka jsou v diskuzi chválené vložky Chicco, které „tekutinu promění na gel“ a podle zkušeností neprotékají; levné varianty se častěji propotí.
  • Názory se liší ohledně kostic: některé ženy preferují podprsenky s kosticemi pro tvar a podporu, jiné varují, že kosticová podprsenka při silném nalití může tlačit a v jedné zkušenosti vedla k náběhu na zánět prsu.


Nejčastější otázky

Q: Kolik kojících podprsenek si mám pořídit?
A: Doporučení v diskuzi jsou 2–3 kusy na střídání a praní; několik maminek napsalo, že dvě stačily, jiné pořizovaly i tři nebo čtyři podle průtoku mléka a frekvence praní.

Q: Kdy je ideální čas koupit kojící podprsenku a jak určit velikost?
A: Některé rady uvádějí nákup kolem 36. týdne těhotenství nebo 1 měsíc před porodem; jedna praktická metoda v diskuzi: změřit obvod pod prsy, připočíst 12,5 cm a pak změřit přes prsa — rozdíl 0 cm = košíček A, ~2,5 cm = B, >5 cm = C.

Q: Jaké značky a modely stojí za zvážení?
A: V diskuzi byly často doporučeny Anita (kvalitní, cena kolem 1 000 Kč), Carriwell/Cariwell (modely s klipem, uvedeny i č. 3005), Canpol Babies (bavlněné do 300 Kč), Triumph a Timo; e‑shopy zmiňované pro nákup: Emanuela.cz, mikulisek.cz, funbaby.cz, mamaja.

Q: Jsou lepší kojící podprsenky bez kostic nebo s kosticemi?
A: Diskuse ukazuje obě možnosti: některé ženy nosily kosticové podprsenky i při kojení pro lepší tvar, jiné nosily bezešvé sportovní lambády nebo bavlněné bez kostic pro pohodlí a větrání; jedna zkušenost uvádí, že kosticová podprsenka při výrazném nalití vedla k bolesti a náběhu na zánět prsu.

Q: Jaké vložky do podprsenky doporučit proti protečení?
A: Vložky Chicco byly v diskuzi doporučeny s konkrétním efektem „tekutina se promění na gel“ a mnohé je považují za spolehlivější než levné jednorázové vložky; cena a dostupnost byly zmiňovány v souvislosti s běžnými drogerií.

Q: Kde v Praze lze najít širší výběr značek jako Anita?
A: V diskuzi byl uveden dětský obchod u metra Strašnická (Starostrašnická ul.), obchodní řetězec Lindex v Brně‑Olympii a prodejna Happymum na OC Harfa jako místa, kde lidé hledali a objednávali větší výběr podprsenek Anita.

Závěry z diskuze

Shoda

  • 2–3 kojící podprsenky na střídání a praní jsou obvyklé doporučení.
  • Značka Anita je opakovaně chválena pro kvalitu a výdrž během kojení.
  • Vložky Chicco jsou uváděny jako účinné proti protečení díky přeměně tekutiny na gel.


Sporné názory

  • Podprsenky s kosticemi: některé ženy je chválí pro tvar a podporu, jiné varují, že kosticemi mohou při nalití tlačit a způsobit komplikace (náběh na zánět prsu).
  • Volba mezi speciální kojící podprsenkou a běžnou podprsenkou: někteří doporučují speciální kojící modely (Anita, Carriwell), jiní nosí běžné podprsenky s odepínacími ramínky nebo sportovní lambády.


Otevřené otázky

  • Jaká kombinace počtu kusů a typů podprsenek je optimální pro různé velikosti poprsí (D–G a výše)?
  • Do jaké míry je bezpečné nosit kosticové podprsenky při silném nalití prsou bez rizika zánětu?
  • Které e‑shopy nejpřesněji odpovídají reálným velikostem bez nutnosti vrácení zboží?


Zmíněné značky a firmy

Anita, Carriwell/Cariwell, Canpol Babies, Chicco, Triumph, Timo, Naturana, Emanuela.cz, mikulisek.cz, funbaby.cz, primaobchod.com, mamaja, e‑broucek.cz, Kalhotky‑podprsenky.cz, Rossmann, Lindex, Tesco, Interspar, Makro, Litex, Rosme, Reserved

Zmíněné produkty a metody

kojící podprsenka s kosticemi, kojící podprsenka bez kostic, sportovní lambáda bez kostic, bezešvá podprsenka, podprsenka s odepínacími ramínky, Carriwell model s klipem (č. 3005), vložky do podprsenky Chicco (tekutina se promění na gel), metoda měření velikosti (obvod pod prsy +12,5 cm; rozdíl přes prsa určuje košíček), rotace 2–3 podprsenek pro praní, objednávky přes internet versus vyzkoušení na místě, odstranění kostic při použití (praktická úprava), prevence a léčba náběhu na zánět prsu (uvedená zkušenost)

Místa a osoby

Praha, Brno‑Olympia, Starostrašnická ul. / metro Strašnická, OC Harfa (Happymum), Litex, Úpavan, Makro, Tesco, Interspar, Rossmann

Strana
z3
avatar
vercak.
3. lis 2009

Jovi - skoro stejný typ jsem měla od Triumphu. Byla teda dost dražší, ale sedla mi. Měla jsem 95 D a krásně držela. Byla stejně šitá jako ta, na kterou jsi dávala odkaz. Ale jestli můžu poradit, opravdu si někam třeba zajeď a vyzkoušej 😉 Já jí teda kupovala až po porodu, to jsem měla prsa ještě větší 😀

avatar
konsa
10. bře 2010

ahoj, obnovuji tohle téma. potřebuji koupit novou kojo podprdu. Mám zatím jen jednu, levnou klasickou (takovou tu babičkovskou), ale fakt v ní nemůžu vlézt ven. Jak to není košíček, ale jen látka, tak jsou přes ní vidět vložky a navíc ten tvar prsou to je děs ☹ jak to děláte vy?
máte typ na nějakou podprpdu s košíčkama? kde v praze koupit (nechci na netu kvůli ozkoušení).
Proč se vůbec nedoporučuje u kojo podprsenek kostice a košíčky?
Díky 🙂

avatar
editah222
10. bře 2010

Konsa - krásné podprsenky má firma Anita. Já jsem si vybrala na netu a pak jsem si ji nechala u nás v prodejně objednat. Maji i moc pěkné podprsenky,které nevypadají jako kojici 🙂

avatar
konsa
10. bře 2010

editah: a nevíš kde v Praze mají výběr? Když někam jdu, tak tam mají jen ty klasické hladké, bavlněné a ty já nechci - v tom jsem jak stará bába 😢 😀
kde je ta tvoje prodejna? to je ideální si je nechat objednat v obchodě a pak si vzít až po vyzkoušení.....

avatar
ivika18
10. bře 2010

konsa, Anita dělá úžasné kojicí podprdy. Některé i s kosticema (prý jsou měkčí než obyč., ale připadají mi stejné), hlavně musíš vybrat správnou velikost - u těch kostic jde hlavně o obvod, když budeš mít menší, tak by ti tlačily na ml. žlázu.

avatar
lucie777
10. bře 2010

Já mám tyto http://www.carriwell.cz/podprsenky/podprsenka-n... černou a bílou a sou perfektní, dělají hezký tvar a sou fakt pohodlný, navíc mi vyhovuje, že při nemají ten trojúhelník při kojení, ale jen jednu část po straně, já z tý klasický kojit nemohla, nějak mi to prso nešlo vyndat.. 😅

Ale Konsa chce asi něco víc podprsenkovýho, co? 😀

avatar
maly_prcek
10. bře 2010

Nezoufej, mě se třeba kolem 3. měsíce už přestaly tolik nalívat prsa, že můžu mít i obyč podprdy a vložky do podprsenky už nenosívám (i když občas za cenu mokrého trika 🙂 )

avatar
konsa
11. bře 2010

holky, díky moc za typy. Já dneska možná problém vyřešila. Koupila jsem normální nekojící podprdu s košíčky. Takovou tu s odepínacími ramínky. Mám jí o něco větší, navíc jsem vyndala kostice, takže je krásně měká a nikde netlačí. Vložka není vidět a dělá mi i hezký tvar prsou, takže maximální spokojenost. 🙂 Doufám jen, že to bude fungovat a nepozaství to laktaci......

avatar
bertica.h
11. bře 2010

ja nosím stále kojace podprsenky,najviac sa mi osvedčili od ANITY..bez kostíc,musím mať aj vložky do podprsenky.

avatar
karolina11
11. bře 2010

konso, já jsem si taky do porodnice pořídila jednu kojící podprsenku, takovou tu speciální. Nicméně mlíka jsem měla tak normálně, ani ne moc ani ne malo. Po čase jsem si koupila takovou tu sportovní, co jde odnímat zepředu a s tou jsem tedy byla více spokojená. Kojila jsem 3 měsíce a tyhle 2 podprsenky mi bohatě pokryly potřeby prádla. Stíhala jsem je přepírat. Přeji ti hodně štěstí, ať ta co jsi pořídila ti splní tvé očekávání... 🙂

avatar
sherry28
11. bře 2010

tak já měla dvě kojící (jedna mě stála 90,-)byly bílé, ale zdálo se mi dost zbytečné vyhazovat 300,- a víc za kojící podprsenku na jeden rok 😉 🙂 tyhle mi udělaly úplně stejnou službu a dokonce jsou ještě zachovalé, že si je vezme sestra a to jsem je nosila denně 😉 🙂

avatar
joplin
12. bře 2010

Ahojte, já jsem si koupila jednu kojící od Canpol babies - není nic moc krásného, ale na "doma" v pohodě, jinak mám několik obyč sportovních bez kostic a s těmi jsem max spokojená...a když někam jdeme, tak v pohodě nakojím, i když mám obyčejnou podprsenku s kosticemi.....takže tak 🙂

avatar
delfi
12. bře 2010

Ahoj, tak já mám podprdy 4, z toho jednu poděděnou, 2 na doma a 1 na ven s kosticema. z toho 2 jsou bavlněný a 2 s krajkama. po zkušenostech 8 měsíců neustálehoi nošení můžu zhodnotit - 3 by stačily, podprda na ven (většinou s kosticí a s krajkou) nebude nikdy tak pohodlná jako ty obyč bez kostice a bavlněný. ale hlavně jsou blbý ty s krajkou, protože pořádně nevětraj a nejsou na rozžužlaný bradavky po kojení jako bavlna - oceníte až budete bez vložek. 2 na doma ideální a ta na ven jen pokud někdo chce dělat "parádu"

avatar
fender
12. bře 2010

Já mám dvě, zainvestovala jsem do nich víc, protože je nosím vpodstatě pořád - vložky jsem nikdy nepotřebovala 😔

maximálně spokojená jsem s touhle http://spodni-pradlo.emanuela.cz/materske-a-koj... je pohodlná i na spaní

a mám ještě tuhle, na tu "parádu" jak píše delfi 🙂 http://spodni-pradlo.emanuela.cz/materske-a-koj...

avatar
editah222
13. bře 2010

http://www.anita.com/cz-cs/Products,Anita_mater...
Já mám jako parádní tuhle. Nikdo nepozná, že je kojicí 🙂

avatar
lidiab
15. srp 2010

Holky, nevite kde v Praze maji velky vyber podprsenek Anita? Zoufale se snazim koupit druhou kojici podprdu a nedari se :-/ Zatim mam jednu od Triumphu, je moc pohodlna a i ted ji uz nosim doma protoze mi trochu pobolivaji prsa. Ale mam je celkem velka a v te "pytlovite" podprsence ven fakt nemuzu, vypada to hrozne a necitim se moc dobre. Potrebuji alespon jednu s kosicky.
A dalsi dotaz na holky co maji prsa od D a vyse, zvetsila se vam vubec po porodu a behem kojeni?

avatar
pattie
16. srp 2010

Na Starostrašnické ul. hned u metra Strašnická je dětský obchůdek a tam měli "Anit" spoustu....

avatar
pattie
16. srp 2010

Jinak jsme si jednu koupila do porodnice a druhou pak až s miminem, ta mi seděla lépe. Ale tak od 4 měsíce už jsem pak nosila úplně obyčejnou bavlněnou s kosticeme, bylo mi to příjemnější, než ta kojící. A to jsem kojila do 10 měsíců...

avatar
sophie1
18. srp 2010

Já jsem si koupila jednu klasickou bavlněnou, ale nosila jsem ji minimálně, nedělá hezký tvar. Mě se pak osvědčily normální podprdy s kosticemi s odepínacími ramínky - k dostání skoro všude, teď jsem si koupila pěknou v Reserved asi za 200. Jen jsem si dala pozor na materiál, aby byly buď celé z bavlny, nebo měly aspoň bavlněnou vložku.

avatar
bubusakalenka
9. únor 2013

Dobrý den maminky ....prosím poradte mi internetový obchod s těhotenskými a kojícími podprsenkami, kt. máte doma a jste s nimi spokojené. Chtěla bych nějakou opravdu kvalitní a nejlépe s kosticemi 🙂 Děkuji ...

avatar
puli12
11. čer 2013

ahoj já mám "velký problém" mám totiž F90 a nemůžu nikde sehnat podprdu a za ty drahé je mi líto dávat tolik peněz. ☹ podaríte nějaký obchodl
Děkuji

avatar
tomana23
16. srp 2013

Ahoj já mám zkušenosti s touto a je super
http://www.kalhotky-podprsenky.cz/podprsenky-11...

avatar
25ka
22. únor 2014

ja som si kúpila dve na stránke mamaja som snimi moc spokojná teda bola som už nekojím 🙂 a nemaju tam len jednofarebne jak v obchdoch a maju aj s kosticami aj bez mne vyhovovaly viac bez kostic a aj vlozky mi vnich drzali kamaratka si raz kupila znackovu za cca 1500,- a vlozky jej tam lietali takze bola cela od mlieka a tak si tiez kupila tu istu co ja.

avatar
ilonik2
16. srp 2014
Uživatel ilonik2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ilonik2.

Ahoj Magda27, myslím, že smysl to určitě má, netřeba bláznit s počty, ale dají se sehnat i takový v pohodě vypadající a né tak babkovské, já jsem objedávala na e-broucek.cz v sekci: Pro maminky a vybrala jsem si tam nejen podprdu, ale i další věci a samozřejmě nejen pro mě, takže to je asi tak názor můj 🙂 Přeju hodně zdraví všem 🙂

avatar
gepe
16. srp 2014

Kojici jsem mela dve, i tak jsem skoncila na klasik bavlnenych s kostici a odep raminky. Prijemnejsi, pohodlnejsi, vyuziti i po skonceni kojeni.

avatar
irisek88
Odpověď byla odstraněná
avatar
simmonazana
7. bře 2015

Já měla dvě, obě od Tima, černou a bílou, http://www.timo.cz/cs/materske-kojici-podprsenk... Vydržely mi celé těhotenství, byly v poho, dělaly hezký prsa a dobře vypadaly 🙂 Na noc jsem měla normální sportovní pružnou stahovačku a taky to stačilo 🙂

avatar
rencatupa
17. dub 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Chci se zeptat, jaká velikost kojící podprsenky se kupuje - v porovnání se současnou velikostí v těhotenství nebo před. A kdy je ideální doba pro nákup?
díky

avatar
ema_s
29. čer 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

To je těžké říct, každý to má jinak. Ale pokud je to tvé první dítě, možná počkej na dobu před porodem -- třeba 3 týdny a pořiď si o trochu větší, než budeš mít prsa. Já ji teď taky řeším, a vyhlédla jsem si na funbaby.cz kojící podprsenku od Carriwell push up. Ty obyčejné látkové mi většinou nesedí, tato je vyztužená, zkoušela jsem si ji kdysi v jednom obchodě. Lupnu ji k dalším věcem, které tu budu objednávat...

avatar
terulanovotna
11. črc 2015

@rencatupa: To je hrozně individuální, každá to máme jinak. Já jsem si už jednu koupila v Happymum na Harfě,protože to je snad jediná s kosticema co jsem sehnala a musím říct že za mě spokojenost 🙂 🙂 🙂

Strana
z3