Svatební šaty, které jsou lepší?
Holky, včera jsem byla zkoušet sv. šaty - nyní jsem v 21 týdnu, svatbu máme za 7 týdnů, takže čekám, že bříško ještě povyskočí....mám ale dvoje vybrané šaty, oboje jdou povolit a cítila jsem se v nich moc dobře...které myslíte, že jsou lepší?
Stručné shrnutí
- Pro těhotné nevěsty s větší konfekční velikostí (zmíněná velikost 46–48) jsou běžné salony často limitované do cca vel. 42, takže dostupná řešení jsou půjčení šatů upravených na míru, šití na zakázku nebo specializované kolekce pro těhotné (např. Tiffany Rose).
- Některé svatební modely mají vnitřní podprsenku nebo možnost doplnit bolerko či ozdobný pás pod prsy, což řeší podporu prsou a optické tvarování postavy bez nutnosti objednávat šaty na slepo ze zahraničí.
- Pokud je nevěsta ve 21. týdnu a svatba je za 7 týdnů, je běžné plánovat finální zkoušku těsně před svatbou (v diskuzi uvedena poslední zkouška 5 dní před svatbou) kvůli případnému růstu bříška a potřebě drobných úprav.
Nejčastější otázky
Q: Jaké možnosti mám pro svatební šaty, když nosím větší velikosti a jsem těhotná?
A: Hledejte salony, které nabízejí úpravy nebo šití na míru (v diskuzi bylo doporučeno Madora / www.madora.cz), zvažte specializované kolekce pro těhotné (např. www.tiffanyrose.com) nebo oslovení švadleny pro zásahy přímo u vás.
Q: Dá se objednat těhotenská svatební kolekce ze zahraničí a má to smysl při krátkém čase do svatby?
A: Kolekce Tiffany Rose je dostupná online na www.tiffanyrose.com, ale více diskutujících varovalo, že objednání ze zahraničí zabere čas a nelze tak snadno vyzkoušet modely osobně před svatbou.
Q: Kdy plánovat poslední zkoušku šatů v těhotenství?
A: V diskuzi byla jako praktický termín zmíněna finální zkouška asi 5 dní před svatbou, aby švadlena mohla provést poslední úpravy podle aktuálních rozměrů.
Q: Co dělat, když šaty bez ramínek neudrží prsa, která jsou různě velká?
A: Hledejte modely se zabudovanou vnitřní podprsenkou nebo volte šaty s ramínky/bolerkem; jinak lze řešit pevnou podprsenkou pro větší podporu nebo úpravou šatů u švadleny.
Q: Má smysl nechat si šaty ušít na míru nebo pozvat švadlenu k doma k úpravě?
A: Některé diskutující doporučily ušití na míru jako efektivní řešení a uvedly, že švadlena může přijít domů; podle zkušeností v diskuzi to nemusí výrazně navýšit cenu oproti půjčovnému.
Q: Kde v Praze hledat salony přátelské k těhotným nevěstám?
A: V diskuzi bylo doporučeno projít salony na Plzeňské ulici, rovněž byla zmíněna možnost obrátit se na síť Madora, která má zastoupení v Praze.
Závěry z diskuze
Shoda
- Větší část diskutujících preferovala "druhé" šaty jako mladistvější a lépe sedící model.
- Mnoho hlasů doporučilo zvážit další salony nebo šití na míru, pokud to čas dovolí.
- U bezramínkových modelů byla častá zmínka potřeby vnitřní podpory nebo jiné úpravy podprsenkou/šitím.
Sporné názory
- Někteří hodnotili první model jako elegantní a lepší, zatímco jiní tvrdili, že první model "zestárňuje" a opticky rozšiřuje postavu.
- Někteří radili nechat si ušít nové šaty, jiní doporučovali zůstat u jedněch z vyzkoušených, pokud se v nich nevěsta dobře cítí a partner je spokojen.
Otevřené otázky
- Jak volit mezi dvěma modely, pokud se nevěsta a partner preferencemi liší?
- Je lepší riskovat objednávku ze zahraničí (např. Tiffany Rose) s omezeným časem, nebo volit lokální úpravy a půjčovné?
- Do jaké míry plánovat finální úpravy při rizikovém těhotenství s možností předčasného porodu?
Zmíněné značky a firmy
Madora, Tiffany Rose
Zmíněné produkty a metody
www.tiffanyrose.com, vnitřní podprsenka ve svatebních šatech, bolerko, ozdobný pás/mašle pod prsy, šití na míru (švadlena), půjčování šatů (půjčovné), objednání ze zahraničí, vlečka
Místa a osoby
Praha, Olomouc, Brno, Plzeňská ulice
@ludul Chapu, taky bych si saty bez zkouseni netroufla objednat. Pokud je opravdu vyber zuzeny jen na ty dvoje na obrazku, tak ja hlasuju za ty druhy.
@ludul Některé svatební šaty mají i podprsenku vnitřní. Řeknu to ještě jinak, obejdi opravdu více salonu, pokud se v těchto necítíš (ty druhé se mi zdají, že ti hodně přidávají na věku). Správný salon umí vybrat na jakoukoliv nevěstu šaty. Zkoušela jsi velký salon v Olomouci? Tam ti dají i šaty na převlečení v rámci pujčovného zdarma 😉. Ale teď nevím jak se ten salon jmenova. (ale našla bych to) a hodně mých kamarádek podobných postav a těhulek si tam vybraly.
@pindruse76 přesně tak, už mám plné zuby běhání po svatebních šatech, 4 salony mi stačily a rozhodla jsem se vzít jedny z těchto....za prvý se mi oboje líbí a za druhý se v nic cítím dobře...ano, je spoustu krásných šatů, ale vždy jsou foceny na hubených, nebo relativně hubených slečnách, což já rozhodně nejsem a navíc jsem těhotná....svatba je za 7 týdnů, já jsem na rizikovém těhotenství z důvodu možného předčasného porodu a opravdu nemám ani náladu ani chuť běžet do dalšího salonu...
oboje maji neco do sebe...takze na to budu koukat z prakticke stranky veci - ty druhe maji vlecku ...je nejaka stahovaci? Me totiz nestahovaci vlecka na satech pri svatbe desne lezla na nervy 😀
@ludul Vyber druhé. První tě zestaršují a rozšiřují. Jsou trochu jak na starší paní. Druhé jsou jemnější a podle mě ti strašně moc sluší ty spadla ramínka na nich. Jsi v nich mladší a živější 😉
Běhání po salonech chápu, já si to užila dokonale, ale neměla jsem žádné překážky jako ty. A můžu říct, že stejně vyhrál salon na který jsem od začátku sázela.
Urcite ty druhe 😊 .. Budes krasna nevesta 😉 ..!! At si vyberes jakkekoliv .. Ale za me urcite zy druhe ..!!!
A ktere se tedy libi vic partnerovi? Podle me, kdyz si nejste jista ktere, tak nejsou ty prave ani jedny, pac v tech by jste mela vylezt z kabinky, zarit a citit, ze to jsou ony. 🙂 Ja jsem si v Brne obesla snad 8 salonu nez jsem vybrala a mela ten pocit. Nakonec jsem se vratila do dvou salonu, kde se mi libily dvoje saty a kdyz jsem-tentokrat s kamoskou-vylezla ven v tech finalnich, tak jsem ten pocit mela. Byt vama, tak si obvolam salony kde jsem nebyla, jestli vedou tehu a moji vel.at nelitam naslepo a jeste to jednou zkusim. Zasla bych zkusit i ty co mate vybrane, treba to uz uvidite a ucitite jinak. Zvlast, kdyz si nejste jista ktere. Jedna zkouska je malo a ta druha kratce pred svatbou je malo. Preci jen budete potrebovat doplnky a to je lepsi vybirat uz ke konkretnim satum. Zkuste se treba zeptat i maminek z Prahy ktery salon doporuci, co se vdavaly tehu. Urcite se tu nejake najdou a nebudou to same tehu hubene 😉 Az budu u PC, tak sn na vas mrknu ve vetsim, ktere saty lepe sedi 😉
@ludul asi se mi vic libi prvni,ale dala bych pod prsa nejakou masli nebo stuhu,aby se to trosku pozvedlo...🙂 nicmene i ty druhe jsou pekne
me osobne se na tobe taky ani jedny z tech dvou nelibi... nevim ale opticky te zvetsuji ty prvni podle me ani poradne nesedi kolem prsou. ty druhy to je jak kosile na spani... nectu to tu cele.. ale zkusila bych zajit nekam jinam.. v tehle fakt neeee... a ten zavoj te dela jeste vetsi. urcite sezenes jine ve kterych vyniknes lepe.
aha tak pokud uz nehledas.. tak ty prvni.. lepsi podprsenku pod to at vynikne lip dekolt. ale bez zavoje... a pod prsa nejakou treba lesklou masli aby to udelalo jako by tvar. 😵 😉



@ludul ja jsem si zkoušela jedny, zkusím ti je najít a ty si myslím, že by ti sekly 😉 byl to antický styl s tím že pod prsama by jako by barevná stužka-šlo to domluvit i dle barvy svatby (stužka nebyla saténová) a od prsou dolů ta bylo volné, podle mě kdyby se k tomu dalo i nějaké hezké bolérko, tak by to mohlo vypadat pěkně