Je tady už někdo s termínem leden, únor 2018?

simona94
11. čer 2017

Ahojte holky. Před týdnem jsem měla první // a dneska jsem testovala naposledy. Ve čtvrtek jdu k Dr. tak snad už tam půjde něco vidět. Dnes jsem +- 4+6 TT.

lucie_91
14. pro 2017

@bayt Dřív jsem žehlívala, teď žehlit nebudu a nežehlím ani nám - jen košile apod, co se hodně zmačká. Co se zbytků pracího prášku-gelu týče, tak už dnes nejsou tak agresivní jako bývávaly kdysi za našeho dětství, kdy se žehlily pomalu i kalhotky s ponožkama, a bakterie neřeším, to by dítě nesmělo ani dýchat nebo se vézt v autě a nedejbože jít do obchodu.

bayt
14. pro 2017

@snazilka01 kvůli bakteriím nemusím dávám to vše do sušičky...ono kdybych to skládala hned ze sušičky, tak by to bylo i rovné, jenže jsem prala snad sedm praček najednou a něcouž na závěr jen hodila do koše "na potom"

bayt
14. pro 2017

@lucie_91 Já to peru v nějakém tom dětském prášku.....nebo si myslela i ten?

maxannie
14. pro 2017

@lucie_91 to asi nebylo ono, je to fakt hlen, s trochou krve.

lucie_91
14. pro 2017

@bayt Teď se trochu ztrácím... jen jsem psala, že gely i prášky jsou dneska jemnější a lepší než bývaly dřív, to vyžralo každej flek i ten co neexistoval 😀 Myslím že dnešní dětské prášky-gely se nemusí nijak hrotit, kdo samozřejmě chce, tak vyžehlí, přidá navíc klidně troje máchání, ale pokud není dítě alergik nebo ekzematik popř. k tomu nemá genetickou dispozici, podle mě to je jen na škodu - vyzkoušeno na vlastních dětech - čím víc jsem navíc máchala a čím víc žehlila, tím míň pak byly děti co se kožních reakcí odolné. Ale tohle je samozřejmě věc každé z nás, kdo chce, ať si do praní přidává klidně i Sanytol dezinfekci prádla...

lucie_91
14. pro 2017

@maxannie No, během porodu, kdy se čekalo na úplné otevření, pak ze mě vylezlo cosi a manžel říkal, že to je krev, já jsem to neviděla. Ale jen to vylezlo a pak už nic a to jsem byla už tak na 8cm otevřená určitě. Tak nevím.

marimal
14. pro 2017

Prát a žehlit asi budu až lednu, dřív se k tomu nedostanu. Ale taky nevím, jestli raději žehlit vše, ty spodní vrstvy asi všechny, ikdyž mám sušičku. A v čem to dětské oblečení perete? Nemám zatím žádné zkušenosti... 🙂

bayt
14. pro 2017

@marimal @lucie_91 Jo takhle....no já peru normálně, pračka a pak ta sušička. Používám tedy dětský prášek, ale hádám, že nejpozději v půl roce přejdu na normální. Máchání navíc mě nenapadlo se přiznám.

@marimal Podle mě jestli něco nezabije sušička, tak už ani žehlička :D Jinak prášek mám v albu, je to jakýsi Persil pro děti sensitive.

vvercatkoo
14. pro 2017

Já mám Persil sensitive a labelo. Vyžehlené mám vše a zavakuovane.

nenulinecka
14. pro 2017

@maxannie to bych si prala a takhle to poznat ☺

@lucie_91 😂 si me rozesmala s tim, ze Ti odchazela mesic .

marimal
14. pro 2017

@bayt aha, díky, vlastně mě to vůbec nenapadlo, že by mohla mít sušička tento efekt :D Na prášek kouknu, to bych mohla koupit.
A používáte i aviváž? To asi ne, že?

lucie_91
14. pro 2017

@nenulinecka No vzhledem k tomu, že mi to potvrdili i v porodnici, že to tak může být a že i tuhle konzistenci mít může, tak proto jsem tomu věřila.

donia
14. pro 2017

Holky u me hruza, dva dny jsem mela tlak pres 150/90, bylo mi blbe, ze jsem myslela, ze skoncime na pohotovosti, ale bylo mi jasne, ze by si me tam min. na pozorovani nechali. A ono s dvouletakem a dalsimi 2 detmi se clovek rozhoduje uz jinak. Tak jsem si vzala prasek na tlak navic, co mam jako zachranu a sla to zaspat. Snad to bylo jen pocasim a nebude se to hned tak opakovat. Vcera pro zmenu desna bolest kycli, nemohla jsem spat, ve 2 v noci jsem se prochazelo po obyvaku, neslo ani sedet. Usla jsem pak nekdy ke 3 hod. vysilenim. Do toho prodavame byt, takze obcas nekdo na prohlidku, tak poklidit jinak nez obvykle, peceni absolutne nedavam a uz se jen vidim v porodnici. Nejak prezit Vanoce a pak uz klidne, i kdyz mam termin az 4.2. ale uz to dost nedavam.

lucie_91
14. pro 2017

Holky asi vás tu bude málo co to budete vědět, ale řeším dilema - hodně lidí mi řeklo, že v Bohunicích-porodnice nejsou na obyčejných porodních pokojích sprchy+wc. Teď jsem se dozvěděla od jedné slečny, že tam prý i na obyčejných pokojích sprchy i wc jsou, takže si asi dovedete představit, jak jsem teď zmatená. Nevíte někdo?

bayt
14. pro 2017

@marimal My aviváž nepoužíváme vůbec, ale myslím, že na dětské oblečení se ani nemá. Nevím teda, proč 🙂

simi1510
14. pro 2017

@nenulinecka Děkujeme za zeptání 🙂 Jsme už od pátka společně doma. Malý měl teď v pondělí u pediatričky 2300 g a 45 cm, daří se nám dobře 🙂

mari90
14. pro 2017

@simi1510 zrovna jsem na tebe myslela a vy uz jste doma ❤ tak uzivejte domaci pohodicku, jak dlouho jste tam tedy byly?

simi1510
14. pro 2017

@mari90 v apo od 23.10. do 30.11., v Krci pak tyden

nenulinecka
14. pro 2017

@simi1510 tak to je skvela zprava ☺❤. Mam radost, ze vse dobre dopadlo, ze je to bojovnik a ze to trapeni mate za sebou🌷

nenulinecka
14. pro 2017

@lucie_91 tak to je divny. 🌷☺ no uvidime, co a jak

simi1510
14. pro 2017

@nenulinecka Jako nevíme, co vše nás ještě čeká, jak moc nás budou třeba korigovat, jestli nebudou problémy s učením, potřeba brýle atp. Ale je to bojovník a jsem ráda za tu pohodu, co máme doma oproti nemocnicím, kam se rozhodně vrátit nechci.

donia
14. pro 2017

@simi1510 krasna zpravicka, tak hlavne at se vam vsem dari a uzijete si tu domaci pohodu.

nenulinecka
15. pro 2017

@simi1510 ja vim... uvidis, hlavne myslet na hezke veci uz. Musi Vam byt tedka doma uplne nadherne. No a budete mit ten nejvic nejkrasnejsi darecek pod stromeckem ☺

elenadavis
15. pro 2017

Wááu 50 dní do TP 😍 už se nám to blíží holky
❤🙏👶🍀

vvercatkoo
15. pro 2017

Já to mám za 43 dní😍

nenulinecka
15. pro 2017

Ja 49 ☺❤👶

marketka00
15. pro 2017

Já mám 27! 😂

calwena
15. pro 2017

Ahoj holky,
ozývám se po delší době. Jak se všechny máte? Dočetla jsem poslední dvě stránky, finále se blíží 🙂.
@simona94 Jak popisuješ ty bolesti pod prsem, s tím jsem měla potíže asi 3 týdny, teď to nějak přestalo. Pocit jako pálení, ale kůže naprosto v pořádku a ani ne zarudlá. Nakonec se ukázalo, že to asi mělo co do činění s refluxem a škrtivou podprsenkou. Koupila jsem si podprsenku se širším obvodem (kupodivu košíčky pořád zůstávají stejné) a přestala pít džusy, které mi zhoršuji reflux. Taky jsem to konzultovala s PA a ta říkala, že to může být i prosté natahování svalů, jak je mímo těžší a těžší. Teď mě to trápí sporadicky, ale předtím to bylo nepříjemné. Pokud bys však měla k tomu vysoký tlak a otoky, může to být i znak preeklampsie (nepanikař, pokud otoky ani vyšší tlak nemáš).

Holky, ty vaše přípravy, já vás fakt obdivuju. U mě stále nic moc. Pár oblečků, všechno budu řešit až v lednu. Nakonec jsem se rozhodla, že budu rodit v Praze a ne v Anglii, protože předěláváme dům a je to děs a běs. Vánoce se v tom dělat nedají a přebývat s novorozencem na stavbě taky nejde. Tak si pěkně užiju péči domácí, rodiče, sestru, synovce a domov. Ono taky vyřizování rodného listu a dvojího občanství je jednodušší v Anglii než zpětně v Čechách, to je na půl roku běžně. Bez toho bych ani nedostala rodičák, nic, na mateřskou nejdu, takže by to bylo náročné. Ta česká byrokracie je fakt síla.

Horší to bude s manželem u porodu, volno dostane až v den porodu, ale vzhledem k tomu, že pracuje v Anglii, bude to kovbojka. Jsem připravená i na to, že to prostě nestihne. Domluva je zatím taková, že až se něco začne dít, dám mu vědět a skočí na první letadlo. Ale znáte to, člověk míní... Navíc s jeho nulovou znalostí češtiny to bude ještě sranda, umí říct akorát delfín, kuna a paráda, s tím se asi v porodnici moc nedomluví 🙂.

calwena
15. pro 2017

JInak já dnes 61 dní do porodu, půlka února. Malá je ale konzistentně větší už od začátku, tak to může být i dřív. Uvidíme. Zatím se porodu nebojím, i když je mi jasné, že bolet to bude. Ale jsem v takovém rozpoložení, že si to ještě nepřipouštím. Pár operací jsem už přežila a ve výsledku byla bolest vždycky aspoň o půlku menší, než jsem si myslela. Tak doufám, že to bude tak i s porodem 🙂.

nenulinecka
16. pro 2017

Vcera se prohlizim v zrcadle a delaji se mi strie na boku, jakoby nad bokem.😔nejaky tip, aby se nerozjizdely dal? Mazu si jen brisko, ale na skoro zada jsem nepomyslela 😞 to uz nezmizi nikdy, zejo? No jinak se mi zacina blbe spat, brisko uz neunesu kdyz se zadkem otacim v posteli 😅, a otykaji mi a brni prsty na rukou uz tri dny a zacinaji me tlacit boty. Asi mame pred sebou mega tulení měsíc. 😅