Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

anngie
22. zář 2007

myslím že pro jistotu? fakt nevím....

micanek
22. zář 2007

doufám, že bude vše v poho...

anngie
22. zář 2007

mičanek: chapu tě, ale myslím že tím bych se neznepokojovala, podle mě ti ten odběr chtějí dělat znovu jen pro jistotu. Stejně asi půjdeš znovu kvůli testům. Nebo nebudou ti jí brát kvůli testům na HIV atd.? Nemysli si, taky mám strach aby bylo vše v pohodě, abych třeba nebyla mimoděložně nebo něco podobného. Až to budu mít v úterý za sebou a doktor řekne že je to OK tak budu šťastná.

dzej
22. zář 2007

micanek-ono to ze začátku není vidět jestli jsi nebo ne těhu..já šla na první prohlídku v 6tt a to už poznala že jsem.

micanek
22. zář 2007

Pokud je mimoděložní těhotenství, takto se zjistí hned při prvním ultrazvuku?
Na HIV mě doufám testovat nechcou, nebo si aspoň myslím, že nemám důvod.

anngie
22. zář 2007

micanek: na HIV tě testovat musí....Dělají to s několika dalšími testy z krve. Mimoděložní dokáže zjistit určitě. To je to první co musí vyloučit.

anngie
22. zář 2007

dzej: ahoj to víte tak brzy co to bude? To je paráda ne? 😀

micanek
22. zář 2007

Asi su blbá, ž e se ptám pořád jak debyl, ale mimoděložní jde zjistit i z krve?

sisstin
22. zář 2007

micanek: mimoděložní se z krve nezjistí, to se zjistí jen z UZV 😉

micanek
22. zář 2007

Já jjsem si to teda myslela, ale radši se zeptám, ne? 😵

sisstin
22. zář 2007

micanek: třeba u mě by zjistili mimoděložní, až kdybych začla krvácet..na prvním UZV jsem byla až ve 14tt 😉

micanek
22. zář 2007

sis: teď trošku z jiného soudku. Koukla jsem ti do albíčka, akoukák že jsi nádherně hubená, takže jsi asi cvičit nemusela, ale můžu cvičit nějaké cviky na břicho. Teď už vypadám, že jsem v pátým a to mám v sobě akorát zrníčko. Kór mě to teď nutí vyfukovat břicho.

sisstin
22. zář 2007

micanek: no hele..to nevim..já vůbec necvičim..sport fakt není pro mě 😒 já jsem dodržovala jen jakési stravovací návyky..a taky jsem měla dost náročnou práci, kde jsem furt stála a lítala..a neměla čas na jídlo 😉 pokud jsi zvyklá sportovat, tak asi můžeš..ale tak nějak přiměřeně 😉 a zkus se poptat radši doktora 😉

micanek
22. zář 2007

Zrovna jsem uvažovala, že začnu provozovat Birki bruslení a pak jsem skusila ten těhotenskej test. Teď to nechci ryskovat, jelikož je tam hodně pádů...

sisstin
22. zář 2007

micanek: já bych byla max. za nějaký těhu cvíčo 😉 i když já jsem se taky natahovala dost..tahala jsem těžký věci a tak..ale nedalo se jinak..a každej taky není tak odolnej..a snáší těhu třeba hůř 😉 uvidíš, jak se budeš cítit 🙂

anngie
22. zář 2007

micanek: já jsem taky furt nafouklá a vypadám jak v pátým, ale co naděláš, to snad za chvíli pomine. Taky uvažuju o cvičení a jedna maminka tady z koníka mi přepálila cvičení na velkém míči a posílá. Budu cvičit aspoň tak nebo taky budu za chvíli jak bečka 😀

micanek
22. zář 2007

anngie: Jé nemohla by jsi mi to dvd taky přepálit, klidně ti ho zaplatím.
Normálně jsem silná i když jsem vcelku sportovala, ale v práci jsem neměl apohyb žádnej. Přes den taky skoro nic nejím, ale zato se večer nabaštím když manžel přijde spráce. Nerada jím holt sama. Bojím se , ž e se nevejdu ani do dveří na porodní sál.... ještě že tam jsou lítačky...

sisstin
22. zář 2007

micanek: no já mám též co dělat, abych se někam vešla už 😅 😅 😅

micanek
22. zář 2007

siss: Jenže ty máš jenom krásný bříško.... porodíš a budeš zase jako laňka

anngie
22. zář 2007

micanek: jestli se mi to povede. Když se mi připomeň do IP protože ona mi ho teprve včera poslala takže ho ještě ani nemám 😀

sisstin
22. zář 2007

mici: no jen si nemysli..se mi udělaly pěkný dolíčky na prdeli 😅 😅 😅 taky jsem si určitě nějaký kilča vyžrala..dřív jsem nejedla sladký a nic..a teď se cpu furt..a sedim jen na zadku, popř. spím 😅

anngie
22. zář 2007

siss: na to se těším jak budu spát, protože až budu v tak pokročilém stadiu jako ty tak neudělám krok. Furt si myslím že to mimčo pak neunesu 😀 zadýcháváš se? a je to těžky? 😀 to jsou dotazy co?

micanek
22. zář 2007

siis:Před 5 lrty jsem měla autonehodu a nabrala jsem 20 kilo a ty si pečlivě udržuju.Ba i se to zvyšuje. Jsem s toho dost na nerva. Když držím dietu, tak jojo efekt mi to dvakrát vrátí. Teď mám 88kg, tak si nedokážu představit, že ze mě bud třeba metráček. Ty jsi prostě hubeňour. fakt ti to závidíma moc ti to bříško sluší.

micanek
22. zář 2007

ann: moooc předem děkuji dned ti píšu adresu. Doufám, že to zvládneš přepálit. Něco takového jsem si totiž představovala. Ještě je prej dobré cvičení z Hankou kynychovou pro těhu.

anngie
22. zář 2007

jo? tak se poptáme 😀 hod mi do IP adresu 😀

micanek
22. zář 2007

Ann: tak už ji tam máš. zatím fakt mooooc dííík. Můžu se zeptat kolik ti je? Nemáš žádné albíčko, tak nemůžu posoudit. Mě bude 28 a už jsem ten tikot fakt začala slyšet...

anngie
22. zář 2007

micanek: můžeš, je mi 29 skoro 30,a biologické hodiny netikali, ale jestli chci aspoň dvě děti tak je nejvyšší čas začít 😀

micanek
22. zář 2007

Mám po operaci čípku, tak už proto, jsem měla strah něco prodlužovat.

micanek
22. zář 2007

Máme dnes u nás vinobraní, tak jsem se těšila, jak se po roce zliju a holt budu dělat taxikáře. Aspoň mi nebude zítra zle...
Teď se ju vykoupat. Měj se zatím mooooc pěkně.....a ať brouček roste... 😵

sisstin
22. zář 2007

anngie: no spát jedině na boku..a nic moc.. 😒 a strašně zle se mi dýchá, jak mimi tlačí na plíce...no..a taky žádná delší chůze nehrozí..to mám hned MS bolesti...ale tak do toho 30tt jsem byla ještě úplně v pohodě 😉

micanek: já jsem měla před maturou skoro stejně kil, jako mám teď v devátým měsíci 😔 tak jsem se skončila s přejídáním, sladkým..a jedla jsem jen do páté hodiny..a dala jsem dolů asi 10kg 😉 a už mi to zůstalo 😉 žádnej jojo efekt..ale nesmíš zas začít nezřízeně jíst 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru