Používáme cookies. Více informací zde. OK

Bolí mě zuby, co na to v 18. týdnu těhotenství?

babuna
20. bře 2016
Ahoj omlouvám se, již to tu bylo mnohokrát, bohužel jsem nenašla mladší příspěvek než rok starý. Včera se ozvala má ,,8,, a hodlá se patrně prořezat zase o kousek dál a bolí jako čert, potvora. 😞 Vzhledem k těhotenství jsou vyloučeny známí pomocníčci od bolesti. Máte prosím nějakou radu co na to ?? Prý existuje nějaký gel od bolesti co by mohl pomoci ... akorát se v tom vůbec nevyznám poradíte prosím ? ? ? Očekávám, že mne pohotovost asi nemine, ale říkám si že třeba ... doteď nezlobily .. (bohužel mám založeny všechny 4 z toho dvě venku a dvě spodní napůl...)... Díky
verunkach
20. bře 2016
Ahoj, v těhu se může paralen, nebo existuje Mundisal gel, já ho malé mažu na dásně, když jí rostou zuby, ale nevím, zda to má účinek i na dospělé
hojda
20. bře 2016
Ve druhém semestru se může i brufen, nesmí se v 1.semestru a ve 3. kvůli hrozícímu porodu.
lenka27
20. bře 2016
@babuna většinou se může jenom paralen 😞 jo a jinak se říká, že když bolí zuby tak to bývá chlapeček 😃
hojda
20. bře 2016
Lepší je ale poradit se s lékařem, takže bych zkusila nejdřív ten paralen.
majkoz
20. bře 2016
Brufen se fakt v tomto stupni těhu může, říkaly mi to tři gyndařky nezávisle na sobě, i dva praktici, tak si klidně ulev. Zubák Ti to třeba prořízne, horší by byl zánět, pokud tam třeba máš kapsu... proto preventivně vyplachovat šalvějí, odvarem z hřebíčku- to vše můžeš. Šalvěj se v těhu nedoporučuje PÍT, vyplachovat můžeš. Zuby- pohroma huby, že? :-p Tak ať je líp!
hojda
20. bře 2016
@majkoz Já měla z dr. maxe přířučku, co se kdy může v těhu na jaký problém za lék a na zuby tam byl právě brufen ve 2. semestru.
majkoz
20. bře 2016
@hojda No dyť! 🙂 Prý je i mýtus, že se při kojení může spíš paralen než ibáč. Člověk si říká, že paralen je slabší, tak neublíží, ale pravda je jinde. Ibáč má větší molekulu, či co, a do mléka se nedostane tak lehce jako paralen...tak mi to alespoň bylo vysvětleno.
hojda
20. bře 2016
@majkoz Tak na kojení tu mám taky přiručku z lékarny a na bolest je tam brufen 400, paralen 500,
ivetka7686
21. bře 2016
@babuna ahojky ja si uzivam se zuby dost v tehotenstvi 😐 doporucuju hrebicek rozkousat Nebo cumlat aspon 3-4 urco zabere 😉 Pak napis 😉 drz se
babuna
autor
21. bře 2016
Díky holky 🙂 bohužel já paralen zvracím 😞 zkusím se mrknout po brufenu, či umluvit manžela ať se staví v lékárně pro ten gel. Mám strach že budu i brufen zvracet. Zkusím si udělat odvar z hřebíčku (nemůžu ani kousat :-N prekérka no...) ...

Na mě neseděly žádné předpovědi pohlaví - vše jsme měli naopak a bude to holčička 😃 (dle UZ) tak uvidíme. Zuby u mě budou spíš předzvěst blížících se státnic - aneb už se ti to blíží, uč se! 😃
stouky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivetka7686
22. bře 2016
@babuna tak co zoubky? Zkusila si Ten hrebicek? Praskama se necpi 😉
babuna
autor
23. bře 2016
Ahoj tak nakonec jsem musela k zubaři, naštěstí jen dren a podařilo se to rozehnat byl tam zánět 😞 doporučila mi nějaký gel co se používá i na afty ale ten jsem nesehnala takže mám ten pro ty děti, desinfikuji hřebíčkem - díky za něj ! 🙂 Prášky jsem si nebrala krom paralenu na noc (kupodivu nešel ven 😃 ) kdy už jsem nemohla spát ...
ivetka7686
23. bře 2016
@babuna to rada slysim,ze se Ti ulevilo 😊

Sem začni psát odpověď...

Odešli