Kyretáž nebo máme ještě šanci?

mikejlaka
31. kvě 2019

Ahoj holky,
Nedávno jsem se s vámi podělila o šťastnou novinku ze jsem těhotná. Dnes po první kontrole 6tt+2.. mi gynekolog udělal utzv.. byl hrozne ticho a pak řekl, ze se mu to nelíbí. Ze miminko není vůbec vyzrale, ale jakoze něco se tvoří, ale ze hrozne málo oproti kde bych už měla být a srdíčko taky není. Dava tomu ještě týden a jinak mě posle na kyretaz. Achjo, mate někdo stejnou zkušenost která se nakonec vyvrátila a vše bylo ok? 🙂
Jsem z toho hrozne zoufalá a bolí to 😭

sudylichozrout
31. kvě 2019

@mikejlaka Vis presne, kdy jsi mela ovulaci? Staci tyden jinak a UTZ takhle na zacatku vubec nesedi. Mela jsem to tak u obou holek.

mikejlaka
autor
31. kvě 2019

@sudylichozrout co se tyce tohoto, tak vůbec nevím. Protože samotnou menstruaci mám příšerně nepravidelnou. Někdy je měsíc nemám, pak trvá 4 dny někdy 7.. Sám doktor mi kdysi říkal, ze jestli přirozene otehotnim, tak to bude zázrak.. a podařilo se dáse říct na podruhé..

sudylichozrout
31. kvě 2019

Jasně, tak uvidíš ten příští týden, no. Nezbývá ti nic jiného, než počkat a držet si palce. Pokud nevíš, kdy byla ovulace, je velká pravděpodobnost, že byla později, než počítá lékař při UTZ (14. den cyklu z celkového cyklu 28 dnů) a bude vše ok.

vineta
31. kvě 2019

@mikejlaka Počkala bych, na revizi není důvod spěchat (tedy kdyz nejsou žádné obtíže).

mikejlaka
autor
31. kvě 2019

@vineta a hlavně si říkám, ze když už, tak ze by to mohlo odejít přirozene a ne kyretazi...

malinkaelinka
31. kvě 2019

Jesti máš nepravidelný cyklus, tak to může celé být o týden, klidně o dva mladší... Počkala bych. Já jsem šla na kontrolu 7+5, dle ultrazvuku o týden méně, kdybych šla dříve, neviděla bych tam možná taky nic. A za pár týdnů se vše srovnalo a teď se mi termín dle MS naprosto shoduje s termínem dle ultrazvuku 🙂

mikejlaka
autor
31. kvě 2019

@malinkaelinka dekuju, tohle jsem asi potřebovala slyšet. Naději. On na to, ze mám menstruaci naprosto nepravidelnou nebral vůbec ohled.. ale tak já si furt říkala, je to doktor, tak snad ví, co děla 🤷🏻‍♀️.

vineta
31. kvě 2019

@mikejlaka Ano, přesně tak. Doufám, že ti to dopadne dobře a bude to jen pozdější ovulací, zvlášť když máš nepravidelný cyklus, tak tam je určitě šance veliká, že je to jen pozdějším uhnízděním 😘🍀. A kdyby ne, je lepší tomu dát čas a přirozený průběh, pokud tam nejsou komplikace. Moc ale držím palce, ať je to v pořádku 🍀🍀🍀

lery92
31. kvě 2019

@mikejlaka máš zdravotní záznam ? Mohu ti říct na čem si , kdybys mi třeba do soukromý zprávy přepsala ultrazvukový nález ... Tomuhle oboru rozumím velmi dobře . Protože z ,, něco se mi nelíbí " a ,,něco se tvoří " ti moc nepomůžu ( neber to špatně prosím tě )

gruyerre
31. kvě 2019

@mikejlaka Ahoj, spousta doktorů vubec nezohlednuje, ze každá žena ma jinak dlouhy cyklus a počítají s tím, že ovulace musí být zákonitě 14.den. Když jsem byla poprve těhotná, mela jsem ovulaci 26.den cyklu (já jsem teda na rozdíl od tebe věděla, kdy to bylo), doktorce jsem to říkala, ale ona presto počítala, jako bych mela standartni cykly, takže mě akorat vystresovala, ze to vypadá špatně. Ale vse dopadlo dobře. V dalším těhotenství uz jsem radsi nahlasovala posledni MS nepravdivě, a to přesně 14 dní před ovulací, a byl klid. Tím tě chci uklidnit, že tvůj doktor možná taky "neuznává" dlouhé nebo nepravidelné cykly a plod je akorát mladší. Držím palce

barulina
31. kvě 2019

Ja mam vse pravidelne. Uz v 6+1 se memu dr nelibilo. V 7+1 jsem ted 20 podstoupila kyretaz. Tri dr nezavisle mi potvrdili ze neni az takndulezitaa ms jak to jak to tehotebstvi vypada. A hlavne poznaji delku tehu podle mereni. Ja mela velke embrio ale bez srdicka

mikejlaka
autor
31. kvě 2019

@lery92 omlouvám se, záznam od nej nemám. V tu chvíli jsem byla rada, ze jsem rada. Kdyby mi řekl odborné pojmy tak si je tuplem zapamatuju, jsem zdr sestra. Ale doopravdy mi říkal věty ze se mu to nelíbí, a ze miminko nevypadá tak, jak by mělo.

mikejlaka
autor
31. kvě 2019

@gruyerre tak uvidime. Já dnes se svoji sestry dostala informaci, ze ona u druhého dítěte co má, měla stejne problémy, ze měla jit na kyretaz ale ze se naštěstí nakonec srdíčko ukázalo. Ale až v 9tt.. takže si říkám, ze třeba ta kapka naděje tu ještě je ❤️

90bobisek90
31. kvě 2019

@mikejlaka sla jsem na kontrolu pred vanocemi a to jsem byla v 7tt,srdickp zadne a bylo malinke, tak jsem z tohp byla taky vystresovana, ale nakonec vse v poradku a srdicko se objevilo v 9tt a ted tu mam 10ti mesicni slecnu ;) urcite bych s kyretazi pockala, pokud nemas zadny problem ;) preji hodne stesti 🙂

evakaspar
31. kvě 2019

Me dr chtel taky hnát dokonce ze pry je to mimodelozní mela sem dlouhe cikly atd.... a vlastne sem otehotnela v den kdy mela prijit ms , dr se semnou orel ze to neni mozne atd... mozne je cokoli nedala sem se a ted mi tu spinká 9 měsícní princezna vytoužená ma totiž už 2 velké bráchy 😉 tehu nemusi odpovidat ciklu nekdy si dela co chce proste 😉 drzim palecky a verim ze za tyden 💗bude

odula
31. kvě 2019

@mikejlaka slyšela jsem kdysi od jedné maminky že se ukázalo srdíčko až v týdnu který měl být "papírově" 10tt. Nenech se nikam hnát. 🙂 zvlast kdyz mas nepravidelnou ms. hodně štěstí. 😚

ma_jo
31. kvě 2019

@mikejlaka ja jsem to tak taky mela, za tyden uz srdicko tlouklo. Zvlast kdyz mas nepravidelnou ms, tyden tehotenstvi vubec nemusi odpovidat. Uvidis za tyden, drzim palce! Ja osobne bych tomu dala cas i dele, muze to byt i o vic nez tyden.

bemo
31. kvě 2019

@mikejlaka já si myslím že by měl dr brát právě ohled na tu nepravidelnou MS. Já měla takové nejasné začátky u všech dětí a u toho posledního jsem šla k dr až v 11tt právě proto, že vím, že mi vždycky v tom 7tt řekl že tam nic nevidí a já pak byla vystrašená. Tak ti přeji aby jsi to také tak měla a dobře to dopadlo.

bemo
31. kvě 2019

@mikejlaka a ještě teda všechny děti se narodily o týden až 14 dní po termínu. Takže bylo jasné, že jsem měla plodné dny úplně posunuté.

mikejlaka
autor
1. čer 2019

@90bobisek90 moc dekuji za tuhle zprávu 🙂. Mám v sobě alespoň už kousek naděje. Doktor mi bohužel neřekl nic pozitivního, jen ať jsem připravena na nejhorší ☹

mikejlaka
autor
1. čer 2019

Holky, moc vám dekuji za všechny povzbudivé zprávy. Mě samotnou to přišlo hrozne zvláštní ze už v 6tt+2 dny odsoudil všechno k záhubě. Snad máme ještě kousek naděje ❤️

barulina
1. čer 2019

@mikejlaka to je 7tt srdce ma byt mezi 5 az 6 tt. A hlavne jde o velikost. U me uz to vedeli davali sanci a bohuzep nevyslo. Ape nadeje umira posledni

arevb
1. čer 2019

@mikejlaka uvidíš podle situace, tělo si samo poradí, pokud je to špatně. U mě na první kontrole taky špatný, na druhý mi nabídl kyretáž, tu jsem odmítla a potrat byl spontánní. Do 3 měsíců jsem otěhotněla znovu a teď vedle mě leží 7 měsíční syn

mikejlaka
autor
1. čer 2019

@barulina to není pravda 🙂 spousta miminek mělo srdíčko až v 8 a úplně v pohodě. U sestry v 9tt a teď má malá 3 roky 🙂

mikejlaka
autor
1. čer 2019

@arevb v ten spontánní potrat kdyžtak doufám. Jen se bojím rizik 🙈

gruyerre
1. čer 2019

@mikejlaka hlavně je možný, že ve skutečnosti nejsi ani v tom 7tt.to jsi jen podle ms 🙂. Naděje určitě je.

martiniquest
1. čer 2019

@mikejlaka Držím pěsti. Doktora bych za takové rychlé soudy vyfackovala. Kamarádka měla podobný "problém" a dnes je jejímu synovi půl roku. Každopádně kdyby to nedopadlo, počkej na spontánní potrat. Jestli máš zájem, psala jsem o něm vlastní zkušenost - dohledáš přes můj profil. Než dojde k potratu, trvá to cca 4-5 týdnů od smrti plodu. Jediné, co je potřeba sledovat, je teplota a případné křeče v břiše - v případě obojího je potřeba udělat kyretáž, ale jinak se dá v pohodě čekat. Přeju hodně sil!

mikejlaka
autor
1. čer 2019

@martiniquest moc dekuji! I se sestrou jsem to včera řešila a říkala mi, ze by se hned sebrala a šla k někomu jinému. A pokud v pátek mi řekne ze je potřeba konec, dost nad tím spontánním budu přemýšlet. Pak se kdyžtak kouknu, takže díky!!❤️

barulina
1. čer 2019

@mikejlaka ale to byly na prvni ko ne? Srdce ma byt pokud ma zena pravidellny cyklusezi 5 a 6 tt. Nehlede na to ze pocotani dle ms je jen proste aby bylo. Jedna se hlavne o velikost plodu. 6mm embrio pokud nema srdce je to uz spatne. Velikost gest vacku a pod. Tohle jspu mnohem dulezitejsi aspekty nez pocitani dle ms

kuttu
1. čer 2019

@mikejlaka Přesně většina doktorů počítá s cyklusem 28 dní a ovulaci uprostřed.. takže bych byla v klidu,stejně...co se má stát se stane,ale věřím,že to bude dobré.Me se termín porodu rozcházeli o 6 dní...doktor to stále bral dle poslední MS...dle ultrazvuku jsem byla napřed...držím palce a přeji stesti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru