Můžu káva při těhotenské cukrovce?

natysnovec
16. črc 2018

Maminy davate si kavu pri tehu cukrovce??

kac_kac
16. črc 2018

Dávám, ale nesladím 😉
Část mých kafíček jsem nahradila hořkým kakaem, v některých situacích mám na něj větší chuť než na nezlazený kafe.

lstuchlova
16. črc 2018

Vždy jsem pila kafe s mlékem a ani pak jsem se neomezovala.

luc14
16. črc 2018

Mě někdy dělalo problém mléko, takže s netučným to bylo ok. Jedna káva je jako nic. V pohodě. Ale nesladit.

natysnovec
autor
16. črc 2018

Ja to holky ale bez cukru nedam...alespon jednu lzicku si muzu dat??

kac_kac
16. črc 2018

@natysnovec Záleží co na to řekne tvé tělo, jestli máš doma glukometr, tak můžeš změřit cukr hodinu po kafi a uvidíš co to s tebou udělá, ale v diaporadně bych se tím moc nechlubila.
Občas jsem to taky tak dělala, ale takhle jsem machrovala v období kdy se mi dařilo dietou dobře kompenzovat ten chybějící inzulín, v období kdy se nedařilo, jsem si na cukrovaný kafíčka netroufala, to se mnou zamával i jeden knedlík k obědu.

zuzik24
16. črc 2018

@natysnovec Tak zkusit to můžeš, uvidíš, jestli ti stoupne glykémie, ale myslím si, že pokud to bude jedna kostka jednou denně, tak že to není žádná tragédie, odzkoušej to 🙂 Nebo mě ještě napadají ta umělá sladidla, ale to nevím, to by ses asi musela poradit s diabetoložkou 🙂

natysnovec
autor
16. črc 2018

Prace zitra mam jit na odber s prstu hodinu po obede...a rano si davam kavu,pak snidani,obed a okolo 12h odber s prstu

zuzik24
16. črc 2018

@natysnovec Tak v tom případě bych to neriskovala, ať nejsou výsledky zbytečně vyšší 🙂

werumka
16. črc 2018

@natysnovec Kup si stevii a slad s ni. Cukr v nápoji je z hlediska cukrovky úplně nejhorší možnost.

natysnovec
autor
16. črc 2018

@zuzik24 a kdxz je to fakt brzo rano...ja nevim okoki 7h

kac_kac
16. črc 2018

Klasický cukr (sacharozu) tělo spálí za cca 2 hodiny, takže ranní kafe na odběru v poledne nepoznáš.
Ale k podobným husarským kouskům bych přistupovala až s možností kontrolovat jak moc stoupne glykémie hodinu po konzumaci (to bývá v krvi nejvyšší koncentrace) Nejideálnější je mít zapůjčený glukometr.
V jednom těhotenství se mnou lžička cukru do kafe neudělala skoro nic, v dalším těhu byl problém i čtvrt rohlíku. Je to hrozně individuální.

preiba
16. črc 2018

@natysnovec tak snad pro miminko vydržíš si kávu nesladit nějakou dobu ne?! 🙈 Tyhle věci neděláš pro sebe...

bbn
16. črc 2018

@natysnovec kup si čekankový sirup v Dm, sladí to normálně, ale sacharidů na 100g to má jen 4,7g, je to přírodní, žádné umělé sladidlo.

natysnovec
autor
16. črc 2018

Ja mam cukr zvysenej jen malinko...10,50 misto 10mmol

laja64
16. črc 2018

Na test cukrovky teprve pujdu, ale pokud ji budu mit, kavy se urcite nevzdam. Sladime doma Panelou, davam si stejne jen pul lzicky do velkeho hrnku tak to urcite zadnou paseku neudela, navic co se snizily ty limity na tehotenskou cukrovku tak ji ma kazda 3 mamina a normalne by ji nemela. Popripade kavu nesladit vubec a je to 👍

laja64
16. črc 2018

@natysnovec Zkus koupit tu Panelu 🙂

xcassiopea
16. črc 2018

Přírodní sladidlo Stevie by mělo být bez problémů a chutná dobře.

terdaaa
19. črc 2018

@kac_kac a jak si připravuješ, hořké kakao? Zní to dobře... jen se zalije pár lžiček kakaa horkou vodou??

kac_kac
20. črc 2018

@terdaaa cca 1 - 2 lžičky kakaa rozmíchám v trošce horké vody a doleju mlíkem, teplým či studeným jak mám zrovna chuť.

terdaaa
20. črc 2018

@kac_kac to zní dobře 😉 vyzkouším

frndafrrr
20. črc 2018

Holky a klasické umělá dia sladidla se v těch. nesmí? Já tedy cukrovku nikdy neměla, ale už léta sladím sacharinem i v těhotenství, proto se ptám, díky.

werumka
20. črc 2018

@frndafrrr To je právě hodně diskutabilní téma - když přijdeš na diabetologii, tak tam vždycky striktně řeknou, že umělá sladidla (sacharin, aspartam) ne. Není zdokumentovaný vliv sladidel na miminko. Takže tam je volba třeba stévie (ve stejných tabletkách jako sacharin) nebo třeba čekankový sirup...
Pak je druhá strana měsíce a to je ta, že když řekneš na gyndě, že Ti tvrdne břicho, napíšou Ti magnosolv. To je rozpustný hořčík, který obsahuje sacharin, cyklamát... a vesele to těhotné pijí ve velkém. Takže těžko vybírat.

frndafrrr
20. črc 2018

@werumka díky za odpověď, magnosolvu jsem vypila na hektolitry, zkusím tu čekanku, stévii nedávám, vygooglila jsem právě taky různé názory, no ty moje 2 tabletky do kafe obden snad nebudou žádná hrůza, v posledním těh jsem takhle kafíčkovala běžně, tak mě to právě zaujalo. Ještě jednou dík.

werumka
20. črc 2018

@frndafrrr Ta čekanka je výborná, nemá ten hořký dojezd, jako stevie. Urcite zkus 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru