OGTT první měření 5,1 na lačno. Měl někdo 2. test v pořádku?

carly1990
20. pro 2019

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenost s testem ogtt ve 26. týdnu (nebo prostě v tom rozmezí 24.-28.) kdy hned lačná hodnota vyšla vyšší/hraniční 5,1 takže jste nemohla dál absolvovat test a byla jste odeslána domů, ale další test už proběhl celý a těhotenskou curkovku jste neměly? Děkuju moc za zkušenosti 🙏

leniczka23
20. pro 2019

@carly1990 v 80% ten druhy test cukrovku jen potvrdi. Nicmene ja takhle mela i druhy vysoky, dokonce jeste vyssi takze jsem dochazela na diabetoligii a po lehci uprave jidelnicku jsem uz cele tehotenstvi zvysenou hodnotu nemela, nebrala zadne leky jen se merila a byla jsem hlidana. Za me lepsi aby te s touhle hranicni cukrovkou poslal a oni te hlidali i kdyby si byla cele tehu ok, nez aby to ted podcenil a tvoje hodnoty za 2 mesice vylitly az do stropu a ty si o tom nevedela.

evula19
20. pro 2019

já měla 5,1 celý test normálně provedli, cukrovku nemám..

leniczka23
20. pro 2019

@evula19 ono je prave vtipny ze se ta hranice v ruznych laboratorich meni..nelde je 5.1 uz moc nekde nechavaji 5.3

janule1940
20. pro 2019

@carly1990 ano ja,první test 5,16,druhy 5,0.dalsi po hodině a dvou zcela v normě.jedla jsem vse bez omezení.syn mel porodní váhu 3140kg v 38tt.

mujdend
20. pro 2019

První hodnota 5,14,test mi neprovedli. Ve druhém termínu hodnota 5,1,test neprovedli.Odeslali mě na diabetologii a držela jsem dietu.

ziraffka13
20. pro 2019

Ve 12. tt hodnota 5,1 test neproveden na za dva dny 5,0 test v pořádku, v 28.tt test v pořádku. Může ještě dobře dopadnout 😉

adelakasova
20. pro 2019

Já šla v pátek na test měla jsem přes 5,1 tak si mě pozvali na pondělí a to už bylo OK

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru